Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Hirogaru Sky! Precure

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 28.01.2024 12:11
  50
  To był dopiero mój trzeci sezon Precure, więc nie do końca wiem jakie są standardy serii, ale muszę przyznać, że Hirogaru Sky ogólnie było dość mroczne i poważne. Przede wszystkim antagoniści byli względnie kompetentni i naprawdę groźni. Nawet główny zły był bardziej personifikacją zła, siłą natury, a nie jakimś tam gościem, który chciał podbić świat. Oczywiście komedia i absurdy wynikające z ogólnej konwencji też były, ale w porównaniu do Tropical Rouge lub Delicious Party ten sezon to było mahou shoujo w znacznie poważniejszym wydaniu. No i wynika to też trochę z głównego motywu serii, czyli bohaterstwa, walki dobra ze złem i motywacji antagonistów, że „siła jest wszystkim”. No i jako że to sezon jubileuszowy to taka fabuła bardzo pasuje i poniekąd stanowi rdzeń wszystkich dotychczasowych serii Precure. No bo finał w którym bohaterowie pokonują zło, pokazując że siła miłości/przyjaźni jest znacznie silniejsza niż potęga zrodzona z nienawiści to praktycznie dosłowny przekaz całej franczyzy.
  Bardzo też mi się podobał motyw z Cure Noble. Księżniczka, zamiast czekać na ratunek, sama zaczyna działać i staje się bohaterką. W połączeniu z całością serii jest to naprawdę pozytywny, mocny przekaz dla dzieci.
  A co do samego odcinka: wszystko już się rozstrzygnęło tydzień temu, a ten epizod to epicka walka i pokaz siły bohaterów i emocjonalny epilog. Całość oczywiście wyglądała cudownie i ending śpiewany przez seiyuu głównych bohaterów był naprawdę ładny.
  Ogólnie jest to naprawdę dobre anime i na pewno będę miło je wspominać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 17.09.2023 09:01
  33
  Jak się ma Aoi Kogę w obsadzie to oczywiście trzeba ją wykorzystać do czegoś więcej niż grania dziecka (bez urazy dla Elle).  kliknij: ukryte 
  A tak poza tym był to jeden z tych odcinków ze świetną animacją, choć poprzedni też wyglądał dobrze. A w ogóle cały ten sezon jest bardzo solidny pod względem animacji – nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że stężenie sakugi jest dość wysokie jak na Precure.
  Fabuła powoli będzie zmierzać do końca i jestem ciekaw, czy będzie równe 50 odcinków, czy 40 parę jak w poprzednich latach…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 26.03.2023 09:48
  8
   kliknij: ukryte 
  Podoba mi się, że najpierw poświęcono siedem odcinków, by rozbudować relację Sory i Mashiro, a dopiero teraz wprowadzono nową postać. Ogólnie bardzo dobrze napisane i wyreżyserowane jest to anime. W porównaniu do dość prostego i miejscami głupiutkiego Delicious Party jest to dość zauważalna różnica. Dużo się też tu mówi za pomocą animacji, co jest o wiele ciekawsze i subtelniejsze niż mówienie wprost, szczególnie że to anime dla dzieci.
  W następnym odcinku nowy członek drużyny, a w szerszej perspektywie mam nadzieję, że do samego końca to anime będzie utrzymywać równy, wysoki poziom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 12.02.2023 13:36
  2
  Wygląda na to, że może to być dość „rewolucyjna” seria.
  Pierwszy raz główna bohaterka jest niebieska, a nie różowa (choć już Natsumi w Tropical Rouge miała biały strój). W dodatku jest chłopczycą, co też jest pewną nowością.
  Potem też pojawi się chłopiec precure (szkoda jedynie, że jego strój nie jest bardziej męski xd) i dorosła bohaterka.
  No i ogólnie cały ten motyw „hero girl” i charakter Sory sprawiają, że to może być najbardziej super sentaiowa/shounenowa seria Precure do tej pory xd. Choć z drugiej strony transformacja i jej strój są trochę idolkowe? i do przemiany używa mikrofono­‑długopisu?
  Prócz tego główna bohaterka pochodzi z alternatywnego świata fantasy, co też jest dość ciekawe pod względem fabuły.
  Ogólnie bardzo mi się podobały dwa pierwsze odcinki i mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach będzie tylko lepiej.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime