Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  rool 7.02.2024 18:56
  zaciekawiony zacząłem czytać novelkę – jest tragicznie – głownie „Przede wszystkim bezpieczeństwo” (czyli pinda grochowa cały ten Mukouda) i 1/2 to przygotowywanie jedzenia, w końcu trzy razy dziennie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Windir 16.05.2023 19:59
  7+/10
  Isekai + komedia/gotowanie. Stety/niestety proporcje komedii do gotowania są mniej więcej takie same. Dla mnie to wada. W moim rankingu „o gotowaniu” Isekai Izakaya dalej nie do pobicia. Isekai Shokudou też lepsze, bo więcej jedzenia.

  Minusy:
  - Sui.  kliknij: ukryte 
  - Masa przypraw  kliknij: ukryte 
  - Bogowie.  kliknij: ukryte 
  - Fel.  kliknij: ukryte 

  Plusy:
  + Przewodni pomysł na umiejętność.  kliknij: ukryte 
  + Podejście głównego bohatera do świata.  kliknij: ukryte 
  + Jedzonko, może gotowane w uproszczony sposób, ale jak pięknie wygląda!
  + Second Serving! Z przyjemnością oglądałem każdy dodatek po napisach.
  + Mięsne anime! Praktycznie każde danie na ekranie to MIĘSKO. Osobiście uwielbiam. W każdej postaci.
  + Grafika na naprawdę bardzo dobrym poziomie! Mam na myśli dopracowanie modeli postaci czy absurdalnie duża ilość przepięknych teł. A te tła niby takie „na szybko, ale mi się cholernie podobają. Każda lokacja dostaje kilka. Ściany budynków, wzgórza w oddali, wnętrza pomieszczeń, „zagroda dla chowańców, ulice, ruiny, lasy – gdy słucham dialogów to zachwycam się coraz to nowy tłami nie patrząc na postacie! Zrobiło super wrażenie. Do tego lokacje pojawia się w innej „kolorystyce”. W zależności od pory dnia. Uczta dla oczu.
  Dodatkowo kliknij: ukryte 
  + Przepiękny ED. Yuuma Uchida – Happy­‑go­‑Journey. Muzyczne taki sobie, ale oglądając go przychodzą mi na myśli stare europejskie komiksy. Cudeńko graficzne.
  + OP. Tutaj muzycznie jest solidnie. Van de Shop – Zeitaku na Saji. Z przyjemnością słuchałem wielokrotnie.

  Drugi sezon? Bardzo chętnie! Relaksik totalny, zdecydowanie anime zen.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Harashiken 30.03.2023 02:07
  Ech mogło być naprawdę ciekawie, a było tylko okej...
  Seria bardzo przyjemna, chillowa i ładna. Niemniej dostajemy kolejny generyczny isekai z podróżnikiem, który zapisuje się do gildii i wycina wszystkie potwory na jakie napotka, przy okazji zajmując się gotowaniem.

  Po prostu nie mogę, to miało dużo większy potencjał. Już w pierwszych odcinkach miałem od razu myśl: typie umiesz gotować, masz skilla zakupy online, innoświatowe jedzenie boostuje ludzi, chcesz być wędrownym kupcem to… dodaj to do siebie i wychodzi obwoźna restauracja. Przecież gość z takim miksem umiejętności zostałby znanym na wiele królestw restauratorem, który zbiłby szybko miliony i opływał w luksusie. Trzeba być głupim by mieć tak łatwą drogę do sukcesu i ciekawego, innego pomysłu i tego nie wykorzystać.

  Wyobraźcie sobie jak typ jeździ sobie od miasta do miasta i zarabia na gotowanym jedzeniu i na sprzedaży gildiom zdobyczy Fela, przy okazji wyrabiając sobie markę. Szybko odkłada pieniądze po czym wybiera dobra lokalizacje i stawia swoją restauracje, która z czasem się rozrasta. Zatrudnia kucharzy, przyucza ich, Fel zajmuje się pozyskiwaniem mięsa, on zajmuje się dostawami z zakupów online, pracownicy kucharzą, restauracja rozwija się i rozrasta by ostatecznie zostać jakimś wielopiętrowym, ogromnym lokalem, znanym połowie świata gdzie ściągają klienci z odległych stron.

  Oczywiście można to zrobić w równie lekkim jak teraz tonie, albo dodać różne obyczajowe problemy, perypetie z nawiązywaniem kontraktów, z robieniem mu jakichś problemów z pozwoleniami czy coś, to już wedle uznania.

  Gdyby nie to jego wspaniałe gotowanie to słowem bym się nie odezwał ale kurcze to się samo nasuwa na myśl widząc co gość robi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 29.03.2023 21:33
  Chyba moja ulubiona seria w tym sezonie. Totalny chill i feel good, super grafa. Smakowite jedzonko.

  I Fel.

  I Sui.

  I Fel!!!

  Mam nadzieje na sezon 2.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  :) 28.03.2023 19:41
  Dość przyjemny i lekki zapychacz o jedzeniu :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rool 23.02.2023 02:37
  Jak dla mnie to świeży powiew w Isekai'ach.

  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime