Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Ex-Arm

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Kilka zdań w temacie 12.04.2021 14:04
  Przemyślenia po połowie serii
  Po obejrzeniu kilku odcinków (czyli ok połowie serii) można już coś o niej powiedzieć.
  Być może wiele osób to zaszokuje (tych co oglądali), ale to nie animacją jest dla mnie najważniejszym problemem w tej serii.

  To nie jest tak, że seria (a być może pierwowzór też) wykorzystuje motywy z kilku filmów. Dla mnie ona je bezczelnie zrzyna, w dodatku wykorzystując także wiele środków stylistycznych tam wykorzystanych. Taki patchwork z Matrixa, Terminatorów, Robocopa i kiku innych filmów.
  I dosłownie widać tu „ściegi i szycie”

  Do tego dochodzi tematyka raczej poważna, a zrealizowana w infantylny sposób jak dla 9 latków.

  Postacie to jeszcze większy minus. Również niemal przekopiowane z wyżej wymienionych filmów. A postacie poboczne to jakiś absurd (Przykładowo wnuczka szefa pewnej organizacji)

  Zupełnie jakby dzieci postanowiły zrealizować swoje anime po obejrzeniu kilku filmów sci­‑fi.

  Nie wiem niestety, na ile jest to „wina” pierwowzoru. Bo dla orientacji został przeczytany początek mangi przed seansem.

  A i jeszcze Opening. Drugi najgorzej zrealizowany pod każdym względem opening – z około tysiąca obejrzanych dotychczas.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  MrParumiV18 11.04.2021 01:52
  Ex-Arm po 12 odcinku (koniec)
  Tak jak sobie założyłem, tak też w końcu zrobiłem i w pewnym sensie warto było to obejrzeć do końca. Wiedza, że coś takiego pod względem wizualnym może w ogóle powstać pomoże mi racjonalniej i rzetelnej oceniać grafikę w innych seriach w przyszłości, a być może też spowoduje jakieś korekty w już ocenionych przeze mnie produkcjach. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że przez taki, a nie inny wykon techniczny nie dało się w ogóle skupić na przedstawionej historii, a pewnie i szkoda, bo być może gdyby animacja wyglądała inaczej tzn. przynajmniej odrobinę lepiej, to i odbiór całości byłby inny. W ostateczności wyszłaby z tego zapewne jakaś przeciętna/słaba produkcja, a nie taki syf.

  Tytuł ten uczy i utwierdza w przekonaniu, że każdy aspekt serii ma znaczenie w równym stopniu, bo jak coś pod jakimś względem jest zrobione gównianie, to i reszta przez to traci na wartości oraz pierwotnym przekazie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Orzi 21.03.2021 15:32
  Grafika ma znaczenie
  Gdyby ta seria miała przyzwoitą oprawę graficzną dostalibyśmy przeciętną serię akcji w realiach cyberpunkowych. Nie nadzwyczajną, ale w sam raz na niezobowiązujący seans do odstresowania się.

  Problem w tym, że oprawa graficzna tej serii jest fatalna. Sceny akcji są tak sztywne, że gry typu beat­‑em up z ery PSX to przy nich dzieło animacji i choreografii walki h2h. Kadrowanie jest tak złe, że czasem zupełnie nie wiadomo co się stało. Mimika postaci zupełnie nie pasuje do sytuacji na ekranie, przez co np. Minami uśmiecha się głupkowato w sytuacjach, gdzie powinna być przerażona lub zrozpaczona. Już pomijaj paskudny podział postaci na te 2D i 3D, z czego obie te grupy są rysowane w zupełnie innym stylu a płaskie tekstury 2D z 2 klatkami animacji na krzyż bardziej pasowałyby do starych dzieł Bartosza Walaszka, niż do anime.

  Można zrobić dobre sceny akcji przy wykorzystaniu podobnej jakości modeli 3D. Jest taka seria inspirowana anime, RWBY, która mimo brzydkiego 3D nadrabia choreografią walk i świetną animacją. Można też zrobić tak jak Kemurikusa, gdzie kiepskie modele 3D zostały połączone z pięknym kadrowaniem, tłami i grą kolorów, co wyglądało naprawdę dobrze i klimatycznie. Grafika Ex­‑Arm jednakże nie ma żadnych dobrych stron.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  MrParumiV18 11.02.2021 11:39
  Ex-Arm po 2 odcinku
  Każdy powinien to obejrzeć, aby ostatecznie zrozumieć, że jednak oprawa wizualna ma znaczenie w odbiorze i to nie mniejsze niż sama fabuła, czy postaci, oraz żeby przekonać się, co to naprawdę znaczy, słaba seria. Wtedy może te osoby inaczej by podchodziły do wielu innych produkcji i oceniały z sensem.

  Ale wracając… no śmieć. Ta seria znaczy się, ale z pewnością obejrzę to do końca. Wręcz muszę to zrobić.

  Wiem też, że nie ma sensu się doszukiwać czegokolwiek w tym tytule, ale o co chodziło z tymi powidokami przy ruchach postaci w drugiej połowie i z tymi wystrzałami z pistoletów z odgłosami pękających baloników? xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kor56 14.01.2021 09:22
  WOW
  Pretendent do klapy roku z mangi która właściwie jest przepisem na świetny tytuł akcji…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 12.01.2021 23:58
  Ex-Arm po 1 odcinku
  Nie darowałbym sobie gdybym nie obejrzał chociaż jednego odcinka tego cuda, szczególnie po tak barwnych komentarzach, a życie ma się jedno. Na wstępie przeczytałem sobie zajawkę Tablisa, aby odpowiednio się nastroić – mistrzowska, następnie zabrałem się za seans – zakochałem się 😍, a na koniec postanowiłem wyjść, daleko…

  PS Zawsze czytam Tablisa, jako Tabilis. Tak jakoś fajniej brzmi. 😁
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saber 11.01.2021 23:17
  Ten pierwszy odcinek to coś niesamowitego. Nie mogłam oderwać ani na chwilę wzroku od ekranu, bo co chwilę zaskakiwały mnie coraz to nowe cuda.
  Na pewno będę oglądać do końca.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  I. 11.01.2021 22:44
  Heloł heloooł
  Dzięki ci Tablisie, za twój wpis na blogu. Gdybyś nie zwrócił mojej uwagi na to cudo, ominęłaby mnie taka cudowna głupawka… :'D
  Oby twórcy wytrwali w Wizji! A my w oczekiwaniu na kolejny odcinek!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  blob 10.01.2021 21:56
  Nie wierze…

  Znaczy tak widziałem zajawkę i nawet trailer, ale myślałem ze to jakiś żart. A chyba największym żartem jest ze to coś jest sygnowane jako Crunchyroll Original…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime