Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

3/10
postaci: 4/10 grafika: 8/10
muzyka: 7/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 13
Średnia: 5,31
σ=1,43

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Sam Miguel)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Odoru Pokémon Himitsu Kichi

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 2003
Czas trwania: 21 min
Tytuły alternatywne:
  • Pikachu Short Movie 6
  • 踊るポケモンひみつ基地
Tytuły powiązane:
Gatunki: Przygodowe
Widownia: Kodomo; Pierwowzór: Gra (RPG)
zrzutka

Taniec jako lekarstwo na wszystkie bolączki? Być może, ale czy dotyczy to również widza? Nie byłbym tego pewien…

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Recenzja powstała w oparciu o japońską wersję. Nazwy własne pochodzą z wersji anglojęzycznej ze względu na ich największą popularność, w nawiasach podano oryginalne odpowiedniki.

Pisząc tę recenzje jestem świeżo po drugim seansie. Przypomnienie sobie treści tego filmu okazało się jednak trudniejsze do zniesienia niż przypuszczałem. Historia przedstawia się jasno: pokémony po raz kolejny spędzają czas na zabawie podczas nieobecności swoich trenerów. Przypadkowo znajdują trójkę stworków uwięzionych przez podstępnego Meowtha (Nyartha) i pokémony Jessie (Musashi) oraz Jamesa (Kojirou) z Zespołu R (Rocket Gang). Misja ratunkowa zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie… urządzenie, znajdujące się w posiadaniu Meowtha. Owo cudo technologiczne wyposażone zostało w zestaw melodii, które po włączeniu porywają słuchacza do tańca. Pokémony stanęły przed nie lada wyzwaniem: muszą nie tylko uciec, aby uratować skórę przed bandą Meowtha, ale i stawić opór siejącej zniszczenie muzyce. Problem jednak polega na tym, że melodia działa na każdego odbiorcę, w tym na drużynę przeciwników.

Właściwie najlepiej byłoby przemilczeć tę produkcję. O dziwo, nie jest ona bardzo zła, ale to, jaki stanowi absurd, jest zupełnie niewytłumaczalne. Chociaż fabuła (o ile można w tym wypadku o niej w ogóle mówić) jest zwyczajnie głupia, jestem pełen podziwu dla twórców, którzy zdołali stworzyć powielającą schematy, absurdalną i jednocześnie na swój sposób oryginalną krótkometrażówkę. Ocena ode mnie to trójka, jednak tym razem oceny nie powinno być w ogóle, ponieważ w zależności od nastroju i przekonania ten krótki filmik zostanie odebrany przez widzów na wiele różnych sposobów. Radzę oglądać na własną odpowiedzialność.

Sam Miguel, 27 sierpnia 2008

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: OLM
Autor: Satoshi Tajiri
Reżyser: Darren Dunstan, Kunihiko Yuyama
Scenariusz: Carter Cathcart, Yukiyoshi Oohashi

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Pokemon: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl