Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Dr. Stone: New World [2023]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 3
  Gizmo 10.07.2024 21:32
  Zastanawiam się...
  ...której konkretnie części anime dotyczy ta recenzja. Bo ok, są wspomniane „wynalazki” Senkuu właśnie z drugiej części trzeciego sezonu, ale z drugiej strony czepianie się przy okazji tej konkretnej serii faktu, że wyspa jest zamieszkana przez wrogo nastawione osoby, albo że Senkuu jest na statku (musiał być, bez niego nikt by nie wiedział, jak ta nieszczęsna platyna wygląda), chyba jest trochę nie na miejscu, bo to są pytania do pierwszej części tego sezonu, kiedy bohaterowie ruszają na wyprawę, docierają do Wyspy Skarbów i mają już pierwsze kontakty z jej mieszkańcami. Ponadto niewspomnienie żadnych konkretów na temat piosenki otwierającej (dość nietypowej dla tego anime) ani grafiki towarzyszącej endingowi (pierwszy raz widziałam coś takiego w anime, choć przyznam, że nie jestem znawcą, widziałam całkiem niewiele anime; ale jak ktoś zna inny przykład takiej grafiki, chętnie się zapoznam) uważam za, no cóż, dziwne. Ale może to tylko ja.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Teukros 19.06.2024 16:30
  Ale to już było...
  Był sobie taki autor Philip Jose Farmer, który napisał kiedyś powieść „Przebudzenie kamiennego boga”. Utwór ów traktuje o naukowcu zamienionym w kamień, który tym sposobem podróżuje w przyszłość. Przy czym w „Przebudzeniu…” przynajmniej na początku nikt nie ma wątpliwości, że główny bohater jest bogiem, szczególnie że jednym z pierwszych jego „wynalazków” jest broń palna.

  No ciekawe, czy ktoś w Japonii czytał Farmera, czy to taka konwergencja w fantastyce.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kurubuntu 18.06.2024 17:05
  Dr. Stone przechodzi chyba lekki kryzys, ale mam nadzieje, że to jednorazowy spadek, a nie początek tendencji. Animców o odbudowie świata za dużo to raczej nie mamy…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime