Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Teukros

 • Avatar
  Teukros 26.04.2020 15:56
  Re: Fikcja nie fikcja
  Komentarz do recenzji "Given"
  Wątpię, aby to anime pretendowało do kształtowania opinii publicznej (pomijając wszystko inne, byłby to klasyczny przykład przekonywania przekonanych). Wątpię też, aby ambicją twórców było kształtowanie akceptacji dla czegokolwiek; przypuszczam raczej, że ich celem było wyłącznie zarobienie pieniędzy dla studia.
 • Avatar
  Teukros 18.01.2020 20:38
  Re: Odpowiedź na komentarz użytkownika Lina
  Komentarz do recenzji "Haikyuu!! To the Top"
  W zasadzie, jeżeli chodzi o kółko i krzyżyk, to istnieje gomoku – gra o niemal takich samych zasadach (nie kółko i krzyżyk, a czarne i białe kamienie), ma organizację sportową, ma regularnie odbywające się turnieje, ma nawet polską reprezentację z sukcesami ;) Kiedyś namiętnie w to grałem, a gra jest świetna o tyle, że można w nią grać gdziekolwiek właśnie zastępując czarne i białe przez kółko i krzyżyk.
 • Avatar
  Teukros 22.02.2018 20:12
  Re: Po ep. 6 - MEH
  Komentarz do recenzji "Violet Evergarden"
  Jak znam Easnadh, to bardzo wątpię, aby jej komentarz był nawet próbą napisania obiektywnego tekstu, tym bardziej przemycenia czegoś pod pozorem obiektywizmu. Ale najbardziej podoba mi się, że opinia „niesprawiedliwa”, co chyba miało być zarzutem :)
 • Teukros 5.05.2017 21:15:00 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Teukros 1.05.2017 20:47
  Komentarz do recenzji "Ghost in the Shell [2017]"
  Sam początek, dosłownie czołówka.
 • Avatar
  Teukros 26.04.2017 00:59
  Komentarz do recenzji "Ghost in the Shell [2017]"
  A tak. Ta scena otwierająca to niemal powtórzenie z filmu animowanego, ale to co dobrze wygląda w animacji, niekoniecznie musi dobrze wyglądać w wersji aktorskiej (czy raczej aktorsko­‑komputerowej). Odniosłem wrażenie, że oglądam efekt ciężkiej pracy niezbyt utalentowanych specjalistów od animacji komputerowej.

  O romansie nie pisałem, bo to jednak był wątek drugoplanowy, ale tak – słabe to było, przyczepione bez związku z resztą filmu.
 • Avatar
  Teukros 25.04.2017 22:04
  Komentarz do recenzji "Ghost in the Shell [2017]"
  Ach, Innocence próbowało. Wyszła kopia przeintelektualizowania.
 • Avatar
  Teukros 16.07.2016 21:46
  Re: Modowe babole :|
  Komentarz do recenzji "91 Days"
  Z tym zwracaniem uwagi to jest ciekawa sprawa.

  Widzisz, to jest tak, że jak ktoś zna się na czymś to niedociągnięcia w rodzaju tych, o których pisała na wstępie Easnadh, bardzo łatwo zauważyć, wręcz rażą. I znowu, tak to jest że utwór w którym po łebkach została potraktowana tak istotna kwestia jak ubiory (to historyczny serial animowany, więc scenografia ma pierwszorzędne znaczenie) pewnie i pod innymi względami będzie kulał. Prawnik skrzywi się na głupoty w części „kryminalnej”, architekt zauważy budynek zbudowany po wojnie… Tak tworzy się filmy dla widza słabo znającego historię, bez zainteresowań, bez jakiegoś pogłębionego wykształcenia, który niedociągnięć nie zauważy. Czy to dyskwalifikuje? Nie, ale przyczynkiem do chwały na pewno nie jest, a powodem do krytyki – jak najbardziej.
 • Avatar
  Teukros 17.04.2016 15:18
  Komentarz do recenzji "Macross Δ"
  Ale czemu zacząłeś od jakiejś słabizny? W Macrossie niewiele jest warte obejrzenia, w zasadzie dwa filmy, OAV i tyle. Popatrz najpierw, co redakcja doceniła.
 • Avatar
  Teukros 24.09.2015 16:18
  Komentarz do recenzji "Overlord"
  Obejrzyj sobie The Epic Of ZektBach. Nic nadzwyczajnego, ale zdecydowanie na poważnie.
 • Avatar
  Teukros 16.08.2014 20:27
  Komentarz do recenzji "Girls und Panzer: Kore ga Hontou no Anzio-sen Desu!"
  Miarodajność jest w części „bazodanowej” (te wszystkie informacje o liczbie odcinków, autorach, studiu itd.). Recenzje są dla osób które chcą poznać subiektywną opinię recenzentów, i cóż, muszą się liczyć z tym, że ich gust i spojrzenie na sprawę będzie zupełnie inny niż recenzenta.
 • Avatar
  Teukros 16.08.2014 20:07
  Komentarz do recenzji "Girls und Panzer: Kore ga Hontou no Anzio-sen Desu!"
  Pozwolę sobie sprostować pewne nieprawidłowe założenie w powyższej wypowiedzi – nasze recenzje w żadnym razie nie roszczą sobie pretensji do bycia obiektywnymi. Przeciwnie, staramy się aby były jak najbardziej subiektywne.
 • Avatar
  Teukros 30.07.2014 22:04
  Re: Tru recenzent
  Komentarz do recenzji "Bokura wa Minna Kawaisou"
  Nie no, mówię – u nas przynajmniej każdy recenzent pisze tylko za siebie, z tego co wiem gdzie indziej też tak jest. I niestety, czytanie portali z recenzjami naraża na niepowetowaną krzywdę, ale trzeba w pokorze zaakceptować to ryzyko.
 • Avatar
  Teukros 30.07.2014 19:35
  Re: Tru recenzent
  Komentarz do recenzji "Bokura wa Minna Kawaisou"
  Ale przecież recenzent zawsze wyraża swoje zdanie, nie cudze :) Więc wstawki typu „moim zdaniem” są zbędne zupełnie.
 • Avatar
  Teukros 30.09.2013 20:59
  Re: Zawiodłam się... Głównie na recenzji.
  Komentarz do recenzji "Inu to Hasami wa Tsukaiyou"
  Elementy obiektywizmu w tekstach publikowanych na Tanuki pojawiają się wyłącznie w recenzjach wydań, w których można obiektywne, wg określonych norm ocenić np. jakość obrazu albo druku. Poza nimi, to prawdę pisząc, nie mam pojęcia jak sprawdzić, czy recenzja jest obiektywna, i co to właściwie ma oznaczać. Rzecz sprowadza się bowiem do tego, że pisząc recenzję „obiektywną” recenzent winien opisywać nie swoje zdanie, a czyjeś. Pytanie brzmi, czyje?
 • Avatar
  Teukros 12.12.2012 14:33
  Komentarz do recenzji "Good Witch of the West: Astraea Testament"
  Oglądałem, zapewniam że to fantasy. Romans można dodać, ale usuwanie fantasy jest zbędne.
 • Avatar
  Teukros 10.12.2012 16:21
  Komentarz do recenzji "Girls und Panzer"
  Creative Commons nie ma z tym nic wspólnego. Z tego co wczoraj sprawdzałem wynika, że „Katiusza” objęta jest zwykłą ochroną wynikającą z prawa autorskiego.
 • Avatar
  Teukros 1.06.2012 18:59
  Komentarz do recenzji "Hidan no Aria"
  Ano nie, raczej nie wywoła. Bardzo chętnie przyjmujemy „recenzje­‑opinie” (jak je określasz, dla nas to po prostu recenzja), i wątpię abyśmy zmienili w tym zakresie politykę wydawniczą. Niemniej jednak bardzo dziękuję za podzielenie się opinią odnośnie opublikowanego u nas tekstu :)
 • Avatar
  A
  Teukros 15.01.2012 01:23
  Komentarz do recenzji "Ookami to Kohakuiro no Yuuutsu"
  Teoria czterech humorów w anime. Niewiarygodne, czegoś takiego żem jeszcze nie widział.
 • Avatar
  A
  Teukros 14.01.2012 16:26
  Komentarz do recenzji "The Epic Of ZektBach"
  Niezły kawałek mrocznego heroic fantasy na wykonanie którego ewidentnie zabrakło pieniędzy. Cóż, dobre i to, heroic fantasy w japońskiej animacji praktycznie nie istnieje, więc to rodzynek niezwykłej rzadkości. I chyba jednak bardziej mi się kojarzy z twórczością Karla Wagnera, niż Howarda – Howard jednak nie tworzył aż tak mrocznych historii, Wagner owszem.

  A co do kontynuacji, to nie jestem do końca pewny, czy chcę ją ujrzeć (ba, jak powstanie to na pewno obejrzę, ale z duszą na ramieniu…). Jeżeli dobrze rozumiem o co w tym wszystkim chodzi, ta OAVka to dodatek do gry wykorzystujący świat i postacie z tejże gry, więc różnie może być.
 • Avatar
  A
  Teukros 13.01.2012 10:43
  Komentarz do recenzji "Black★Rock Shooter [2010]"
  Niestety, za mało czaszek, łańcuchów, pseudogotyckich budowli i ogólnie mroku. A szkoda, bo początek był pod tym względem bardzo obiecujący.
 • Avatar
  Teukros 7.01.2012 00:02
  Komentarz do recenzji "Patalliro!"
  Niestety, z tego co można znaleźć w sieci wynika, że Patalliro! nie zostało wydane poza Japonią, i nie ma nawet anglojęzycznej wersji. Po polsku na pewno nie wyszło, i biorąc pod uwagę obecną sytuację na naszym rynku anime, jest mało prawdopodobne aby kiedykolwiek się u nas ukazało.
 • Avatar
  Teukros 14.11.2011 12:22
  Komentarz do recenzji "Kanojo to Kanojo no Neko"
  „Recenzor” – jaki śliczny neologizm! Do zapamiętania i wykorzystania, bardzo dziękuję :)
 • Avatar
  Teukros 19.09.2011 11:47
  Komentarz do recenzji "Dragon Ball Z"
  Arabski mają.
 • Avatar
  Teukros 21.06.2011 20:55
  Re: WTF iz dat!
  Komentarz do recenzji "Superflat Monogram"
  Może ten link nieco wyjaśni sprawę. To taki eksperyment artystyczny, sztuka dla sztuki.