Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Paripi Koumei

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  San-san 21.07.2022 12:57
  Red Cliff
  Obejrzałam Trzy królestwa, nawet pełną wersję (288 min XD)
  Kreacja roli Zhuge Lianga czyli Kongminga była cudowna. Ciekawie było oglądać sprytne strategie i to jak Kongming wystrychnął wojska Cao Cao na dudka. Szczególnie podobał mi się numer ze strzałami.

  Pomysł by reinkarnacja Kongminga dopomogła początkującej piosenkarce z Shibyui wydała mi się cudownie absurdalna. Seria była dokładnie taka jak się spodziewałam.

  Trochę idolkowa komedia, z ulubionym motywem od zera do bohatera, odrobina taktyki, do tego kolorowy koktail i jedziemy z tym koksem! ;D

  Eiko jest urocza, ma sympatyczny projekt postaci, choć fakt iż cały rok chodzi w szortach trochę mnie zmraża. Nic to.
  Wspaniałe jest to, że skupiamy się na muzyce nie ma zbędnych romansów, ani niczego takiego. Pojawiają się licznie ciekawe postaci drugoplanowe i to robi świetne, zróżnicowane tło.

  Kongming wygląda znakomicie i nie musimy wątpić w jego nieomylność i magiczne zdolności przewidywania wszystkiego. Rzeczy niemożliwe działają i to wszystko z klasą. Przyjemnie się patrzyło na człowieka, który nie rezygnując z siebie, świetnie dopasował się do kolorowej klubowej społeczności i robi biznes. Pozostał wierny nawet swoim tradycyjnym szatom.

  Nie wiem w jaki sposób Kongminga było stać na mieszkanie, centrum dowodzenia, jakie sobie potem sprawił itp., ale dobra, nie wnikajmy w szczegóły. Nie będę się czepiać nieistotnych rzeczy w komedii XD.

  Przychylę się także do pozytywnych opinii w stosunku do openingu. Coś przesympatycznego. Wystarczy obejrzeć raz i już się nuci. I bardzo przyjemna animacja. Ktoś się postarał.

  Utwory w trakcie trwania seansu były w porządku, choć nie powaliły mnie. Wydawały mi się podobne jeden do drugiego i gdy pojawiały się w różnych konfiguracjach i momentach w zasadzie nie odróżniałam ich wcale :P. Taka tam papka muzyczna. Ale pełniły swoją rolę i nie mam z nimi w zasadzie problemu. Tak samo z animacją, która podczas śpiewania Eiko wyglądała jak zapętlona sekwencja podobnych ruchów. Niemniej wcale to wszystko nie przeszkadza w odbiorze.

  Fabuła jest na swój sposób przewidywalna, wiadomo, i też wcale to nie przeszkadza w przyjemnym spędzeniu czasu z Imprezowym Kongmingiem i resztą ekipy.

  7/10 niezła zabawa, komedia, Zhuge Liang, absurd, od 0 do bohatera, muzyka czyli wszystko to co tygryski lubią najbardziej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Sosna 22.06.2022 20:37
  chikichiki ban ban
  To anime jest jak kanapka z masłem i miodem.

  Jeśli szukasz czegoś niewymagającego, słodkiego i uroczego – to dobrze trafiłeś/aś :)

  Chan chan
  Ai chikichiki ban ban
  Ai chikichiki chan chan
  Aa chikichiki ban ban
  Ai chuki chukichuki ban ban
  High chikichiki ban ban
  Ai chikichiki chan chan
  Aa chikichiki ban ban
  Ai chukichuki


  Opening:
  Chikichiki Banban by QUEENDOM

  Ending:
  Kibun Jōjō ↑↑ by Eiko starring 96Neko
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 22.06.2022 17:08
  Dla mnie największe zaskoczenie sezonu :) Świetna, pozytywna seria z poczuciem humoru i chwytliwą muzyką. Opening na spokojnie jest jednym z lepszych w ogóle, a już na pewno najlepszy tego sezonu :) Polecam, bo w tym szaleństwie jest metoda!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Anonimowa 22.06.2022 06:57
  3 x tak Koumei
  Jedna z lepszych serii na poprawę nastroju. I choć chciałoby się więcej animacji, to jednak jest to seria, przy której dobrze się bawiłam, łącząc szczyptę przeszłości z teraźniejszością w zgrabną całość.

  Zaś opening 10/10

  Polecamy :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Łowca czarownic 26.04.2022 11:28
  Oj warto było sprawdzić
  Nie miałem oglądać ale podejrzanie często wspomniane było o openingu. Odpaliłem – kupił mnie. Absolutnie nie żałuję. Bardzo fajna seria :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 20.04.2022 11:43
  Paripi Koumei easy top 1
  Gdy cover lepszy od oryginału. Ten OP to już inna galaktyka. xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Bez zalogowania 18.04.2022 23:33
  Do odcinka 3
  Na razie rewelacja, zgrabnie połączyli elementy, i każdy odcinek choć posuwa fabułę do przodu, to jest na tyle odrębny, że da się go oglądać co tydzień :)

  Jak na razie super:)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  kot schrödingera 9.04.2022 03:22
  Ciki ciki bam bam
  [link]

  ヾ(。ꏿ﹏ꏿ)ノ゙
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 10
  Paripi Koumei 2.04.2022 12:14
  Odcinek 1
  Jakby nie wpis na blogu (podziękować :)
  to by mnie ominęła całkiem przyjemnie zapowiadająca się komedia.

  Mogę nawet przeboleć, że sparowano tu  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime