Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Wonder Egg Priority

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  kot schrödingera 16.01.2021 00:03
  Po pierwszym odcinku
  Tak jak zauważył przedmówca, ale bardziej: to nie trąci Satoshi Konem ale to wprost prowadzi otwarty dialog z Mōsō Dairinin. Pierwsza scena gdy Ai  kliknij: ukryte to nawiązanie do jednej z ostatnich scen Paranoi, gdy Tsukiko  kliknij: ukryte . Zaczyna się tam, gdzie tamto się skończyło. Wręcz krzyczą w materiałach promocyjnych, by to zauważyć:

  [link]

  w porównaniu do:

  [link]

  (lub to samo w ruchomym obrazku:)

  [link]


  Ale czy zastąpienie Shounen­‑Bata  kliknij: ukryte  (i doprawienie Madoką) wystarczy? Mam mieszane uczucia. Mōsō Dairinin (czy Madoka, czy jeszcze parę innych rzeczy) to arcydzieła z głębokim przekazem, użycie ich obrazów jest super i jak najbardziej na miejscu ale to również jak rzucenie wyzwania i deklaracja, ze pójdzie się dalej. Od strony technicznej jest świetnie, ale sorry, na tym levelu strona techniczna nie ma żadnego znaczenia (no prawie). Czy potrafią tak opowiadać ???

  (...choćby za samą próbę mają dużego plusa, ale pierwszy odcinek mnie nie przekonał. Oby nie skończyło się to wygrzewaniem w ciepełku cudzej sławy, niezłym ponadprzeciętnym anime, ale no właśnie ...tylko niezłym 😞)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 13.01.2021 18:48
  Niezły fever dream, nie spodziewałam się :D Klimatem trochę trąci Satoshi Konem, a też może i Studiem Ghibli? Takie łączenie snu i jawy, świata fantastycznego z realnym… Dobrze zrobiłam, że unikałam trailerów, bo teraz jestem super zainteresowana i zaintrygowana, do czego to wszystko zmierza. No i ta oprawa wizualna, co za piękno kolorów i animacji postaci… Zapowiada się faworyt sezonu (jeśli oczywiście będzie trzymał podobny poziom do końca)!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime