Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

1/10
postaci: 2/10 grafika: 2/10
fabuła: 1/10 muzyka: 1/10

Ocena redakcji

2/10
Głosów: 5 Zobacz jak ocenili
Średnia: 2,40

Ocena czytelników

4/10
Głosów: 54
Średnia: 4,41
σ=2,12

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (wa-totem)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Joshikousei

Rodzaj produkcji: seria TV (Japonia)
Rok wydania: 2006
Czas trwania: 12×23 min
Tytuły alternatywne:
  • Girl's High
  • 女子高生
Gatunki: Komedia
Widownia: Shounen; Postaci: Uczniowie/studenci; Rating: Nagość; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Ecchi
zrzutka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o japońskich licealistkach… I parę rzeczy, których zapewne wiedzieć NIE chcecie. Na tle orgii fanserwisu we wszystkich możliwych wariantach.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Eriko Takahashi, Kyoko Himeji, Ayano Satou, Yuma Suzuki, Akari Kouda i Ikue Ogawa właśnie zaczynają pierwszy rok w liceum. Zaczynają oczywiście z hukiem, od zakradnięcia się do szkoły przed ceremonią inauguracyjną, by troszkę „pozwiedzać”... „Licealistka” to brzmi dumnie, ale czy naprawdę sam tylko tytuł wystarcza, by stać się bardziej dojrzałą i wyrafinowaną? Z jakimi problemami – pomijając nudy nauki – zmagają się licealistki?

Jeśli wierzyć tej serii, licealistki zajmują się głównie depilowaniem owłosienia łonowego, zmaganiem z miesiączką i uganianiem za chłopcami. I to nie w kontekście „miłości jego/jej życia” – a raczej „stracenia dziewictwa za wszelką cenę”. Co robić, gdy starszy chłopak zabierze cię do Love Hotelu? Pod jaką marką można w Japonii sprzedać wszystko? Jak nie dać się do końca zdeprawować, będąc córką burdelmamy? Co zrobić, by młody nauczyciel spełniał wszelkie – w tym dość kosztowne – zachcianki? Co kryje się za drzwiami przebieralni w żeńskim liceum? Jak sprawdzić, czy twój chłopak nie interesuje się tobą wyłącznie dlatego, że jest meganekko­‑moe? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajduje się w Joshikousei.

Należy z całą stanowczością podkreślić, że seria ta osiągnęła nowe wyżyny w zakresie rodzaju, ilości i natężenia fanserwisu, w tym takiego, do którego szanujące się studio nawet się nie zbliży poza najbardziej perwersyjnym hentajem. Już najbardziej elementarne pantyshoty (czyli ujęcia majtek) potrafią pojawiać się po kilka razy jeszcze przed czołówką! Generalnie dla Pantsu ta seria jest tym, czym Oktoberfest jest dla piwa… A to dopiero początek! Zaledwie w pierwszych trzech odcinkach, poza wszechobecnymi majtkami, wspomnianą menstruacją i owłosieniem łonowym mamy także obmacywanie biustów w różnych konfiguracjach; hadaka apron (czyli kusy fartuszek… i nic poza nim); bondage; wibratory; dziewczęta w toalecie; niespodziewane sceny yuri; upadek zakończony w sugestywnej pozycji „69”...

Od strony artystycznej, przynajmniej w zakresie projektów postaci, seria nie odstręcza, choć – tak jak po warstwie fabularnej – wyrafinowania zdecydowanie nie należy oczekiwać. Ilustracja muzyczna to żenujące elektroniczne melodyjki na poziomie dzwonków do komórek sprzed kilku lat. Na tym tle zdecydowanie ponad przeciętną wybija się świetnie pomyślana i ilustrowana wpadającą w ucho piosenką animacja końcowa – co nie jest może aż tak wielką niespodzianką, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zrealizowano ją pod okiem zupełnie innego reżysera, Yasuomiego Umetsu.

Serią zapewne zainteresują się jedynie miłośnicy fanserwisu. Pozostali powinni trzymać się od tej produkcji z daleka. Zwłaszcza, że w przypadku wrażliwszych widzów to anime zdolne jest zostawić trwały ślad w ich psychice. Choć z drugiej strony, czyż w każdej legendzie nie kryje się ziarenko prawdy? Nigdy jako podsumowanie nie pasowało mi nic tak bardzo, jak tytuł ostatniego odcinka tej serii: Baka, hateshinai baka! („Głupota, bezgraniczna głupota”).

wa-totem, 16 października 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: ARMS
Autor: Towa Ooshima
Projekt: Seiji Kishimoto
Reżyser: Yoshitaka Fujimoto
Scenariusz: Hideki Shirane, Michiko Itou
Muzyka: Angel Note