Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Ghost in the Shell: SAC_2045

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  ursa 9.07.2021 13:09
  Film-kompilacja
  Sezon dostanie kompilację w postaci filmu, do którego trafią też nowe sceny. Premiera jeszcze w tym roku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Madt 17.01.2021 11:25
  Niestety, ale jest to co najmniej lekki zawód, bo wszystko jest tu przynajmniej o poziom gorsze niż w dwóch poprzednich seriach. W zasadzie zgadzam się z recenzją i wszystkimi wytkniętymi minusami. Jednak mimo wad seans był wciągający, a intrygujące zakończenie sprawia, że czekam na kontynuację… ale już z obniżonymi oczekiwaniami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 24.05.2020 15:15
  Nie jest tak złe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, problem są tutaj głównie czysto techniczne.

  1) Podstawowy problem to oczywiście animacja komputerowa – da się do niej przyzwyczaić, co jednak nie znaczy, że jej zastosowanie jest w jakikolwiek sposób usprawiedliwione poza „komuś tak było wygodniej”. Nie dopatrzyłem się rewolucyjnej techniki 3D, którą się tak reklamowali przy zapowiedzi(z drugiej strony nie orientuję się w kręceniu 3D, także może mnie „ominęło”).

  2) Nieistniejące ekspresje twarzy. Bohaterowie w większości wyglądali, jakby mieli jakiś botoks(w ogóle twarz  kliknij: ukryte  to jakaś okropność).

  3) Ostatni wątek naciągany i średnio pasujący do GitS­‑a, teen dramy powinno się raczej trzymać z dala od akcyjniaków cp. W ogóle wydawało mi się, że  kliknij: ukryte .

  4) Cliffhanger na koniec serii. Całość jest praktycznie urwana. Oczywiście będzie drugi sezon ale tak się nie kończy coura.

  Podsumowując – nie licząc kilku rzeczy to stary, dobry gits. Osobiście zawsze preferowałem uniwersum filmów, dlatego też SAC zawsze u mnie widniał trochę niżej ale fani raczej nie mogą narzekać, że wyszło jakieś nieporozumienie.

  6/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 22.05.2020 21:06
  Do CG ostatecznie idzie się przyzwyczaić (choć czasem wychodzi taka kaszana, ze hooo…). Niestety pozostałe zarzuty też są trafne. Nowe postaci – irytujące. Robienie z naszej ekipy bandy ala Rambo – bezsensowne. Seria mocno czasem wkurza i jest dość głupkowata. Dałbym jej to samo, czyli 4/10.
  Jak ktoś lubi gatunek, to jest nawet ok. Niby to GiTS i powinien być wysokiej jakości, ale dziś rynek anime raczej nie wypluje czegoś na miarę kolejnej części SAC, więc trzeba się przyzwyczaić do niższej jakości.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  korsarz 22.05.2020 01:25
  Próbowałem obejrzeć na Netflixie. Miałem wrażenie, że oglądam nie anime, ale przerywnik filmowy w jakieś grze. A i to nie do końca, biorąc pod uwagę, że przerywniki w takim WarCraft 3 były całkiem niezłe graficznie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Donia 18.05.2020 11:58
  Zaczynam mieć wrażenie, że robienie w GGI remeke'ów/sequeli serii 2D powinno być zakazane prawnie. XD Bo taki zabieg po prostu NIE MA PRAWA DO SZCZĘŚLIWEGO ZAKOŃCZENIA :P
  Wystarczy spojrzeć choćby na to zrobiono z „Księżniczką Łabędzi” czy „Troskliwymi Misiami”. Ale to jeszcze pół biedy, bo te serie od samego początku nie przywiązywały dużej wagi do grafiki, a tutaj mówimy o „Ghost in The Shell” – prawdziwym fenomenie tradycyjnej animacji, który od zawsze był uważany za arcydzieło ręcznie rysowanych produkcji! :/ Już sam fakt, że użyto tutaj CGI, to czysty nonsens, ale jakby tego było mało grafikę komputerową wykonano w taki sposób, że gdyby ktoś zobaczył te kadry, a nie wiedziałby skąd pochodzą, to pomyślałaby że to gra komputerowa a nie serial! :/ Masakra…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Smiechu 17.05.2020 10:59
  Jeszcze nie obejrzałem tego anime, ale odnośnie artykulacji, to z tego co pamiętam ze wcześniejszych części, to bardzo często bohaterowie GITS komunikowali się pomiędzy sobą dzięki implantom w głowie. Być może to tłumaczy brak mimiki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  alladyn 24.04.2020 14:15
  Dawno nie widziałem takiej wizualnej porażki…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime