Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Boku no Hero Academia [2022]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 27.11.2022 00:32
  Boku no Hero Academia 6 po 9 odcinku
  9 odcinek to jakie rozdziały mangi? Muszę sobie zerknąć, bo takiej rozwałki to ja się nie spodziewałem, nawet znając jakieś tam przecieki. xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Kaioken 26.11.2022 13:03
  Odcinki
  Mam małe pytanie bo nie wiem jak sobie maraton oglądania w grudniu rozplanować, m. Czy ktoś wie czy na przełomie grudnia i stycznia będzie jakaś tygodniowa przerwa w emisji czy epizody będą dalej się pojawiać co tydzień?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Perełka 19.11.2022 20:21
  po 8 odcinkach
  Jestem świeżo po nadrobieniu poprzedniego sezonu, który ogólnie nie był zły, bo to jednak bnha, ale gdybym oglądała na odtwarzaczu z możliwością przyspieszenia, to z pewnością dużo odcinków leciałoby na x2. Przy obecnym nie mogę wyjść z podziwu jaki nastąpił skok jakości i intensywności; ledwo mrugnę, a tu już koniec odcinka. Świetnie jest zobaczyć zawodowców w akcji, a uczniów gdzieś tam w tle. Mirko skradła moje serducho totalnie. Nawet Bakugo przestał mnie irytować, zaczynam wręcz widzieć jakiś urok w jego postaci. Jest bardzo dobrze i czuję tę satysfakcję, że od kilku lat oglądam naprawdę dobrą historię, która teraz pokazuje swoją mroczniejszą stronę. Aż mnie korci zerknąć do pierwowzoru.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 15.10.2022 14:49
  3
  Bardzo emocjonalny odcinek.  kliknij: ukryte 
  A tak w ogóle to już trzeci odcinek, a Deku pojawił się ledwie parę razy na ekranie – i w sumie w ogóle mi go nie brakuje xd
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 1.10.2022 13:25
  Bardzo mocny start, tak jak wspomniane w komentarzu poniżej, bez żadnych durnych recapów – od razu mięsko (a z mangi wiemy że będzie się działo, oj działo).

  To za co cenię BnHA to to że nie jest to zwykły shounen. Oczywiście, mamy tradycyjny schemat „coraz silniejszy protag, coraz silniejszy złol”, ale siłą serii jest wdg mnie worldbuilding. Każde poprzednie wydarzenie wpływa na późniejsze ( kliknij: ukryte ). Moim zdaniem ten sezon rozpoczyna arc który jest kulminacją skrupulatnie budowanego przez autora świata, gdzie nawet teoretycznie jedna poboczna postać, która pokonała swoją traumę, stała się nagle atutem ( kliknij: ukryte ). Już nawet nie chce się po raz kolejny rozpływać nad tym ile jest tu fajnych postaci (waifu Mirko wreszcie ma swoje 5 minut!), która każda mimo wszystko ma coś do odegrania (niesamowite jak autor mangi to wszystko spina) i nie są zapominane jak w tylu różnych innych shounenach. Tu oprócz śledzenia samego protaga – Deku, mamy po prostu cały tętniący życiem i innymi świat. Cieszy też że sama adaptacja, nawet mimo słabszych momentów, staje na wysokości zadania.

  I ten smaczek na początek, czyli OP zrobiony w klimatach amerykańskich komiksów. Po prostu uczeń przerósł mistrza (autor nigdy nie ukrywał fascynacji amerykańskim komiksem, a „Boku” to jego hołd dla tegoż), podczas gdy „mistrz” jest w coraz większej d*.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 1.10.2022 12:21
  1
  Wow. Wow. WOW.
  Ten początek był bardzo nie w stylu My Hero Academii. Żaden recap, żadne wprowadzenie – od razu dostajemy akcję i to jaką! Tak szczerze to ten odcinek był lepszy niż połowa poprzedniego sezonu, więc naprawdę może się szykować najlepszy arc do tej pory.
  No i wygląda na to, że tym razem animacja będzie na wyższym poziomie, więc bardzo się cieszę.
  Opening i ending oczywiście genialne. Szczególnie podoba mi się jak bardzo komiksowa jest czołówka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ursa 25.09.2022 19:26
  dwa kwartały
  dobra wiadomość dla fanów (?): seria poleci przez dwa kwartały, bez sezonowej przerwy.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime