Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Bakuten!!

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  GLASS 25.06.2021 07:54
  Bardzo fajna seria sportowa :) Występy trzymały w napięciu, do tego były naprawdę dobrze zanimowane – przejścia między 2d a 3d bardzo płynne, w obu wersjach postacie wyglądały ładnie i nie gryzły się wizualnie. Chłopaki sympatyczni, ogólna rywalizacja między nimi nie była przedramatyzowana, tylko faktycznie się wspierali i próbowali nawzajem siebie motywować w sposób zdrowy i realistyczny. Oby zapowiedziany już film kinowy był na takim samym poziomie, jak nie lepszym :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 18.06.2021 23:10
  odcinek 11
  Matulu, jaki ten występ Shiro High był prześliczny, trzy razy go już zdążyłam obejrzeć i za każdym razem ręce same mi się składały do oklasków. Co jak co, ale twórcy przy akrobacjach, również tych pozostałych, spisali się wzorowo. To się po prostu ogląda z rozdziawioną gębą.
  Poza tym odcinek bardzo emocjonujący, zakończony cliffhangerem, ale dobrze podanym (tak, Bakuten!! to nawet cliffy robi lepiej). Czekam z niecierpliwością na końcówkę, a przede wszystkim na informację o kontynuacji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 15.06.2021 11:11
  po dziesięciu odcinkach
  Po pierwszych odcinkach stwierdziłam, że ot, przyjemna seria z fajnymi bohaterami, im więcej jednak odcinków za nami i im więcej o anime myślę, tym bardziej wydaje mi się wyjątkowym tytułem i niedocenioną perełką sezonu, a już z pewnością nie jest kolejną sportówką, o której szybko się zapomni. Z wierzchu pewnie wygląda sztampowo (nowy zachwyca się gimnastyką, obóz sportowy, starcie z dużo lepszą drużyną itp.), całe wykonanie jednak, czucie zarówno komedii, jak i dramatu przez reżysera (kapitalnie i zgrabnie podany humor, nieprzedłużane dramy), bawienie się schematami, cudowna strona zarówno sportowa, jak i obyczajowa, nie mówiąc o postaciach, z których każda coś wnosi (tak, mamy tu rzeczywiście zespół, a nie „protagonista plus kilku chłopaków, bo ktoś musi być”) – to wszystko i wiele więcej stawia Bakuten!! na znacznie wyższym poziomie. Oczywiście wciąż też bohaterowie wywołują ciągły uśmiech na twarzy i chęć przytulenia, nawet więc jeśli ktoś nie zauważa, ile rzeczy anime robi dobrze/inaczej niż większość sportówek, może po prostu cieszyć się miłym seansem.

  A, i jeszcze jedno (a wiem, że nie tylko ja tak pomyślałam) – chętnie obejrzałabym od tych twórców jakiś horror.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 30.04.2021 19:16
  po czterech odcinkach
  Wciąż cudownie przyjemne. :)
  Sceny między chłopakami z obu drużyn to czyste złoto. Postaci oryginalnością czy złożonością nie grzeszą, ważniejsze jednak, że są bardzo sympatyczne, na czele oczywiście z Shoutarou, który w kategorii najbardziej uroczych bohaterów sezonu nie ma sobie równych (i to nie tylko wśród chłopców). Głosowo świetnie, słychać, że do serii zebrali się nie byle jacy seiyuu.
  Pod względem sportowym nie oczekuję wiele, byle było miło jak jest do tej pory.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 20.04.2021 22:13
  Ten długi, przeciągnięty ponad miarę wręcz, i jakże efektowny występ z początku pierwszego odcinka… to wirowanie kamery, te światła i kolory. Czy oni chcą bym dostała ataku epilepsji, czy czego oni chcą? Kogoś ewidentnie poniosła fantazja.
  A poza tym to jest po prostu kolejna sportówka. Sympatyczni bohaterowie i absolutnie nic ponad to. Do obejrzenia i zapomnienia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 15.04.2021 22:31
  Jakie to jest milusie! Twarz mi się sama uśmiecha, aż muszę się powstrzymywać, by mi kącików ust nie wysadziło do reszty. :D
  Uwielbiam głos protagonisty, jest, jak to powiedzieć, sympatyczny? ciepły? Bardzo pasuje do takiej postaci, jaką jest Shoutarou. Zresztą, całą obsadę fajnie się słucha.
  Animacyjnie anime też porządnie wygląda, wiadomo, CGI będzie się pojawiało na występach, ale da się patrzeć.

  Niewątpliwie jedna z najprzyjemniej zapowiadających się serii sezonu.

  PS Ciekawe, czy poznamy  kliknij: ukryte  ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime