Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Ikebukuro West Gate Park

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Walaszek01 8.01.2021 09:17
  W punkt
  Nie wiem czy autorka przeczytała wywody innych czy tez nie, ale moim zdaniem trafiła w punkt w ocenie, mówiąc podobnym tonem.
  W przeciwieństwie do Ancietejka też uważam, Makoto i spółkę za bezcharakternych dzieciaków, którzy jakby tylko się bawili w gangi a w rzeczywistości byli klubem tanecznym i klubem aktorskim.
  A jeszcze gorsze od historii i bohaterów jest klimat serii.
  Robimy anime o ulicznych gangach! Powiedzmy, że jest tu wspaniale, ludzie się klepią po pleckach, raj na ziemi którzy chcą zniszczyć ci źli, a gangi to swoiste współczesne Robin Hoody, w zasadzie nie wiadomo po co, skoro jest podobno tak wspaniale. Muzyka początkowo, to wręcz kłamstwo czym to anime jest.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A R
  odpowiedzi: 3
  Ancietejka 7.01.2021 13:50
  do recenzji
  a ending, mimo ogólnie sympatycznego brzmienia, to już kołysanka pełną gębą.


  rozumiem, że chodzi o ten występujący najczęściej, bo ogólnie są trzy endingi :D

  Z recenzją w wielu miejscach się, cóż, nie zgadzam, znaczy mam inne zdanie, jak np. w przypadku braku charyzmy u Makoto i że tak naprawdę nic nie robi, bo inni robią za niego – nie, zdecydowanie nie. Nie rozwijam, bo chcę napisać swój tekst, więc nie będę się powtarzać. Ogólnie jednak powiem, że bardzo chciałabym, by bohaterowie z innych serii mieli przynajmniej w połowie tyle charyzmy co Makoto, King czy Kyouichi. No ale fajnie to pokazuje, jak różnie można oceniać te same postacie. Popieram natomiast, że konfrontacja gangów zakończyła się niesatysfakcjonująco – sama śmieję się, że  kliknij: ukryte  (na wszelki wypadek dam to w spoiler).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kor56 30.12.2020 08:33
  Eeee
  Nie wiem czym się tak podniecają w tym anime.
  Historie są słabe, rozwiązania problemów przewidywalne, postacie bez szczególnego pomysłu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 20.10.2020 20:19
  Trzeci odcinek wreszcie, tak jakby, sugeruje, że może jednak coś z tej serii będzie. Pierwsze dwa były mocno średnie, ten jakoś mnie zainteresował, nawet jeśli -intrygę- dało się rozszyfrować bardzo szybko. Poza tym Kingu machający młotkiem ... prawie mogę go teraz zaakceptować.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 6.10.2020 22:39
  Pierwszy odcinek powiedziałabym, że „letni”, prawdziwa akcja powinna zacząć się od następnego. Nie pasuje mi głos Takashiego, nie na tyle jednak, by mi przeszkadzało w seansie. Fajny główny bohater (Takashi też zapowiada się na ciekawego, choć i tak najbardziej czekam na czerwonowłosego, heh) i znakomity opening od razu wpadający w ucho. Czuję się bardzo zainteresowana, zresztą jestem już od dawna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 6.10.2020 22:00
  „Jesteśmy gangolami z Ikebukuro. Yo! Narkotyki niet! Marihuanen to śmierć! Tacy niepokorni! YO!”
  Sam nie jestem wielkim zwolennikiem używek, ale przy takim settingu, to podejście do tematu jest idiotyczne.
  Ostatnio jak oglądałem anime o gangach, to było to Tokyo Tribes. Wszyscy Japończycy wyglądali w nim jak przybysze z czarnego getta, ale takich głupot jak powyżej nie było.
  Zobaczymy jeszcze jeden odcinek.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime