Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Wonder Egg Priority

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  quantum2000 8.06.2021 16:27
  29 czerwca, ostatni odcinek
  Na oficjalnym koncie twitterowym WEP pojawiła się informacja o godzinach emisji ostatniego odcinka. Będzie on trwał godzinę, co być może pozwoli sensownie pozamykać główne wątki.
  Plansza z godzinami emisji
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 21.04.2021 02:11
  Wonder Egg Priority po 12 odcinku (prawie koniec)
  Kompletnie nie przeszkadza mi urwanie serii w takim momencie, ponieważ wiemy, że prawdziwy 12 odcinek i jednocześnie zakończenie tytułu ma nastąpić w okolicach czerwca/lipca, ale bardziej martwi mnie fakt zbyt dużej ilości dziur, niedopowiedzeń i niewyjaśnionych kwestii fabularnych, które najbardziej wybrzmiały w 11 odcinku i na które zwyczajnie może braknąć czasu, aby wszystkie należycie potraktować. Jeśli ten specjalny epizod będzie miał tylko standardową ilość minut, to pewnym jest, że coś pozostanie niewyjaśnione, a sam WEP będzie niestety spektakularnym rozczarowaniem, ponieważ w trakcie seansu naprawdę wierzyłem i byłem wręcz przekonany, że to może być idealna mieszanka czegoś nowego, ciekawego, spójnego, zaskakującego pozytywnie, wyróżniającego się na tle pozostałych pozycji oraz świetnie wykonanego. Na tą chwilę niezmienna pozostała tylko ta ostatnia wymieniona przeze mnie kwestia, a reszta do sezonu letniego będzie tkwić w rozkroku. Nie chcę już teraz wyrokować i skreślać serii całkowicie, bo byłoby to po prostu nieuczciwe, dlatego też na spokojnie sobie poczekam do premiery ostatniego odcinka. Oby tylko moje wszystkie obawy się nie ziściły.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nie rozumie 20.04.2021 22:12
  Wytłumaczy mi ktoś??
  Wytłumaczy mi ktoś jak skończył się ten odcinek? Tzn. Ta przyjaciółka dlaczego się zabiła? O co chodziło z tym nauczycielem.. Wgl nie zrozumiałam !!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Prox 2.04.2021 09:50
  A, że to już koniec...?
  Przecież ostatni odcinek wyglądał, jakby był odcinkiem 12., ale w serii składającej się z 24. odcinków. Nic nie wyjaśniono. Po prostu urwani i cześć ;/
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saber 1.04.2021 22:58
  Odcinek 11 sprawił, że podniosłam ocenę na 7 – lubię takie klimaty.
  Ciekawa i oryginalna bajka, do tego ładnie wykonana, ale przed wspomnianym odcinkiem nie do końca mnie porywała.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 1.04.2021 15:10
  Ech, okrutne rozczarowanie. Pomysł wyjściowy świetny, dziewczyny sympatyczne i zróżnicowane, można to było fajnie pociągnąć, odnoszę jednak wrażenie, że twórcy nie wiedzieli, jak sensownie rozwinąć wątki i zamiast je kończyć, wymyślali następne (przy  kliknij: ukryte , które wyszły w ostatnim – z dotychczasowych – odcinku, prawie kwikłam). Formuła 'potwora tygodnia” bardziej zaszkodziła niż pomogła – mogłoby ich być mniej, żeby się skupić na historii głównych bohaterek, wątku nauczyciela i Koito, nie mówiąc o historii Acci i Ura­‑Acci, która wyszła dopiero pod koniec, ni z gruchy, ni z pietruchy (acz jeśli mam oceniać ich odcinek jako oddzielną całość, to zdecydowanie wypadł najlepiej ze wszystkich, w końcu jakieś poważniejsze emocje się pojawiły). Ogólnie, za dużo chciano, za duże ambicje, za dużo zmarnowanego potencjału.

  Z plusów oczywiście oprawa audiowizualna, gra aktorek też w porządku. Na razie wystawiam 5/10 – po czerwcowym odcinku może podniosę do 6/10 (mam nadzieję, że seria mnie nie zmusi do obniżenia oceny…).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Harashiken 31.03.2021 17:32
  Po "finale"
  No i mamy to. Małą katastrofę i zmarnowany potencjał tytułu, który mógłby być jednym z najlepszych anime tego roku. Niestety, koronka, branie na siebie więcej produkcji niż można ogarnąć i rak trawiący przemysł japońskiej animacji dały nam wizualną ucztę o nierównym tempie fabularnym i „ostatnim” odcinku, który nic nie wyjaśnia, nic nie rozwiązuje, wprowadza tylko niezrozumienie i nie ciągnie nawet wątków pokazanych w poprzednim epizodzie i w sumie pasuje jak pięść do oka moim skromnym zdaniem. Cóż mogło być taki pięknie a wyszło jak zwykle. Szkoda tylko, że ludzie się przepracowują by stworzyć coś co ostatecznie i tak nie ma szans na sukces, bo nie może się udać. Pozostaje liczyć, że ten wspomniany poniżej prawowity ostatni odcinek, który powstanie w czerwcu będzie w stanie cokolwiek domknąć, ale specjalnie bym już na to nie liczył.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  quantum2000 30.03.2021 19:20
  12 odcinek w czerwcu?
  News z oficjalnego twittera WEP: 26 czerwca zostanie nadany odcinek specjalny – być może będzie to „prawdziwy” odcinek 12. A może dziś zrobią byle jakie zakończenie, a w czerwcu wyjaśnią o co im chodziło… Tak czy inaczej – seria jest ofiarą dziwnej polityki CloverWorks i nie wszystko da się wytłumaczyć koroną.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Harashiken 28.03.2021 01:22
  No dobrze, jestem ciekaw czy ktoś ma równie mieszane uczucia co ja.

  Pierwszy odcinek był super, był abstrakcyjny i chaotyczny i gdyby dalej tak to pociągnąć to byłby genialny tytuł. Wyobraźcie sobie utrzymanie to w tonie głównej bohaterki która w ramach traumy zamyka się w sobie, wszystko obserwujemy tylko z jej perspektywy nie będąc pewnym czy rzeczywiście dzieje się coś dziwnego, czy może ona by poradzić sobie z tym co się wydarzyło ucieka w zmyślony świat. Wszystko by się plątało i podsycało oba przypuszczenia by potem trzepnąć jakiś mocny plot twist.

  Niestety drugi odcinek rozwiał moje nadzieje i zaczęło się sztampowo, wszystko już wiemy, jak działa świat, jajka i o co walczą dziewczyny. Mamy dodatkowe bohaterki, które robią to samo i zaczyna się epizodyczna rutyna. Dodatkowo są wtrącane sugestie, które dają dziwny vibe ale potem to szybko znika,  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  quantum2000 23.03.2021 22:51
  Po 11 odcinku
  Mam wrażenie, że będzie kontynuacja w postaci drugiego sezonu. Jeśli nie to naprawdę nie wiem jak autorom uda się zamknąć tę serię w dwunastym odcinku – nawet jeśli miałyby być jeszcze dwa to też jest mało czasu. Dochodzą nowe postaci i wątki, sprawy się raczej komplikują niż wyjaśniają.
   kliknij: ukryte  – tak moim zdaniem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 10
  tamakara 20.03.2021 19:45
  Ponieważ zmęczyłam się kemono jihen, które na początku mi się podobało, a teraz nagle przestało i rozważam powrót do oglądania tej serii…
  Powiedzcie mi proszę czy fabuła idzie w tę stronę, że:
   kliknij: ukryte 
  Irytowała mnie ta mała i nie mogłam na nią patrzeć, uważając ją za fałszywą zołzę, więc powiedzcie mi czy się mylę, czy nie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Łowca czarownic 16.03.2021 23:42
  Po 10 odcinku - wow
  Muszę szczerze przyznać, że tego się nie spodziewałem bo poszli
  w naprawdę  kliknij: ukryte . Przedstawione to również zostało narracyjnie bardzo dobrze. To co jest w tle tego wszystkiego i budowie świata również wyłania się wyjątkowo ponuro. Doskonały odcinek zaskakującego anime. Niech to tylko utrzyma poziom do końca za co trzymam kciuki. Świetny tytuł. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobre.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Nikodemsky 16.03.2021 22:08
  ep10
  Zrobiło się mrocznie bardzo szybko.

  Problem  kliknij: ukryte . Nie wiem natomiast, czy to prawidłowe podejście do ogólnej problematyki w tym temacie.

  Momoe jakoś specjalnie nie darzę sympatią ale  kliknij: ukryte .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 9.03.2021 20:03
  Po 9 odcinku
  Jak można było przewidzieć bohaterką odcinka była Aonuma Neiru.
  Zaprosiła pozostałe dziewczyny do siebie. Natomiast to, co się tam wydarzyło, historia Neiru, plus dodatkowe „smaczki” jak scenka, w której występują Akka i Ura­‑Akka – totalne zaskoczenie. Muszę ten odcinek obejrzeć jeszcze raz i to w zwolnionym tempie chyba ;)  kliknij: ukryte 
  Zastanawiam się, czy czasem recap nie był planowany od samego początku. Po dość ciężkim odcinku o Rice dali czas, żeby się wyciszyć i jadą z następnym ciężkim tematem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  quantum2000 27.02.2021 14:35
  Recap po 7 odcinku?
  Jest prawdopodobne, że jako odc. 8 CloverWorks wypuści odc. 7.5. Trudno powiedzieć co bedzie dalej – seria była przewidziana na 12 odcinków – będzie 11+recap? Czy 13 w tym recap?
  Szkoda, bo WEP zapowiadał się na serię sezonu, a teraz nie wiadomo w jakiej jakości i ile z pierwotnego scenariusza studio zdoła zrealizować.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Łowca czarownic 25.02.2021 14:32
  Po 7 odcinkach
  To już po połowie serii a jest chyba jeszcze lepiej a sam odcinek mocny. Jest pięknie pod względem graficznym, bardzo dobra kreacja postaci, ciekawie prowadzona fabuła tajemniczo i chce się poznać tą historię dalej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 25.02.2021 13:13
  Wonder Egg Priority po 4 odcinku
  Ależ ten odcinek był genialny. Zakochałem się w tej serii. Obiecująca, tajemnicza i zarazem niepokojąca. Nawet jeśli na tym etapie są pewne dziury w kwestii wyjaśnień min. poziomu mocy poszczególnych charakterów, to i tak ogląda się to znakomicie dzięki bardzo dobrej reżyserii oraz kompozycji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 2.02.2021 11:11
  Widziałem jakiś czas temu trailer ale zapamiętałem tylko, że wygląda to bardzo ładnie. SKojarzyło mi się z Koe no Katachi jeśli chodzi o grafikę. Potem nie wiedziałem nawet, że to wyszło i przypadkowo trafiłem na ten tytuł. No wow… zdecydowanie jestem zaskoczony. Odpuściłem z premedytacją wszelkie kontynuacje póki co i wybrałem coś nowego. Przykro, że trafiło w tak mocny sezon bo szkoda jakby przeszło niezauważenie ale póki co jest świetnie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 28.01.2021 10:55
  3
  Ależ to genialnie wygląda! Dawno tak ładnej animacji nie widziałem, a wygląda na to, że ekipa jest konkretna i spadków w jakości raczej nie będzie. Zdecydowanie czarny koń sezonu. Grubo ciosane metafory, psychodeliczny, senny klimat, poważna tematyka, bardzo celne i emocjonalne budowanie charakterów bohaterek. Oby tak dalej
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 24.01.2021 01:08
  Czytam przedmówców. Bez przesady.
  Satoshi Kon robił bardziej inteligentne anime. Niby to też jest clusterfuck jak w Paranoia Agent, ale to typowe mahou shoujou 4­‑tej generacji, czyli cierpiące magiczne dziewczynki. Nie ma tu niczego niezwykłego w tej konwencji.

  Gdzie mam problem: projekty postaci. Ładne. Za ładne i moim zdaniem za mało abstrakcyjne. Mam tu na myśli inspiracje tym co prezentuje KyoAni. Takie projekty o ile nadają się wszystkich tych anime o „niczym konkretnym”, ale niekoniecznie do survival horroru z elementami akcji. Wszystko co robi cute girl jest przecukrzone i psuje immersję z bardziej negatywnymi uczuciami jak strach czy złość. Takie postaci też średnio nadają się do scen akcji. Moim zdaniem magical girl mordująca potwora nie powinna być tylko cute ale i over the top jak Kenshiro z HnK. Tego drugiego brakuje.

  O ile graficznie jest bardzo dobrze, to tu nie znaczy to, że przekłada się odpowiednią scenerię dla takiej serii. Moim zdaniem brakuje tu trochę abstrakcji.

  Czy to przeszkadza? Póki co jest ok. Nie rewelacyjnie, ale solidnie. Raczej jest to jedno z lepszych anime sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kot schrödingera 16.01.2021 00:03
  Po pierwszym odcinku
  Tak jak zauważył przedmówca, ale bardziej: to nie trąci Satoshi Konem ale to wprost prowadzi otwarty dialog z Mōsō Dairinin. Pierwsza scena gdy Ai  kliknij: ukryte to nawiązanie do jednej z ostatnich scen Paranoi, gdy Tsukiko  kliknij: ukryte . Zaczyna się tam, gdzie tamto się skończyło. Wręcz krzyczą w materiałach promocyjnych, by to zauważyć:

  [link]

  w porównaniu do:

  [link]

  (lub to samo w ruchomym obrazku:)

  [link]


  Ale czy zastąpienie Shounen­‑Bata  kliknij: ukryte  (i doprawienie Madoką) wystarczy? Mam mieszane uczucia. Mōsō Dairinin (czy Madoka, czy jeszcze parę innych rzeczy) to arcydzieła z głębokim przekazem, użycie ich obrazów jest super i jak najbardziej na miejscu ale to również jak rzucenie wyzwania i deklaracja, ze pójdzie się dalej. Od strony technicznej jest świetnie, ale sorry, na tym levelu strona techniczna nie ma żadnego znaczenia (no prawie). Czy potrafią tak opowiadać ???

  (...choćby za samą próbę mają dużego plusa, ale pierwszy odcinek mnie nie przekonał. Oby nie skończyło się to wygrzewaniem w ciepełku cudzej sławy, niezłym ponadprzeciętnym anime, ale no właśnie ...tylko niezłym 😞)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 13.01.2021 18:48
  Niezły fever dream, nie spodziewałam się :D Klimatem trochę trąci Satoshi Konem, a też może i Studiem Ghibli? Takie łączenie snu i jawy, świata fantastycznego z realnym… Dobrze zrobiłam, że unikałam trailerów, bo teraz jestem super zainteresowana i zaintrygowana, do czego to wszystko zmierza. No i ta oprawa wizualna, co za piękno kolorów i animacji postaci… Zapowiada się faworyt sezonu (jeśli oczywiście będzie trzymał podobny poziom do końca)!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime