Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Wonder Egg Priority

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Giereczek 4.01.2022 12:17
  po 13 odcinku
  Szczerze powiedziawszy nigdy nie pomyślałem że można zrobić aż tak beznadziejne zakończenie (pod warunkiem że to faktycznie jest zakończenie) jedyne co mogę powiedzieć to że ludzie którzy nie obejrzeli 13 odcinka mają mniej pytań bo ten „film” czy jak go nazwać zamiast zamknąć wątki to dodatkowo dodaje nowe co jak na odcinek ostatni jest takie średnie Mam nadzieje że się mylę i mimio wszystko autorzy zrobią jeszcze coś z tym
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  GLASS 31.07.2021 18:23
  Wyglądało to tak, jakby scenarzysta na bieżąco rozwijał fabułę, nie mając pojęcia jak ma się ta historia potoczyć.

  MIAŁAM RACJĘ: [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 7.07.2021 15:29
  Wonder Egg Priority po 13 odcinku (special)
  Ale tutaj będzie kontynuacja, prawda? PRAWDA?! Nawet za bardzo nie wiem jak mam to skomentować inaczej. Jestem nieco skołowany. Pomijam, że czas antenowy na przypomnienie poprzednich wydarzeń zmarnowany, bo jestem w stanie zrozumieć taki zabieg z powodu małej ilości czasu i ludzi na jego dopracowanie – chociaż tutaj zachodzę w głowę, po co w takim razie w ogóle go robili akurat na ten termin. Nie mogli odczekać dłużej i zrobić nawet więcej niż jeden dodatkowy epizod? Ja mógłbym spokojnie poczekać, nawet lata, aby otrzymać coś w pełni dokończonego, ale tutaj pewnie nie znam wielu czynników, które mają na to ostateczny wpływ i pewnie nijak się mają do moich wymarzonych scenariuszy. Tak czy siak, to nie jest nawet zakończenie. Tak przynajmniej nie wygląda. Z mojej perspektywy jest to zapowiedź ciągu dalszego, tym bardziej, że te 20+ minut, które zaserwowało nam nowe sceny pozostawia jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi na poprzednie wydarzenia. Natomiast jeżeli jest to definitywne zakończenie tego projektu i nic więcej nie powstanie, to jest NIESTETY, ponieważ pomysł, stylistyka, klimat, animacja oraz udźwiękowienie wraz z ostem było po prostu świetne, SPEKTAKULARNE ROZCZAROWANIE, gdyż było widać, że ambicje twórców i potencjał samego pomysłu był, ale zabrakło przemyślanego i dobrze rozplanowanego zakończenia pod względem czasu pracy i odpowiedniej ilości oddelegowanych ludzi do niej. Irytacja jest, niewyobrażalny smuteczek również, ale czasu spędzonego z tą serią raczej nie żałuję. Dostarczyła zbyt wielu epickich i emocjonalnych scen. Po prostu, wkładając wszystko do jednego wora, CloverWorks zwyczajnie przeholowało w tym roku i ucierpieli na tym nie tyle co widzowie, co ekipy produkcyjne, bo to one ostatecznie zbierają wszystkie baty, niezasłużenie w większości. Pisałem to już chyba gdzieś w tym roku przy okazji innej produkcji z pod szyldu tego studia, ale jest to nauczka, nauczka na przyszłość, z której i tak zapewne nie wyciągnął za wiele. Takie czasy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Saber 1.07.2021 23:52
  czyli ostatecznie żadne z tego cudowne jajko, tylko wydmuszka :P
  szkoda, że „zakończenie” bez żadnego pomysłu. więcej pytań niż odpowiedzi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 1.07.2021 23:45
  special (póki nie ma osobnego ogryzka)
  Pan Wakabayashi to bardzo utalentowany reżyser i wierzę, że w przyszłości zrobi niejedne co najmniej porządne anime, ale Wonder Egg Priority to niestety zupełna porażka pod względem planowania i produkcji. I chcę wierzyć, że to wina złych ludzi z Aniplexu, którzy zarżnęli w ten czy inny sposób tę serię, ale po specjalu widać też, że w ekipie produkcyjnej nie było zbyt wiele wiary i pomysłu na zamknięcie.
  W serii był już jeden recap liczony jako normalny odcinek i w tym specjalu też jest, a można było wykorzystać całe 46 minut czasu antenowego… Po prostu mam wrażenie, że to jest ten smutny przypadek, w którym albo seria pomyślana na dwadzieścia plus odcinków musiała być skrócona albo zwyczajnie nigdy nie było jakiegokolwiek przemyślanego zakończenia. Bo w to, że tak od początku miało być nie da się wierzyć.
  Ogólnie po prostu szkoda, bo sama seria miała dobre momenty, bardzo dobrze wyglądała animacyjnie, postacie też były w większości dobrze napisane, a w samej obsadzie były nawet obiecujące debiutantki, ale wszystko się sypnęło.
  Czasu spędzonego z tym anime nie żałuję, ale chyba niestety dość szybko zapomnę o tej produkcji, choć wydawało się pewne, że będzie jedną z tych, które pamiętać się będzie długo…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  vries 1.07.2021 22:01
  Ło Panie, kto Panu to tak...
  Łoł… Nie byłem zachwycony prowadzeniem fabuły już wcześniej, ale końcówka to jakaś pomyłka.
  I co z tego, że animacja jest ładna, jak stylistyka mi nie pasuje do treści. Treść też jest słaba. Może inaczej: historyjki same w sobie mają jakiś sens, ale nie składają się w jakąś spójną całość. Postaci niby są ok, ale umieszczone w tej fabularnej pustce same stają się puste i nieciekawe. No i słabe zakończenie.
  Zastanowiłem się nad oceną: 3/10. Mars Red miał dla mnie więcej sensu.
  Podsumowując, jak ktoś chce SoL, to są lepsze tytuły. Jak ktoś chce ładne Mahou Shoujo, to jest Meduka i Flip Flappers. Na Jajko szkoda czasu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Patka 30.06.2021 21:08
  Już lepiej by było bez tego zakończenia…

  „Na razie wystawiam 5/10 – po czerwcowym odcinku może podniosę do 6/10 (mam nadzieję, że seria mnie nie zmusi do obniżenia oceny…)"

  A jednak zmusiła… 4/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 30.06.2021 20:50
  Mmm… no niestety ten finał mało go przypominał – bardziej wyglądał na zapowiedź kontynuacji, która wątpię, że powstanie. Jedna z kandydatek na serię roku, która pozostawiła po sobie okropny niedosyt i rozczarowanie. Wyglądało to tak, jakby scenarzysta na bieżąco rozwijał fabułę, nie mając pojęcia jak ma się ta historia potoczyć. Tragedia to może nie jest, są gorsze serie, ale koniec końców nie ma zachwytów, jakich się czuło na początku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 30.06.2021 18:33
  Zakończenie
  Cóż, nie wiem właściwie co napisać. Mam odczucie, że twórcy się poddali. Ich chęci i plany na początku były inne, ale nie zdołali utrzymać rozmachu (nie zawsze ze swojej winy) i po prostu chcieli już zamknąć projekt WEP.  kliknij: ukryte  Najważniejsze wątki zostały jakoś tam wyjaśnione, ale tak trochę „na alibi”. Może kilka miesięcy oczekiwania zbudziło zbyt wielkie nadzieje na genialny finał, tymczasem zakończenie jest takie – bez fajerwerków  kliknij: ukryte . Gdyby to był normalny, dwunasty odcinek uznałbym je za całkiem niezłe, a jest lekki niedosyt. Niestety animacja też momentami siadła a w jednej scenie dziewczyny wyglądały wręcz groteskowo.
   kliknij: ukryte 
  W sumie (chyba podobnie jak ludzie zaangażowani w Projekt WEP) cieszę się, że wreszcie udało się serię domknąć – może nie sukcesem ale też nie ponosząc porażki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  quantum2000 8.06.2021 16:27
  29 czerwca, ostatni odcinek
  Na oficjalnym koncie twitterowym WEP pojawiła się informacja o godzinach emisji ostatniego odcinka. Będzie on trwał godzinę, co być może pozwoli sensownie pozamykać główne wątki.
  Plansza z godzinami emisji
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 21.04.2021 02:11
  Wonder Egg Priority po 12 odcinku (prawie koniec)
  Kompletnie nie przeszkadza mi urwanie serii w takim momencie, ponieważ wiemy, że prawdziwy 12 odcinek i jednocześnie zakończenie tytułu ma nastąpić w okolicach czerwca/lipca, ale bardziej martwi mnie fakt zbyt dużej ilości dziur, niedopowiedzeń i niewyjaśnionych kwestii fabularnych, które najbardziej wybrzmiały w 11 odcinku i na które zwyczajnie może braknąć czasu, aby wszystkie należycie potraktować. Jeśli ten specjalny epizod będzie miał tylko standardową ilość minut, to pewnym jest, że coś pozostanie niewyjaśnione, a sam WEP będzie niestety spektakularnym rozczarowaniem, ponieważ w trakcie seansu naprawdę wierzyłem i byłem wręcz przekonany, że to może być idealna mieszanka czegoś nowego, ciekawego, spójnego, zaskakującego pozytywnie, wyróżniającego się na tle pozostałych pozycji oraz świetnie wykonanego. Na tą chwilę niezmienna pozostała tylko ta ostatnia wymieniona przeze mnie kwestia, a reszta do sezonu letniego będzie tkwić w rozkroku. Nie chcę już teraz wyrokować i skreślać serii całkowicie, bo byłoby to po prostu nieuczciwe, dlatego też na spokojnie sobie poczekam do premiery ostatniego odcinka. Oby tylko moje wszystkie obawy się nie ziściły.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nie rozumie 20.04.2021 22:12
  Wytłumaczy mi ktoś??
  Wytłumaczy mi ktoś jak skończył się ten odcinek? Tzn. Ta przyjaciółka dlaczego się zabiła? O co chodziło z tym nauczycielem.. Wgl nie zrozumiałam !!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Prox 2.04.2021 09:50
  A, że to już koniec...?
  Przecież ostatni odcinek wyglądał, jakby był odcinkiem 12., ale w serii składającej się z 24. odcinków. Nic nie wyjaśniono. Po prostu urwani i cześć ;/
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saber 1.04.2021 22:58
  Odcinek 11 sprawił, że podniosłam ocenę na 7 – lubię takie klimaty.
  Ciekawa i oryginalna bajka, do tego ładnie wykonana, ale przed wspomnianym odcinkiem nie do końca mnie porywała.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Patka 1.04.2021 15:10
  Ech, okrutne rozczarowanie. Pomysł wyjściowy świetny, dziewczyny sympatyczne i zróżnicowane, można to było fajnie pociągnąć, odnoszę jednak wrażenie, że twórcy nie wiedzieli, jak sensownie rozwinąć wątki i zamiast je kończyć, wymyślali następne (przy  kliknij: ukryte , które wyszły w ostatnim – z dotychczasowych – odcinku, prawie kwikłam). Formuła 'potwora tygodnia” bardziej zaszkodziła niż pomogła – mogłoby ich być mniej, żeby się skupić na historii głównych bohaterek, wątku nauczyciela i Koito, nie mówiąc o historii Acci i Ura­‑Acci, która wyszła dopiero pod koniec, ni z gruchy, ni z pietruchy (acz jeśli mam oceniać ich odcinek jako oddzielną całość, to zdecydowanie wypadł najlepiej ze wszystkich, w końcu jakieś poważniejsze emocje się pojawiły). Ogólnie, za dużo chciano, za duże ambicje, za dużo zmarnowanego potencjału.

  Z plusów oczywiście oprawa audiowizualna, gra aktorek też w porządku. Na razie wystawiam 5/10 – po czerwcowym odcinku może podniosę do 6/10 (mam nadzieję, że seria mnie nie zmusi do obniżenia oceny…).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Harashiken 31.03.2021 17:32
  Po "finale"
  No i mamy to. Małą katastrofę i zmarnowany potencjał tytułu, który mógłby być jednym z najlepszych anime tego roku. Niestety, koronka, branie na siebie więcej produkcji niż można ogarnąć i rak trawiący przemysł japońskiej animacji dały nam wizualną ucztę o nierównym tempie fabularnym i „ostatnim” odcinku, który nic nie wyjaśnia, nic nie rozwiązuje, wprowadza tylko niezrozumienie i nie ciągnie nawet wątków pokazanych w poprzednim epizodzie i w sumie pasuje jak pięść do oka moim skromnym zdaniem. Cóż mogło być taki pięknie a wyszło jak zwykle. Szkoda tylko, że ludzie się przepracowują by stworzyć coś co ostatecznie i tak nie ma szans na sukces, bo nie może się udać. Pozostaje liczyć, że ten wspomniany poniżej prawowity ostatni odcinek, który powstanie w czerwcu będzie w stanie cokolwiek domknąć, ale specjalnie bym już na to nie liczył.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  quantum2000 30.03.2021 19:20
  12 odcinek w czerwcu?
  News z oficjalnego twittera WEP: 26 czerwca zostanie nadany odcinek specjalny – być może będzie to „prawdziwy” odcinek 12. A może dziś zrobią byle jakie zakończenie, a w czerwcu wyjaśnią o co im chodziło… Tak czy inaczej – seria jest ofiarą dziwnej polityki CloverWorks i nie wszystko da się wytłumaczyć koroną.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Harashiken 28.03.2021 01:22
  No dobrze, jestem ciekaw czy ktoś ma równie mieszane uczucia co ja.

  Pierwszy odcinek był super, był abstrakcyjny i chaotyczny i gdyby dalej tak to pociągnąć to byłby genialny tytuł. Wyobraźcie sobie utrzymanie to w tonie głównej bohaterki która w ramach traumy zamyka się w sobie, wszystko obserwujemy tylko z jej perspektywy nie będąc pewnym czy rzeczywiście dzieje się coś dziwnego, czy może ona by poradzić sobie z tym co się wydarzyło ucieka w zmyślony świat. Wszystko by się plątało i podsycało oba przypuszczenia by potem trzepnąć jakiś mocny plot twist.

  Niestety drugi odcinek rozwiał moje nadzieje i zaczęło się sztampowo, wszystko już wiemy, jak działa świat, jajka i o co walczą dziewczyny. Mamy dodatkowe bohaterki, które robią to samo i zaczyna się epizodyczna rutyna. Dodatkowo są wtrącane sugestie, które dają dziwny vibe ale potem to szybko znika,  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  quantum2000 23.03.2021 22:51
  Po 11 odcinku
  Mam wrażenie, że będzie kontynuacja w postaci drugiego sezonu. Jeśli nie to naprawdę nie wiem jak autorom uda się zamknąć tę serię w dwunastym odcinku – nawet jeśli miałyby być jeszcze dwa to też jest mało czasu. Dochodzą nowe postaci i wątki, sprawy się raczej komplikują niż wyjaśniają.
   kliknij: ukryte  – tak moim zdaniem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 10
  tamakara 20.03.2021 19:45
  Ponieważ zmęczyłam się kemono jihen, które na początku mi się podobało, a teraz nagle przestało i rozważam powrót do oglądania tej serii…
  Powiedzcie mi proszę czy fabuła idzie w tę stronę, że:
   kliknij: ukryte 
  Irytowała mnie ta mała i nie mogłam na nią patrzeć, uważając ją za fałszywą zołzę, więc powiedzcie mi czy się mylę, czy nie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Łowca czarownic 16.03.2021 23:42
  Po 10 odcinku - wow
  Muszę szczerze przyznać, że tego się nie spodziewałem bo poszli
  w naprawdę  kliknij: ukryte . Przedstawione to również zostało narracyjnie bardzo dobrze. To co jest w tle tego wszystkiego i budowie świata również wyłania się wyjątkowo ponuro. Doskonały odcinek zaskakującego anime. Niech to tylko utrzyma poziom do końca za co trzymam kciuki. Świetny tytuł. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobre.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Nikodemsky 16.03.2021 22:08
  ep10
  Zrobiło się mrocznie bardzo szybko.

  Problem  kliknij: ukryte . Nie wiem natomiast, czy to prawidłowe podejście do ogólnej problematyki w tym temacie.

  Momoe jakoś specjalnie nie darzę sympatią ale  kliknij: ukryte .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 9.03.2021 20:03
  Po 9 odcinku
  Jak można było przewidzieć bohaterką odcinka była Aonuma Neiru.
  Zaprosiła pozostałe dziewczyny do siebie. Natomiast to, co się tam wydarzyło, historia Neiru, plus dodatkowe „smaczki” jak scenka, w której występują Akka i Ura­‑Akka – totalne zaskoczenie. Muszę ten odcinek obejrzeć jeszcze raz i to w zwolnionym tempie chyba ;)  kliknij: ukryte 
  Zastanawiam się, czy czasem recap nie był planowany od samego początku. Po dość ciężkim odcinku o Rice dali czas, żeby się wyciszyć i jadą z następnym ciężkim tematem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  quantum2000 27.02.2021 14:35
  Recap po 7 odcinku?
  Jest prawdopodobne, że jako odc. 8 CloverWorks wypuści odc. 7.5. Trudno powiedzieć co bedzie dalej – seria była przewidziana na 12 odcinków – będzie 11+recap? Czy 13 w tym recap?
  Szkoda, bo WEP zapowiadał się na serię sezonu, a teraz nie wiadomo w jakiej jakości i ile z pierwotnego scenariusza studio zdoła zrealizować.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Łowca czarownic 25.02.2021 14:32
  Po 7 odcinkach
  To już po połowie serii a jest chyba jeszcze lepiej a sam odcinek mocny. Jest pięknie pod względem graficznym, bardzo dobra kreacja postaci, ciekawie prowadzona fabuła tajemniczo i chce się poznać tą historię dalej.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime