Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

imspidermannomore

 • Avatar
  A
  imspidermannomore 6.04.2021 20:37
  dragon je kał
  Komentarz do recenzji "Dragon, Ie o Kau"
  Humor do mnie nie trafił. Nie brnę dalej.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 6.04.2021 17:54
  nie warto
  Komentarz do recenzji "Fairy Gone [2019]"
  Całkiem przyjemnie się na to patrzyło ale oglądanie czasem bolało. Ładne projekty postaci (szczególnie gdy się nie ruszają) ale bieg akcji toporny i wymuszony. Sensowność prowadzenia niektórych wątków stawała pod znakiem zapytania.

  Shipping Malarii z Ver nie był zbyt satysfakcjonujący. Po cichu shippowałem Malarię z Wunderbarem ale na próżno. Zero chemii do samego końca.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 4.04.2021 15:44
  "nie ma takiego słowa jak <<fajna>>, gamoniu!"
  Komentarz do recenzji "Vivy -Fluorite Eye's Song-"
  Po dwóch odcinkach przepełnia mnie umiarkowany optymizm. Jest ładnie i jest dość ciekawie.

  Przeskok akcji pod koniec drugiego odcinka wydał mi się mało elegancki. Potrącam z kredytu zaufania i obserwuję co będzie dalej.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 31.03.2021 19:37
  Komentarz do recenzji "Jouran: The Princess of Snow and Blood"
  Dość drętwy początek. Czuć oryginalną serią bez oryginalnego pomysłu. Nie ma tragedii ale też nie zapowiada się to za dobrze.
 • Avatar
  imspidermannomore 18.02.2021 20:08
  Re: 🤿☎🍕🧁🍻🏡🚽🧻🌊❤🧡☢🐇🦷🎶
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin: The Final Season"
  Dzięki za wyjaśnienie. Dobrze wiedzieć.
 • Avatar
  imspidermannomore 17.02.2021 20:46
  Re: 🤿☎🍕🧁🍻🏡🚽🧻🌊❤🧡☢🐇🦷🎶
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin: The Final Season"
  Dzięki. LOL. Jestem dość zapóźniony i nierozgarnięty i nie zauważyłem wcześniej, że można tu dodawać emotikony do tekstu. Gdy już wreszcie zauważyłem, nie mogłem się powstrzymać. Chciałem zobaczyć, jak się będą wyświetlały na górze strony.

  Klata należy do  kliknij: ukryte . Ta kwestia intryguje mnie bo bo mam wrażenie, że z odcinka na odcinek grafika stacza się co raz bardziej. Nie ma scen na, których można by zawiesić oko, co raz więcej jest za to ujęć, przy których serce się kraje (np. krajobraz z murem w tle w poście wyżej). Na tle tej graficznej mizerii wszystko, co odbiega od normy zaczyna rzucać się w oczy. Suty na klacie nie są normą w anime. Dominuje raczej opcja „bez”. Ktoś jednak zdecydował, że tutaj będzie opcja „z”. Czy to tylko tani fanserwis (jeśli tak to, czy ta seria zdoła upaść jeszcze niżej)? Po co ktoś decyduje się rysować klatę z sutami skoro to kolejny element, któreg potem trzeba pilnować na rysunku, żeby zachować konsekwencję? Ja bym wolał, żeby wysiłek ptrzebny na ewentualne pilnowanie sutów w kolejnych odcinkach poszedł w bardziej produktywne strony.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 9.02.2021 18:28
  🤿☎🍕🧁🍻🏡🚽🧻🌊❤🧡☢🐇🦷🎶
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin: The Final Season"
  Intrygują mnie pewne decyzje artystyczne studia Mappa przy adaptacji materiału. Właściwie intryguje mnie dokładnie jedna. Żadna goła klata w sezonach Witowych nie była tak przedstawiana. Czy tak już zostanie? Czy w ogóle będzie jeszcze okazja do oglądania gołych klat w tej serii? Czy czas poświęcony na dorysowywanie sutów można przeznaczyć na dokładniejsze rysowanie czegokolwiek innego?
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 31.01.2021 18:44
  Komentarz do recenzji "Made in Abyss: Fukaki Tamashii no Reimei"
  Niezbyt satysfakcjonujący seans.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 25.01.2021 18:39
  zabili dzika, cóż to był za dzik!
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin: The Final Season"
  ta scena z dziadkiem do orzechów pomimo oszczędnej animacji była całkiem dzika.

  Niedawno postanowiłem jeszcze raz obejrzeć sezony Witowe. Już za pierwszym razem bardzo mi się podobały. Przy ponownym oglądaniu tylko zyskały. Wit zrobił w trzech sezonach całkiem zgrabną całość, którą da się oglądać wielokrotnie pomimo tego, że się wie co będzie dalej.

  Pozostaje jeszcze do zobaczenia, czy Mappie uda się coś podobnego osiągnąć (mam wrażenie, że nie). Kolejne odcinki wprawdzie oglądam z zapartym tchem ale nie wiem, czy po zakończeniu będę miał ochotę do tej serii wracać. Mam wrażenie, że studio postawiło sobie za cel w miarę kompetentne przeniesienie historii na ekran (mangi nie czytam więc tak na prawdę nie wiem, czy robią to kompetentnie) a siła samej historii pozwoli utrzymać zainteresowanie widzów do końca.

 • Avatar
  A
  imspidermannomore 18.01.2021 22:06
  jet fuel can't melt steel beams
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin: The Final Season"
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 9.04.2020 18:24
  Komentarz do recenzji "Gleipnir"
  po trailerze liczyłem na coś bardziej odjehanego. sam nie wiem na co. pierwszy odcinek nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia.
  czy to ma być sztampowa bajka o supermocach, w której majtki mają stanowić element wyróżniający?
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 25.03.2020 21:05
  polecam
  Komentarz do recenzji "BNA"
  Oglądając odcinki 1­‑6, które wyszły do tej pory, bawiłem się bardzo dobrze. Animacja bardzo ładna, fajna muzyczka w tle, postaci sympatyczne, elementy komediowe – udane. Spodziewam się, że w daleszej części autorzy będą chcieli zaskoczyć widzóe jakimś dużyym zwrotem akcji, który pewnie na nikim wrażenia nie zrobi.

  Mały misiek (szop?) z odcinów 5­‑6 był bezcenny.
 • Avatar
  imspidermannomore 8.10.2019 18:08
  Komentarz do recenzji "Kanata no Astra"
  ad akapit 1. tak. wydaje mi się że to doobre podsumowanie fabuły tej serii.

  ad akapit 3. z tego co zrozumiałem i pamiętam:  kliknij: ukryte  czy coś w ten deseń
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 22.09.2019 12:50
  Komentarz do recenzji "Tsurune -Kazemai Koukou Kyuudou Bu-"
  Temat znany. Nastoletni chłopcy nie mają łatwego życia. Na szczęście mają siebie nawzajem, dzięki czemu mogą pokonywać przeciwności… etc, etc. Biszowaci księża również nie mają łatwego życia. Na szczęście mają nastoletnich chłopców, dzięki czemu… etc, etc.

  Seria przyjemna. Wykonanie ładne. Mam wąty do ostatniego odcinka, gdy w momencie kulminacyjnym wokół bohaterów i strzał znikąd pojawiają się te zielone listki. Wygląda to głupio i jestem na 'nie'.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 19.09.2019 15:06
  było ciepłe lato, choć czasem padało
  Komentarz do recenzji "Kanata no Astra"
  Fajna wakacyjna popierdółka
 • Avatar
  imspidermannomore 29.08.2019 20:16
  Re: momenty były
  Komentarz do recenzji "Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba"
  Ryuki napisał(a):
  polecam zawsze zaznajomienie się z oryginałem a nie z hypem

  Gdyby nie chwila hajpu, nie wiedziałbym o istnieniu tej serii (nie zwróciłem na nią uwagi w zapowiedziach wiosennych) nie mówiąc już o mandze. Jestem łasy na pięknie zanimowane momenty kulminacyjne z ładną muzyczką w tle i miałem nadzieję, że znajdę ich w serii więcej. Manga i tak nie byłaby dla mnie pod tym względem miarodajna.

  Ryuki napisał(a):
  Nie wiem co ma nie trafiający typ humoru do czucia się staro.

  Ten akurat typ humoru (darcie) wydaje mi się infantylny. Wydaje mi się, że autor celuje nim w młodszych odbiorców. Przez porównywanie siebie z grupą docelową czuję się staro.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 29.08.2019 17:43
  momenty były
  Komentarz do recenzji "Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba"
  Dałem się uwieść zachwytom internetów po 19 odcinku i zacząłem oglądać. Mogłem się domyślić, że skoro internety tak długo wstrzymywały się z zachwytem, to może dlatego, że zachwicać się wcześniej nad czym nie było. Faktycznie, za bardzo nie było. Seria czasem jest schematycznie szonenowa a czasem szonenowo schematyczna – szonenowy bitewniak w nowych dekoracjach. Ładnych dekoracjach. Do mocnych stron tej serii zaliczam ładną stronę graficzną. Do słabych stron – ciągłe darcie ryja. Mało tego, że mnie to nie bawi, im bardziej mnie to nie bawi tym bardziej sprawia to, że czuję się stary.

  Jeśli są gdzieś jescze inni starzy zgredzi, którzy dali się zwabić fragmentowi 19 odcinka (który swoją drogą jest śliczny) i przymierzają się obejrzenia całej serii, poradziłbym im nagranie sobie tego fragmentu na video (ostrożnie, żeby nie nadpisać openingu z Evangeliona!) i puszczanie go sobie na okrągło do znudzenia, aż ochota przejdzie.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 4.08.2019 17:04
  Komentarz do recenzji "Gekkan Shoujo Nozaki-kun"
  Świetna seria. Miło było wrócić do niej po paru latach. Chętnie zobaczyłbym jakąś kontynuację (pod warunkiem, że utrzymywałaby co najmniej ten sam poziom).
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 1.08.2019 02:11
  rysunki postaci ładne ale ogólnie kicha
  Komentarz do recenzji "Fairy Gone"
  Żałuję, że nie porzuciłem po pierwszych dwóch odcinkach. Zmordowałem całą serię. Mimo, że jest kieparna, ciekawi mnie jak do tych wszystkich wydarzeń ma się wątek Czarnej Księgi. Gdy wyjdzie dalszy ciąg, pewnie rzucę okiem.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 6.07.2019 11:22
  chyba nie moja bajka
  Komentarz do recenzji "Dr. Stone"
  Obaj bohaterowie działają mi na nerwy. Cwaniak – właściwie od pierwszego wejrzenia (te jego keczfrejzy, ugh!). Osiłek – gdzieś tak pod koniec odcinka (zmęczyły mnie głośne okrzyki zdziwienia). Zobaczę co będzie dalej ale zaczynam się obawiać, że chyba jestem za stary na tę bajkę.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 1.07.2019 17:45
  wreszcze, odcinek plażowy
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin [2019]"
  Cały ten sezon sprawia wrażenie kulminacji całej dotychczasowej serii. Najbardziej spektakularne akcje mają miejsce w połowie sezonu, w pozostałych odcinkach już tylko wyjaśnianie i wygaszanie (we wcześniejszych sezonach kulminacja przypadała na dwa ostatnie odcinki).

  Jestem bardzo usatysfakcjonowany. Mam nadzieję, że będzie więcej.

  Za rozczochraną Mikasę i perfekcyjnie opaloną klatę Armina – 11/10
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 6.05.2019 20:54
  ślicznie z wyjątkiem tych fruwających jak confetti dachówek
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin [2019]"
  Skoro do zrobienia  kliknij: ukryte , to jak Małpiszon  kliknij: ukryte  skoro  kliknij: ukryte ? To jedyna rzecz jaka na razie nie daje mi spokoju. Mam nadzieję, że się jeszcze wyjaśni. Poza tym jest super. Nawet raz przez moment prawie mie ciary przeszły jak oglądałem czołówkę. Może mi się jeszcze spodoba. Dam jej szansę.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 11.02.2019 19:58
  Komentarz do recenzji "Kakegurui XX"
  Uwielbiam Ikishimę. Ma jedne z najlepszych momentów.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 12.01.2019 18:04
  Komentarz do recenzji "Dimension High School"
  To jest tak koszmarne, że aż trudno mi uwierzyć, że ktoś mógł to wypuścić jako smamodzielną serię. Wygląda to bardziej jak żenująca wstawka w jakimś programie młodzieżowym, dzieło hobbysty amatora, praca na zaliczenie semestru. Wygląda to tak potwornie, że mam zamiar obejrzeć serię do końca – od kolejnego odcinka raczej nie na trzeźwo.
 • Avatar
  imspidermannomore 6.11.2018 15:30
  Re: ?????
  Komentarz do recenzji "Goblin Slayer"
  Ło jezu! Krew, gwałt, cycki a ja jeszcze nie mam oglądane!