Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
grafika: 6/10
fabuła: 6/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 5 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,00

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 228
Średnia: 7,24
σ=1,73

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Xeniph), Własne (Kurubuntu)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Dragon Ball Z: Fuzja

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 1995
Czas trwania: 51 min
Tytuły alternatywne:
  • Dragon Ball Z: Fukkatsu no Fusion!! Goku to Vegita
  • Dragon Ball Z Movie 12
  • Dragon Ball Z: The Rebirth of Fusion!! Goku and Vegita
  • ドラゴンボールZ 復活のフュージョン!!悟空とベジータ
Tytuły powiązane:
Widownia: Shounen; Inne: Supermoce
zrzutka

Przedostatni, jeden z najlepszych, a na pewno najśmieszniejszy film kinowy Dragon Balla... A do tego jeden z dwóch, które mieliśmy okazję zobaczyć w Polsce na wielkim ekranie.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Co powiecie na taki pomysł: ogromna, prastara… maglownica, służąca do oczyszczania dusz zmarłych ze zła, które, jak brud, nagromadziło się na nich za życia? Pralnia Dusz… Brzmi interesująco, prawda? Problemy zaczynają się w chwili, gdy młody diabeł, mający za zadanie pilnować, żeby maszyna się nie przegrzała, zamiast pracować, zacznie słuchać muzyki z walkmana… Jak nietrudno się domyśleć, rezultatem jest wielkie BUM!, a także, czego już niekoniecznie można się domyślać, powstanie z brudu oczyszczanych dusz nieprzyzwoicie wręcz potężnego demona. Dziwny to jednak demon – ma postać gigantycznych rozmiarów bobasa i takąż umysłowość, a do tego zaczyna traktować całe zaświaty jak swój prywatny plac zabaw… Ubocznym skutkiem owej „zabawy” jest wypuszczenie wszystkich dusz zmarłych do świata żywych, drastyczna zmiana dekoracji zaświatów, uwięzienie sędziego zmarłych – Enmy i ogólny chaos do kwadratu… Jedynymi, którzy mogą pomóc w tej sytuacji są Son Goku i jego poznany w Zaświatach przyjaciel – Paikuuhan.

Jak już zostało wspomniane, jest to jeden z najlepszych filmów kinowych Dragon Ball. A jest tak ze względu na… Absurdalny, wszechobecny humor! Tak, tak, niech motyw armii żywych trupów was nie zwiedzie – ten film to komedia, nie horror. Śmieszy walka Goku i Paikuuhana z pociesznym, choć silnym, Janenbą, śmieszą próby opanowania sytuacji na Ziemi przez pozostałych wojowników Z, a zwłaszcza Trunksa i Gotena, którym przychodzi zmierzyć się z armią, jako żywo przypominającą karykaturalną wersję armii Trzeciej Rzeszy… Śmieszy, a przynajmniej śmieszy wielu, bo innym prezentowany w filmie humor może się wydać dość niesmaczny… Choć to i tak nic w porównaniu z dowcipami prezentowanymi w takich produkcjach jak South Park, Ippatsu Kikimusume, czy nawet pierwsza seria Dragon Balla. No, chociaż trzeba przyznać, że zdarzają się też momenty poważne – Janenba po jakimś czasie przestaje być pocieszny, za to robi się śmiertelnie groźny – do tego stopnia, że nawet taki tytan jak Goku nie jest w stanie mu się przeciwstawić. Jak wybrnie z tej sytuacji? Cóż… wystarczy spojrzeć na tytuł filmu, a ja zdradzę tylko, że nie obejdzie się bez kolejnych komicznych scen… Tak czy inaczej, w przeciwieństwie do niechlubnego poprzednika, film jest całkiem dobrze zrobiony i godny polecenia.

Xeniph, 7 kwietnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Bird Studio, Toei Animation
Autor: Akira Toriyama
Projekt: Tadao Kubota
Reżyser: Shigeyasu Yamauchi
Scenariusz: Takao Koyama
Muzyka: Shunsuke Kikuchi

Wydane w Polsce

Nr Tytuł Wydawca Rok
1 Dragon Ball Z: Fuzja ITI 2002
1 Dragon Ball Z ITI 2002

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Dragon Ball: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl
Nowa Gildia Nieoficjalny pl
Podyskutuj o Dragon Ball na forum Kotatsu Nieoficjalny pl