Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Diablo

 • Avatar
  Diablo 2.04.2024 18:29
  Komentarz do recenzji "Freezing"
  Po ponad 10­‑ciu latach przypadkowo trafiłem na to anime, obejrzałem i zacząłem zastanawiać się – jakim cudem wówczas ta seria mi się podobała.


  To się nazywa magia mijających lat. Z czasem gusta i perspektywa lubią się zmieniać i niegdyś cenione rzeczy dziś mogą budzić zażenowanie.
 • Avatar
  Diablo 12.10.2022 07:23
  Re: no tak...
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam: Suisei no Majo"
  Odpowiadając na pytania co do latania Gundamami w kosmosie… Nie, niczym specjalnym, poza tym, że Gundam to Gundam, się nie różni.

  W poprzednich seriach Universal Century, Thunderbolt czy Iron­‑Blooded Orphan wszystkie mobile mogły swobodnie fruwać w przestrzeni, chyba że inaczej było to przedstawione w innych wariacjach na temat uniwersum, ale szczerze wątpię.
 • Avatar
  Diablo 30.05.2022 13:24
  Komentarz do recenzji "Fate/stay night: Heaven's Feel"
  No na nowe Zero też bym niestety nie liczył.
 • Avatar
  Diablo 29.12.2021 23:09
  Re: Jak w recenzji
  Komentarz do recenzji "Asobi Asobase"
  Po obejrzeniu w 100% zgadzam się z recenzją, którą przeczytałam przed seansem i ponownie, po.


  No, no… Jak się miło czyta takie komentarze…
 • Avatar
  Diablo 27.10.2021 20:42
  Komentarz do recenzji "Kuroshitsuji II"
  Ani ja, ani Ryuki nie twierdziliśmy, że jest słaba, tylko że jest spin offem mającym luźne tylko powiązanie z serią 1oryginalną, a zerowe już powiązanie z oryginalną mangą. Nie wiem jak Ryuki, ja swego czasu wyceniłem drugie Kuro na ocenę 7.
 • Avatar
  Diablo 24.10.2021 23:36
  Komentarz do recenzji "Kuroshitsuji II"
  Z kanonem mangowym nie ma to to nic wspólnego. Owszem, „2” nie jest tragiczna, z tego co pamiętam, ale należałoby ją traktować jako kontynuację/spin off pierwszej serii anime, która z kolei była zgodna z mangą tylko do odcinka z konkursem na pączki, czy co oni tam wtedy pichcili.
 • Avatar
  Diablo 20.02.2021 18:29
  Re: Nie moge tego pojąć
  Komentarz do recenzji "Fate/Kaleid Liner Prisma Illya: Sekka no Chikai"
  Prisma Illya to raczej spinoff, z główną serią ma to tyle tylko wspólnego, że trafiają tam częściowo znajome postaci, i tutejsze uniwersum jest, w jakimś tam stopniu, spokrewnione z „oryginalnym”.
 • Avatar
  Diablo 2.02.2021 21:51
  Komentarz do recenzji "New Game!!"
  Dziękuję, dziękuję. I także szczerze doceniam.
 • Avatar
  Diablo 28.01.2021 18:19
  Komentarz do recenzji "New Game!!"
  Czuję się poruszony, że tak uważnie wczytujecie się w mój tekst :)
 • Avatar
  A
  Diablo 20.12.2020 23:53
  Komentarz do recenzji "Tantei Opera Milky Holmes"
  Po pierwszym odcinku rozważałem rzucenie tej serii w, skądinąd, diabły. Ale postanowiłem dać jej drugą szansę i obejrzeć jeszcze jeden odcinek. I dobrze zrobiłem.

  Absurdalnie durnowata i okrutnie prześmiewcza parodia, w której ci źli przejawiają inteligencję i pewne cnoty, a te dobre, to banda z reguły oderwanych od rzeczywistości idiotek, które raz po raz zbierają manto. Cytując recenzenta:

  „Tantei Opera Milky Holmes polecam cynicznym osobom o czarnych, kamiennych sercach, które kolejne niedole bohaterek będą kwitować wybuchami szyderczego śmiechu”

  Pod powyższym się oburącz podpisuję.
 • Avatar
  Diablo 19.12.2020 18:01
  Komentarz do recenzji "Mikakunin de Shinkoukei"
  A dziękuję, staram się;)
 • Avatar
  Diablo 18.12.2020 21:43
  Komentarz do recenzji "Mikakunin de Shinkoukei"
  Pozwolę sobie się wtrącić w dyskusję. Zgaduję, że God Himself mówiąc o „Lady Benio jako Otaku” miał na myśli jej ciągoty w stronę szwagierki, które z tego co pamiętam podpadały pod nieomalże obsesję.

  A że w japonii „otaku” nie odnosi się li tylko do maniaków anime, ale każdego nadmiernie oddanego pasji fanatyka, to takie epitet miał jak najbardziej ręce i nogi.
 • Avatar
  Diablo 17.12.2020 17:31
  Re: Akapit
  Komentarz do recenzji "Citrus"
  A dziękuję.

  I przyznam, że po przypomnieniu sobie powyższego po 2 latach też się rozbawiłem:). A że wycięte z kontekstu całości brzmi tak jak brzmi… Taki urok wycinania z kontekstu.
 • Avatar
  Diablo 26.10.2020 21:41
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam ZZ"
  O dziwo bardzo obiektywna recenzja.


  A dziękuję za miłe słowa.
 • Avatar
  Diablo 21.10.2020 12:02
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam Unicorn"
  W gruncie rzeczy Federacja dostała łomot głównie ze względu na zaskoczenie plus fakt, że w tej bazie były niezbyt zaawansowane, seryjne gundamy. Resztki Zeonu, poza tym czerwonym behemotem, też operowały zresztą sprzętem z technologicznego skansenu. Pojawiły się potem lepsze jednostki federacyjne, nawet pomijając samego Unicorna, i łomot zaczął się odwracać.
 • Avatar
  Diablo 21.10.2020 10:58
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam Unicorn"
  Jestem praktycznie pewny, że pojawia się tylko tutaj.
 • Avatar
  Diablo 1.10.2020 21:42
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam Narrative"
  Taki urok demokracji, że możemy mieć zupełnie rozbieżne zdania na temat dwóch, skądinąd różnych, produkcji rozgrywających się w tym samym uniwersum:)
 • Avatar
  Diablo 27.09.2020 22:34
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam Unicorn"
  Teoretycznie może być, rozgrywa się w końcu 50 lat po wydarzeniach z Unicorna, więc ludzkość miała dość czasu, żeby znów zacząć się radośnie brać za łby.

  Ale prywatnie nie brałbym Victory za część „obecnego” kanonu. Bardziej trzeba by to teraz rozpatrywać jako spin off czy inne Expanded Universe, jak to wygląda choćby z dzisiejszymi Gwiezdnymi Wojnami.
 • Avatar
  Diablo 27.09.2020 21:55
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam Unicorn"
  Nie oglądałem Victory, ale sądząc po tym, co napisano w tutejszej recenzji powiedziałbym, że to spin off rozgrywający się w realiach Universal Century
 • Avatar
  Diablo 27.09.2020 17:57
  Komentarz do recenzji "Kidou Senshi Gundam Unicorn"
  Poza Maridą nie bardzo było tam kogo lubić. No, z wyjątkiem Frontala.  kliknij: ukryte 

  A reszta? Banagher do przesady idealistyczny i pacyfistyczny, Mineva z grubsza taka sama. Ridhe to niestabilny psychicznie, potencjalny wariat. Angelo to wariat pełną gębą zapatrzony jak cielę we Frontala. Przyjaciółka Banaghera, jak sami zauważyliście, też ma wyraźne problemy emocjonalne. Jeszcze tylko mistrz Maridy dawał radę i wybijał się dość pozytywnie.
 • Avatar
  Diablo 8.05.2019 23:40
  Re: MPDG?
  Komentarz do recenzji "Kimi no Suizou o Tabetai"
  Fakt, Sakura faktycznie może się kojarzyć z MPDG, ale mimo wszystko tak bym jej nie określił. Bywa trochę zwariowana i ekscentryczna, ale do uroczej wariatki to trochę jej jednak brakuje. A i bohater „Trzustki” średnio się wpisuje w schemat „biednego udręczonego wrażliwca, którego dziewczyna rzuciła i jeszcze go życiu w dupsko kopło”.
 • Avatar
  Diablo 8.05.2019 19:27
  Re: Odpowiedź na komentarz do anime Kimi no Suizou wo Tabetaii
  Komentarz do recenzji "Kimi no Suizou o Tabetai"
  Problem w tym, że dramat stanowi duży kawałek tego filmu. Tak w sumie to jakąś połowę.


  I tu jest właśnie pies pogrzebany. Ty odbierasz całość trzustki jako dramat, ja natomiast jako okruchy życia, których tłem jest dramat związany ze śmiertelną chorobą.

  To trochę jak z, dajmy na to, płomiennym romansem rozgrywającym się w ogarniętej wojną Europie. Są sceny walk, gdzieś tam giną ludzie itd, ale konflikt jako taki nie stanowi głównego tematu filmu. Mam nadzieję, że jasno teraz wyraziłem swój pogląd na film:).

  Zasadniczo co rozumiesz przez „walkę ze śmiertelną chorobą”?


  Akurat jeśli o tę wypowiedź chodzi, to fakt źle się wyraziłem. Ale tu mam nadzieję wystarczy moje wyjaśnienie powyżej.

  A co do waszych opinii o scenach z Małego Księcia, to się podpisuję pod obiema opiniami. Pomijając fakt, że tej książki kompletnie nie trawię, to te akurat sceny były spierdzielone strasznie.
 • Avatar
  Diablo 7.05.2019 23:32
  Komentarz do recenzji "Kimi no Suizou o Tabetai"
  Tyle tylko, że w moim odczuciu postrzeganie tego filmu w kategorii dramatu jest błędem. Jak sam zauważyłeś, dramat z tego nędzny. Zdecydowanie zdrowiej postrzegać to jako okruchy życia, które wykorzystuję motyw walki ze śmiertelną chorobą, żeby przy okazji przekazać jakieś „pro­‑żywotne” przesłanie.

  Poza tym, w moim odczuciu, lepiej postaci Zwykłego Kolegi oddaje wydanie mangowe. Film co najwyżej rozwija wizję mangową, i trochę ją poszerza, wysuwając bardziej na pierwszy plan postaci bohaterki.
 • Avatar
  Diablo 25.10.2017 22:43
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Ordinal Scale"
  Samo w sobie rzucanie błotem mnie nie bawi. Sztuka rzucać błotem tak, by nadać temu odpowiednio humorystyczny ton. Być może mam marnej jakość gust, ale trudno. Każdy ma prawo czerpać radość z tego, co on akurat lubi a nie da się każdego zadowolić.

  Recenzja mnie ubawiła, lubię sarkastyczne teksty redaktora Slova, a to czy z jego tezami bądź ocenami z recenzji, tej bądź innych, się zgadzam to już zupełnie inna rzecz.
 • Avatar
  Diablo 25.10.2017 17:21
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Ordinal Scale"
  Do reszty recenzji nie mam zastrzeżeń. Lepsze od niej będą tylko komentarze :D


  Jak na razie komentarze, z całym szacunkiem dla komentujących, póki co się do tekstu recenzji nie umywają… Co nie oznacza, że uważam je za jakieś szczególnie złe, po prostu recenzja taka miodna. Od dłuższego czasu się tak nie uchachałem :)