Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Odd Taxi

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 6
  Rinsey 26.12.2022 00:34
  Wspaniała recenzja. Fantastycznie mi się ją czytało i na pewno wpłynęła dodatkowo pozytywnie na mój odbiór Odd Taxi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  quantum2000 25.12.2021 18:47
  Dobra wiadomość
  Studio P.I.C.S szykuje na 1 kwietnia 2022 premierę filmu kinowego „Odd taxi – in the woods”:
  trailer
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Windir 15.09.2021 13:51
  10/10
  Kapitalny, wielowątkowy kryminał. Trochę jak dramy od BBC, więc nie dla każdego. Przez podobieństwo do produkcji brytyjskich rozumiem kino: ciut rozlazłe, raczej powolne, pozbawione akcji i zdecydowanie stawiające na niuanse i postacie. Takie rzeczy właśnie lubię. Mimo, że taki opis może brzmieć zniechęcająco to zdecydowanie warto. Logiczne „zazębianie” się całości i to że każda postać na ekranie ma mniej lub bardziej ważne sekrety to zupełnie inna liga nie tylko na tle innych anime, ale też seriali czy filmów. Rewelacja.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 17
  Łowca czarownic 31.07.2021 08:45
  Dobre i tylko tyle
  Po ogólnym festiwalu nieskrępowanego i nieposkromionego zachwytu skusiłem się obejrzeć. No i szczerze to się umiarkowanie zawiodłem. Znając społeczność polska która potrafi narzekać na wszystko, wszystko widziała spodziewałem się czegoś naprawdę wyjątkowego. To co było zaprezentowane niestety to zmarnowany potencjał porządnego kryminału/thillera który został dziwnie i nadmiernie spłycony. Bohaterowie wahali się od dobrych postaci do całkowicie antypatycznych i pozbawionych sensu. Klimat i zainteresowanie dalszymi losami było ale w końcu nie wytrzymało zderzenia z bardzo ugrzecznionym wątkiem oraz nielogicznościami. Główny bohater jako upośledzony socjalnie jest specyficzny ale to był wyróżnik serii jakiś więc ok. Zyskiwał w czasie aczkolwiek nie zapałałem jakąś nadmierną sympatią. Grafika o dziwo na plus ale byłem po lekturze Beastars więc zwierzaki weszły bez problemu. Faktycznie tła i otoczenie ładne. 7/10. Dobre ale tyle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 4.07.2021 21:58
  9/10
  ...a i tak powinno być 10, ale nie lubię kryminałów i okruchów życia. Rewelacja, trzeba obejrzeć, zaskakuje i porywa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  quantum2000 2.07.2021 15:31
  Odd Taxi > Death Note
  Wiem, że rankingów nie należy traktować całkiem poważnie, ale dziś na MALu w rankingu Top Anime Odd Taxi (58) wyprzedziło Death Note (60). Na pewno ekipa odpowiedzialna za tę serię ma z czego być dumna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mańka 30.06.2021 15:28
  super
  O matko, jakie to dobre! Więcej takich serii poproszę ...
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kor56 30.06.2021 12:42
  No... anime roku
  Po ostatnich odcinkach nie mam wątpliwości.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nick 29.06.2021 19:02
  Powiem to samo, co rok temu przy Akudamie od Pierrota.

  To anime jest anime roku. I śmiem twierdzić, że nie będzie lepszego. Dziękuję.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 29.06.2021 00:19
  10/10, czy mogło być inaczej? Seria anime ze „śmiesznymi zwierzątkami” okazała się jedną z najlepszych w ostatnich latach. Klimat, postacie, intryga, pomysł:  kliknij: ukryte .

  Tylko ten cliffhanger na końcu aj XD

  PS:  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tassadar 28.06.2021 23:28
  Końcówka perfekcyjna. Sposób w jaki poszczególne elementy poukładały się na swoich miejscach powinien być przykładem dla innych.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  quantum2000 28.06.2021 23:08
  Taka historia jest raz na kilka lat
  Świetne anime. Od początku do końca. Pierwsze odcinki leniwe, takie luźne pogaduszki, a ostatnie dwa to ogień. Dodatkowo ostatni odcinek był jak dla mnie najbardziej mrocznym i jednocześnie najbardziej optymistycznym z wszystkich –  kliknij: ukryte 
  Bardzo ciekawy pomysł mistrzowsko wykonany, prawdziwa perełka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 28.06.2021 22:12
  10/10. W zasadzie nie da się więcej powiedzieć. To trzeba po prostu zobaczyć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  vries 28.06.2021 21:43
  Rewelacja
  Kurczę, waham się pomiędzy 10/10 a 9/10. Jest to na pewno jedna z lepszych historii w anime w ogóle, choć moim zdaniem są tam drobne potknięcia. Ilu anime udało się zrobić coś równie fabularnie udanego w 13­‑epach? Policzę na palcach jednej ręki i pewni mi jeszcze palców zostanie. Postaci bardzo dobre. Graficznie może nie powala, ale jest ładnie. Muzyka też fajna. Na pewno jest to czarny koń sezonu, o ile nie roku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  BlaXk Magic Mushroom 28.06.2021 21:11
  A ja dam dyche
  Bardzo niepokojące zakończenie… jednocześnie w mistrzowskim, moim zdaniem, stylu. Dawno nie dałem 10/10, ale Odd Taxi w pełni zasługuje na dychę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Patka 22.06.2021 09:03
  odcinek 12
  No, to Odokawa teraz naprawdę pokazał, że lepiej z nim nie zadzierać. Nie myślałam, że okaże się aż tak bezlitosny dla  kliknij: ukryte 

  Yano  kliknij: ukryte  wygrał odcinek. :D Reakcja Sekiguchiego – właśnie dowiadują się, że  kliknij: ukryte , a jego najbardziej przeraża to, że kliknij: ukryte  :D Niesamowite, że serii udaje się przemycić trochę humoru nawet w tak napiętym odcinku jak ten.

  W końcu więcej Tanaki – tak czułam,  kliknij: ukryte  Zaskoczyła mnie natomiast – na plus – reakcja Tanaka, widać, że biedaczek ma już dość. Znów świetny występ S. Saitou, szkoda, że mógł się wykazać tylko w dwóch odcinkach (chyba że coś się jeszcze zadzieje w ostatnim, ale wątpię).


  Został ostatni odcinek. Zapowiedź brzmi niepokojąco…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Patka 15.06.2021 21:27
  odcinek 11
  Kolejny fantastyczny odcinek. Anime chyba nie potrafi schodzić poniżej jakiegoś poziomu. :D
  Powoli wszystko się wyjaśnia, a jednocześnie wciąż pozostaje wiele niewiadomych, na czele z  kliknij: ukryte  Jestem ogromnie ciekawa, jak się to skończy i kto będzie górą  kliknij: ukryte 

  O wszystkich bohaterach mogłabym pisać same dobre słowa, ale moje serce skradł Yano. On nawet nie musi się odzywać, wystarczy, że pojawi się na ekranie i mi się gęba śmieje. Ale oczywiście jak  kliknij: ukryte , wypada jeszcze lepiej. :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 1.06.2021 11:38
  Odcinek 9
  Bohaterem odcinka jest zdecydowanie Dobu. Już wcześniej pokazał, że nie jest jakimś tam ulicznym bandziorem, który najpierw bije potem myśli, przemoc stosuje tylko wtedy, kiedy musi. Nie traci zimnej krwi, przy tym obserwuje i analizuje bardzo szybko. W tym odcinku potwierdził, że w walce wręcz jest mistrzem. Do tego okazał się świetnym psychoterapeutą –  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  vries 1.06.2021 08:09
  Trochę nadrobiłem i jedno rzuca mi się w oczy, a raczej w uszy. Tłumaczenie dla simulcastu strasznie gwałci sposób wypowiadania się jeżozwierza. Jest takim fajnym evil­‑gansta­‑raperem, ale nie przekłada się to zupełnie na tłumaczenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 26.05.2021 23:45
  Dodatkowe zagadki
  Twórcom chyba nie wystarcza niebanalna forma i fabuła tej serii, bo wciągają widzów w dodatkowe gry i teorie.

  1. Teoria: co my tak naprawdę oglądamy
  [Na wszelki wypadek dam w spojler, ale tak naprawdę toczą się dyskusje na ten temat zupełnie otwarcie.]
   kliknij: ukryte 
  2. Zagadka: tajemniczy długopis
  Pewien człowiek (bez wnikania w szczegóły) próbujący coś podsłuchać przypadkiem odbiera rozmowę między Odokawą a doktorem Goriki. Najprawdopodobniej źródło podsłuchu znajduje się w nietypowym długopisie – taki „kawaii” z czerwonym serduszkiem. Długopis ten zmienia właścicieli, więc pojawiają się zapisy rozmów różnych postaci. Nie wiadomo kto i w jakim celu go podrzucił. Te zapisy można znaleźć na oficjalnym kanale YT Odd Taxi, w komentarzach są tłumaczenia na angielski.

  3. Ciekawostka: twitterowe konto Kabasawy (hipopotam­‑atencjusz Kabasawa Taichi, @kbsw_t ) jest autentyczne.
  Zdjęcie, na którym przypadkowo znalazł się Dobu zostało opublikowane 10 paźdz.2020, więc wiemy mniej więcej kiedy się to wszystko dzieje.

  Być może wszyscy już wiedzą o tym o czym pisałem wyżej, ale ja na to wpadłem dopiero niedawno więc może jest ktoś jeszcze kto o tym nie wiedział.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  weiter 13.05.2021 14:51
  Po 3 odc.
  Pomyśleć, że zabrałem się za to, tylko by później negatywnie się odnieść do pozytywnych komentarzy. No bo jak to, anime sezonu to?

  A tu zonk, dostałem klapkiem po twarzy, bym się opamiętał. Seria ma niezwykły urok i klimat. Oj zdecydowanie polecam oglądać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Patka 5.05.2021 10:58
  Po piątym odcinku naprawdę można zacząć się bać o niektórych bohaterów… Pytanie tylko, czy twórcy posuną się do ostateczności.

  Tak czy siak, uwielbiam. Dla mnie bezapelacyjnie anime sezonu. Nie sądziłam, że pojawi się coś, co będzie w stanie bardziej mnie przyciągnąć niż Fumetsu no Anata e. Po prostu cudo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 28.04.2021 21:35
  Odc. 4
  Coraz bardziej skłaniam się ku temu że to będzie moje anime sezonu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 27.04.2021 13:58
  Odcinek 4
  Odd Taxi na MAL otagowane jest jako Mistery, ale jest to raczej Psychological Drama. Występują sytuacje czy postaci zabawne, ale śledząc akcję śmiać się raczej trudno. Jest oczywiście zagadka do rozwikłania, ale dużo czasu poświęca się na przedstawieniu sylwetek, motywacji, rozterek występujących w tej historii bohaterów.
  Czwarty odcinek w całości poświęcony jest wprowadzeniu nowej postaci. Właściwie dowiadujemy się o niej więcej niż do tej pory dowiedzieliśmy się o głównym bohaterze.
  Trzymam kciuki za to, żeby udało się utrzymać tę serię na dotychczasowym poziomie. Nieprzeciętna produkcja, to może być nie tylko anime sezonu, ale i co najmniej roku – choć nie spodziewam się żeby osiągnęła wybitnie wysokie oceny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Patka 13.04.2021 20:38
  Cudowne anime, pod każdym względem. Jestem bardzo zaintrygowana, jak akcja potoczy się dalej – czuję, że twórcy szykują wiele niespodzianek i mocnych zwrotów akcji.

  PS Uwielbiam Homosapiens.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime