Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Bleach: Sennen Kessen Hen - Ketsubetsu Tan

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Nick 16.09.2023 17:34
  Marching Out the Zombies
  Dzisiejszy odcinek przypomniał mi, dlaczego lubiłem oglądać Mayuriego w akcji. I to jeszcze przeciw  kliknij: ukryte  i w odcinku, którego sceny akcji nadzorowane były przez Atsushiego Wakabayashi. Wymiany wyżej wymienionej dwójki, a także pozostałych shinigami i quincy były dynamiczne i miały swój impakt. A pojawienie się PePe wyglądało mi na… Dragon Balla? Albo na jakąś inną parodię. xD Ech i ten Kurotsuchi i poradnik  kliknij: ukryte . Bleach, proszę państwa.

  Przypomniało mi to również coś innego, niezwiązanego z tym odcinkiem, a dokładniej mówiąc znerfienie Vaizardów, o którym chciałem napisać wcześniej. Widać to było strasznie w walce Kenseia i Rojurou z Maskiem, a i Shinji też nie pokazał się również z dobrej strony. Wielka szkoda ludzi, którzy wcześniej uważani byli za kozaków, z którymi lepiej byłoby żyć w zgodzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Nick 27.08.2023 20:52
  The Bambies!
  Kuźwa, odcinek był ekstra, zresztą jak zwykle dla mnie. Wejście Ichigo, pomiatanie Bambies, które wyglądało fajnie, choć uważam, że można było wydać pieniędzy na kilku animatorów akcji więcej i wyglądałoby to o wiele lepiej. Żałuję, że Yoshihirou Kanno zrezygnował z dalszej pracy przy Bleachu i prawdopodobnie wybrał Solo Leveling, bo uważam, że tutaj mógłby pokazać taki sam poziom lub lepszy niż przy starciu Ichigo i Yhwaha z odcinka siódmego.

  Ale jest jeden zgrzyt. Dokładniej mówiąc to walka Ichigo z Bambies. Wydawała mi się taka… bezpieczna? Tak jakby Kurosaki się z nimi bawił, zamiast walczyć na poważnie. I ta prośba, aby Candice zrobiła unik przed Getsugą Juujishou. Po co Kurosaki wyprowadzał ten atak, skoro potem darł się, aby zrobiła unik? Ja wiem, że w Bleachu nie ma co się doszukiwać logiki, ale zazgrzytało mi to trochę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 27.08.2023 13:04
  8
   kliknij: ukryte 
  No i przyznam szczerze, że zupełnie się gubię w terminologii Quincy. Przy Arrancarach przynajmniej było wiadomo jakie mają ataki, co robią i co jak się nazywa, a Quincy mają tego multum, ciągle rzucają jakimiś niemiecko- i angielsko­‑brzmiącymi nazwami i w sumie nawet nie wiem, czy jest jakaś wspólna reguła co do ich umiejętności xd.
  A w ogóle Zaraki w poprzednim odcinku był super, a teraz tak szybko go wyautowali… Miałem nadzieję, że powalczy trochę ramię w ramię z Ichigo, ale może później…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nick 19.08.2023 17:38
  Cóż, życie złapało za przysłowiowe cztery litery, więc nie można było dać swojej cotygodniowej opinii, ale teraz, wraz z obejrzeniem odcinka dwudziestego powiem wprost – jest moc. Mimo że tempo nadal jest szybkie (od 4 do 5 rozdziałów na odcinek), a cięcia nie istotniejszego materiału to norma, to ma się wrażenie, że coś się uspokoiło w strukturze. Nie ma żadnych mieszań, po prostu jedno starcie na jeden odcinek. Moimi faworytami były chyba trzy ostatnie, czyli Kensei, Rojuro vs Mask (świetna animacja, jedna z lepszych w Sennen Kessen, dzięki korektom pana, który wyreżyserował trzy świetne odcinki w oryginalnym Naruto i był autorem odcinka 167 Shippudena, który dzieli fandom do tej pory), a potem Renji vs Mask, Rukia vs As Nodt (bałem się o ukazanie Rukii, która była troszeczkę zepchnięta na dalszy plan, a także o pokazanie Hakka no Togame, ale niepotrzebnie, w dodatku Nodt wyszedł ekstra creepy, dzięki aktorowi głosowemu Kirito, którego nadal nie znoszę), no i dzisiejsza walka Kenpachi vs Gremmy.

  No i Ichigo, któremu role przypadały głównie w post­‑creditach. Wzmagały ciekawość, co takiego mógł robić. Fajnie to wypadło. Lepiej, gdybyśmy mieli dostawać kilkusekundowy przerywnik w trakcie jakiejś bójki.

  Ponadto animacyjnie jest nadal dobrze, a w dodatku mam wrażenie, że harmonogram Studia Pierrot w drugim kwartale jest o wiele lepszy niż w pierwszy. Jeśli tak jest, to dobrze, mogę wtedy spokojnie liczyć na to, że w następnych dwóch będzie jeszcze lepiej, choć będzie pewnie trzeba czekać po kolejnych sześć miesięcy. Muzycznie wciąż złego słowa nie powiem, bo Shirou Sagisu dalej rządzi i przywrócił kilka, oryginalnych kawałków z adaptacji z roku 2004.

  Jedyne, co mi się nie podoba to… ściema Kubo. Podobno ten kwartał dużo miał zmienić w fabulę, a także miał dodać walkę, której nie było w mandze. Ani jednego ani drugiego nie spostrzegłem. No chyba, że nadejdą w kolejnych odcinkach więc gdy je zobaczę, to odszczekam moje słowa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 16.08.2023 17:39
  Bleach: Sennen Kessen Hen - Ketsubetsu Tan po 6 odcinku
  Piękna Rukia w tym bankai. Ogólnie nadrobienie na raz 6 odcinków wyszło mi na dobre. Przyjemnie się to ogląda. Natomiast na koniec muszę wspomnieć, że strasznie spodobała mi się postać tego Nodt Asa, z którym walczyli. Seiyuu naprawdę zrobił robotę przy tym charakterze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 13.08.2023 21:04
  Jedno z dwóch bankai na które człowiek czekał :) Jeszcze została jedna transformacja która również mnie ciekawi.
  Oddali Rukii honor.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 12.08.2023 19:51
  6
  Chyba najlepszy z dotychczasowych odcinków. Świetna walka, bankai Rukii czadowy i na dodatek świetny występ Yoshistsugu Matsuoki (w sumie czasem zapominam jak świetnym jest aktorem xd). No i wygląda na to, że Ichigo wkracza do akcji, więc na pewno będzie ciekawie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  weiter 23.07.2023 10:51
  Ep3
  Oho, chyba licencji nie mają na muzykę z czasów tasiemca, skoro takie gnioty wciskają. A szkoda, bo była unikatowa na swój sposób.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nick 10.07.2023 15:59
  Odcinek spodziewany, spokojniejszy, mimo pożarcia czterech rozdziałów, ale napalił mi wielki hype na dalsze wydarzenia. Ciekaw jestem jakie zmiany wprowadzi Kubo, bo pierwsze „większe” mamy już zobaczyć w tym kwartale. Graficznie i muzycznie pozostaje tak samo jak w sezonie poprzednim, czyli jest bardzo dobrze. Mam nadzieję, że wraz z chwilowym zakończeniem Boruto i ukończeniem kinówki Black Clovera, Tominaga poprosił o pomoc kilku animatorów, zwłaszcza akcji zajmującymi się tymi dwoma seriami i nie będą mieli większych problemów produkcyjnych jak w pierwszym kwartale.
  Ten opening podzielił fanów – jedni uważają, że jest dobry, drudzy za kiepski. Moim zdaniem jest nawet spoko.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  weiter 8.07.2023 23:41
  Opening
  Ten opening jest tragiczny. Wokal bardzo przeciętny.. Wizualnie wróciło do stylu z pierwszego openingu, tyle że obecne wydarzenia, to słaby czas na taki zabieg. To już lepiej było to wcisnąć jako ending. Boku no hero jest dobry przykładem gdzie jako ending wrzucono temat fantasy i się sprawdziło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 8.07.2023 18:19
  1
  Peak anime is back!!!!
  Opening i ending cudowne, szczególnie opening, który bardzo przypomina openingi z pierwszej serii.
   kliknij: ukryte 
  A sam odcinek spokojny, z niespiesznym tempem, choć i tak dużo się dzieje. No i wygląda na to, że już od następnego odcinka będzie akcja
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime