Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Saga

 • Avatar
  A
  Saga 18.07.2013 22:53
  Przyjemnie spędzona godzinka
  Komentarz do recenzji "Urban Square: Kouhaku no Tsuigeki"
  Od razu mówię, że nie oczekiwałam od tego filmu realizmu, dlatego nie przeszkadzał mi ekspresowy rozwój wątku miłosnego i niezgodne z logiką (za to jak najbardziej zgodne z konwencją gatunku) zachowanie czarnych charakterów (nie zabijajmy pokonanego bohatera od razu, żeby miał szansę się uratować). Chciałam za to obejrzeć pościgi, strzelanki i klasyczne chwyty typu wieszania się na lecącym helikopterze w wykonaniu sympatycznych bohaterów. Wszystko to dostałam, w dodatku okraszone świetną muzyką i lekkim humorem. Staroświecka kreska może niektórym przeszkadzać, ale dla mnie nie była wadą (no, pomijając wybitnie nietwarzowe fryzury i ubrania, ale cóż, te czasy tak miały). Polecam zwłaszcza miłośnikom City Huntera.
 • Avatar
  A
  Saga 25.11.2010 00:40
  bardzo mieszane uczucia
  Komentarz do recenzji "La Corda d'Oro ~primo passo~"
  Miałam wyjątkowo mieszane uczucia po tej serii – początkowe odcinki były bardzo obiecujące, później poziom spadł, a główna bohaterka z całkiem rozsądnej dziewczyny zmieniła się w rozlazłe emo, na szczęście udało jej się pozbierać i ostatnie odcinki oglądałam z większą przyjemnością. Bohaterów polubiłam, chociaż Kahoko ma u mnie duży minus za co najmniej czteroodcinkowe gocenie się w kąciku  kliknij: ukryte  przyprawiały mnie o zgrzytanie zębów i chęć rzucenia czymś w Bogu ducha winny monitor). Żałowałam, że mało czasu poświęcono Fuyuumi i innym dziewczętom i że nie miały one praktycznie żadnych interakcji z męskimi uczestnikami konkursu (wywiady Nami się nie liczą, to cześć jej pracy)- właściwie żaden z nich, oprócz senseia i Shinobu nie zwrócił uwagi na grę Fuyuumi (w ogóle cały czas była traktowana po macoszemu, jej występy można było usłyszeć dopiero w czwartej i piątej odsłonie konkursu). Panowie byli sympatyczni, mimo że niektóre ich zachowania  kliknij: ukryte były zupełnie nielogiczne. Za to grafika spodobała mi się bez żadnego „ale”, a muzyka będąca prawdziwą siłą napędową La Cordy pozwoliła mi przetrzymać te gorsze momenty. Ostatni odcinek (25 żeby nie było, 26 dla mnie nie istnieje) bardzo ładnie zamknął serię  kliknij: ukryte  i przyczynił się do podwyższenia oceny końcowej. 8/10
 • Avatar
  A
  Saga 25.11.2010 00:04
  Komentarz do recenzji "Tegami Bachi"
  Wyjątkowo sympatyczne anime. Akcja toczy się powoli, ale zabieg ten pozwala na lepsze poznanie bohaterów i przybliżenie otaczającego ich świata. Ma swoje wady, ale zalety (postacie, tła i muzyka)zdecydowanie przeważają.
  IMO bardzo dobra recenzja – dzięki niej obejrzałam tę serię.
 • Avatar
  A
  Saga 11.02.2007 00:42
  Nareszcie bez romansu
  Komentarz do recenzji "Juuni Kokki"
  Kawał znakomitego fantasy. Po pierwszym odcinku spodziewałam się typowego romansu uczennicy z tajemniczym bishounenem, na szczęście w tym anime nie ma tak sztampowych rozwiązań. Tak jak napisała Recenzentka, bohaterowie są bardzo przekonywujący; dawno nie oglądałam anime tak „psychologicznego”. W dodatku często nie wiadomo, po której stronie stoi dana postać – te same czyny, oglądane z perspektywy czasu (i rozwoju akcji) mają zupełnie inny wydźwięk  kliknij: ukryte  Animacja stoi na bardzo wysokim poziomie, a melodia openingu „chodziła” za mną przez ładnych parę dni.