Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

2/10
postaci: 2/10 grafika: 5/10
fabuła: 2/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

3/10
Głosów: 6 Zobacz jak ocenili
Średnia: 3,00

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 168
Średnia: 5,28
σ=2,31

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Sam Miguel)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 1999
Czas trwania: 102 min
Tytuły alternatywne:
  • Pokémon: Maboroshi no Pokemon Lugia Bakutan
  • Pokémon: Revelation Lugia
  • Pokémon The Movie 2
  • Pokémon The Movie 2000
  • Pokémon: The Power of One
  • ポケットモンスター 幻のポケモンルギア爆誕
Tytuły powiązane:
Gatunki: Przygodowe
Widownia: Kodomo, Shounen; Pierwowzór: Gra (RPG); Miejsce: Świat alternatywny; Inne: Supermoce
zrzutka

Stary, mniej lub bardziej sprawdzony pomysł ze zniszczeniem świata oraz bohater, który jako jedyny może zapanować nad żywiołami.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Recenzja powstała w oparciu o japońską wersję. Nazwy własne pochodzą z wersji anglojęzycznej ze względu na ich największą popularność, w nawiasach podano oryginalne odpowiedniki.

Pewien kolekcjoner postanawia zagarnąć trzy upragnione pokémony – legendarne ptaki, choć aby tego dokonać, musi je zbudzić. Dysponując supertechnologią, szybko łapie wymarzone okazy… Oraz przypadkową grupkę niespodziewanych gości, w tym Asha (Satoshiego) i spółkę. Bohaterowie oczywiście starają się uwolnić ptaki z rąk złoczyńcy, co w końcu im się udaje. Nie przypuszczają jednak, że zaczną one walczyć między sobą, rozpoczynając tym samym zmagania trzech potężnych żywiołów: burzy, lodu i ognia. Jedynym, który może zażegnać konflikt, jest Lugia, jednak nawet on nie może tego dokonać, dysponując swoją podstawową mocą. Musi pojawić się wybraniec, który odnajdzie trzy klejnoty żywiołów, aktywujące prawdziwą moc legendarnego pokémona Lugii. Ku zdziwieniu wszystkich zostaje nim Ash…

W filmie poznajemy kilka nowych osób: podstępnego kolekcjonera Lawrence'a (Gelarden), Merin (Michiko) oraz siostry Keryl i Melody (Furoura). Niestety, oprócz imion nie dowiadujemy się o nich właściwie niczego. Jedynie postać Melody jest nieco bardziej rozbudowana: pełna temperamentu, szczera, stanowcza… I to chyba tyle.

Pomysł na fabułę może i nie jest zły, ale całokształt został zepsuty żenującymi i nieprawdopodobnymi scenami. Na przykład: strome i oblodzone zbocze, po którym można się swobodnie wspinać i zbiegać w dół, albo dmuchany ponton, pędzący po ostrych skałach, w dodatku napędzany wiatrakiem. Znajdzie się też latająca łódź, napędzana za pomocą żagla. Do tego mamy też wiele błędów logicznych przy porównywaniu, który to pokémon jest silniejszy.

Do strony graficznej zastrzeżeń mieć nie można. Kreska jest standardowa, a animacje bardzo przyjemne, choć też nie zachwycające, podobnie zresztą jak i muzyka. Plus za to, że jest i choć raczej przeciętna, dobrze się komponuje.

Pokémon 2000 The Movie to ciężki orzech do zgryzienia. Film nie jest godny polecenia nikomu, nawet fanom pokémonów – albo przede wszystkim im. Nie warto tracić czasu na jego oglądanie, gdyż jest naprawdę żenujący, a poza tym pospolicie nudny. Po co więc psuć sobie dobry humor?

Sam Miguel, 20 października 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Autor: Satoshi Tajiri
Reżyser: Kunihiko Yuyama
Scenariusz: Satoshi Tajiri, Takeshi Shudou
Muzyka: Shinji Miyazaki

Wydane w Polsce

Nr Tytuł Wydawca Rok
1 Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę Warner Bros Video 2001

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Pokémon 2: The Movie - artykuł na Wikipedii Nieoficjalny pl
Pokemon: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl