Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  imprecis 13.10.2008 16:38
  10/10
  Tyle ile dobrych rzeczy upchnięto w tych 2 sezonach można byłoby przekładać na kilkadziesiąt innych serii. Czapki z głów, najlepsza seria 2008, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że jedna z najlepszych w historii (dla mnie nr. 1 z Welcome to the NHK). Barwność postaci i różnorodność po prostu miażdży, a fabuła jest tak wciągająca, że obie serie mógłbym obejrzeć za jednym razem bez przerwy na sprawy fizjologiczne. Rzeczy w tym anime, które zapadną mi w pamięć jest od gromu. Nie zgodzę się absolutnie, że anime nie ma przesłania i jest typowo rozrywkową serią. Tak powinna wyglądać każda seria anime – wciągać i uczyć. Mam wrażenie, że ludzie na siłę szukają tutaj wad, dla mnie ta seria poza słabym openingiem i endingiem jest perfekcyjna i nic bym w niej nie zmienił.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A R
  odpowiedzi: 2
  szydas 13.10.2008 12:31
  a jednak
  świetna recenzja, to po pierwsze. po drugie – bez sensu jest rozpatrywać obie serie w oderwaniu od siebie, obie na tym tracą.
  na początku wydawało mi się, że twórcy poszli na łatwiznę, nie mając koncepcji jak wybrnąć z tak zagmatwanego zakończenia pierwszej serii – ot, najprościej spuścić na bohatera amnezję i mamy pole do popisu. jakoś jednak z tego wybrnęli i wpletli w fabułę, więc nie można krytykować. to co mnie najbardziej w drugiej serii denerwowało to powszechność geassa – przez chwilę miałem wrażenie, że to rodzaj choroby zakaźnej. geass stracił swą wyjątkowość, co fabule nieco zaszkodziło
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  szuli 13.10.2008 12:06
  dobra kontynuacja
  jak dla mnie to 1 seria była lepsza, jednak 2 też nie jest najgorsza, faktycznie wkurzały ciągłe zmartwychwstania bohaterów, w zasadzie najbardziej podobały mi się kilka pierwszych i kilka ostatnich odc. ( szczególnie finał ), środek był taki nijaki cholernie zagmatwany, ,trochę byłem rozczarowany wątkiem z imperatorem spodziewałem się że będzie ciekawiej, uważam że jeśli komuś się podobała 1 seria to druga to konieczność
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Oshii Rion 12.10.2008 20:55
  Ostatnim razem tak emocjonowałam się na FMA... xD
  Naprawdę seria godna uwagi. I mimo iż jest w niej wszystko (od fanservice'ów dla facetów, po ten dla kobiet), nie jest to kiczowate i nie rzuca się w oczy. To mi się podoba.
  Końcówka bardzo dobra, spodziewałam się tego (co nie znaczy, że byłam zawiedziona, że znam rozwiązanie – wręcz przeciwnie).
  Ostatnim razem tak emocjonowałam się na FullMetal Alchemist, pragnę więcej takich serii! :-)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kamey 12.10.2008 20:16
  godna kontynuacja?
  Nie da się ukryć – R2 jest słabsze od swojego poprzednika – ub3rh4x mechy dominują pole bitwy, animacja, zwłaszcza na początku sezonu, woła o pomstę do nieba (wszystkie postacie mają tą samą mimikę O_o),  kliknij: ukryte  staje się czymś powszechnym, tempo z jakim nadchodzą kolejne wydarzenia jest niesamowite. Wady są jednak minimalne i bledną wobec EPICKOŚCI tego anime.
  Bo Code Geass jest anime epickim, a ostatnie kilka odcinków skutecznie likwiduje wszystko to, co mi się nie podobało w całości. Najbardziej wkurzające postacie takowymi być przestają, Lelouch w końcu udowadnia że nie jest tylko klonem Yagamiego Lighta, zawirowania fabuły, świetna muzyka i dobra (przeważnie, choć nie zawsze) animacja sprawiają, że Code Geassa można określić jednym słowem: FABULOUS!
  (ale jak spieprzą efekt ostatniego odcinka kiepską następną serią lub kinówką, to się wścieknę.)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  texhnolyze1989 12.10.2008 19:22
  GENIALNE
  Cóż rzec więcej dla fanów pierwszej części przygód Leloucha i jago niecnych intryg pozycja obowiązkowa.Seria równie genialna jak po przednia.Z czystym sumieniem daje ocenę 10/10:D
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 1
  nosweratu 12.10.2008 19:06
  mechy
  recenzent napisał(a):
  bardzo szybko stając się główną siłą napędową wszelkich walk, przechylając szalę zwycięstwa na tę stronę konfliktu, która aktualnie dysponuje nowszym modelem. Nowe mechy, wyposażone w nowsze gadżety, które rozwalają coraz to większe armie, ku nieodmiennemu zdziwieniu pokonanych


  Cóż, biorąc pod uwagę, że w pierwszej seri była to walka partyzancka Strefy 11 z Imperium, a w drugiej totalna wojna ogarniająca cały świat to chyba nie ma co się dziwić, że rozwój broni i wielkość walk były na innym poziomie. To tak jak by porównać powstania w polsce do 2 wojny światowej :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zyll666 12.10.2008 18:37
  Nie zapomnę tego !
  No co tu dużo mówić: Code Geass to seria ,która mnie zmiażdżyła. Zdecydowanie jedno z najlepszych anime, które dane mi było oglądać, wręcz istna perełka w dziedzinie czystej rozrywki i zwrotów akcji ( w wielu odcinkach przesz te 20 minut sytuacja potrafiła się zwrócić w kompletnie inny kierunek) Do tego całe mnóstwo niezapomnianych postaci ( C.C!) Całość ubrana w świetną oprawę audio- video (bardzo dobry soundtrack i po prostu przepięknie zaprojektowane postaci, w pełni trafiające w mój gust) Obydwie serie to solidny kawał dobrej rozrywki, której sukces uznaję za w pełni zasłużony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Haku 12.10.2008 17:20
  Genialne
  Jedna z najlepszych serii anime jakie widziałem, zwłaszcza jeśli chodzi o fabułę, przede wszystkim niesamowicie wciągające, zawsze z niecierpliwością czekałem na następny odcinek… No i według mnie genialne zakończenie, ciężko mi sobie wyobrazić lepsze… Także 10/10 i polecam w zasadzie każdemu :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Shizuku 12.10.2008 17:12
  Jaka ocena?
  Zgadzam się z Leną, Code Geass to mistrz paradoksu. Straszne miałam problemy z ocenieniem tej serii. Z jednej strony, tempo jest szybsze, więcej zwrotów akcji, genialne zagrania i piękne sceny, a z drugiej za daleko posunięty fanserwis, niewykorzystanie potencjału postaci, niedokończenie wątków i wracanie zza grobu. Do 15 odcinka wszystko było świetnie, r2 miała zadatki na pokonanie pierwszego sezonu. Potem zaczeło się trochę psuć. Zmarli wracali zza grobu, niewiadomo jakim cudem, zaczeły pojawiać się niedomówienia, twórcy sami zaczeli się gubić. To naprawdę boli, że jednak nie obyło się bez błędów czasami dość drażniących. R2 z pewnością stoi niżej niż pierwszy sezon, ale i tak bije na głowę reszte anime. Dlatego zdecydowałam się na 10. Trochę zawyżone, ale 9 wydaje mi się za niske.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kira 12.10.2008 16:46
  Moja Ocena
  Widziałem pierwszą serię. Widziałem drugą serię. A potem była ciemnosć :P CG:R2 jest najlepszą serią 2008 roku, zarówno pod względem fabuły jak i grafiki. Jest w nim ciekawa historia, zaskakujace zwroty akcji i główny bochater, którego można albo nienawidzić albo go uwielbiać(jest moim idolem)Jest tu pełno niejasnych moralnie wątków, a jesli nie ogląda się uważnie nie łatwo jest zrozumieć o co tak naprawdę chodzi. Z tąd niektóre komentarze. Tak naprawdę, trzeba mieć IQ na poziomie conajmniej średnim żeby móc oceniać to anime. Ostatni odcinek wyjaśnił wszystko, ale można było się domyślić zakończenia uważnie słuchając kwestii Zero. Polecam serie każdemu kto potrafi docenić dobre anime ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  otaku 12.10.2008 16:12
  świetne
  Jak dla mnie jedno z najlepszych anime jakie oglądałam. Posiada co prawda swoje wady ale są one bardzo nie wielki i (według mnie) nie wpływają na odbiór. Przy ostatnim odcinku zrobiło mi się jakos tak pusto. Z jednej strony troche żal ze  kliknij: ukryte  ale z drugiej strony przeciągenie tego wątku na siłę byłoby nudne.

  z czstym sumieniem 10/01 a nawet 12/10 xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Elof 12.10.2008 15:56
  Bohater wiecznie żywy.
  Tak więc w końcu mam za sobą ostatni odcinek Code Geass R2.
  Oczekiwania miałem bardzo duże i nie zawiodłem się. Obie serie posiadają widoczne wady, jednak ogrom zalet przytłacza je całkowicie.

  Czy lubiłem Leloucha/Zero? Nie. Nie lubię tej postaci. Wiele cech jego charakteru odpychała. Mimo wszystko jednak jest to jeden z najbardziej niesamowitych bohaterów anime jakie kiedykolwiek poznałem.
  Genialny strateg, dyktator i jednocześnie postać tragiczna. Nie często kino kreuje osoby, wywołujące swoim działaniem szereg sprzecznych emocji i budzące jednocześnie podziw.
  Z pewnością bohater tego anime zapisze się na stałe w historii gatunku.

  Z czystym sumieniem 9+/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Moonlark 12.10.2008 15:05
  Niech zdematerializują się wrogowie R2
  Przeczytałem tą (dobrą) recenzję i wszystkie komentarze po czym dotarła do mnie uni­‑prawda! NIE szukajmy na siłę wad serii – niektórzy już doszczętnie przesiąkli tą manierą i nie dotrze do nich nic, pomimo tego spróbuję.

  Lelouch R2 jest seria bez wad! Jest to majstersztyk z przewartką fabułą, super walkami mechów i Lelouchem w roli głównej bijacej Lighta łeb na szyję z DeathNote! Napisałbym tu recenzję wychwalającą tę serię na trzy strony ale zdanie poprzednie byłoby jej tylko streszczeniem.

  Po ostatnim odcinku chodziłem po mieszkaniu i ryczałem…czemu…czemu? itd. Ostatni raz płakałem tak po Titanicu. ;/

  Jest najlepsze Anime jakie miałem okazję oglądnąć w swoim życiu – mój gust. Ale nawet osoba bez gustu przyzna mi rację że wyjątkowość, innowacyjność i logika w tej serii stawia ją w pierwszej 5 serii wszechświata!~Zapraszam do oglądania!

  10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kin 12.10.2008 14:54
  udany sequel
  Sunrise chyba za bardzo dopieścili swoje złote jajko. Twórcy chyba myśleli, że nawpychanie nowych postaci, które imo nie były zbytnio rozwinięte i reinkarnacja starych (miałam wrażenie,że  kliknij: ukryte ) zrobi serii na dobre.
  Szkoda, że np. postać Gino nie została rozwinięta, bo naprawdę z niego byłby równy chłop… Szkoda, że jakoś tak starał się wybić dopiero w końcowych odcinkach. Wielka, wielka szkoda. Przykro mi też, że zabrakło tych komentarzy CC. Powiem szczerze, że nie przepadam za nią, ale kiedy  kliknij: ukryte , to mi się tęskno zrobiło.
  Do fabuły w sumie to się nie przyczepiam, choć w końcowych odcinkach wiało nudą i ciężko mi się było zabrać za nie. Byłam przekonana, że twócy znów zafundują nam wartką akcję i to uczucie, że się chce więcej, tak jak w przypadku sezonu pierwszego. Cóż, zawiodłam się. Im bliżej było końca, tym bardziej nie miałam ochoty oglądać.
  Grafika – było bardzo dobrze, choć faktycznie bywały skoki. Muzyka trzymała poziom od początku do końca, a nowe ballady Hitomi były jeszcze bardziej cudowne niż te, które zaprezentowane zostały w pierwszej serii.
  Ogólnie, sequel udany, choć na pewno nie tak rewelacyjny jak ten pierwszy.
  8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lena100 12.10.2008 14:49
  R2, czyli lepsza zabawa niż łopatką w piaskownicy
  Twórcom należy się plusik, od tak, taki se plusik. Bo seria nie jest wybitna,  kliknij: ukryte  Generalnie płakałam trzy razy w ciągu całej serii, a czasem chodziłam po pokoju i gadałam do siebie.
  Generalnie powiem tak – zabawa po pachy. Radzę obejrzeć, jeżeli tylko ktoś potrafi zdystansować się do wad R2 i po prostu dobrze się bawić, bo poczucia humoru trzeba mieć co nie miara. No i ostatni odcinek jest mistrzowski.
  Daję po prostu plusik, bo zdaje się, że nie umiem wystawić innej oceny. Czasem wydaje mi się, że ta seria jest do kitu, a czasem, że to majstersztyk. Chyba i to i to jest prawdą. Code Geass to chyba mistrz paradoksu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Olos 12.10.2008 14:45
  tak
  Code Geass sezon 1 i 2 jest dobra pod jednym warunkiem nie próbuj szukać drugiego (przesłania czego do przemyślenia) dna bo go niema -esencja serii rozrywkowej. Dobrze się ogląda i to wystarcza. Ocenka miedzy 7+ a -8
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Isshin 12.10.2008 14:16
  The Best
  Code Geass R2. W połączeniu z pierwszym sezonem---> MIAZGA!!! Najlepsza seria jaką w życiu widziałem.
  W 2 sezonie, rozkminy Leloucha były niesamowite i o niebo lepsze od tych jakie miał choćby Light z Death Nota. Nie liczyłem razów, jak siedziałem przed monitorem z otwartą szczęką i pytaniem: Jak on to zrobił!!??
  I pragne gorąco podziękować twórcom seri za postać Orange­‑kuna. A scena z ostatniego odcinka kliknij: ukryte  to było mistrzostwo!!!

  WIĘCEJ TAKICH SERII!!!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Asthariel 12.10.2008 12:53
  O Geassie r2 moja opinia
  Pr4 – AAAA maskuj spoilery do *[cut]*! Do tego służą!

  A tak poza tym – seria świetna, mniej – więcej do 18 epa, potem już tylko dobra, jedenym wyjątkiem jest ostatni ep. Główne wady:

  -  kliknij: ukryte  wśród bohaterów
  - niewykorzystanie potencjału postaci, czyli Gino, C.C., Anyi, Orange, Bismarcka – AAA po co go było wprowadzać  kliknij: ukryte 
  - kolejne – upgrady mechów. Nie no, to stało się już śmieszne –
  początek serii – wprowadzenie elitarnych pilotów KoR
   kliknij: ukryte 

  No ludzie, gdyby to była gra komputerowa, to moznaby mówić o braku zbalansowania postaci.

  Seria jak dla mnie 8/10, pierwsza 9/10

  - Ty też nie wszystko zamaskowałeś :)
  - nawet łagodne wulgaryzmy to wciąż wulgaryzmy :/
  [-]
  moderatorus rex
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Aneta 12.10.2008 12:04
  Chcę więcej..:)
  Bardzo dobra kontynuacja pierwszej serii. Każdy odcinek tzrymał mnie w napięciu. Ciągle myślałam o Code Geass( nie mogłam nawet skupić się w szkole).
  Piosenki Hitomi są niesamowite. Łagodne i wpadające w ucho. Ogólnie ścieżka dźwiękowa jest na bardzo wysokim poziomie, oczywiście grafika również. Przynajmniej dla mnie. Rzeczywiście te ostatnie odcinki tracą trochę na spójności. Wszystko wydaje się takie chaotyczne, ale ostatni odcinek był poprostu zrobiony po mistrzowsku. kliknij: ukryte 
  10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  anonim 12.10.2008 12:02
  Najgorsze anime...
  Powiem szczerze to jedno z najgorszych anime jakie kiedykolwiek oglądałem. Jak dla mnie to ono w ogóle mogło by nie powstać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  pr4 12.10.2008 11:32
  Code Geass R2 - 9/10
  Ocena głównie za fantazje. Żadko widzi się taką wyoraźnie i nieprzewidywalność. A skoro o nieprzewidywalności mowa, to jest niestety zbyt dużo  kliknij: ukryte  głównych postaci… I tak wychodziłem z założenia, że pare elementów trzeba przecierpieć (zwłaszcza życie akademickie,choć przynajmniej w tej części było go mniej), jednak najbardziej mi żal bitew mechów. Niezwykle pozytywnie zaskoczyła mnie pierwsza część, gdzie w starciach walczyli przede wszytskim żołnierze i na dodatek wedle odpowiednich manewrów oraz planowania ,a same mechy były po prostu maszynami wojennymi. Niestety tym razem większy nacisk padł na starcia super­‑herosów z niemal magicznymi zdolnościami „bojowymi”. Aż bije po oczach gdy  kliknij: ukryte . Na dodatek po co tworzyć kilkunastu ultra­‑wsapniałych­‑pilotów­‑w-jeszcze­‑lepszych­‑puszkach­‑bitewnych ? Seri z pojedynkami takowych jest aż nadto..

  Mimo wszystko, po przymknięciu oka na kilka kwestii, opowieść jest epicka a linia fabularna „wgniata w ziemie” (choć zgłupiałem kompletnie jak pierwszy raz zobaczyłem  kliknij: ukryte ). Niemniej pomimo tych narzekań zalety definitywnie dominują nad wadami, zaś ocena 9/10 się należy (nie jestem żadnym recenzentem, więc nie będe się bawił w tworzenie hymnów pochwalnych i wyliczania zalet, kto oglądał zna je wszystkie, a ja jedynie ujmuje punkty od doskonalości) Zwróce jedynie uwage, że gdyby to była standartowa seria, to akcja zapewne skończyła by się mniej więcej po  kliknij: ukryte . Dzięki ziemi i niebu, że zakończenie nie było przewidywalne ani nielogiczne ale godne całej serii i w momencie zupełnie innym niż wspomniany powyżej (wbrew pozorom sprzeczności albo się wyjaśniają albo pozostawiają miejsca,gdzie widz może się ich domyślić)

  Ukryto spoilery.
  Następnym razem komentarz zwyczajnie poleci w niebyt!
  PR4 czuj się ostrzeżony.
  [-]
  moderatorus rex

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Paniol 12.10.2008 10:56
  Super
  10/10 nie trzeba nic dodawac
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Paweł 12.10.2008 10:30
  r2
  Sezon drugi przez dłuższy czas wywierał na mnie o wiele większe wrażenie niż pierwszy, bo już dawno żadna seria nie trzymała mnie w napięciu jak R2. Jak sobie przypomnę oczekiwanie z tygodnia na tydzień to aż się sam sobie dziwię, ze coś mogło mnie tak bardzo zainteresować.

  Niestety: grafika w ostatnich odcinkach, która przypominała mi produkcje fanowskie i fabuła, która zrobiła nagły zwrot i w niebywale nieracjonalny sposób zniszczyła wszystko co stopniowo układała do tego momentu, po prostu niezwykle mnie poirytowały, zastanawiałem się co oglądam…

  Mimo tego jednak 9/10;, -1 za wszelkie wady, 9 za całkoształt.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Dżordż 12.10.2008 10:19
  6/10
  Niestety drugi sezon bardzo mnie rozczarował. Po dobrych kilku pierwszych odcinkach seria poszła nie w tą stronę, w którą bym chciał. Nie skupiała się już na konflikcie z Imperium, tylko na kliknij: ukryte Pomijając to, seria ma naprawdę kilka żałosnych momentów np kliknij: ukryte Jest jeszcze kwestia fanserwisu, który może nie jakiś bardzo gorszący, ale niepotrzebny i mogący zniechęcić niektóre osoby do oglądania. W pierwszym sezonie też był on obecny, ale przynajmniej ja odniosłem wrażenie, że był o wiele mniej denerwujący. Seria ma też swoje zalety. Jak już wspomniałem na początku, pierwsze odcinki były bardzo dobre i tak jak to jest napisane w recenzji spójne fabularnie. Ale niestety sam początek to zdecydowanie za mało. Wystawiam ocenę 6 w skali Tanuki, ale to tylko z sentymentu do pierwszego sezonu(gdyby nie to, to bym dał 4), który mi się bardzo podobał i dałem mu 10. Za całokształt osiem, ale i tak jest to zawyżona ocena.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime