Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Sousou no Frieren

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 25.11.2023 15:49
  12
  Pierwsza połowa odcinka bardzo fajna, szczególnie morał o upiększaniu legend o bohaterach i o tym z czasem w legendach zatraca się prawdziwy obraz, ale następny wątek o urodzinach Starka był chyba jeszcze lepszy.
  No i coraz bardziej jestem przekonany, że tej serii bardzo blisko do iyaskei'ów. W zasadzie to chyba najbardziej relaksujące anime tego roku, a jest tu przecież jeszcze trochę akcji i dramatu… Piszę to w każdym komentarzu, ale muzyka! – powiem szczerze, że jakoś wcześniej nie byłem wielkim fanem Evana Calla, ale ten soundtrack jest absolutnie idealny, świetnie oddaje cały klimat tego anime i ogólnie całą tą baśniowość, magię świata fantasy, który jest tu budowany…
  Jestem ciekaw, kiedy będzie drugi opening. Bo jeśli miałbym wskazywać jakiekolwiek wady to właśnie piosenkę z openingu, ale to i tak kwestia subiektywna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 11.11.2023 19:16
  No i tak właśnie się przedstawia OP bohaterów. Perfekcja.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 11.11.2023 09:35
  Wyjątkowo dobre anime
  Od spokojnego klimatycznego startu przez przyjemną podróż i rozwój relacji oraz tła do rozbudowy świata i pokazaniu konfliktu który wcześniej wydawał się pretekstem. Niezwykle dobra seria. Piękna, ciepła, klimatyczna i nie cukierkowa.
  Mocny kandydat na anime roku u mnie.

  Oby poziom utrzymywali.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Klemens 11.11.2023 00:56
  10
  JA P…inkole. Ależ to było! Ten odcinek przerósł wszelkie moje oczekiwania. To budowanie napięcia, ta muzyka, ta narracja, TA KOŃCÓWKA! Ten moment był jednym z moich ulubionych w mandze, ale to co odwalono w anime to jest po prostu mistrzostwo świata. I niech ktoś mi teraz powie, że do epickich walk potrzebna jest kasa na flashy animacje i fajerwerki tryskające od każdego zetknięcia mieczy, to go odeślę do tego odcinka. Chapeau bas dla ludzi, którzy stworzyli scenariusz do tego odcinka. Naprawdę, nie wierzyłem, że to powiem, ale anime dziesięciokrotnie lepiej przedstawiło te wydarzenia. Wow, po prostu wow.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  mana 11.11.2023 00:24
  10
  Ta seria z odcinka na odcinek jest coraz lepsza. Odcinek dziewiąty był bardzo dobry, ale dziesiąty to było mistrzostwo narracyjne z kumulacją którą była walka z Aurą. Z każdym kolejnym odcinkiem dostajemy coraz więcej informacji które naprawdę wiele wnoszą do historii. Mam nadzieję że do końca ta seria utrzyma taki poziom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 4.11.2023 13:37
  9
  Spektakularny odcinek. A następny może być jeszcze lepszy, bo będzie walka Frieren. No i ogólnie był to najbardziej „shounenowy” epizod do tej pory xd.
  A i tak najlepszy jest chyba soundtrack – animacja to mistrzostwo, ale muzyka również stoi na niezwykle wysokim poziomie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Sulpice9 28.10.2023 22:57
  Odcinek 8 - przepraszam, co?
  OK, padłem ofiarą „nie wypowiadaj życzeń, bo jeszcze się spełnią” – co tu się dzieje? Nie chcę wyjść na forumowego marudę tej serii, bo uważam ją za solidną, ale jak tak dalej pójdzie, to wrzucę ją do szufladki ze zmarnowanym potencjałem.

  Po pierwsze –  kliknij: ukryte 

  Poza tym –  kliknij: ukryte 

  Tu już może trochę się czepiam, ale jakoś  kliknij: ukryte 

  Żeby nie było, są tu wciąż dobre rzeczy, ale chyba wolałem kiedy serial mnie nieco nużył, za to zachwycał klimatem i postaciami :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 22.10.2023 18:57
  7
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Sulpice9 14.10.2023 10:28
  Po 6 odcinku
  Na szczęście są lekkie zmiany –  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 13.10.2023 20:19
  6
  Walka Starka ze smokiem wyglądała jeszcze lepiej niż sobie wyobrażałem. I tak szczerze to nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem anime, w którym smok jest po prostu smokiem i nie zmienia się w słodką dziewczynkę albo coś podobnego xd
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 6.10.2023 21:16
  5
  Animacja animacją, ale mam wrażenie, że Evan Call przechodzi samego siebie. Póki co chyba soundtrack roku moim zdaniem xd. No a jak już jestem przy muzyce, to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że piosenka w openingu zupełnie nie pasuje i w zasadzie nieco wprowadza w błąd, co do klimatu i tematyki tej serii… Dobrze, że przynajmniej ending wypada dużo lepiej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Klemens 6.10.2023 18:53
  Ough… SZUTARKUUUUU~ Ależ mnie ta wymowa będzie boleć do samego końca…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Sulpice9 30.09.2023 12:57
  Po trzech odcinkach - bardzo dobre. Czy będzie wybitne?
  Nie znam pierwowzoru, więc nie streszczę jak seria prezentuje się w stosunku do mangi, natomiast wiele elementów przypadło mi do gustu. Mamy świetną oprawę graficzną, póki co obok Tengoku Daimakyou chyba najlepszą w tym roku (choć wiadomo, zupełnie inna estetyka). Podoba mi się świat przedstawiony i póki co nie mamy szastania szantażem emocjonalnym, czego bałem się po opisie fabuły.

  Muzyka jest dobra, choć czołówka trochę rozczarowuje (tak wizualnie, jak i muzycznie), aktorzy grają zupełnie inną manierą niż w zwyczajowo w anime (co jest zdecydowanie na plus), prezentując bardziej teatralny styl. Dobrze też wiedzieć, że seria jest zaplanowana na dłużej, więc historia pewnie zostanie doprowadzona do końca.

  Czy będzie z tego arcydzieło? Nie jestem pewien – o ile postacie w stylu protagonistki irytują mnie w życiu codziennym, o tyle tu jej hiper wycofana, beznamiętna osobowość ma sens, zważywszy na długość życia elfa (mam lekki vibe z opisem wysokich elfów z czwartej edycji Warhammera). Moje większe zastrzeżenia budzi to, że  kliknij: ukryte 

  Póki co ostrożnie jestem na tak, tym bardziej, że niewiele mamy ciekawych serii w tym sezonie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Klemens 29.09.2023 20:11
  Jezus Maria, jakież to jest piękne. I ten ending… Warto było tyle czekać, AOTS z bomby, nawet nie dyskutuję, bo nie ma o czym. O AOTY pewnie będzie walka.
  Trochę szkoda mi tego openingu, Yoasobi mogli trochę bardziej popłynąć, ale może stawiam za duże wymagania po Oshi no Ko.
  Nawet nie boję się, że seria nie dostanie następnego sezonu, bo już wiadomo, że dostanie, a będzie on potrzebny i to bardzo, bo tempo rozwoju historii jest… Cóż… No jest jakie jest. Ale taki już urok tej opowieści. Oby tylko manga nie ucierpiała na tym w znaczący sposób, bo jeżeli jej poziom spadnie ze względu na anime, to będę bardzo zawiedziony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 29.09.2023 19:44
  4
  Dwugodzinna premiera to w rzeczywistości cztery pierwsze odcinki, a ogólnie seria będzie mieć ponad 20 odcinków. Mam nadzieję, że poziom animacji gwałtownie nie spadnie, bo póki co pięknie to wygląda. No ale najlepsze są tła i soundtrack – tyle pięknych krajobrazów, tyle cudownej muzyki…
  I na całe szczęście to nie jest dramat przez duże „D” lub tani wyciskacz łez. Jest melancholia, przemijanie, czerpanie z życia, pojawiają się też zabawniejsze momenty. W sumie pod tym względem to anime nawet się zbliża do klasycznych iyaskei'ów. No i przez te cztery odcinki praktycznie nikt nie podnosi głosu – nawet gra aktorska oddaje spokojny charakter tej serii. Ogólnie nie wykluczam, że potem pojawią się dynamiczniejsze momenty, ale nie o tym jest ta seria.
  I na koniec: opening ładny, choć piosenka mi się nie podoba, ending całkowicie cudowny, a dwugodzinna wersja z japońskiej telewizji ma inny ending z animacją Kou Yoshinariego, więc na niego też warto zerknąć.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime