Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Vinland Saga Season 2

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 22.05.2023 22:19
  Po 20 odcinku
  Tytuł jest dobry ale mam problem z głównym bohaterem. Nie kupuję i nie trafia do mnie postawa Thorfina. Tak jak odrzucała mnie swoją ekstremalnością w 1 sezonie tak teraz przeginają ekstremalnie w drugą stronę. To gorsze niż potęga przyjaźni znana z innych tytułów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 4.05.2023 01:21
  Odcinek 17
  Dla mnie to był świetny odcinek. Ten sezon kładzie spory nacisk na przemianę głównego bohatera oraz ukazanie jak złe i bezsensowne potrafią być wojny wraz ze wszystkimi ich konsekwencjami, a tutaj wątek Gardara idealnie pasuje. Jego wspomnienia wydarzeń, które doprowadziły do utraty rodziny. Dla honoru i bogactwa, które chciał przekazać synowi zaryzykował jak się okazało zbyt wiele. Bardzo poruszył mnie moment jak widział z boku moment, w którym podejmuje niewłaściwą decyzję. Jest przerażony, gdy patrzy na swoją rodzinę, którą przez tą decyzję straci. Widać, że zdaje sobie sprawę, że żadne bogactwo nie jest warte tego co przeszli. A on nawet nie jest świadomy najgorszej straty dzięki swojej żonie, która do samego końca mu oszczędziła tej informacji.
  To był bardzo smutny, ale też piękny odcinek i cieszy mnie, że poza akcją i sieczką to anime ma też coś mądrego do zaoferowania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 3.05.2023 20:11
  Po 17
  O ile poprzednie odcinki które zmierzały do tego były faktycznie interesujące to ten obniżył loty.
  Los Gardara był zapowiedziany i przypiętowany od dawna – sama historia zaś była uważam nieco zbyt rozwleczona. Gardar był mi obojętny i tak był nieświadomy swojego losu oraz szaleństwa które go trawiło. Wątek śledziłem z uwagą ze względu na Arnheid oraz pozostałe postacie. Sama walka – dobra aczkolwiek zapomniałem już jak daleko od realizmu jest ta seria i większości walk tutaj nie jestem fanem. 7,5/10 przy wcześniejszych odcinkach lepszych.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  japski 3.05.2023 13:40
  17 odcinek zdecydowanie najlepszy w tym sezonie.

   kliknij: ukryte 

  Przyznam, że narzekałem na ten sezon na początku, ale im dalej tym jest coraz lepiej. Drugi cour to póki co klasa sama w sobie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Patka 3.05.2023 11:39
  Boziu, jaki ten sezon jest fenomenalny. Nie powinnam w ogóle słuchać głosów, które przed emisją zapewniały, że to będzie nudne, że gorsze itp. Tjaaa, nuda… Chyba tylko dla kogoś, dla kogo liczy się wyłącznie wieczna akcja i fanserwis.

  I BARDZO KURDE DOBRZE, że seria pozwala nam lepiej poznać poboczne postaci, ich historie itp. Zresztą, gdyby na ekranie był tylko Thorfinn, Einar i Canute, a reszta by była tylko potrzebnymi pionkami w fabule, to niektórzy też by narzekali…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 3.05.2023 01:20
  Toleruje Thorfinna­‑niewolnika. Akceptuje filozofowanie o sumieniu, odkupieniu i krwi na rękach. Wolne tempo historii jest nawet znośnie bo mamy piękne krajobrazy i muzykę. Ale na Odyna, nie każcie mi oglądać wątków jakiś pobocznych postaci które nie mają w ogóle znaczenia dla historii…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Łowca czarownic 15.02.2023 22:06
  Seria podoba mi się i mogę stwierdzić, że obiektywnie jest naprawdę dobra. Jednocześnie nie przebije się na listę bardzo cenionych. Niestety poza dobra budowa świata oraz przywiązaniem do detali, ładną grafiką itp. są też takie a nie inne kreacje bohaterów. Jak się ogląda serial w którym żaden z bohaterów nie ludzi szczególnie pozytywnych emocji lub ogólnie nie budzi sympatii to trudno go naprawdę docenić.
  Thorfinn jest bohaterem którego lubić trudno – prymitywny zaślepiony idiotyczna obsesją, aktualnie pogrążający się w odmętach bierności. Ostatni odcinek nieco daje nadzieję na to, że może być nieco lepiej ale wolę się pozytywnie nie nastawiać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Patka 14.02.2023 09:25
  Dopiero po szóstym odcinku zorientowałam się, kim są postacie z końca openingu. Brawo ja…

  Drugi sezon jak na razie jest dużo lepszy i ciekawszy niż pierwszy mimo że mniej się dzieje. Absolutnie kocham więź między Thorfinnem a Einarem. W ogóle Thorfinn… jak ty się chłopaku zmieniłeś…

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 18.01.2023 17:00
  2
  Oj, Thorfinn bardzo, ale to bardzo się zmienił. Ciekawe, co się wydarzyło, że aż tak złagodniał… A Einar przypomina trochę młodszego Thorfinna. A w następnym odcinku, sądząc po zapowiedzi, będzie trochę akcji – no bo w końcu w miarę spokojne wiejskie życie nie może trwać wiecznie
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lag Minona 15.01.2023 16:35
  1 odcinek
  Przyjemny początek nowego sezonu. Wizualnie zwracają uwagę super szczegółowe tła, chociaż pod względem animacji było dosyć oszczędnie. Ciekawi mnie jak będzie rozwiązane prowadzenie równolegle wątków Thorfinna i Knuta.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime