Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Jackass

 • Avatar
  Jackass 19.10.2018 21:00
  Re: Promocja
  Komentarz do recenzji "Tokyo Ghoul:re [2018]"
  Z tego co wiem, to w planowaniu pracują osoby z firm, które odpowiadają za produkcję, czyli w tym przypadku trzy osoby i tak, fakt jest tam osoba ze studia Pierrot, ale czy to na tym barkach tego jednego żółtka spoczywają wszystkie decyzję? Nie. Odpowiedzialność zbiorowa, w szkolę z pewnością o tym słyszałeś.

  Hierarchia istnieje jakaś na pewno przy tworzeniu anime, nie znam też dokładnie tego procesu, ale dyrektor to, dyrektor tamto. Dyrektor z tego co na pewno wiem zgarnia kasę. Poza tym, anime chyba zlecane są studiom, a nie te same podejmują sobie serie, które chcą animować, bo „dyrektor ma takie widzimisię”
 • Avatar
  A
  Jackass 19.10.2018 18:06
  Promocja
  Komentarz do recenzji "Tokyo Ghoul:re [2018]"
  Na słowa wstępu, wydaje mi się, że to anime nie miało na celu wypromowania mangi i Ishidy, jako twórcy, tylko TK­‑a. Koleś z dwoma openingami rozwalił na pewno fanboystwo i kilka innych rzeczy.

  Co do samego Tokyo Ghoula.
  Jakie były dwie serie pierwszej części, takie były. Dla mnie sezon pierwszy był całkiem w porzo, drugi, ze znacznie mniejszym budżetem, słabym rozplanowaniem i scenariuszem strasznie spadł w moich oczach.
  Przy TG:re było/jest podobnie. Pierwszy sezon jest znośny, jak na 12­‑odcinkową adaptację czuć bardzo pośpiech i wycinki, ale oglądałem. Po dwóch odcinkach drugiego sezonu wrażenie mam, że oglądam recap właściwego sezonu. Wina, nie leży tutaj po stronie studia (co cholernie mnie śmieszy, kiedy ludzie pierdzielący głupoty, że to Pierrot rozwala anime, bo studio ładuje ciągle fillery i są debilami – takie argumenty walą), tylko po stronie samego planowania i komitetu produkcyjnego. Na drugi sezon pozostawiono za dużo i mimo tego że planowanie na pewno o tym wiedziało, nic z tym nie zrobiło. A można było pomyśleć i zadziałać, jak przy Durararze x2, rozbić na trzy, a nie na dwa sezony. Chuji Mikasano też się już powoli gubi. Sam nie wie, co tworzy, ignorując doszczętnie to, co zbudował w części pierwszej, głównie w Root A. Fakt faktem, chcę zobaczyć, co zrobią z pewnym momentem. Czy pominą Root A i pójdą mangą, czy coś nowego Mikasano wymyśli.

  Na sam koniec zostawię moje przemyślenie, co do obecnych mang i anime. Są komiksy, które nadają się idealnie do wersji animowanej, ale istnieją także takie, które się nie nadają. Tokyo Ghoul jest właśnie tą drugą. Nie ważne, czy za ten projekt wzięliby się inni ludzie, inni producenci, itp, efekt pozostałby ten sam, jeśli postawionoby ich w takich samych warunkach, jak obecni twórcy anime.
 • Avatar
  A
  Jackass 6.06.2018 20:09
  Komentarz do recenzji "Tokyo Ghoul:re"
  To już teraz przekonałem się, że re całkowicie pomija wydarzenia zamienione w Root A z mangą. Widać to po wspominkach Tsukiyamy w odcinku 10, a także można byłoby się tego domyślić po plakatach Hide w pierwszym odcinku.
 • Avatar
  A
  Jackass 13.05.2018 19:21
  Komentarz do recenzji "Fate/stay night: Heaven's Feel"
  Chyba teraz rozumiem, dlaczego każdy z kim rozmawiałem na temat Fate upierał się, że Heaven's Feel jest najlepszą i tą właściwą ze wszystkich ścieżek. W gry nie grałem. A film był mistrzostwem pod każdym względem. Historia, grafika, muzyka. No i widać tu więcej połączeń z Fate/Zero niż przy telewizyjnej wersji UBW ( kliknij: ukryte ) Jedyna wada? To dopiero film pierwszy. Czy oni faktycznie dadzą radę zmieścić wszystko w trzech filmach?
 • Avatar
  Jackass 22.04.2018 14:20
  Komentarz do recenzji "Full Metal Panic! Invisible Victory"
  Mi już się przyśniły :D
 • Avatar
  Jackass 10.04.2018 17:09
  Komentarz do recenzji "Osomatsu-san [2017]"
  Ale przyznaj, czy czuć było przejedzenie przy sezonie drugim? :D
 • Avatar
  Jackass 9.04.2018 15:48
  Komentarz do recenzji "Osomatsu-san [2017]"
  Nic nie wiadomo, ale wątpię, aby to nie doszło do skutku, w końcu sześcioraczki są w Japonii popularne.
  Za to na lato Studio Pierrot ma zaadaptować Bakabona od Akatsukiego, więc może też trochę „upiększą” go.
 • Avatar
  Jackass 4.04.2018 10:23
  Re: 1
  Komentarz do recenzji "Tokyo Ghoul:re"
  Inna, bo całkowicie inni ludzie są na reżyserii i na projekcie postaci. Co do 12 odcinków – na sto procent będzie to split­‑season, czyli jesienią dostaniemy kolejne 12 odcinków, lecz z mniejszym budżetem, jak przy dwóch poprzednich TG. Przewiduję, że ten sezon zakończy się na rozdziale 59.
 • Avatar
  Jackass 17.03.2018 12:41
  Re: Warto?
  Komentarz do recenzji "A.I.C.O. -Incarnation-"
  Fakt, został jeszcze Sword Gai na 23 marca, bo Lost Song i Juushinki Pandora będą normalnie emitowane w japońskiej TV, tylko Netflix będzie wypuszczał odcinki z tygodniowym wyprzedzeniem.
  Co do AICO, na razie obejrzałem odcinek pierwszy i moim zdaniem to taki typowy oryginalny Bones – obejrzeć zawsze warto.
 • Avatar
  A
  Jackass 15.03.2018 00:49
  Komentarz do recenzji "Basilisk ~Ouka Ninpou Chou~"
  Ktoś ogląda to na bieżąco? Rozkręciło się to od trzeciego odcinka, kiedy to porzuciłem?
 • Avatar
  A
  Jackass 4.03.2018 21:26
  Komentarz do recenzji "B: The Beginning"
  No, skończyłem 12 odcinków od 17 do teraz. Oglądałem nie na Netflixie, tylko z napisami od HorribleSubs :P

  Co do samej serii, coś musiało w niej być takiego, że obejrzałem je bez zmuszania się. Chociaż te „wstawki komediowe” były strasznie uciążliwe i rozwiewały poważniejsze momenty serii. Zwłaszcza wybryki Lily, która dopiero na końcu nabierała jakichś kolorów. W obsadzie policjantów na plus również wyróżniał się Keith. Niestety, nasi „magiczni wojownicy”, których to sobie nazwałem, to był niestety lekki dramat.
  Animacyjne to jest majstersztyk, pan od wstawek anime od Kill Billa pokazał kunszt. Walki robiły na mnie wielkie wrażenie. Muzyka również ekstra, zwłaszcza to krótkie intro, które kojarzyły mi się z melodiami hiszpańskimi, brazylijskimi (chociaż sam nie wiem, pewnie palnąłem gafę :D) i ending, śpiewany przez Martiego Friedmana. To była dopiero moc.
  Całość dla mnie to takie mocne 6+, ale podwyższę i dam 7. Może, kiedy Netflix przedłuży serię, to chłopaki z Production I.G wyciągną kilka wniosków i usprawnią ją w kontynuacji.
 • Avatar
  A
  Jackass 4.03.2018 14:40
  Komentarz do recenzji "B: The Beginning"
  Jak Netflix pozwala obejrzeć to anime? Dubbing, lektor, napisy, nałożone na angielski dubbing?
 • Avatar
  A
  Jackass 10.02.2018 20:58
  Komentarz do recenzji "Garo -Vanishing Line-"
  17 odcinek to było, nie powiem, małe mistrzostwo, potrzebne po tych dwóch­‑trzech spokojniejszych, lecz nie niepotrzebnych odcinkach. Muzycznie miazga, zresztą nie mogę narzekać na ten element przez całą serię. Sekwencję walk też super, zwłaszcza druga walka Sworda i Knighta, choć krótsza, miała według mnie podobny wydźwięk jak pewna pamiętna walka z Honou no Kokuin. Nic, tylko czekać na finał i może kontynuacje Vanishing Line, a nie na kolejną serię w innym czasie i klimatach.
 • Avatar
  Jackass 20.01.2018 20:02
  Komentarz do recenzji "Dies Irae"
  Kolejne odcinki mają być udostępnione w necie jakoś w czerwcu chyba.
 • Avatar
  A
  Jackass 7.01.2018 22:51
  Komentarz do recenzji "Kokkoku"
  Jest całkiem ciekawie, lecz zgodzę się z tym, że realizacja trochę leży. Co prawda to drugie anime Geno Studio, w tym pierwsza seria telewizyjna, ale trzymam kciuki. No i ten opening, pierwsza klasa.
 • Avatar
  Jackass 30.12.2017 22:05
  Re: 22 ep
  Komentarz do recenzji "Fate/Apocrypha"
  Państwo z A­‑1 Pictures zatrudniło do odcinka 22 kogoś nie z ich ligi. Panem odpowiedzialnym za te 24 minuty był ten, który zanimował tą słynną walkę All Mighta z Nomu. I faktycznie, ta bitwa nie wiała taką nudą, jaką wieją przeważnie te z Apocryphy.
 • Avatar
  Jackass 29.12.2017 17:24
  Komentarz do recenzji "Black Clover"
  Ee, Boruto przy dobrych wiatrach posiedzi przy 600 odcinkach :D
 • Avatar
  Jackass 29.12.2017 15:13
  Komentarz do recenzji "Black Clover"
  Pudło, odcinków będzie 51 :P
  I fakt, fabuła idzie strasznie wolno. 13 odcinków za nami, a jeszcze eksploracji lochu nie było. Nie mniej jednak jakąś rozrywkę z tego czerpię i obejrzę do końca.
 • Avatar
  Jackass 29.10.2017 01:03
  Komentarz do recenzji "Ajin [2015]"
  W zasadzie to trylogie można potraktować jako kompilację dwóch sezonów, w końcu film trzeci chyba w ciągu 2 godzin zmieścił 13 odcinków sezonu drugiego, a przecież nie można zapominać o tym, że film pierwszy wyszedł szybciej niż sezon pierwszy.
 • Avatar
  A
  Jackass 7.10.2017 20:15
  Komentarz do recenzji "Garo -Vanishing Line-"
  Panie, Mappa wyciągnęła wnioski z Guren no Tsuki i pokazało coś, co mogłoby urwać 4 litery. Wiem, że to pilot i musi on wyglądać zaczepiście, ale żeby tak to wyglądało cały czas. Grafika, muzyka, postacie, wszystko narazie daje radę.
 • Avatar
  Jackass 10.08.2017 23:28
  Re: Sanzo-tachi & Konzen-tachi <3
  Komentarz do recenzji "Saiyuuki Reload Blast"
  Zawsze jakieś wyjścia, gdyby pomyśleli, by mieli, ale nie narzekam, z mangą już dawno nie miałem do czynienia i nie pamiętam.

  Gaiden w ładnej kresce? Wydawało mi się, że OVA była ładniejsza (no chyba że chodzi ci o te właśnie adaptację, a nie tę co mamy w Blascie, choć nie mówie, że Blast wygląda brzydko) Nawet sama  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Jackass 9.08.2017 20:51
  Komentarz do recenzji "Saiyuuki Reload Blast"
  Trochę dziwnie z tą adaptacją jest. Wiem, że manga Blasta ma ledwie 2 tomy, ale zamiast tej ponownej ekranizacji Saiyuki Gaiden (odcinki 4­‑6) mogliby zekranizować np. ostatnie rozdziały Reloada, ale można to wyjaśnić próbą przedstawienia backstory Saiyuki, w końcu pomiędzy ostatnią adaptacją minęło trochę.
  Co do samej serii, fajnie, że Saiyuki wróciło, stare serię oglądało mi się świetnie. Wkurzają mnie tylko te „graficzne eksperymenty” zwłaszcza z krwią, która zasłania połowę ekranu i przeszkadza mi lekko w seansie.
 • Avatar
  Jackass 11.04.2017 11:19
  Komentarz do recenzji "Berserk [2017]"
  Yasumasa Koyama – w każdej serii, której on podkłada dźwięk bolą uszy.
 • Avatar
  Jackass 6.04.2017 19:29
  Re: Pytanie o mange
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin [2017]"
  Jak na 12 odcinków, to pewnie zekranizują Clash of the Titans Arc, czyli 16 rozdziałów. Do dalszej ekranizacji pozostaną Arci Uprising i Return to Shiganshina, jakieś 40 rozdziałów.
 • Avatar
  Jackass 9.03.2017 16:58
  Komentarz do recenzji "Gintama."
  No i tak trzymać! Chociaż na zakończenie tego trailera ostatnich odcinków Rakuyou bałem się, że na końcu  kliknij: ukryte