Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Blue Period

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Anonimowa 12.01.2022 23:12
  Najlepsze
  Może jeszcze nie wszystkie serie obejrzałam, w których jest motywem przewodnim, albo choć w części poruszony jest temat malarstwa, ale Blue Period idzie tymczasem (do A. D. 2021) u mnie na pierwsze miejsce.

  Temat główny potraktowany rzetelnie (nie tylko jako hobby, czy pasja, ale też jako odkrywanie i uzewnętrznienie części siebie, czyli „pot i łzy”)

  Do tego budowa serii oparta na monologach wewnetrzych głównego bohatera pozwala na jego lepsze zrozumienie. I ogarnięcie całego procesu wewnętrznego, bez zakłamywania, czy fantazjowania o nim.
  Na plus ciekawy bohater drugoplanowy i wszystko z nim zwiazane ukazane jest choć trochę sensownie. Zupełnie inaczej niż w wielu anime, ujęte poważniej.

  Z jednej strony seria porusza dosłownością i realizmem. Z drugiej przekazuje emocje postaci w sposób bardziej niż zazwyczaj stonowany i bardzo prawdziwy. Bez histerii, bez przesady. Bez karykaturalnie udziwnionej mimiki.

  I choć animacja kuleje, to sposób przekazania tematu, dojrzewanie bohatera, zmiana stosunku otoczenia (i zaistnienie tła rodzinnego) oraz pokazanie zwyczajności i rzeczywistości w interesujący sposób podciegnelo u mnie ocenę. Na duży plus ciekawa kreska w udany sposób zaadaptowana z mangi.

  Nie spodziewałam się niczego a dostałam zacny kawałek obyczajówki i jeszcze lepszy ogarnięty tematycznie. Wizualnie (szkice, rysunki, obrazy, postacie) co najmniej dobrze.

  Do czasu, aż zobaczę lepsze anime o tworzeniu 10/10

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Kto?Ja? 8.11.2021 12:03
  Dlaczego nie ma odcinków od 5 w górę, nawet na netflixie?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Harashiken 22.10.2021 11:22
  Co do...
  Animacja kuleje ale to jeszcze nie problem na tle rozwoju wydarzeń. Nie wiem jak wygląda oryginał ale oglądam trzeci odcinek i dowiaduje się, że  kliknij: ukryte  Takie wut? Gdzie na przestrzeni tych 3 odcinków ich znajomość rozwinęła się na tyle by zdradzać sobie takie sekrety? Relacje pomiędzy bohaterami buduje się na oczach widza, a nie gdzieś zakulisowo. Ktoś tu się zdecydowanie za bardzo spieszy i wali ekspozycjami, zamiast odpowiednio wprowadzić do tej historii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 5.10.2021 13:51
  Jest ok. Animacja trochę kuleje. Graficznie mogło by być lepiej. Jeśli chodzi o opracowanie scenariusza, wygląda to dobrze. Mam nadzieję, że się to w trakcie serii nie poskłada.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime