Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

ukloim

 • Avatar
  A
  ukloim 27.08.2011 17:15
  Dla ciekawskich ;)
  Komentarz do recenzji "Pokémon: Czerń i Biel"
  Zaskakujący spoiler! Jeśli nie chcesz sobie psuć oglądania i chcesz zostać zaskoczony podczas oglądania, po prostu tego nie czytaj:  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  ukloim 22.08.2011 10:58
  Re: Ulubiona seria
  Komentarz do recenzji "Dragon Ball"
  Nie chodzi mi o fillery, te mi akurat nie przeszkadzają, a nawet cieszę się, że są. Chodziło mi o przeciąganie rozmów, walk itp. tylko po to, żeby zwiększyć liczbę odcinków. :)
 • Avatar
  A
  ukloim 6.08.2011 22:17
  Sztuka!
  Komentarz do recenzji "Szept serca"
  Sztuką jest stworzyć film tak bliski realnemu życiu, ale jednak magiczny i niesamowity. To zrobił właśnie Yoshifumi Kondo, którego był to niestety pierwszy i ostatni film. Jestem ciekaw jakie cuda nakręciłby gdyby nie umarł przedwcześnie bo skoro jego pierwszy film był tak fantastyczny to jakie byłyby kolejne. Ale wracając do filmu: moim zdaniem każdy dobry film obyczajowy cechuje powolne tempo, a 'Szept serca' ogląda się bardzo powoli. Muzyka jest bardzo dobra, szczególnie jedna piosenka. Dla niej oglądałem napisy do końca. A o klasie tego filmu świadczy to, że pod koniec się popłakałem (tak, jestem chłopakiem). Ogólnie, 10/10. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Studia Ghibli i nie tylko ;)
 • Avatar
  A
  ukloim 6.08.2011 17:18
  Oj...
  Komentarz do recenzji "Melancholia Haruhi Suzumiyi"
  ...ciężko mi było ocenić to anime. Z jednej strony świetne okruchy życia i komedia szkolna, z drugiej bardzo fajny wątek science­‑fiction (szkoda, że tak mało rozwinięty). 8 dla 'Melancholii' to za mało a 9 to za dużo jak dla mnie. I tu pojawia się problem.
  W każdym bądź razie, postanowiłem jednak postawić 8. Najlepszą cechą anime są oczywiście bohaterowie. Każdy zupełnie inny, właściwie żałowałem tylko, że tak mało było Tsuruyi. Muzyka pasująca do klimatu, dobra grafika. Ogólnie, jedna z lepszych serii, które do tej pory oglądałem. Szkoda tylko, że taka krótka. Gdyby było troszkę więcej odcinków skłonny byłbym nawet postawić dychę. Ale od czego jest seria z 2009 roku? :)
 • Avatar
  ukloim 27.07.2011 13:52
  Re: Wszyscy uczniowie nasi są!
  Komentarz do recenzji "Azumanga Daiou"
  Ja jeszcze nie skończyłem gimnazjum a seria bardzo mi się podobała (o czym świadczy mój komentarz wyżej). Nie wiem od czego to zależy, ja chyba po prostu mam już taki charakter, że lubię sobie nawet już teraz niektóre rzeczy wspominać i myśleć sobie 'Jak to było wtedy fajnie'.
 • Avatar
  A
  ukloim 27.07.2011 13:46
  A!
  Komentarz do recenzji "Azumanga Daiou"
  Nie będę się rozpisywał. Świetne postaci (właściwie denerwowała mnie tylko Kaorin i to jej zachowanie za każdym razem gdy widziała Sakaki), znakomita muzyka i całkiem fajna grafika. A, no i oprócz tego, że jest to świetna komedia to także świetne 'okruchy życia'.  kliknij: ukryte  Ogólnie? Zawsze będę miło wspominał tę naprawdę fantastyczną serię.
 • Avatar
  A
  ukloim 20.07.2011 14:24
  Fajne
  Komentarz do recenzji "Kizuna Ichigeki"
  Fajna grafika, muzyka, walki, postaci. Chętnie zobaczyłbym kontynuację w formie serii.
 • Avatar
  A
  ukloim 15.06.2011 20:10
  Nom nom nom
  Komentarz do recenzji "Samurai Champloo"
  Kupiłem box z Samuraiem Champloo ponad rok temu. Obejrzałem do 9­‑go odcinka i jakoś tak wyszło, że je porzuciłem i zapomniałem. Dosłownie przedwczoraj postanowiłem, że jednak do niego wrócę i… voila! Obejrzane. A tak poza tym, nie rozumiem narzekań na odcinek z baseballem. Jak dla mnie, Samurai byłby niekompletny gdyby nie ten epizod. Po nim mam ochotę na komedię w tych klimatach :P
 • Avatar
  A
  ukloim 16.05.2011 21:10
  Klimat, klimat, klimat!!!
  Komentarz do recenzji "Hanamaru Youchien"
  Coś co cechuje to anime to słodziutki i milutki klimacik. Powolne tempo narracji, dobra muzyka (szczególnie utwór na gitarze, który niestety można usłyszeć zaledwie w kilku odcinkach) i postaci. Ja zakochałem się w tej produkcji od pierwszej minuty.  kliknij: ukryte . Ocena 9/10. Czemu nie 10? Za 3 gorsze odcinki, chociaż nie beznadziejne. Je też oglądało się bardzo dobrze, ale były po prostu na troszkę niższym poziomie niż reszta. Ogólnie, polecam i zawsze będę miło wspominać tę serię.

  Już ukryte – nie zamknął się znacznik „ukryj” :)
  IKa
 • Avatar
  A
  ukloim 5.05.2011 17:50
  Ulubiona seria
  Komentarz do recenzji "Dragon Ball"
  Chociaż jest to moja ulubiona seria, z przykrością musiałem jej wystawić 8. Czemu 8? Za grafikę i za niepotrzebne dłużyzny. Całe szczęście w mandze tego nie ma i mogłem spokojnie wystawić 10 :)
 • Avatar
  A
  ukloim 5.05.2011 17:36
  9/10
  Komentarz do recenzji "Shin-chan"
  Pamiętam, że gdy nie mogłem spać specjalnie przełączałem na FoxKids żeby obejrzeć sobie Shin­‑Chana (leciał niestety bardzo późno). Potem przypomniałem sobie wszystkie odcinki po polsku i jestem zawiedziony, że zdubbingowano ich tylko tyle. Anime, które bije w Japonii rekordy popularności u nas, po prostu gdzieś… znikło. Wracając jednak do samej serii: nigdy nie zapomnę odcinków z dziadkiem Noharą. Razem z Shin­‑chanem tworzyli naprawdę śmnieszną parkę. Oglądać!
 • Avatar
  A
  ukloim 17.04.2011 22:53
  Milutkie
  Komentarz do recenzji "Hamtaro: wielkie przygody małych chomików"
  Oglądałem to gdy miałem z 7­‑8 lat i zapadło mi w pamięci jako coś bardzo sympatycznego, odprężającego i klimatycznego. Szkoda tylko, że tak szybko zniknęło z Jetixa.
 • Avatar
  A
  ukloim 27.02.2011 13:14
  Que sera, sera
  Komentarz do recenzji "Rodzinka Yamadów"
  Film w sumie oglądałem 3 razy. Po raz pierwszy na DVD a potem dwa razy na TVP Kultura i za każdym razem oglądało mi się świetnie. Uwielbiam tego typu anime: spokojne, humorystyczne, przedstawiające życie normalnego człowieka. A grafika? Grafika choć wydaje się być niedokończona jest naprawdę świetna. Projekty postaci są bardzo udane. Muzyka jest za to bardzo klimatyczna a piosenka końcowa 'Que sera, sera' niesamowicie wpada w ucho (często sobie ją nucę). A tak poza tym, mało osób o tym wie, ale powstała kontynuacja stworzona przez Toei Animation w formie serialu TV. Anime nosi tytuł 'Nono­‑chan' a główną bohaterką jest mała Nonoko Yamada. Oprócz anime powstała także manga o takim samym tytule, w tym przypadku już przed filmem pełnometrażowym.
 • Avatar
  A
  ukloim 27.02.2011 12:59
  Bardock vs. Frizer...
  Komentarz do recenzji "Dragon Ball Z: Tatta Hitori no Seishou Kessen Furiza ni Chounda Z Senshi Songokuu Otosan"
  ...Czyli jak wyginęli saiyanie. Bardzo udany odcinek specjalny.
 • Avatar
  A
  ukloim 27.02.2011 12:11
  Arcydzieło to nie jest, ale...
  Komentarz do recenzji "Pokémon: Diament i Perła"
  ...dobrze się ogląda. Przynajmniej mnie. Nie przebija pierwszej serii Pokemonów, ale miło czasami wrócić do starych czasów.
 • Avatar
  A
  ukloim 22.02.2011 21:14
  Gainax pokazuje klasę
  Komentarz do recenzji "FLCL"
  Gdy komentowałem mangę byłem po pierwszym odcinku anime, który niestety nie zachwycił mnie jakoś szczególnie, dlatego też napisałem tam, że anime mi się w ogóle nie podoba. Któregoś jednak dnia obejrzałem sobie drugi odcinek i… wciągnąłem się na maksa! Naprawdę, chociaż FLCL jest tak pogmatwane, ogląda się wyśmienicie. Grafika świetna, muzyka idealnie pasuje do tego co dzieje się na ekranie, a postaci są bardzo oryginalne. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana anime!
 • Avatar
  A
  ukloim 15.02.2011 18:43
  Komentarz do recenzji "Dragon Ball: Yo! The Return of Son Goku and Friends!!"
  Dobra, choć krótka kontynuacja Z­‑ki. Gagi, grafika, walka z nowymi przeciwnikami… Wszystko to składa się w fantastyczną całość. Naprawdę, świetny powrót Goku i spółki.
 • Avatar
  A
  ukloim 15.02.2011 18:06
  Cudo, jak zwykle z resztą...
  Komentarz do recenzji "Podniebna poczta Kiki"
  Nie będę się tu rozpisywał bo chyba każdy zna filmy Miyazakiego a w 'Podniebnej poczcie Kiki' zawarte jest wszystko to, co tego reżysera wyróżnia.