Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Shingeki no Kyojin: The Final Season [2022]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 16.01.2022 21:39
  Shingeki no Kyojin: The Final Season part 2 po 2 odcinku
  Odcinek wydawał mi się być o wiele lepszy niż poprzedni, a już na pewno od wielu epizodów z poprzedniego sezonu. Z tego co wyczytałem zmienili dużo osób odpowiedzialnych za reżyserię i animację względem odcinka pierwszego, ale co dziwne na nazwiska, które robiły odcinki z poprzedniego sezonu, które mi się nie podobały, więc ja już nie wiem, czy to kwestia człowieka, czy warunków i chęci do pracy, a może też mojej błędnej oceny i uwzięcia się na mappę. :D Tak czy siak, zaczynając od wizualnych aspektów, gdzie min. poprawili wygląd tytanów i w miarę poruszanie się żołnierzy za pomocą urządzeń do manewrów przestrzennych. Kadrowanie też się poprawiło, a muzyka nawet jak ta sama, to została lepiej dobrana do konkretnych scen. Zgrzyta mi jedynie moment rozwalenia sterowców przez Zeke'a. Mogli to zrobić bardziej spektakularnie, a zamiast tego pokazali tylko efekt końcowy. Fajnie też zrobili scenę z Yeleną – drugi Floch się odpalił. xD Muszę również przyznać, że po przesłuchaniu openingu parę razy i przeanalizowaniu tekstu, bo wtedy tego nie zrobiłem, zacząłem go bardziej doceniać, ale nadal podtrzymuję większość swojego zdania z pierwszego odcinka odnośnie gustu muzycznego. To w sumie tyle. Wychodzi więc na to, że główkę uświadczymy dopiero w kolejnym odcinku. Bardzo jestem ciekaw jak zrobią ten moment i od tego będzie zależeć w dużej mierze moja ocena trzeciego epizodu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nick 14.01.2022 15:25
  Spojrzenie na opening ostatnich odcinków tytanów sprawia, że mam ochotę wrócić do tej serii. Zwłaszcza, że wiem, że zawiodę się fabryką.
  Ale jedno muszę przyznać. Czuć było w tej czołówce nutkę studia Wit. Takashi Kojima, po Heike Monogatari trafiający na moją listę obserwowanych, samodzielnie tworzący ten opening musiał wzorować się bardziej na kresce Asano niż na projektach Kishiego. No i muzyka. Coś dla moich uszu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 9.01.2022 21:14
  Jest bardzo dobrze. Po obniżeniu poziomu z ostatniego sezonu, dostajemy bardzo mocy początek. Co do openingu, czekałam chyba na kolejne Guren no yumiya, Jiuyuu no tsubasa, czy Shinzou wo sasageyo. Ale po prawdzie charakter tych openingów pasował do trzech pierwszych sezonów. Od czwartego sezonu, po zupełnym odwróceniu historii, nowe openingi pasują doskonale. I ten obecny opening nie jest doskonałą piosenką, ale do ostatniego sezonu SnK i tego, co nas czeka pasuje doskonale. Jak przeplatające się dwie linie melodyczne, łagodna i agresywna, taki krąg zatacza historia, która zostanie nam opowiedziana.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Patka 9.01.2022 20:47
  po pierwszym odcinku
  No i się zaczęło ponownie… ciekawe, czy rzeczywiście też w tej części się skończy? :P

  Odcinek w porządku, tyle mogę powiedzieć. Rozbawił moment z  kliknij: ukryte  :D
  Za to opening – fiu fiu, miodzio. Kolejny pretendent do otwarcia sezonu (choć wciąż w moim sercu przede wszystkim OR :>). Muzycznie nie moja bajka, ale jest moc, jest dramaturgia (nie wiem, czy odpowiednia dla nadchodzących wydarzeń, bo ich nie znam) i z każdym odsłuchaniem podoba mi się coraz bardziej. Animacyjnie też świetnie. Podobają mi się zwłaszcza dwa momenty – Eren idący na murze i jego ostatnie ujęcie. Zwłaszcza to drugie jest kapitalne.
  Ending – baaardzo przeciętny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 9.01.2022 20:23
  Shingeki no Kyojin: The Final Season part 2 po 1 odcinku
  Moje pierwsze wrażenia na gorąco są takie, że odcinka nie oceniam, bo tego się spodziewałem i nawet nie chce mi się go dogłębnie analizować. Opening pozostawia mieszane uczucia. Z jednej strony gust muzyczny mówi mi, że to syf totalny niepasujący kompletnie do dramaturgii tego łuku, za to drugiej doceniam pewne jego elementy wizualne i może gdyby mój gust był inny, to inaczej bym go odbierał. Na szczęście w moim przypadku ending oddaje z nawiązką, który jest emocjonalnym cudem podkreślającym całą drogę Erena, a do czytelników mangi uderza podwójnie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime