Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

komilll

 • Avatar
  komilll 15.06.2016 21:23
  Komentarz do recenzji "Big Order [2016]"
  Potencjał zdecydowanie był i wspomnianą szóstkę można by wyciągnąć. Niestety seria to jeden wielki bełkot narracyjny, gdzie przez większość odcinków wszyscy rzucają się na Eijiego,  kliknij: ukryte  Seria faktycznie nie ma błędów, bo nie ma praktycznie fabuły ani żadnych ciągniętych od początków do końca wątków. Moim zdaniem można się pośmiać z Big Order jako sezonowego crapa 3­‑4/10, ale poza sezonem nie warto nigdy odkopywać tej serii.
 • Avatar
  komilll 9.06.2016 21:33
  Re: kolejność
  Komentarz do recenzji "Bakemonogatari"
  Kizu (wyszła jedna z trzech części filmu, na razie niedostępny) --> Nekomonogatari --> Bake --> Nise --> Second Season --> Tsuki --> Owari --> Hana, w między czasie pojawia się Koyomi.
  W zasadzie kolejność wychodzenia produkcji jest inna niż kolejności oglądania dlatego niektóre części oglądałem poza chronologią i nie robiło to większej różnicy.
 • Avatar
  komilll 17.01.2016 14:20
  Komentarz do recenzji "One-Punch Man"
  Długo czy nie, OPM wszedł do mainstreamu tak jak poprzednio SnK, SAO, NGNL, TG, więc w kręgach osób, które nie mają za dużej styczności z japońską animacją, będzie to tytuł często poruszany.
 • Avatar
  komilll 6.12.2015 19:42
  Komentarz do recenzji "One-Punch Man"
  To nie tak, że Saitama wyjawił swój sekret w 3. odcinku w 15. minucie…
 • Avatar
  komilll 12.11.2015 17:53
  Re: Po 21 odcinkach
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online II"
  Ale to jest gra MMO, gdzie wygrywa się po pierwsze liczbami, a po drugie doświadczeniem, który Kirito miał jak mało kto. Był beta testerem za czasów SAO, a potem był w nim uwięzionym przez 2 lata, gdzie całymi godzinami grał. Argument „nie powinno iść gładko” mija się z celem, gdyż wtedy pozbawilibyśmy serię logiki, której przez ostatnie arci i tak wiele nie było. Poza tym nie porównywajmy jednego wykreowane świata do drugiego.
 • Avatar
  komilll 12.11.2015 15:08
  Re: Po 21 odcinkach
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online II"
  Może dlatego wszystko idzie jak z płatka, bo Kirito ma dwuletnie doświadczenie i wylevelowaną postać? Reszta ekipy ma podobne doświadczenie, więc to logiczne, że wszystko im przychodzi z łatwością. Mother's Rosario to imo najlepszy arc jeśli chodzi o zanimowane do tej pory SAO, bo jest logiczny, postacie mają tu jasne dążenia i postać Kirito jest wreszcie ograniczona.
 • Avatar
  komilll 9.11.2015 12:42
  Komentarz do recenzji "Wakaba Girl"
  Imo Wakaba Girl to przeciętna sezonówka (4/10), która niczym nie zapada w pamięć, ma oklepane do bólu postacie i jedyna rzecz, która zapadła mi w pamięć to żywy i radosny opening. Jeśli się nie oglądało tego w sezonie to nie ma nawet sensu się zabierać, bo jest masa lepszych shortów do nadrobienia.
 • Avatar
  komilll 8.11.2015 16:53
  Komentarz do recenzji "Arslan Senki [2015]"
  Czasami bywa tak, że kończysz złą serię, bo akurat oglądałeś ją z kimś, pragniesz dowiedzieć się co było dalej lub po prostu kończysz, aby przestrzec innym przed tym, jak bardzo zła jest. Tylko oceny to takie psotniki, że czasami dając serii 3/10, bawiłeś się lepiej niż przy wymuskanej serii o wyższej nocie.
  Nie biorę tu niczyjej strony, po prostu przypominam, że istnieje recenzja alternatywna i każda zdatna do publikacji recenzja jest wstawiana na stronę.
 • Avatar
  komilll 26.09.2015 21:43
  Komentarz do recenzji "Prison School"
  Moim zdaniem drugi sezon będzie gorszy, ponieważ materiał źródłowy jest słabszy w dalszej części. Najlepiej bawiłem się do tej ucieczki z więzienia, która zakończyła pierwszy sezon Prison School. W międzyczasie polecam przeczytać mangę.
 • Avatar
  komilll 14.08.2015 12:37
  Komentarz do recenzji "Gakkou Gurashi!"
 • Avatar
  komilll 10.08.2015 23:02
  Komentarz do recenzji "Gangsta"
  Nigdzie nie powiedziałem ani nie próbowałem dać do zrozumienia, że moja opinia jest lepsza lub bardziej wartościowa od twojej.

  Z tego co pamiętam to jest „upper”, ale wpływa (jeśli dobrze pamiętam) na brak poczucia bólu, czyli po prostu możesz walczyć nawet ze sporymi obrażeniami, ale nie było chyba nic o zwiększeniu siły mięśni. Zresztą nic nie wyjaśnia biegania po pionowych ścianach ani fikołków będąc w powietrzu.

  Byłaby najbardziej realna, ale że seria idzie pod szeroką publikę, na pewno tego tak nie zakończą.
 • Avatar
  komilll 10.08.2015 22:32
  Komentarz do recenzji "Gangsta"
  Przeczytaj całą rozmowę.

  Tak jak mówiłem – wątek przeszłości głównych bohaterów trzyma mnie przy tej serii. Poza tym, jeśli ty co lubisz, że znaczy, że wszyscy wokół muszą. Cieszę się, że Gangsta ci się podoba, jednak to że postać jest „oryginalna”, nie oznacza z miejsca, że jest dobra.

  Gangsta 6, 17 minuta – żołnierze biegną z m16 lub z m4, a więc jest to co najmniej druga połowa XX wieku. Chyba że to też zostało tylko zapożyczone.

  W którym miejscu jest wyjaśnione, że Nic potrafi biegać po pionowej ścianie lub skakać na kilka(naście) metrów? O.o

  Nie mam nic przeciwko dobrze zrealizowanemu happy endowi, choć rzadko takie widzę.
 • Avatar
  komilll 10.08.2015 21:43
  Komentarz do recenzji "Gangsta"
  Przepraszam, użyłem trochę skrótu myślowego. Świat wydaje się być osadzony w realiach XX lub XXI wieku, jedynie lewitujący i skaczący na kilkanaście metrów bohaterzy psują koncept realnego świata. Nie mam pomysłu, jaki był ich zamysł, ale mam nadzieję, że to wyjaśnią, w innym wypadku ja tu widzę błąd, w jeszcze innym – niedopowiedzenie fabuły „skąd oni mają takie supermoce”.

  Można to dobrze rozwiązać, ale boję się, że rozwiązanie tego wątku będzie albo przesłodzone, albo zbytnio przyspieszone. Zresztą jeśli nie zerwie z nałogiem, to zrobi sobie wodę z mózgu tymi tabletami, czego już widać pierwsze efekty po szóstym odcinku. Albo rzucasz, albo jesteś warzywem, albo jedziesz dalej – żyła i wkrótce śmierć.
  Mi osobiście nie przeszkadzałaby prosta śmierć. Choć Gangsta jest serią po szerokie grono widzów, więc musi być czasami nielogicznie i spektakularnie, więc nie będzie żadnych scen z życia wziętych, jak choćby zwykła śmierć z przedawkowania. Trochę szkoda.
 • Avatar
  komilll 10.08.2015 20:40
  Komentarz do recenzji "Gangsta"
  Odnosiłem się do „najlepsze anime sezonu letniego”. Imo wymienione przeze mnie produkcje są lepsze od Gangsty, ale nigdzie nie powiedziałem, że do startują do miana AOTS.

  Ja wychodzę z założenia, żeby oceniać dzieło przez pryzmat gatunku. Prison School, który komedią jest, to seria przewidywalna, płytka, z masą fanserwisu, ale również dobrymi gagami oraz masą absurdu, przy którym można się pośmiać. To jest charakterystyczny humor i albo od razu cię kupi, albo nie ma sensu brnąć dalej.

  Nie, nie. Założeniem anime był realny świat osadzony w XX lub XXI wieku i bohater, który potrafi robić fikołki będąc już w powietrzu jest w tym wypadku nielogiczny. Jeśli świat nie zawiera supermocy, to taki wyczyn (który miał miejsce chociażby w pierwszym odcinku) czy bieganie po pionowej ścianie, skakanie na 10 metrów w górę są błędami. Co innego, gdy kreujemy świat fantasy, gdzie obdarzamy bohatera nadludzkimi zdolnościami.

  Dla mnie Alex będzie postacią idealną, jeśli wykończy się prochami, wcześniej sprzedając swoje ciało, bo będzie na głodzie. Jeśli okaże się, że siłą miłości rzuci dragi i stworzy szczęśliwą rodzinę z którymś z bohaterów to będzie kicha.
 • Avatar
  komilll 10.08.2015 18:38
  Komentarz do recenzji "Gangsta"
  Gakkou Gurashi, Prison School (choć mangi wciąż są lepsze) i jeśli liczyć kontynuację to Ninja Slayer.
  Imo Gangsta nie jest zła. Jest troszkę powyżej średnią, ale w sumie oglądam tylko dla interesujących retrospekcji. Ogółem fabuła jest średnia, walki nielogiczne (jeden człowiek z kataną na dziesięciu z bronią palną), postacie nieciekawe.
 • Avatar
  komilll 6.08.2015 20:52
  Komentarz do recenzji "Gakkou Gurashi!"
  Anime jest świetną reklamą mangi. Świadczą o tym przede wszystkim wyniki, które momentalnie skoczyły po emisji pierwszych odcinków. Poza tym, anime różni się od mangi i obydwie produkcje warto oglądać/czytać.
 • Avatar
  komilll 19.07.2015 14:05
  Komentarz do recenzji "Prison School"
  Z jednej strony cenzura trochę denerwuje w serii, ale z drugiej, jeśli przejrzysz kilka chapterów mangi to zobaczysz, że to nie są zwykłe panty­‑shoty. Bielizna raczej wpija się w tą bardziej intymną część ciała zamiast ją zasłaniać i wątpię, żeby coś takiego chcieli puścić w telewizji. Na razie dla amatorów golizny pozostaje tylko manga, której anime jest ekranizacją praktycznie 1:1 lub czekanie na BD/DVD.
 • Avatar
  komilll 9.07.2015 09:40
  Re: Odcinek
  Komentarz do recenzji "Ushio to Tora [2015]"
  MAPPA – Zankyou no Terror i Punch Line. Obie serie były słabe, ale oba były seriami oryginalnymi. W tym wypadku mają materiał źródłowy w postaci mangi, więc może teraz się uda zrobić dobrą serię.
 • Avatar
  komilll 5.07.2015 21:07
  Komentarz do recenzji "Owari no Seraph"
  Odczucia po serii to jest moje własne zdanie i po prostu je wyrażam. Nie boję się napisać co myślę na konkretny temat. Jeśli ktoś ma inne zdanie to chętnie przeczytam co ma do powiedzenia, ale nie koniecznie muszę się z tym zgodzić. Tak działa dyskusja.

  Nie. Po prostu autor stwierdził, że wrzuci randomowy moment, który tylko odstrasza. To że to coś jest w tytule nic nie znaczy, zwłaszcza, że jest to nazwa własna.

  Tylko jedna produkcja ma więcej, a druga mniej schematów. Do tego jeden schemat pojawia się częściej, może być już oklepany do bólu, a do tego słabo wykonany, a inny może się pojawiać rzadko, może posiadać jakąś nutkę oryginalności, a autorzy mogą go jeszcze dobrze wprowadzić i wtedy schemat schematowi nie równy. Poza tym powtarzam, że regeneracja =/= wytrzymałość czy odporność.

  Argumentum ad numerum – to że coś ma sporą rzeszę fanów, nie znaczy, że będzie z automatu dobre. Masy lubią również słuchać disco­‑polo czy wałkowanego na jedną nutę popu i to oznacza, że jest dobry? Poza tym Ao no Exorcist też uważam za gniota. Dobry początek i ostatnie cztery odcinki. Środek broni się kilkoma ciekawymi walkami, który miały potencjał, ale żadna z nich nie była rozwinięta i przez to ani trochę nie chciało mi się sięgać po więcej.

  Tła rysowane kredkami woskowymi, wyglądające na serię sprzed 10 lat, na których latają postacie w CGI, z paskudną animacją. Świetne.
 • Avatar
  komilll 5.07.2015 21:00
  Komentarz do recenzji "Owari no Seraph"
  Przypominam, że regeneracja =/= wytrzymałość czy odporność.
 • Avatar
  komilll 5.07.2015 19:34
  Komentarz do recenzji "Owari no Seraph"
  Tylko jeśli anime stoi na bardzo niskim poziomie to nawet te wyżyny nie wyciągną go wyżej niż na poziom średniaka.

   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  komilll 5.07.2015 07:41
  Komentarz do recenzji "Owari no Seraph"
  To całe anime nie miało na siebie pomysłu. Tła były fatalne i w ogóle nie zgrywały się z postaciami, fabuła sztampowa, postacie nudne, przewidywalne i nawet smugfu nie była w stanie uratować tego anime. Ostatnie dwa odcinki to festiwal powtarzalności, schematów i bezsensownych decyzji bohaterów. Nie widzę zupełnie nic w tym anime i z czystym sumieniem dałem 2/10.
 • Avatar
  komilll 7.05.2015 16:48
  Komentarz do recenzji "No Game, No Life"
  Z recenzentem* =)

  Patrząc na swoją recenzję z perspektywy kilku miesięcy, napisałbym ją teraz lepiej, aczkolwiek nie wyraziłbym się lepiej o serii. Ba! Moja ocena wahałaby się pewnie między 4­‑5/10, bo obejrzałem w tym czasie trochę serii, które zmieniły mój gust.
  bardzo dobrze bawiłam się przy tym anime.

  I to jest najważniejsze. Oceny czy MAL jest dla ciebie i głównym celem anime jest zapewnienie rozrywki.

  Akcja w tym anime nie idzie szybko.  kliknij: ukryte  Przy czym „szybkość fabuły” jest względna. W TTGL, w zaledwie 2 coury, z mieszkających pod ziemią bezbronnych ludzi, zmieniają się we władców wszechświata, rzucających w siebie galaktykami.
 • Avatar
  komilll 16.03.2015 20:51
  Komentarz do recenzji "Death Parade"
  [link]

  Wszystko wyjaśnione na screenach. =)
 • Avatar
  komilll 28.01.2015 15:35
  Re: EPIC
  Komentarz do recenzji "Tsukimonogatari"
  Jeszcze ma wyjść Kizumonogatari [link][link][/link]