Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 7/10 grafika: 5/10
fabuła: 5/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 12 Zobacz jak ocenili
Średnia: 4,67

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 60
Średnia: 7,12
σ=1,84

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Gamer2002)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Gundam Wing Endless Waltz Special Edition

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 1997
Czas trwania: 87 min
Tytuły alternatywne:
  • Kidou Senki Gundam Wing Endless Waltz
  • Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz - Special Edition
  • 新機動戦記ガンダムW Endless Waltz 特別篇
Widownia: Shounen; Miejsce: Japonia; Czas: Przyszłość; Inne: Mechy
zrzutka

Epilog serii Gundam Wing. Dla młodych pilotów wojna jeszcze się nie skończyła…

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Akcja Endless Waltz rozgrywa się rok po wydarzeniach znanych z serialu, w święta Bożego Narodzenia. Ziemia i Kolonie proklamowały Ziemskie Narody Zjednoczone, a żadne różnice regionalne nie powinny już wywołać wojny. Czwórka pilotów dochodzi do wniosku, że w erze pokoju ich maszyny bojowe nie będą już potrzebne i wysyła swoje gundamy w stronę Słońca. Jedynie Wufei znika gdzieś razem z Shenlongiem, nie mogąc pogodzić się z jego utratą.

Jednak pełniąca funkcję ministra Relena, której zadaniem jest łagodzić stosunki między Ziemią i koloniami (są one, mimo oficjalnego pokoju, wciąż dość napięte), zostaje porwana. Porywaczem okazuje się być Mariemaia Barton – mała dziewczynka o wielkich ambicjach. Uważa ona, iż ludzie nie są jeszcze gotowi na pokój – i chce im pokazać, że trzeba na niego zasłużyć. Organizuje ruch zbrojny i podbija Ziemię. Piloci znów ruszają na pomoc kosmosowi… Tylko najpierw muszą odzyskać swoje maszyny.

Bohaterowie zdążyli trochę podrosnąć, choć przez to wcale im nie ubyło uroku. Szkoda tylko, że Duo nie nosi już sutanny (czyżby oddał ją przed świętami do pralni?), jednak w nowym ubiorze wygląda równie sympatycznie. Wszyscy fani „shinigamiego” i jego maszyny będą po prostu zachwyceni – Deathscythe po przeróbkach wygląda jak prawdziwy demon, szczególnie skrzydła przydają mu diabolicznego wyglądu. Za to Wing Zero z anielskimi skrzydłami prezentuje się dość dziwnie. Zwłaszcza, kiedy do skrzydeł porówna się osobowość pilota… Choć trzeba przyznać, że ich animacja (przynajmniej według mnie) jest po prostu cudowna – każde piórko jest dopracowane. Na pewno wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale sceny z Wingiem Zero uważam za jedne z piękniejszych, jakie w życiu widziałam (inna sprawa, że zbyt dużo anime na razie nie oglądałam).

Endless Waltz jest naprawdę godny polecenia każdemu, komu spodobał się Gundam Wing. Stanowi bardzo udaną kontynuację serii i na pewno nie zawiedzie jej fanów. A już na pewno nie odstraszy ich przepiękna piosenka Last Impression, którą można usłyszeć w kilku scenach. Polecam, gorąco polecam!

Inai, 9 maja 2004

Recenzje alternatywne

  • Gamer2002 - 13 czerwca 2013
    Ocena: 4/10

    Bohaterowie Gundam Wing występują na bis. Ładne, ale w sumie można było wcześniej wrócić do domu. więcej >>>

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Sunrise
Autor: Hajime Yatate, Yoshiyuki Tomino
Projekt: Hajime Katoki, Jun'ya Ishigaki, Kunio Ookawara, Shuukou Murase
Reżyser: Yasunao Aoki
Scenariusz: Katsuyuki Sumisawa
Muzyka: Kou Ootani