Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Oshi no Ko

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Łowca czarownic 8.08.2023 18:39
  Taka jakaś inna recenzja
  Troszkę ta recenzja nie pasuje do strony. Z kilkoma kwestiami się zgodzę z kilkoma niekoniecznie. Ale czytało się dobrze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  :) 20.07.2023 22:48
  Fajnie gdyby któryś z recenzentów tego tworu wspomniał o „incydencie” związanym z tą produkcją…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Sulpice9 7.07.2023 20:44
  Potencjalne spoilery na fb
  Nie wiem, na ile to prawdziwe informacje, ale na rozmaitych kanałach fb związanych z mangą i anime krążą grafiki sugerujące zakończenie mangi (a co za tym idzie – przyszłych sezonów anime). Przestrzegam przed obserwacją tych stron w najbliższych dniach, chyba, że ktoś chce sobie zepsuć ostatni rozdział historii. Oczywiście, może tak być, że to pobożne życzenia fanów, ale ponoć ostatnio ogłoszono, że seria zmierza do końca.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Sulpice9 1.07.2023 12:14
  Bardzo dobre. Czy wybitne?
  Pod wieloma względami (zawłaszcza technicznymi) seria błyszczy. Środowisko brudnego przemysłu japońskiego show biznesu zostało ciekawie pokazane, a dzięki temu, że główny bohater jest wplątany w ten świat na kilku płaszczyznach, seria robi się rozkosznie dwuznaczna. Postacie to może nie typy z którymi chcielibyśmy spędzić życie, ale zostali ciekawie napisani.

  Mam kilka drobnych problemów z serią, zarówno związanych z rozłożeniem akcentów ( kliknij: ukryte ), jak i samą tematyką ( kliknij: ukryte .

  Tym nie mniej, zdecydowanie polecam. Na razie 8/10, ale jest szansa, że podniosę ocenę po czasie. Jeszcze pogrzebię trochę w poszukiwaniu wyjaśnień. Na pewno trafia do mojego top trójki tego sezonu (a był to sezon szalenie mocny), choć na ostatnie miejsce ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 29.06.2023 10:54
  Oshi no Ko po 11 odcinku (koniec)
  Nie zawiodłem się. Świetna i emocjonalna w wielu momentach seria, która już ma zapowiedzianą kontynuację, więc nie było się czym martwić. Pozostaje czekać i oglądać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 28.06.2023 23:13
  Nic tylko polecić
  Znacznie lepsze to jest niż myślałem. Chciał człowiek zerknąć jak się to prezentuje bo manga bardzo chwalona ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Top tego sezonu i spokojnie w tym roku jeden z najlepszych tytułów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 28.06.2023 20:50
  [link] Mamy drugi sezon, oby szybko :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  StaryZgred 26.06.2023 18:36
  Everything all at once
  Mam wrażenie, że twórcy przesadzili z ilością tematów w tej serii. Mamy tutaj motywy z Mushouku Tensei, Erased, Shirobako oraz różnych serii o idolkach, a później dochodzi do tego jeszcze klasyczny licealny romcom. To wszystko upchnięte w 11 odcinkach skutkuje strasznym rozrzedzeniem fabuły i masą wątków, które często nie okazują się być jakoś super interesujące.

  Poza tym mam wrażenie, że prolog jednak oszukuje widza, co do tego o czym będzie ta seria. Ja oczekiwałem, że wątek kryminalny to będzie główny temat. A na razie, ok, jest to główny motywator bohatera, ale w sumie to w tych 9 wyemitowanych odcinkach po prologu postęp wątku jest właściwie zerowy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 8
  Klemens 21.06.2023 21:03
  Ja wiem, że ta seria dostanie kontynuację na 100, nie, na 200%, ale kurde, nadal – mam dziwne wrażenie, że gdybyśmy mówili o innym, mniej popularnym anime, to seria by dostała zrugana za scenariusz. Wątki z Ruby tutaj są tak na siłę wrzucone, postaci poboczne (np. koleżanki ze szkoły Ruby) też nie wiadomo po co istnieją, ogólnie, Ruby jako postać, jest tutaj bo… Bo w sumie po co? I mówię, zdaję sobie sprawę, że będzie CDN, wszystko dalej będzie miało sens, pewnie jak ktoś to obejrzy całą serię na raz, to będzie mało ręce i nogi, ale na ten moment… No tak średnio mi się to wszystko klei.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Klemens 31.05.2023 23:59
  7,5
  Recap? W takiej serii? Czuję się zawiedzony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lololol 26.05.2023 12:25
  Odcinek 7
  Końcówka odcinka. Akane  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 19.05.2023 13:20
  Oshi no Ko po 6 odcinku
  the perfect catch, my hero

  Ale tak serio, ta seria jest przerażająco prawdziwa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 11.05.2023 08:35
  Po 5 odcinku
  Chyba jeden z najlepszych przykładów, że warto chociaż sprawdzać te tytuły które mają silną podstawę w dobrze ocenianej mandze i są wyczekiwane – nawet jak niekoniecznie tematyka czy opis przemawia.
  To jest znacznie lepsze niż myślałem, że będzie – zakładałem, że będzie tylko dobre. Jestem pod wrażeniem jakości wykonania oraz reżyserii.
  Co najciekawsze wydarzenia po pierwszym odcinku są dalej interesujące. Polecam – w bardzo silnym sezonie to podium murowane.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Klemens 26.04.2023 18:32
  Strasznie mi nie pasuje ten głos aktorki Kany do postaci. Patrząc na inne postaci i słuchając ich głosu mam wrażenie, jakbym oglądał zwykłe show. Patrząc na postać Kany i słuchając jej głosu mam wrażenie, jakby postać na ekranie mówiła jedno, a głos drugie. Kompletnie się ze sobą nie kleją. Pierwszy raz od naprawdę dawna czułem się tak oglądając anime. Ciężko mi to opisać… Jakbym oglądał bajkę, a nie animowane show. Straszne uczucie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  weiter 23.04.2023 18:54
  Zaskoczony kosmicznymi ocenami na malu, zdecydowałem się obejrzeć i nie żałuje ani trochę. Świetna decyzja, by z pilota zrobić niemal kinową długość. I koniec końców sam na chwilę obecną wystawiam 10. Zobaczymy czy utrzyma poziom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 21.04.2023 19:28
  Mam mieszane uczucia po pierwszym odcinku. Ładne to na pewno. Tylko nie wiem co myśleć o początku tej historii. Byłabym w stanie zaakceptować np. że dzieciaki przypominają sobie poprzednie życia w wieku powiedzmy dwóch lat. Ale sama świadomość, że bohaterka urodziła bliźnięta z których jedno jest sporo starszym od niej facetem, który na dodatek był jej wiernym fanboyem mnie mocno odrzuca.
  Nawet jeżeli Ai nie zdaje sobie z tego sprawy i kocha bliźnięta jak zwykle matka kocha swoje dzieci, to i tak wydaje mi się to zbyt okrutne, że jej pociechy od samego początku nie są niewinnymi istotami jak reszta dzieci, a ich miłość(?) do niej również nie jest taką jaką dzieci darzą swoje mamy. Końcówka też pod tym względem mi się nie podobała,  kliknij: ukryte 
  To wszystko spowodowało, że nie poczułam praktycznie nic (zwłaszcza, że samej Ai nie udało mi się polubić), a jestem osobą, którą nietrudno wzruszyć. Może zerknę jeszcze na kilka odcinków, ale wątpię, żeby to była seria dla mnie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  nie chce mi się logować 19.04.2023 22:16
  Ai, Ai, Ai… Dopiero drugi odcinek, a ja już rzygam tą Ai. I teraz pytanie – czy oglądać dalej, bo ładne, ale się denerwować, czy skipnąć, bo denerwujące, ale żałować, że się czegoś ładnego nie obejrzało. Problemy 1. świata.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 18.04.2023 02:43
  Oshi no Ko po 1 odcinku
  Czekałem długo. Specjalnie unikałem spoilerów, specjalnie nie kupowałem jeszcze mangi, specjalnie chciałem wejść w to na czysto z tylko jedną nadzieją, że obejrzę coś wyjątkowego. I nie mogłem prosić o nic lepszego. Dla mnie to już teraz jest cudo emocjonalne pod wieloma względami przy którym nie zmarnowałem ani sekundy. Obym się nie przeliczył, ale nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć, że w ciągu dalszym dostaniemy to samo, a może i jeszcze więcej interesujących wątków, intryg, emocji i zmian. Czas pokaże. Czas rozliczy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 15.04.2023 18:33
  Nie wskakiwałem na pociąg, bo jak zawsze byłem przekonany, że wrażenia podjaranych fanów mogą się mijać z rzeczywistością.

  Nie jest to drugie nadejście mesjasza; pilot ma sporo intrygujących wątków, kilka bardzo dobrych momentów i twistów(cieszy mnie niezmiernie, że udało mi się uniknąć wszelkich spoilerów), ponadto nieźle porcjonuje dramę, komedię i okruchy ale no nie czuję się, jakbym właśnie miał objawienie.

  Nie mniej na pewno będę oglądać, bo obok Tengoku Daimakyou i DMDP nie wiem, czy jest cokolwiek bardziej interesującego w tym sezonie.

  Cieszy mnie również, że nie zmarnowałem tych 90 minut – to był długi pilot :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Klemens 15.04.2023 00:54
  Cóż za show, matko bosko! Warto było chociaż raz wsiąść w hype train i zobaczyć, co się będzie działo dalej, oj warto.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ribs1983 14.04.2023 11:23
  Start roku
  Ten moment gdzie nie jestem przekonany czy obejrzeć do chwili że całkiem dobre mimo paru wad, aby ost 20minut ogladać na stojąco
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 13.04.2023 22:57
  O Panie, nie znałem tego wcześniej ale zdałem się na hype – i to naprawdę było spoko. Wiedz że coś się dzieje kiedy sam prolog trwa prawie 1,5 godziny :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime