Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

8/10
postaci: 9/10 grafika: 7/10
muzyka: 6/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 7,00

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 32
Średnia: 6,97
σ=1,81

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (ka_tka)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Ranma 1/2: Chou Musabetsu Kessen! Ranma Team vs Densetsu no Houou

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 1994
Czas trwania: 30 min
Tytuły alternatywne:
  • Ranma 1/2: Decisive Battle! Team Ranma vs. The Legendary Phoenix
  • Ranma 1/2: One Flew Over the Kuno's Nest
  • らんま1/2 超無差別決戦! 乱馬チームVS伝説の鳳凰
Postaci: Uczniowie/studenci, Youkai; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Magia, Trójkąt romantyczny
zrzutka

Przeuroczy feniks, który ulokował się nie tam, gdzie trzeba. Ostatni z filmów kinowych, w szerokim świecie znany też jako dziewiąty odcinek serii OAV.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Kuno wciąż nie może przeboleć faktu, że w szkole pojawił się ktoś silniejszy od niego, a do tego przywłaszczył sobie jego wielką miłość. Chcąc pokonać Ranmę, nabywa w sklepie z antykami jajo ognistego feniksa, które ma mu pomóc w opanowaniu potężnej techniki walki mieczem. Przypadkiem staje się to, przed czym przestrzegał go sprzedawca – zakup ląduje na jego głowie. Wykluwa się z niego kurczakopodobne stworzenie, zaciekle atakujące dziobem każdego, kogo zobaczy jako pierwszego po otwarciu oczu. Pozbycie się go nie będzie łatwe…

Anime to zostało stworzone jako trzeci z kolei film kinowy do serii Ranma 1/2. Wydawcy amerykańscy, biorąc pod uwagę krótki czas trwania, postanowili połączyć je z serią OAV. Z powodu zdecydowanie większej przystępności językowej, wersja ta wkrótce stała się powszechnie obowiązująca.

O stronie technicznej filmu niewiele można powiedzieć, nie powtarzając się. I tym razem całość wygląda i brzmi podobnie, jak reszta produkcji z tego cyklu. Oryginał prawdopodobnie zakończony został jakąś piosenką, wersja amerykańska wyposażona jest jednak w standardowy, OAVkowy opening i ending.

Trzeba przyznać, że pozycja zyskała dzięki pomysłowi wydawców ze Stanów. Jako film prezentuje się średnio – choć niewątpliwie zabawna, jest za krótka. Jednocześnie jednak jej długość jest adekwatna do przedstawionej historii, nienadającej się do zbytniego rozbudowania. Jako jeden z odcinków serii OAV spisuje się więc doskonale i dobrze dopasowuje się klimatem do pozostałych.

Ka_tka, 4 stycznia 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Studio DEEN
Autor: Rumiko Takahashi
Projekt: Atsuko Nakajima
Reżyser: Junji Nishimura
Muzyka: Akihisa Matsuura