Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 5/10 grafika: 5/10
fabuła: 7/10 muzyka: 4/10

Ocena redakcji

4/10
Głosów: 5 Zobacz jak ocenili
Średnia: 4,40

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 217
Średnia: 6,01
σ=2,13

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Zenos)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Kore ga Watashi no Goshujin-sama

Rodzaj produkcji: seria TV (Japonia)
Rok wydania: 2005
Czas trwania: 12×24 min
Tytuły alternatywne:
  • He is My Master
  • That's My Master
  • これが私の御主人様
Tytuły powiązane:
Gatunki: Komedia, Romans
Postaci: Meido, Uczniowie/studenci; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Ecchi, Harem
zrzutka

Historia dwóch sióstr, które uciekają z domu. Szukając pracy trafiają do posiadłości zboczonego czternastoletniego milionera.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Izumi i Mitsuki to nastoletnie siostry, które postanowiły uciec z domu, by rozpocząć własne życie. Dlatego poszukują pracy, co z powodu młodego wieku przychodzi im z trudem. Kiedy przypadkiem przechodzą obok ogromnej rezydencji, dostrzegają ogłoszenie informujące, iż właściciel domu poszukuje służących. Z pewnymi obawami dziewczęta postanawiają spróbować szczęścia. Jak się okazuje, okazała posiadłość należy do Yoshitaki – czternastoletniego milionera. Ponieważ jego rodzice niedawno zginęli w wypadku samochodowym, mieszka w tej chwili zupełnie sam. Samotność sprawia, że praktycznie wciska siostrom tę pracę. Niebawem okazuje się, iż jest on zboczeńcem, materialistą, ale również utalentowanym projektantem ubrań dla kobiet (zwykle dosyć skąpych).

Brzmi nudno, prawda? Sprawia wrażenie kolejnej typowej haremówki, gdzie jednemu z głównych bohaterów ciągle leci krew z nosa z powodu „różnorodnych” sytuacji, a widz ogląda wszystkie odcinki do końca w oczekiwaniu na rozpoczęcie jakiejkolwiek akcji. A co pomyślicie, jeśli powiem, że siostry noszą ze sobą aligatora o imieniu Pochi, który pragnie miłości i to dosłownie? Ciekawiej? A gdy dodam, iż nie dość, że w Izumi zakochuje się jej koleżanka ze szkoły – Anna, która pragnie się z nią ożenić, to nawet duchy wykazują nią zainteresowanie? Do tego już po pierwszym dniu w szkole formuje się fanklub Mitsuki, który jest gotowy zrobić dla niej dosłownie wszystko… Warto tutaj dodać, że to tylko rozgrzewka przed następnymi odcinkami.

Muszę przyznać, że pierwsze dwa odcinki są nieco monotonne, gdyż jest to nic innego, jak przydługie wprowadzenie do serii. Jednak mają one spore znaczenie dla późniejszych wydarzeń, ponieważ produkcja ta mimo wszytko posiada fabułę. Według mnie jest ona całkiem ciekawa i nasycona dosyć oryginalnymi pomysłami, aczkolwiek często temu anime zarzuca się, że większość motywów zaczerpnęło z Mahoromatic. Podobieństwa te łatwo dostrzec: śmierć rodziców chłopca, który wynajmuje służącą, czy też miłość koleżanki z klasy do jednej z głównych bohaterek. Nie zmienia to faktu, że mimo wszystko seria jest pod pewnymi względami oryginalna. Ma na przykład ciekawą konstrukcję fabuły i z każdym odcinkiem staje się śmieszniejsza. W pewnym momencie jednak humor zostaje zredukowany niemalże do minimum, a pojawia się coś, co prawdopodobnie ma stanowić przesłanie serii.

Wracając do wcześniej wspomnianego humoru. Większość gagów dotyczy gier, a właściwie konkursów, organizowanych przez Mitsuki, i komentarzy Yoshitaki, które zwykle kończą się dla niego masakrą. Na specjalne wyróżnienie zasługują również pojawiające się motywy ze zwierzątkami na chmurkach, wyglądającymi jak Pikachu i pseudo Pochi. Zazwyczaj są idealnie dopasowane do aktualnej sytuacji bohaterów i muszę przyznać, że wyglądają naprawdę komicznie.

Jeśli chodzi o kreskę, to cóż… Widziało się lepsze i gorsze produkcje, chociaż biorąc pod uwagę rok wydania, należałby oczekiwać czegoś więcej. Często zdarzają się ujęcia, gdzie bohaterowie nie mają nosa lub ich stopy wyglądają jak zwykłe prostokąty. Nie trafia się to jednak na tyle często, by przeszkadzało w oglądaniu. Tym bardziej, że podczas seansu uwaga głównie skupia się na żywych dialogach. „Chwilowe operacje plastyczne” bohaterów wynagradza stosunkowo często zmieniana garderoba, co zapobiega monotonii i jest zdecydowanie dużym plusem.

Przyznaje, że same postacie nie są takie złe, chociaż do zachwycających też nie należą. Mamy czworo głównych bohaterów, na których z założenia powinniśmy się skupić i dlatego zapewne są oni lepiej narysowani w porównaniu do pozostałych osób. Widać też, że jedna z nich – ta, wokół której obraca się akcja – jest o wiele bardziej dopracowana. Natomiast nie zmienia to faktu, że żadna z nich nie wyróżnia się specjalnie na tle bohaterów innych serii z tego gatunku. Jasne jest także, że większość przedstawicielek płci pięknej została wykreowana w celach fanserwisowych. Wypadałoby też zauważyć, że nie znajdziemy tutaj żadnego bishounena, co, w połączeniu z dużą ilością fanserwisu, raczej kwalifikuje ten tytuł do kategorii serii dla męskiej widowni.

Animacja jest raczej płynna, a przynajmniej ja nie wychwyciłem żadnych zauważalnych wad. Nie dopatrzyłem się również animacji komputerowej co też bardzo pozytywnie wpływa na ogólną ocenę. Niestety na temat muzyki nie mogę napisać wiele, ponieważ jest ona raczej neutralna. Poza openingiem i endingiem, które są znośne, praktycznie w tle nie słychać żadnej muzyki, pomimo tego iż w pewnych momentach bardzo by się przydała.

Anime jako całość wypada całkiem ciekawie. Mimo pewnych niedociągnięć oglądanie sprawia przyjemność. Może nie jestem ekspertem w tym gatunku, ale muszę przyznać, że jest to chyba najlepsza haremówka, jaką dotąd widziałem, przede wszystkim z powodu pomysłowości autorów i dobrego humoru. Sądzę, że ten tytuł ma szansę spodobać się nawet widzom, którym już dawno przejadł się ten rodzaj anime, aczkolwiek nie musi się to sprawdzić w każdym przypadku. Ogólnie uważam, że warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z tą produkcją – polecam.

Zennos, 15 maja 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: GAINAX, SHAFT
Autor: Asu Tsubaki, Mattsu
Projekt: Kazuhiro Takamura
Reżyser: Shouji Saeki
Scenariusz: Shouji Saeki
Muzyka: Seikou Nagaoka