Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Benriya Saitou-san, Isekai ni Iku

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Zomomo 6.06.2023 13:37
  Po obejrzeniu całości
  Jestem zaskoczony, że w ramach tak wyeksploatowanej konwencji można jeszcze zrobić coś tak oryginalnego i w dodatku zrobić to tak dobrze. 10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 2
  Sulpice9 29.05.2023 13:42
  Ostatni odcinek
  Bardzo dobra recenzja – nie tylko dlatego, że rzeczowo i przekonująco ukazuje punkt widzenia Autora, ale i pozwala popatrzeć na całość trochę szerzej. Ja co prawda bardziej doceniam to, że te luźne epizody jakoś sensownie łączą się w całość (co wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem), natomiast wyjaśnienie Autora recenzji pomogło mi w ogarnięciu jednego elementu. Mianowicie – ostatniego odcinka.

   kliknij: ukryte 

  Dzięki, bez tej recenzji bym na to nie zwrócił uwagi :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Patka 29.03.2023 21:13
  Cudna seria ze świetną komedią i sympatycznymi bohaterami. Warto obejrzeć szczególnie dla Morlocka – absolutnie genialny staruszek! :D No i to anime z jedną z najpiękniejszych kresek jakie widziałam. Mam ogromną nadzieję,że kiedyś doczekamy się kontynuacji.

  8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 29.03.2023 20:06
  Bardzo fajna seria. Owszem, epizodyczny charakter może trochę konsternować, ale generalnie mamy tu pewną oś fabularną i można nawet powiedzieć zamkniętą historię (która to jednak pozostaje otwarta na ew. kontynuację). Na plus to że seria nie dość że jest wierna klasycznym zachodnim wzorcom fantasy a la DnD (co lubię w anime) to jeszcze sama z siebie też przedstawia momentami komediową, czasem drastyczną i poważną, ale na ogół dosyć ciepłą historię (między postaciami jest fajna chemia).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rool 29.03.2023 11:17
  fabuła chaotyczna. Tylko parę wątków jako tako dokończone, reszta to jak skakanie z płatka na płatek. O wiele lepsza jest seria „Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 30.01.2023 01:06
  po 4 odcinkach
  Jestem zachwycony tą adaptacją.

  Saitou­‑san to nietypowo zarysowana epizodyczna manga, która posiada wręcz artystyczne szkice ale w innych miejscach potrafi być po prostu brzydka – bajka potrafiła znormalizować ten problem i prezentuje się technicznie na naprawdę solidnym poziomie. Byłem przekonany, że to będzie realizacja poziomem „szybko na kolanie” ale na szczęście tak się nie stało.

  Epizodyczność też nie jest jakimś niewygodnym niuansem, ponieważ praktycznie każdy z bohaterów posiada swoją własną historię i poszczególne segmenty bardzo fajnie łączą się w mniejsze wątki(to też oczywiście zasługa materiału źródłowego ale chwali się, że twórcy chcę wiernie adaptować materiał).

  Widać, że autorzy włożyli serce w tę adaptację.

  Dodatkowo – zarówno op jak i ed wpadają w ucho, nieczęsto się to zdarza(a przynajmniej mi).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Patka 10.01.2023 14:51
  odcinek pierwszy
  Z ciekawości zerknęłam na pierwszy odcinek – bo ogólnie nie miałam w planach – i jestem bardzo miło zaskoczona. Przyjemne, zabawne, z sympatycznymi i różnorodnymi postaciami, które mam nadzieję będziemy stopniowo coraz lepiej poznawać (no i dobrze, że nie są to same babki przy protagoniście…).
  Przede wszystkim jednak – jakie to jest śliczne! Kreska jest piękna, wyrazista, z nasyconymi kolorami, na samą trawę aż chce się patrzeć.
  Z wielką chęcią obejrzę kolejne odcinki!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime