Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Służąca Przewodnicząca

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  guuchan 10.04.2010 11:41
  To nie ma nic wspólnego ze Special A, może na początku trochę jest podobieństwo ale postaci, historia zupełnie inna.A zapomniałabym o czadowej głównej bohaterce, prawie jak Chidori z FMP ;).
  P.S. Usui w mandze jest powalający, to jeden z lepiej narysowanych biszów jakich zdarzyło mi się oglądać, jest po prostu śliczny
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Nemuru. 6.04.2010 14:57
  Special A
  Kaichou wa Maid­‑sama obejrzałam wczoraj. Gdy zobaczyłam premiery wiosny, moją uwagę przykuła kreska tegoż tytułu. Spojrzałam na tytuł ze strony prawej, z lewej, obejrzałam dookoła, a i tak widzę jedno. Special A.

  Główna bohaterka stara się przewyższyć lepszego od niej ze wszystkiego bohatera, który jest w niej zakochany czego oczywiście ona nie dostrzega. Bohaterka jest bardzo żywa , energiczna, i uparta, niestety jest też biedna, więc stara się pomagać rodzinie jak może, w dodatku jest brunetką. Gdy nasz najlepszy zobaczy w okolicy dziewczyny innych chłopaczków, od razu musi ich popędzić i oczywiście obronić pannę w potrzebie.

  Pierwszy tytuł jaki wpada na myśl to Special A. Można powiedzieć że to kręgosłup, tyle że sama postać nosi dwie ciut inne sukienki. Bohaterka Maid­‑sama jest przecież przewodniczącą, z obsesją na punkcie facetów i przede wszystkim pracuje jako kelnerka. no i jest bardziej potulna (,,Przepraszam, Przepraszam Usui” – chwila słabości w chorobie, której potem nawet nie żałowała) niż bohaterka SA.

  Jeśli mam powiedzieć coś jeszcze, to jakoś wcale się nie dziwie że Usui dostaje tyle listów miłosnych. Gdybym tam była sama bym mu nie dawała spokoju. Moim skromnym zdaniem jest jednym z najlepiej narysowanych postaci jakie widziałam.

  Mam jeszcze jedno zastrzeżenie, Usui mógłby się jeszcze troszkę pogłowić, dlaczego przewodnicząca pracuje jako kelnerka, zanim dostałby odpowiedź podaną na tacy. Mam nadzieję że wątek tatusia, jeszcze przez dłuższy czas pozostanie tajemnicą, chociaż jak widzę Usui już zaczął się tym interesować.

  Kolejna rzecz, to bohaterowie. Jak na razie oprócz głównych, bliżej poznajemy dwie koleżanki przewodniczącej, jak widać, nie będziemy narzekali nie niedobór męskim postaci, mam nadzieję że na damskich też nie. Bądź co bądź dziewczęta stanowią tylko 20% uczniów.

  No, to tyle moich wywodów
  Pozdrawiam
  Nemuru
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime