Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Kanojo, Okarishimasu

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Walaszek01 30.09.2020 11:06
  Totalny kretyn
  Jakby miałoby być realistycznie, to Kazuya byłby sam i żadna by go nie chciała. Takie są fakty.
  Ci co go usprawiedliwiają, że „typowych chłopak” muszą widzieć go w sobie.
  Ta postać to taki „Opium ludu” dla prawiczków którzy utożsamiają się z głównym bohaterem i liczą, że nagle całe stada dziewczyn na nich poleci „bo są mili”.
  Myślę, że znakomita większość tych co tą postać wychwala to osoby którzy nigdy nie mieli dziewczyny i nigdy nie będą mieć, nie tylko dlatego, bo nie mają odwagi ale głównie dlatego, że są do niczego a chcą idealnej dziewczyny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 5.09.2020 18:48
  Serio, Ruka musi przejrzeć na oczy i zostawić Kazuyę. Z początku miałam o niej słabe wrażenie, bo było nie było  kliknij: ukryte , ale w 9 odcinku pokazała, że ma zdrowy rozsądek  kliknij: ukryte . W dodatku Kazuya bezczelnie ją pogrążył i upokorzył mówiąc, że  kliknij: ukryte , będąc ohydnym hipokrytą. I po tym wszystkim ona jeszcze chce to ciągnąć? Ja wiem, to głupia haremówka, ale są jakieś granice xD G*wno jakich mało, widzimy się za tydzień.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Brunet-san 31.08.2020 20:56
  Naprawdę fajne anime
  Trochę jestem zdziwiony takim ostrym podejściem w komentarzach do tego anime.
  Owszem główny męski bohater zachowuje się czasem żałośnie, wali głupie teksty, ALE muszę powiedzieć, że w cale sobą nie zohydza, czy odpycha.
  Naprawdę postaci i ich charaktery są tutaj bardzo dobrze zrobione. Przedstawione w miarę paowidziwe. Wszystkie te sytuacje to SAMO ŻYCIE!

  Może jest mi łatwiej zrozumieć głównego bohatera, który nie wygląda źle, ma przyjaciół, po prostu nie jest doświadczony w kontaktach z płcią przeciwną, a ładne dziewczyny to wykorzystują obracają nim jak chcą.

  Sam miałem podobne problemy jak on z byłą, pierwsza dziewczyna, naprawdę ładna. Byliśmy razem pół roku, a przez ostatnie miesiące jak czuła, że wokół niej skaczę to upokarzała mnie na różne sposoby, żeby na koniec ze mną zerwać i poblokować na wszystkich mediach społecznościowych.
  Oczywiście była na tyle płytka, że jak zacząłem chodzić na imprezy z poznaną ładną koleżanką to zwrot o 180 stopni i zaczęła do mnie znowu startować wręcz uwodząc…

  Teraz po latach różnych doświadczeń i posiadaniu już którejś dziewczyny prawdopodobnie przyszłej żony :D stwierdzam, że jako niedoświadczony chłopak, byłem kopany w dupę z różnych stron przez dziewczyny, które miały takie charaktery, że lubiły wykorzystywać. A ile się różnych sytuacji napatrzyłem na imprezach o związkach, zdradach itp. No cóż mogę stwierdzić taka to młodość.

  Do czego robie wywód. Musicie wiedzieć, że niektórzy faceci nie mają lekko, a niektóre laski zwłaszcza ładne lubią fakt bycia adorowaną wykorzystywać :P Nie raz w życiu faceci zachowują się żałośnie, robią głupie rzeczy włącznie z dzwonieniem do byłych po pijaku itp.

  Żeby nie było w obie strony dla płci jest podobnie ;).
  Liczy się wygląda, umiejętności społeczne, czasem pozycja, czy po prostu poczucie własnej wartości.

  Dlatego daje radę się utożsamić z Kazuya i czasem zrozumieć jego desperację. Zobaczmy, że też granie pod tą blondynę, było z racji zauroczenia, sentymentu. Przecież cały czas był świadom tego, że Mizuhara to TYLKO DZIEWCZYNA do wynajęcia, która przez zbieg okoliczności została wplątana na dłużej w jego życie. To nie tak,  kliknij: ukryte  Zresztą Mizuhara CAŁY CZAS TO PODKREŚLA, że ta znajomość opiera się dla niej tylko z powodu kasy. Choć widać, że ma do niego sentyment i  kliknij: ukryte 

  No i sama Mizuhara mówi, że chce mu pomóc do momentu aż nie znajdzie PRAWDZIWEJ dziewczyny i też nie ZA DARMO.

  A teraz co do postaci.

  Kazuya – to zwykły normalny chłop bez doświadczenia z kobietami(w kontaktach, nie tylko seksualnych :P)

  Mizuhara – jestem zachwycony tą postacią, której chyba nigdy nie widziałem w tego typu anime. Dojrzała, konkretna, wie czego chce. NIE GARDZI Kazuyą i naprawdę widać, że go żałuje i chce mu pomóc. Wręcz czasem go mentoruje. Jednocześnie jako rent girl jest zawsze profesjonalna.
  Nie ma fochów, nie bierze niektórych sytuacji do siebie no widać, że podchodzi do tego profesjonalnie.  kliknij: ukryte 

  Mami – Typowa ładna laska wykorzystująca Kazuye. Jednocześnie zachowująca się tak, że jak czegoś nie dostatnie to ją to irytuje i zamierza zniszczyć związek byłego, a żeby z ładniejszą laską mu się nie udało! No nie mówicie, że nigdy kogoś takiego nie spotkaliście zarówno po stronie męskiej jak i męskiej!


  Podsumowanie, trzeba dać tej serii kredyt. Uważam, że jest naprawdę fajna i oryginalna. Po świecie chodzi wielu facetów zachowujących się jak ostatnie przegrywy :D i ma naprawdę problem z kontaktem z płcią przeciwną. Nawet będąc prawiczkami 30+(toż to już Wizard! Osobiście znam paru, a fajne chłopy). Każdy się głupio zachowywał będąc młodym.
  Mam tylko nadzieję, że ta seria nie będzie iść w stronę haremu to było by najgorsze co by się mogło stać. Aż sprawdziłem mangę z tego powodu i na szczęście nie wygląda to tak źle :P

  Osobiście serię polecam postaci 9/10 kreska 8/10 fabuła 7/10, dźwięk 7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  MrParumiV18 30.08.2020 01:22
  Pytanie o Kanojo, Okarishimasu
  Warto to po to sięgnąć? Seria ta mnie już napastuje różnojakimi spoilerami czy też urokliwymi screenami na każdym kroku w sieci, a mam pewne wątpliwości, dlatego też pytam was, tanukowiczów, którzy zawsze niezawodni w tej kwestii. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zomomo 27.07.2020 10:30
  Poddaję się :)
  Popełniono tu fatalny błąd, nie można w pierwszych odcinkach serialu zohydzić głównego bohatera. Teraz nawet, gdyby bohater przeszedł jakąś wspaniałą przemianę (niewykonalne, to musiałaby być jakaś dramatyczna trauma :) ), to i tak nie da się go już polubić, co musi wpłynąć na ocenę całego anime. W dwóch kultowych już komediach romantycznych „Dzień Świstaka” i „Lepiej być nie może” Bill Murray gra narcyza i egoistę, a Jack Nicholson znienawidzonego przez wszystkich dziwaka i egocentryka, ale mimo wszystko bawią, intrygują i sympatia widza ciągle pozostaje po ich stronie :) Może to efekt tego, że w Japonii wiele przewinień uchodzi bezkarnie (szczególnie mężczyznom). Nawet molestowanie seksualne w firmach, które na Zachodzie skończyłoby się procesem sądowym, tam kończy się często na paru głębokich ukłonach i pisemnych przeprosinach. Czyżby było tak, że bohater anime może być ostatnią świnią, ale jeśli ukorzy się i zmieni w ostatnich odcinkach, to będzie to dla większości japońskich widzów wystarczająco zadowalające? Odnoszę wrażenie, że jedyną normalną i nawet dość sympatyczną bohaterką jest Chizuru, ale niestety ciągle pozostaje w cieniu Kazuyi, który gra tu jednak pierwsze skrzypce. Gdyby było odwrotnie, to może udałoby się stworzyć jakąś udaną i dojrzalszą wersję Kaichō wa meido­‑sama! Pomarzyć zawsze można… :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 26.07.2020 22:36
  Kurde, myślałem, że będzie odprężająca komedia, ale postać Mami… Ech, nie psuje definitywnie seansu, ale jest to zdecydowanie charakter z kategorii najgorszych gnid. Z drugiej strony główny bohater jest super żałosny i jest sam sobie winien, że daje się łapać na takie sztuczki i jeszcze przeprasza, że nie robi czegoś po jej myśli. Ogarnięty facet od razu by spławił taką manipulatorkę, a tutaj to się będzie ciągnąć w imię komedii. Nadzieja w Chizuru, bo chyba tylko ona może uświadomić MC, że z Mami powinien definitywnie skończyć…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  :) 20.07.2020 02:33
  Nie bardzo umiem się ustosunkować do tej produkcji… Czy mam ją traktować jako kolejną sudo odmużdżającą haremówke czy jako próbę znormalizowani niepokojącego trendu/fantazji (simping)... Zobaczymy co przyniosą kolejne epizody.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kamil88 20.07.2020 00:34
  Odcinek drugi
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Zomomo 18.07.2020 16:59
  Mnie się podobało, może dlatego, że domyślnie za główną bohaterkę uznałem Chizuru i rozśmieszył mnie kontrast między jej normalnym a „profesjonalnym” charakterem :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 18.07.2020 15:05
  O dziwo główny bohater jeszcze mnie tak wkurza jak innych poniżej… Mówię jeszcze, bo nie wiadomo jak będzie w kolejnym odcinku xd Jest na tej cienkiej granicy, ale liczę, że seria właśnie ma na tym polegać – że gościu z czasem faktycznie „zmężnieje” i zacznie być bardziej asertywny/szczery wobec samego siebie. Oglądam dalej, ale nie zapewniam, że anime skończę. Wszystko zależy od granic mojej cierpliwości.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Klemens 18.07.2020 02:31
  2
  Co do… Miało być „haha śmieszny romcom” a tu jakieś pseudo­‑NTR, jakaś randomowa yandere (chyba?) i bohater „du*a wołowa” którym pomiata się łatwiej niż ścierą na wietrze. Po pierwszym odcinku czułem, że będzie w tej serii coś nie tak, ale tu się jakaś głęboko ukryta patologia chowa. Aż nieprzyjemnie mi się ten odcinek oglądało. Idzie mi w cholerę z tą serią.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Fan anime 18.07.2020 00:41
  2
  2 odcinek i drop. Postawa i zachowanie bohatera wprawiały jedynie w zażenowanie. Tak jak pisałem poniżej najgorszy możliwy typ bohatera do tego typu serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Fan anime 14.07.2020 18:44
  1
  Po 1 odcinku odnoszę wrażenie, że będziemy mieli tu do czynienia z bohaterem pozbawionym pewności siebie (szczególnie przed płcią przeciwną), przepraszającym za wszystko, nie potrafiącym się odezwać czy zripostować. A nic tak nie odrzuca od komedii romantycznej/haremu jak właśnie taki typ bohatera. Zobaczymy w kolejnych odcinkach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 11.07.2020 13:27
  1
  Całkiem niezły początek. Na plus grafika/animacja i to, że bohaterowie są dorośli (a czy dojrzali emocjonalnie to się okaże…). Postacie wypadają ogólnie dość sympatycznie, choć nie ma co oceniać po jednym epizodzie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime