Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Cowboy Bebop

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  anmael 5.01.2022 03:30
  9/10 bez żadnych wahań :)
  Ahhhhhh tyle lat odkładałem serię Cowboy Bebop`a że aż chce się rzec: „Tyle straconych lat”.

  Produkcja jak dla mnie z serii obyczajowe drama w space­‑westernowym sosie.

  Już tyle zostało powiedziane w komentarzach, że nie ma co tutaj dodać.
  Muzyka, postacie, dialogi rewelacja.

  Chciałbym się lekko przyczepić do fabuły (ogólnie jest bardzo dobra). W 26 odcinkach da się zauważyć przerwę fabularną między początkowymi odcinkami a końcowymi, które to naprawde tworzą meritum tego tytułu. Wiele odcinków, są po prostu przygodami nie za bardzo związanymi z całością. Odcinek z grzybami uważam za filler który ni jak łączy w całość tę produkcję.

  Co innego kiedy w odcinku pojawiają się postacie z syndykatu aby…(Mowa o odcinku z muzykiem, którego poznaje Faye). Nawet krótka obecność dawała poczucie że nie oddalamy się od głównego wątku i wszystko się „zakleszcza” mimo że nie byli oni głównym wątkiem odcinka.

  Cowboy Bebop jest bardzo dobrą produkcją, która zapewni dużo śmiechu, wartkiej akcji jak i chwilę głębokich wzruszeń.


  Myślę że za kilka lat powtórzę tę pozycję:)

  Odpowiedz
 • odpowiedzi: 0 ~nom 20.08.2020 22:15:54 - komentarz usunięto
 • ~nom 20.08.2020 10:20:53 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Uratugo 10.03.2019 22:02
  Wszystko na plus, tylko...
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koleś 15.12.2018 21:39
  Anime najwyższej próby
  Doskonałe anime. Może nawet jedno z lepszych w historii. Jedno z niewielu o których ciężko pisać coś niepochlebnego. Animacja, muzyka, bohaterowie, fabuła wszystko trzyma znakomity poziom od początku do końca. Klasa. Warto podrzucać ten tytuł młodszym odbiorcom. Niech nauczą się że to co stare nie jest wcale takie stare a i pod względem technicznym nie ustępuje aktualnym produkcjom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  TomE 19.10.2018 10:28
  Wciąż fantastyczna i chyba ciągle jedyna w swoim rodzaju seria. Nieszablonowi bohaterowie, bardzo udany pomysł na historię i ta muzyka. Ogląda się to jak coś zupełnie innego niż większość japońskich animacji. Netflix spokojnie mógłby zrobić z tego swój serial.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  zrobciu 23.09.2016 07:19
  I pomyśleć że tyle czasu omijałem tę serię bo myślałem że to western :) Bez zbędnego wodolejstwa CB bardzo mi się spodobał – ale jak wspomniano nie jest dla wszystkich – taka senna, sentymentalna i dość zabawna seria z fajną nutą. Natomiast to co dla starego pijaka ma znaczenie ep12 17:43. Niech już w życiu kropli nie wypiję jeśli nie jest to nasza Żytnia – kultowy produkt lat osiemdziesiątych – tyle tylko że że w miejscu Żytniej napisane jest Specjalna – co zresztą też jest możliwe biorąc pod uwagę mnogość odmian. Taki Smaczek do równie smacznej serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Hironobu 20.12.2015 15:43
  My favorite anime
  Moje ulubione anime, które nie jest tasiemcem
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  harpagon 22.08.2015 05:39
  Serial jedyny w swoim rodzaju. Oglądałem dość dawno temu z pierwszej emisji na Hyperze. Polecam też kinówkę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Razeroth 28.03.2015 16:12
  Klasyka na 7
  7. Dałbym więcej, ale  kliknij: ukryte  Ogólnie anime samo w sobie jest świetne. Klasyka, której nie wypada nie obejrzeć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Chmura 15.03.2015 17:34
  Pamiętam, że po dwóch pierwszych odcinkach myślałam, że to będzie takie typowo „męskie” anime, jednak w końcu się rozkręciło i potem to była czysta przyjemność. Szkoda, że przeznaczeniem serii był taki finał, jak o tym myślę, to chyba wolała bym skończyć oglądanie na tym odcinku, w którym statek opuszcza płeć piękna:( I jeszcze ten zabawny napis na końcu „będziesz dźwigał to brzemię”, eh… Klasa sama w sobie. Nie mogę się doszukać żadnych wad. Fabuła niebanalna, na wysokim poziomie i świetne postacie. No i w końcu muzyka chociaż zahaczająca o mój gust.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Barakuda 21.09.2014 12:49
  To nie dla mnie
  Za „CB” zabierałam się nastawiona entuzjastycznie.
  I zawiodłam się już po kilku odcinkach, by aż do tej pory do tej serii nie powrócić.
  To po prostu nie moje klimaty. Nic oryginalnego. Niby czasem lubię łyknąć jakąś dobrą sensację zrobioną z rozmachem, ale… jakoś nie mogłam tego oglądać.
  Nic oryginalnego. Nic interesującego. Nudziłam się przy tych strzelaninach i cały czas miałam wrażenie, że to już było. To po prostu zlepek motywów z różnych filmów, osadzony w równie sztampowej rzeczywistości. Jeśli chodzi o scenariusz, to nie było na czym oka zawiesić.
  Jeśli już jesteśmy przy oku- muszę pochwalić za grafikę. Odpowiednio dobrane barwy i świetnie wykreowane postacie dostają ode mnie plusa.
  Moją sympatię już od pierwszego odcinka wzbudził główny bohater.
  Zdecydowanie największym plusem tego serialu jest oprawa muzyczna. Ścieżka dźwiękowa jest po prostu rewelacyjna, po prostu wymiata. Słychać po prostu, że w oprawę audiowizualną włożono ogrom pracy.
  Pomimo tych wymienionych powyżej- i raczej potężnych- plusów nie jest to seria dla mnie. W moim ujęciu „CB” to nie klasyka gatunku, a już na pewno nie arcydzieło.
  Cóż, dam sobie czas na drugie podejście.
  Ale muzyki z „Cowboya” słucham codziennie ;)
  Odpowiedz
 • muhomorniczy 14.03.2014 15:40:34 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Ongaku 4.03.2014 19:11
  "You Make Me Cool"
  Trochę to przewrotne. Według mnie, „główny” wątek Cowboy Bebop był słaby (a dokładniej – niedopowiedziany), ale to po obejrzeniu 5 odcinka i sceny w kościele, wciągnąłem się w oglądanie. Potem jeszcze była chwila zwątpienia, gdy do statku dołącza Ed, ale na szczęście w kolejnych odcinku nie była już tak infantylna.

  W przekroju całości część odcinków była fajniejsza, a część gorsza w odbiorze. Wypalił za to pomysł połączenia kilku gatunków w jedno i niezwykła muzyka.

  Polecam zarówno do obejrzenia i do usłyszenia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kougaiji 26.08.2013 22:37
  Obejrzałam po 8 latach ponownie. Nie powiem, mój no 1 po jakiś set o ile nie tysiącu seriach. Głębokie, przemyślane, wartościowe, nie wiem, ale chyba jestem za stara na serie rodem 2012, 2013, Cowboy Bebop rulez. Jedynie zakończenie  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Byczusia 4.08.2013 16:02
  Co do komediowych wątków- może jestem jakaś nie teges,ale dla mnie ich nie było. Ani razu się nie uśmiałam.
  Natomiast muzyka mi nie odpowiadała- nie lubię jazzu.
  Fabuła- niepowiązane ze sobą odcinki- ok, nie nudziły, każdy jakby czegoś uczył, pokazywały różne historie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Amfetamina 7.04.2013 21:12
  w głowie jak w lodówce
  Niełatwo współodczuwać z bohaterem, który jest bufonem i idiotą (scenarzysta nie pozostawił co do tego wątpliwości), choć w kategorii idiotów z pewnością zasłużył na najwyższe noty. Być może nie jest on jednak wcale najważniejszy i najgłówniejszy, przyjmując za kryterium kto w tej serii zajmuje się gotowaniem, bo czy nie to właśnie, według kanonu, jest atrybut prawdziwego bohatera. Tylko ta ich lodówka doprowadzać może do szału…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ukloim 25.12.2012 00:03
  Tank!
  Wydawałoby się, że grupa dość osobliwych postaci, jakimi niewątpliwie są Spike, Jet, Faye, Ed, no i oczywiście Ein, nie będzie w stanie tworzyć kolektywu. A jednak, na pokładzie Bebopa wszystko współgra, i to tak dobrze, że chce się więcej i więcej. Absolutnie genialna i ponadczasowa produkcja, którą powinien znać każdy, bez względu na to, jakie gatunki preferuje. No bo w końcu: The work, which becomes a new genre itself, will be called…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  AT 22.06.2012 01:33
  CB zapada głęboko w pamięci, jedno z najwspanialszych anime jakie było mi dane oglądnąć. Dzieło wybitne pod każdym względem (ciekawe wątki, przepiękna muzyka, oryginalne postacie – to tylko namiastka tego wszystkiego/. Szczerze polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  P 7.06.2012 22:25
  See You Space Cowboy
  Cowboy Bebop to moje pierwsze anime i dlatego za każdym razem kiedy o nim pomyślę robi mi się ciepło na sercu. Bardzo polecam, szczególnie ze względu na genialną muzykę, a także bardzo oryginalne postaci.

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Deicide 11.05.2012 18:15
  Arcydzieło
  Po prostu najlepsze anime ze wszystkich, nie jedno z najlepszych, ale najlepsze bo ma całkowite prawo aspirować do tego tytułu. Chociaż na liście NewType było drugie za NGE ;> Po prostu klasa sama w sobie, wiem, że do oglądania go będe powracał przez całe życie :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lightmare 30.03.2012 23:51
  Klasyk na dobry początek
  Te anime jest poprostu niesamowite. Niesie ze sobą uniwersalny przekaz ponadczasowy, ponadpokoleniowy o dorastaniu, radzaniu sobie z brudnym światem. Pięknie nakreślona historia miłosna.
  Niesamowita muzyka, której sporo poświęca się uwagi. Każdy odcinek- jeden gatunek. Dzięki odcinkowi o blusie gram teraz na harmonijce.
  Kultowe.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Janek 14.12.2011 13:53
  Zobaczyłem kilka odcinków tego anime więcej nie dałem rady. Nuda, główny bohater – nudziarz, jakaś dziewczynka co zachowuje się jak małpa tylko ten piesek był normalny. Ludzie na tanuki są jacyś dziwni, że wysoko to oceniają.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Miszczu 2.10.2011 04:27
  Epic
  Jakieś 2 lata temu zobaczyłem urywek strzelaniny z tego anime właściwie tylko pare sekund.
  Pomyślałem sobie: Co to za szajs? I szybko o tym zapomniałem.Po jakiś czasie zobaczyłem scenke z przeszłości
  Faye Valentine pomyślałem – Nawet nawet… a jakiś czas temu coś mnie tchneło do tego tytułu i miałem
  przeczucie że to bedzie coś grubszego(do każdego anime trzeba dojrzeć).Szczerze jak by każde anime było takim szajsem(Jak uważałem 2 lata temu)świat był by piekny
  a ja nie odchodził bym od monitora.W CB jest wszystko każdy gatunek Mix romans,akcja,psychodelia,dramat,Sci­‑fi itd.(prucz hentai ale to na +)
  Grafika jak na 1998 rok wymiata!(szczególnie efekty przechodzenia przez bramy między gwiezdne kreska prawdziwy old school jak lubie)
  Muzyka?Jejku nie mogłem spać po nocach gdy usłyszałem tego bluesa EPIC!W końcowym epku nawet się wzruszyłem pfff.
  Postacie co tu gadać trzeba obejrzeć na bank nie zarzuce im że są płytcy wszytsko w tym anime jest Epic.
  Co do relacji miedzy bohaterami to jak w rodzinie niby się nie lubią ale z kłopotów się wyciągają
  prawdziwe życie bez ściemniania nie jak w innch kolorowych seryjkach.Czegoś tak mocnego nie ogladałem nigdy polecam dojrzałym oglądaczom jak
  i mało latom.Ja dobrze się bawiłem jak i wyciągłem pare wniosków przy tym show moja ocena to 11/10.
  To grzech nie obejrzeć 26 epków TV + 27 EP special i Movie.Polecam CB to gatunek sam w sobie NR 1!See Ya Space Cowboy…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 28.08.2011 14:44
  Ideał
  Jeśli jest jakieś anime, które w pełni zasługuje na 10/10 nie bacząc na jego gatunek to jest to właśnie Bebop. Często się mówi, że jakiś tytuł jest wspaniały jak na coś tam (horror/komedie/romans/przygodówkę/shounen/ecchi i tak dalej, i tak dalej)- w przypadku Bebopa można śmiało uznać, że to dzieło po prostu idealne ogólnie. Owszem, może nie przypaść do gustu tematyka, ale po prostu nie da się powiedzieć, że coś w tym tytule jest słabe. Fabuła, bohaterowie, muzyka, grafika- razem tworzą ten niesamowity klimat, na którego określenie trzeba by chyba było stworzyć nowe słowo: „bebopowy” (czy coś w ten deseń xd). Klasa sama w sobie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime