Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 5/10 grafika: 8/10
fabuła: 6/10 muzyka: 8/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 4 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,50

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 219
Średnia: 6,02
σ=1,99

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Nanami)

Wylosuj ponownieTop 10

Naruto: Konoha no Sato no Dai Undoukai

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 11 min
Tytuły alternatywne:
  • Naruto: Konoha Sports Festival
  • NARUTO -ナルト- 木ノ葉の里の大うん動会
Widownia: Shounen; Postaci: Samuraje/ninja; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Świat alternatywny; Inne: Supermoce
zrzutka

Krótki filmik o zdecydowanie komediowym charakterze, choć niezbyt wyszukanym humorze. Witamy wszystkich na zawodach sportowych Konohy!

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Witamy wszystkich na letnich zawodach sportowych w Konoha! Wszyscy młodzi ninja będą tym razem konkurować o bilety na wakacje. Drużyna złożona z Naruto, Sasuke i Sakury naturalnie też bierze udział w zawodach. Dzielnie pokonują kolejne konkurencje i są coraz bliżej wygranej… Ale zaraz, a gdzie się podział Naruto? Niestety nasz młody bohater ma zupełnie inny problem niż branie udziału w rozgrywkach – musi koniecznie znaleźć toaletę. Oczywiście w życiu nie ma tak łatwo, więc zadanie okaże się arcytrudne.

W tym krótkim filmie starano się jak najwyraźniej przedstawić charakterystyczne cechy głównych bohaterów. Jednakże komuś, kto pierwszy raz stykałby się z Naruto, byłoby zdecydowanie trudno połapać się w barwnym korowodzie przewijających się postaci. Praktycznie każdy z głównych i drugoplanowych bohaterów ma swoją chwilę, choć oczywiście w centrum wydarzeń pozostaje Naruto. Humor jest niskich lotów, zapewne więc niektórzy widzowie wyłączą film po pierwszej minucie, natomiast inni będą mieli niezłą frajdę, dowiadując się, do jakich niezwykłych celów można wykorzystywać techniki ninja, czy wyłapując różne znane z serii telewizyjnej postaci, ustawione w długim wężyku do WC. Można rzec, że to jest tak głupie, że aż fajne.

Kreska prezentuje się lepiej niż w anime, a akcja jest płynna. Nie ma tu dłużyzn, choć z racji długości filmu trudno byłoby się ich spodziewać. Muzyka jest przyjemna, ale nie zapada na dłużej w pamięć.

Krótki filmik był wyświetlany jako prolog do kinówki Naruto – Daikatsugeki! Yukihime Ninpocho Dattebayo!! Fani serii powinni poświęcić te kilkanaście minut na zapoznanie się z tym filmem, który może bardzo dobrze poprawić humor. Powinni go natomiast omijać ci, którzy do tej pory nie mieli ze światem Naruto styczności – trudno im będzie zrozumieć humor oparty na wyśmianiu relacji między bohaterami czy technik przez nich używanych.

Nanami, 26 lipca 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Studio Pierrot
Autor: Masashi Kishimoto
Reżyser: Hayato Date
Scenariusz: Akatsuki Yamatoya
Muzyka: Toshio Masuda

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Naruto: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl
Podyskutuj o Naruto na forum Kotatsu Nieoficjalny pl