Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Diablo

 • Avatar
  Diablo 4.12.2013 23:31
  Re: ...
  Komentarz do recenzji "White Album 2"
  Pierwsze Whity faktycznie charakteryzowały się, w większości silnymi sylwetkami kobiecymi, miały jednak za to ciepłą kluchę za głównego bohatera. Poza tym, obie serie należą do różnych gatunków. Pierwsze dwa Whity były obyczajówkami skierowanymi raczej do widzów starszych, co najmniej wieku głównych bohaterów. Natomiast wersja 2013 to już w gruncie rzeczy komedia romantyczna z domieszką obyczajówki i odrobiną dramatu, której targetem jest raczej młodzież. A młodzież woli coś prostszego i dynamiczniejszego, niż szara proza życia z bohaterem­‑myślicielem na dokładkę.

  Poza tym, myślę, że co by o nowej wersji White nie mówić, to i tak jest ona całkiem bogata w emocje. Jasne, to nie ten poziom co części poprzednie, ale tak czy siak im dalej w las tym więcej rozterek, cichych dramatów i prób bycia odpowiedzialnym. Całość jest po prostu podana w formie dynamiczniejszej, a przez, być może nieco płytszej.
 • Avatar
  Diablo 4.12.2013 23:04
  Re: ...
  Komentarz do recenzji "White Album 2"
  Takie postaci mogą pełnić rolę przeciw wagi dla osób z bardziej płytkim charakterem, mogą stanowić stronę do wspierania przez miłośników takich właśnie osobowości, mogą ubogacać opowieść, wreszcie mogą przydać się w dalszej część historii jeśli akurat scenarzystę w trakcie oświeci i postanowi nagle przewrócić historię do góry nogami…
 • Avatar
  Diablo 4.12.2013 11:49
  Re: ...
  Komentarz do recenzji "White Album 2"
  Tak gwoli ścisłość. Ja też się nie czepiam w żaden sposób Ogiso. Ja tylko przedstawiłem możliwą teorię stojącą z „szmacim” poczuciem pana „q”.
 • Avatar
  Diablo 3.12.2013 23:05
  Re: Co?
  Komentarz do recenzji "White Album 2"
  A ja podejrzewam, że mu chodzi o Setsunę…  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Diablo 3.12.2013 08:29
  Re: Co?
  Komentarz do recenzji "White Album 2"
  Też jestem ciekaw…
 • Avatar
  Diablo 1.12.2013 10:41
  Re: Nie takie złe na razie
  Komentarz do recenzji "White Album 2"
  Tak się zastanawiam… To szczera ocena Kazusy, czy może zabarwiony ironią wyraz żalu?
 • Avatar
  Diablo 27.11.2013 11:08
  Re: Bardzo powierzchowna recenzja
  Komentarz do recenzji "Mahou Shoujo Madoka Magica"
  Ale nie wziąłeś pod uwagę, że autor recenzji z premedytacją nie wspomniał o tym nawiązaniu w recenzji, wychodząc z założenia, że osoby oglądające Madokę, same domyślą się istnienia tej aluzji i wytykanie jej palcem w recenzji mogłoby by odebrane jako kpina z ich inteligencji.
 • Avatar
  A
  Diablo 21.11.2013 21:23
  Komentarz do recenzji "Cleopatra DC"
  Osobiście wymęczyłem się przy tym tytule okrutnie. Wymienione w recenzji groteskowe postaci kobiece, wpieniający jak dla mnie charakter „słodkiej idiotki” Cleo, fabuła w której dziury fabularne i większe bądź mniejsze bzdury występują gęściej niż ustawa przewiduje… W mojej skromnej opinii, tytuł ten to porażka straszna.
 • Avatar
  Diablo 3.11.2013 22:45
  Komentarz do recenzji "Wojowniczki z Krainy Marzeń"
  Kurcze, jak człowiek czyta tego typu rzeczowy i racjonalny komentarz, który bądź co bądź niewiele suchych nitek zostawia na jednej z bardziej przez niego lubianych serii, to aż się tak jakoś głupio robi…
 • Diablo 30.10.2013 17:56:44 - komentarz usunięto
 • Diablo 25.10.2013 12:41:37 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Diablo 19.10.2013 22:31
  Komentarz do recenzji "Legend of Lemnear: Kyokuguro no Tsubasa Valkisas"
  Nic szczególnego. Fabuła istnieje tu w stopniu mniejszym niż w przywołanym Conanie Barbarzyńcy, postaci są tak sztampowe, że aż serce boli, a jedynymi ewentualnymi plusami mogą być całkiem estetyczne nagie biusty i może jeszcze potyczka z kamiennym gigantem, która to wyszła w miarę zgrabnie. Ale tak czy siak, tytuł tylko dla naprawdę wielkich i wyposzczonych miłośników tego typu staroci…
 • Avatar
  A
  Diablo 14.10.2013 21:31
  Komentarz do recenzji "Idol Fight Suchie-Pai 2"
  Głupie, bez sensu i chaotyczne… Nawet oka nie bardzo jest na czym tu zawiesić.
 • Avatar
  A
  Diablo 13.10.2013 23:36
  Komentarz do recenzji "Rurouni Kenshin [2012]"
  Obejrzałem ten film bez jakichkolwiek styczność z mangą czy też anime i jak na mój gust, to jest on zwyczajnie średnie. Jasne, ma swoje bardzo udane momenty, jak przywołane w recenzji świetne walki, może z wyjątkiem rozczarowującej ostatniej bądź też groteskowego „imperatora”, ale nie zmienia to faktu, że w czasie seansu trochę się jednak nudziłem i zerkałem co jakiś czas ileż to mi jeszcze czasu do końca zostało. Nie twierdzę jednak, że film ten jest na wskroś zły. Według mnie to po prostu przeciętny średniak, z całym wynikającym z tego dobrem inwentarza…
 • Avatar
  A
  Diablo 13.10.2013 21:39
  Komentarz do recenzji "Azumi"
  Świetny film z genialnie przedstawionymi scenami walki i, w moim mniemaniu, całkiem ciekawą fabułą. Miód dla oczu…
 • Avatar
  A
  Diablo 13.10.2013 21:37
  Komentarz do recenzji "Azumi 2: Miłość albo śmierć"
  Kiepski film, zwłaszcza w porównaniu z genialną w moim mniemaniu jedynką… Gdzieś zaniknął świetny klimat, ciekawa fabuła i lekkość walk zaprezentowana w części pierwszej.
 • Avatar
  A
  Diablo 28.09.2013 23:53
  Komentarz do recenzji "Kotonoha no Niwa"
  Grafika, pomijając postacie i ich animacje, które według mnie wyszły nieco słabiej, była prześliczna, zwłaszcza efekty padającego deszczu i światłocienie. Pod tym względem istne cudeńko. Ale fabuła… No cóż, nie twierdzę, że nadawała się do tego by o kant pośladków ją rozbić, ale nie była też w mojej ocenie jakoś szczególnie pociągająca. Owszem, śledziło się ją nawet miło, czasem z prawdziwym zainteresowaniem, ale bez jakiegoś wielkiego szały. Aczkolwiek miłośnicy spokojnych i delikatnych historii obyczajowych powinni być z seansu jak najbardziej zadowoleni.
 • Avatar
  A
  Diablo 7.09.2013 16:48
  Mhm...
  Komentarz do recenzji "Aoki Honou"
  Znalazłem, zdobyłem i obejrzałem. I cóż… Tytuł, jak powiedział Grisznak, jest w zasadzie pozbawiony jakichś większych zalet, czyli po prostu nijaki. Fakt, całkiem nieźle się sprawdza jako przestroga ale w zasadzie to chyba jedyna naprawdę pozytywna rzecz którą można o tej OAV powiedzieć. A tak swoją drogą, wyraz twarzy jaki ma przez lwią części czasu Ryuuichi jest po prostu epicki…
 • Avatar
  Diablo 28.08.2013 22:07
  Re: ''Nawet śmierć nas nie rozłączy! Nie żartuję''
  Komentarz do recenzji "School Days"
  Taki to już ten tytuł jest. Tak okropny, że aż dobry. Przepełniony makabrą do tego stopnia, że aż człowiek po wszystkim, zacytuję cię „chichoczę do siebie jak Renia z Higurashi”.
 • Avatar
  Diablo 12.08.2013 21:53
  Re: Mieszane uczucia, z lekką przewagą pozytywnych
  Komentarz do recenzji "Zetsuen no Tempest ~The Civilization Blaster~"
  Faktem jest, że druga połowa tak nieco miażdży klimat zbudowany przez pierwsze kilkanaście odcinków, ale nawet wtedy Zetsuen był tytułem wyjątkowym, a klimacik poprzednich odcinków mimo wszystko nadal pobrzmiewał. Poza tym ostatnie odcinki i tak wynagradzały ewentualne cierpienia wywołane komedią romantyczną.
 • Avatar
  Diablo 12.08.2013 12:56
  Re: Mieszane uczucia, z lekką przewagą pozytywnych
  Komentarz do recenzji "Zetsuen no Tempest ~The Civilization Blaster~"
  Wybacz, nie chciałem być wobec ciebie protekcjonalny. Jeśli cię uraziłem, a najwyraźniej to zrobiłem, to przepraszam. Nie to było moją intencją i przyznaję też, że użyłem nie najszczęśliwszego sformułowania.

  Fakt, opisałeś Aikę bez zdradzania co ważniejszych treści z nią związanych, natomiast ja nie zrobiłem tego w obawie, że mi się ta sztuka nie uda. Tym niemniej rozumiem twoją uwagę i przyjmuję ją do wiadomości, na przyszłość natomiast postaram się tego typu błędów unikać.
 • Avatar
  Diablo 12.08.2013 09:57
  Re: Mieszane uczucia, z lekką przewagą pozytywnych
  Komentarz do recenzji "Zetsuen no Tempest ~The Civilization Blaster~"
  Mój drogi, nie opisałem Aiki właśnie dlatego, że to postaci szalenie intrygująca i jak powiedziałeś, poznawana praktycznie przez cały serial w ciągu retrospekcji. Zasadniczo, to można rzec, że to ona jest tu głównym daniem i nie chciałem swoim opisem zabijać przyjemności tym którzy po serial sięgną.
 • Avatar
  Diablo 8.08.2013 21:53
  Komentarz do recenzji "Zetsuen no Tempest ~The Civilization Blaster~"
  A pokaż ty mi człowieku w pełni obiektywną recenzję czegokolwiek? Obiektywna może być najwyżej maszyna a nie człowiek. I z jakiej racji TWOJA opinia, że ta seria nie zasługuje na taką ocenę, ma wpływać na MOJĄ opinię o niej? Jeśli nie zgadzasz się z moimi poglądami, napisz własną recenzję alternatywną i pokaż mi przy okazji jak ma wyglądać recenzja „obiektywna”. Chętnie sobie poczytam.
 • Avatar
  Diablo 31.07.2013 22:08
  Re: OVA
  Komentarz do recenzji "Sankarea: Wagahai mo... Zombie de Aru..."
  Wszystko na to wskazuje. Oby jak najszybciej…
 • Avatar
  Diablo 31.07.2013 22:07
  Komentarz do recenzji "Sankarea [2012]"
  Nic dodać, nic ująć.