Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Ryza no Atelier ~Tokoyami no Joou to Himitsu no Kakurega~

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Kaczka 18.09.2023 10:57
  Koniec
  Mimo odrobiny fanserwisu, jest to anime, które poleciłabym raczej młodszemu rodzeństwu, gdybym takie miała xD Dla młodszego widza może to być całkiem ciekawa seria: kolorowa gromadka bohaterów, moc przyjaźni i jakieś tam dziecięce przygody. Niestety dla troszkę bardziej wymagających, nawet mimo przyjemnej fantastycznej otoczki, dużo elementów jednak za bardzo irytuje. Szczególnie te niezgrabnie przełożone mechaniki z gier (oczywiście chodzi mi o „alchemię” xD).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Bez zalogowania 17.09.2023 20:59
  :))
  Odcinek pilotażowy zrobili dwa razy dłuższy, żeby przypadkiem nikt nie odpadł. :)
  Alchemia… Haha, w sumie to mogli do prostu do kotła wrzucić tę zieleninę a potem zaczerpnąć do menzurki, albo trzymać menzurkę w dłoni i niech sama się napełni ;)
  Pomysł wrzucenia szklanej fiolki do gara i wiosłowanie w nim… Ekhm..

  Reszta w porządku, jakbym miała 7, albo i 10 lat, to by mi się podobało. Zwłaszcza, że fanserwis nie był tak nachalny jak się spodziewałam po rysunkach. Jakby jeszcze animowanie postaci było gładsze i naturalniejsze, a dialogi/mimika nie aż tak po kolei serwowane… To byłoby nawet przyjemne 5,5 albo i 6 :))
   kliknij: ukryte 

  Coś to i może infantylne mocno,
  ale po twardszym fantasy było jak znalazł :))
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Sulpice9 17.08.2023 20:56
  Mam nieodparte wrażenie, że gdyby kierownik animacji znał polski...
  ... to uwielbiałby tę piosenkę: [link]

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kaczka 2.08.2023 10:08
  5
  Takie anime o niczym, normalnie by mnie szybko znudziło, ale jako jeden odcinek w tygodniu nawet się sprawdza. Całkowicie się zgadzam, że bywa bardzo głupiutkie, fajnie jakby trochę rozwinęli wątek alchemii poza kwestię szukania składników. Na ten moment też nie widzę w sumie żadnego celu, niby bohaterowie trenują, ale jakoś nie ma tam żadnego bezpośredniego zagrożenia XD A jesteśmy już prawie w połowie sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 13.07.2023 21:50
  Seria sympatyczna choć bardziej infantylna niż myślałem.

  Niestety pokazuje też jak idiotyczne jest zbyt „dosłowne” przenoszenie mechanik z gry i adaptowanie ich w anime. Zbieranie „składników” robione jest tu z takim namaszczeniem, że nawet zerwanie pomidora z krzaka urasta do rangi platynowego achievementa. Nie mówiąc już o nauce alchemii – wrzuć do kotła z płynem trawsko i butelkę, wymarz sobie butelkę z innym kolorkiem i puff – ta sobie wyleci w chmurce :D Zresztą, ja wiem że bohaterowie zostali wychowani w izolacji, ale po wyjściu w głuszę zachowują się jak debile.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Harashiken 13.07.2023 20:02
  Ja wysiadam...
  Ładne okej, ale nie zachwyca. W dodatku niby dostaliśmy pilotażowy odcinek, ale i tak po łącznie godzinie oglądania uważam, że nic się nie dzieje i fabuła się wlecze. W dodatku zaliczyłem dwie zwiechy mózgu. Raz kiedy do kotła wrzucają fiolkę z wodą… dwa kiedy po udanej bardziej „skomplikowanej recepturze główna bohaterka odwala taniec połamaniec na tle magicznej, wyimaginowanej krainy jakby odwaliła jakieś niesamowite rzeczy.

  Trudno też nie wspomnieć o samej alchemii, która ma być niejako konikiem głównej bohaterki, a jest tak prostacka jak to może być w jakichś mobilniakach. Wielka sztuka alchemii to wrzucanie konkretnych składników do kotła ze świecącą cieczą z której potem wyskakuje efekt końcowy… I do tego jeszcze potrzeba wrodzonych predyspozycji…

  Adaptując grę naprawdę można to zrobić lepiej. Weźmy pierwszą recepturę, zioło i wodę. Weż dwa zioła, utrzyj, podgrzej wodę, następnie dosyp, wymieszaj, jeszcze raz doprowadź do wrzenia i odcedź czy coś. Banalne a jednak wymaga jakiegoś zaangażowania. To jakby zrobili anime z protagiem kucharzem, który wrzuca składniki do gara i magicznie wyskakuje mu gotowe danie. Odpadam od takiej logiki i uproszczeń.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 1.07.2023 21:19
  1
  Thicc tights
  W sumie to aż zabawne jak bardzo opening i ending skupiają się na nogach Ryzy xd. A i w samym odcinku kamera często wędruje w te rejony…
  A tak poza tym naprawdę zgrabny początek. Podwójna długość odcinka zdecydowanie pomogła. Mamy więc prolog zaliczony, a w następnych epizodach będzie budowanie bazy, nauka alchemii i odkrywanie tajemnic wyspy.
  Animacja jest średnia, ale ogólnie wygląda to ładnie. No i soundtrack jest bardzo dobry.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime