Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Sonny Boy

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ursa 30.03.2022 21:03
  do Annecy
  Poinformowano, że pierwszy odcinek serii weźmie udział w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy (13­‑18 czerwca) w kategorii seriali TV. To najstarszy i największy festiwal poświęcony filmom animowanym.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Anonimowa 6.11.2021 18:27
  Prawie 10/10
  Rzadko, naprawdę rzadko zdarzają się serie szkolne, które dają więcej treści, niż tylko fabuła i relacje bohaterów. Sonny Boy należy właśnie do tej nielicznej grupy.

  Takiej kondensacji wierzeń, przekonań, alegorii, oraz symboliki dawno nie widziałam w serialu z nastolatkami. Zazwyczaj można spotkać je głównie w kinie eksperymentalnym. A tu – taka perełka. Niestety z początkową 10 nie gra mi zakończenie.  kliknij: ukryte 

  Mimo to Sonny Boy to doskonała alegoria życia, a także (według mnie) manifest antywojenny.
  Mogę nie zgadzać się z punktem widzenia autorów odnośnie wielu kwestii poruszonych, ale i tak zaliczam to anime do tych, które warto obejrzeć.

  Mocne 9,5/10

  Ps. Poza jednym odcinkiem wszystko mi się podobało. Relacje, postacie (Nozomi!, Rajidani, a nawet główny bohater, oraz ich otoczenie np chłopak  kliknij: ukryte ), kreska, kolorystyka, i nawet niedoskonały ending dotąd brzmiący w pamięci. Ale co najważniejsze – symboliczne ukazanie wielu życiowych „zakrętów”, możliwości i pragnień. Skutków – i przyczyn działania. Oraz konsekwencji wyborów.

  Dla mnie to alegoryczna perełka. Można analizować każdy odcinek z osobna :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Bez zalogowania 13.10.2021 13:41
  Odcinek pierwszy
  Wcale nie dziwią mnie podzielone głosy. Ja po pierwszym odcinku jestem zachwycona. Spokojnie mógłby stanowić dla mnie osobny, krótkometrażowy filmik. I jako taki epizod pierwszy dostałby ode mnie 10/10

  Niestety jest to tylko początek serii, więc ocenię całość.
  Jedna z tych serii, którymi mogę rozkoszować się po kawałku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Sky 8.10.2021 18:28
  wspaniałe
  Dawno się tak dobrze nie bawiłam przy anime, zachwyciło mnie to jak historia cały czas balansuje na granicy absurdu, ale nadal w jakiś sposób tworzy spójną całość z dużym polem interpretacji. Po ostatnim odcinku myślę, że to była alegoria dorastania, ale tak podobało mi się to, że przez wszystkie poprzednie odcinki absolutnie nie miałam pomysłu do czego to zmierza. Ode mnie 10/10, pewnie przeceniam bo kocham światy alternatywne plus jestem znudzona tym, że większość nowych serii to przeciętnej jakości isekaie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 5.10.2021 11:48
  Ciekawy opis i zachwyt w przeglądzie odcinków a tu....
  Zastanawiam się kiedy będzie lepiej a główny MC przestanie być taki irytujący i czy to popłynie w ciekawą stronę.
  Spróbuję obejrzeć jeszcze jeden odcinek ale zapewne będzie jeden z nielicznych porzuconych.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  vries 4.10.2021 22:12
  lel. To anime nie ma sensu. Jak dla mnie jest zbyt abstrakcyjne. Wykonanie też nie do końca daje rady. Spodziewałem się hitu, dostałem kit. Szkoda.
  3/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Harashiken 2.10.2021 14:06
  Okej..
  Dobrze panie i panowie, czy jest tu ktoś kto zrozumiał ten tytuł i jest mi w stanie pokazać go jako jedną spójną i logiczną całość.

  Nie, nie, to nie tak że mi się nie podoba, będąc szczerym abstrakcyjność tego tytułu jak najbardziej mi odpowiada, styl graficzny, muzyka, koncepcja obcych światów i niezrozumiałych często prawach to jest super. Niemniej nie potrafię tego połączyć w całość, póki co bliżej temu w mojej głowie do pseudofilozoficznego bełkotu. Szkoda, że jest to wyłącznie 12 odcinków bo uważam, że powinno się poświęcić kilka więcej odcinków na początku na przedstawienie postaci podczas dryfu w pustce, dopiero potem wprowadzić moce, a następnie zagłębić się w podróże poprzez obce światy, odkrywanie ich tajemnic i historii, okazjonalne spotkania z innymi, obserwowanie jak zmienili się ci którzy wyruszyli w samotne wędrówki. No ale to jest coś co do mnie by przemówiło, być może w formie w jakiej jest to anime jest głębszy zamysł autora którego ja nie dostrzegam. Plus jeszcze jedno, w obecnej formie przy 12 odcinkach, odnoszę wrażenie że brak tu ciągu przyczynowo­‑skutkowego, wiele decyzji, zachować czy wydarzeń wydaje się pojawiać bo tak i nie mieć jasnych przyczyn.

  Tutaj natomiast część z kwestii których kompletnie nie rozumiem:
   kliknij: ukryte 

  Ktoś? Ktokolwiek może mi pomóc znaleźć sens w tym co zobaczyłem?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 7.08.2021 17:33
  Nie dam rady. Zbyt udziwnione dla mnie. Zapowiadało się fajnie ale to jakiś zlepek dziwnych pomysłów bez ładu i składu. Sam koncept ciekawy ale seria jest po prostu nudna a bohaterowie irytujący…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 5.08.2021 22:17
  4 odcinek
  1/3 serii za nami i zastanawiam się co będzie dalej.
  Zaczęło się bardzo intrygująco i nietypowo. Jednak z odcinka na odcinek niewiele się dzieje. Może taki jest zamysł autorów na prowadzenie opowieści, ale początkowy entuzjazm do serii u mnie spadł. Może za chwilę nastąpi jakiś niespodziewany zwrot, który napędzi akcję a może Sonny Boy podąży drogą Wonder Egg – oby nie.
  Wizualnie i dźwiękowo trzyma poziom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 16.07.2021 01:53
  „Intrygujące”, tyle jestem w stanie powiedzieć po pierwszym odcinku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 15.07.2021 23:46
  Zapowiada się kolejna bardzo dobra seria w tym roku. Może nawet tak dobra jak Odd Taxi. Zobaczymy.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime