Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 2nd Season

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  MrParumiV18 2.08.2022 00:05
  Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 2 po 5 odcinku
  Ale tną. xD Chyba faktycznie chcą zrobić jeden tom na 3 odcinki i pomimo zmiany mojego podejścia to serio boli jak się ogląda tyle pominiętych wątków. Też z ciekawości odpaliłem sobie kilka odcinków z pierwszego sezonu i utwierdziłem się również w przekonaniu, że kontynuacje robią na totalny odwal się. Jak poprzednia seria nie była jakaś wybitna pod względem technicznym – była zwyczajnie solidna – tak tutaj mam totalny shit. Tła wyglądają płasko, statycznie, ubogo, wręcz jak narysowane w paincie. O postaciach pod względem animacji czy designu też nie mogę napisać nic pozytywnego, a gdy się zatrzyma w odpowiednich miejscach zobaczy się od groma niedopracowanych kadrów. Jest to po prostu do bólu słabe, koślawe i nienaturalne. Mam nadzieję, że ludzie nie tyle, co się nie odbiją od anime, bo tak może się stać i nawet nie będę miał pretensji, ale żeby za tym poszło jakiekolwiek zainteresowanie pierwowzorem i nawet zerknięcie do niego w celu porównania już dużo da, aby każdy sobie sam wyrobił opinię o tym tytule w miejscu gdzie historia jest pełna, a nie brzydka wizualnie i szatkowana jak tutaj.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 25.07.2022 00:35
  Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 2 po 3 odcinku
  Po trzech odcinkach pozwolę sobie na zmianę nastawienia. Podchodziłem cały czas do serii krytycznie, ponieważ już jakiś czas temu zaznajomiłem się z kluczowymi elementami fabularnymi nowelki, które strasznie się gryzą z tym co nam tutaj prezentują, ale rezygnuję. Po prostu doszedłem do wniosku, że nie jest tak źle jak sam to maluję. Jednak nadal zaznaczając, że ogromnie żałuję tego iż anime nie wygląda tak jak powinno, tak jak na to pierwowzór zwyczajnie zasługuje. Głównie przez braki antenowe i skracanie wszystkiego do granic możliwości. Dla mnie osobiście nadal i bezwarunkowo pragnieniem pozostaje nowelka na naszym rynku, więc czekam, a może kiedyś w końcu na jej zapowiedź się doczekam, lecz wracając do serii, gdybym miał możliwość wyboru, czy taki drugi sezon, albo żaden, wybieram bez wahania to pierwsze. Gdyż pomimo dużej ilości braków, uciętych i spłyconych wątków, czy dialogów, oraz momentami bardzo średnim wykonaniu wizualnym, to nadal ogląda mi się dobrze i nie zamierzam na siłę tego zmieniać, czy udawać, że jest inaczej. Od teraz traktuję ten oraz kolejne sezony jako dodatek, zwyczajne urozmaicenie pierwowzoru, który mam nadzieję ujrzeć kiedyś w swoich łapskach. Gdy zrobią nagle coś dobrze, to pochwalę (dobra pierwsza połowa trzeciego odcinka, chociaż nie idealna pod względem realnego – tak jak w LN – odwzorowania sytuacji), gdy źle – skrytykuję (druga część odcinka głównie pod względem skracania dialogów), ale w ogólnym rozrachunku nie będzie mi to za bardzo przeszkadzać. A i przyznam szczerze, że udźwiękowienie obecnie wypuszczonych odcinków jest według mnie naprawdę bardzo dobre. Oddają klimat poszczególnych scen w zupełności i nawet jeśli nie są one spektakularne, to przynajmniej w tej kwestii nie mam na co narzekać. Czekam na kolejne epizody z pozytywnym nastawieniem. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  bedlamite 18.07.2022 21:56
  Odcinek 3
  OK, ten odcinek robiło Lerche, a nie Wietnamczycy, więc wyglądał i brzmiał zdecydowanie lepiej (choć i tak nie idealnie). Część w maszynowni i scena z Kei ogólnie na plus, bo raczej nie było szans na to, aby w anime Ayano pojechał po bandzie tak mocno, jak w LN. Natomiast druga połowa odcinka… o zgrozo, jak bardzo tej serii brakuje czasu antenowego. Takie pytanko – czy ktoś, kto nie czytał LN, zrozumiał, o co właściwie chodziło w ostatniej  kliknij: ukryte ?
  Na razie wygląda mi to trochę na powtórkę z ostatnim sezonem Oregairu – całość mocno średnia, ale najważniejsze sceny powinny dowieźć…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  bedlamite 14.07.2022 10:44
  Po drugim odcinku
  Ugh, ta adaptacja boli podwójnie przez to, że nadal mam w pamięci to, jak świetnie zrobiono 86… Aż dziwne, że tak popularna seria LN dostała… coś takiego.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime