Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Nanami

 • Avatar
  Nanami 20.06.2020 21:53
  Re: Kami no Tou (Tower of God) po 12 odcinku
  Komentarz do recenzji "Kami no Tou"
  No nie, tego komiksu jest obecnie jakieś 476 rozdziałów, a Rachel pojawia się w nim tu i ówdzie, mniej lub bardziej aktywnie i robiąc różne rzeczy, które powodują, że jest nielubiana przez fandom, łagodnie mówiąc. Można by je wymieniać, ale ta nienawiść to kumulacja ładunku emocjonalnego pewnych scen, które trzeba odczuć samemu.
 • Avatar
  Nanami 3.05.2020 10:45
  Re: Kami no Tou (Tower of God) po 5 odcinku
  Komentarz do recenzji "Kami no Tou"
  Ale to jak „ulepszyli” strój Hwaryun to już nie przeszkadza? (czarny lateksik) ;-)
  A co do samej sceny – o ile w webtoonie faktycznie wyszło „bardziej tajemniczo”, tak wadą na pewno było to, że nigdy do tego już nie wrócono i nie pokazano co się właściwie stało. Co zresztą dotyczy wielu wydarzeń… nie lubię „zawieszonych” tajemnic bez odpowiedzi.
  No i zmiany cały czas są, ale jak dla mnie to i lepiej, o ile SIU trzyma nad tym pieczę. Głównie w przedstawieniu Khuna, jego motywacji, relacji z Marią. Są bardziej 'jak w mangach' ;-)
  I z tej sceny bardziej mnie intryguje zupełna rozbieżność komentarza Lero Ro co do tego, co się stało.
  Ja się tam dalej nieźle bawię (a z manghwą jestem na bieżąco).
 • Avatar
  Nanami 13.04.2020 11:51
  Komentarz do recenzji "Kami no Tou"
  Jest to wynik uzgodnień między autorem mangwhy (koreańskiej) oraz twórców. Nie wiem czemu akurat tak, ale skoro tak uzgodnili, to okej.
  „Bam” (po koreańsku) to „yoru” (po japońsku) to po prostu „noc” (po polsku). Czyli tłumaczą jego imię. Inne znaczenie jego imienia to „kasztan”, zapewne ta jadalna odmiana, bo czasem jest używane w formie żarciku typu „wyglądasz smacznie”.
  Tak samo niektóre inne słowa… „shinsu” zostało „kami no mizu”, czyli dosłownie boską wodą.
  Generalnine tu jest spory misz masz językowy, bo i Jahad czyta się jako „Zahard” (i tak też było kiedyś tłumaczone, więc tak funkcjonuje póki co najsilniej w sieci), tak samo imię „Rachel” się czyta na zupełnie inną modłę itd.
 • Avatar
  Nanami 13.04.2020 11:42
  Komentarz do recenzji "Kami no Tou"
  Aaa, Mr Pikiel! No cóż, on wypada „blado” przy całej reszcie rzeszy postaci, które „nie zasługują” by przejść dalej… poza tym ma swoje „momenty”, więc jestem w stanie wybaczyć haha. Ale właśnie na tym też trochę polega odmienność „Tower of God” od klasycznych shounenów, że nie moralizuje, nie eliminuje elementów, które sięgają po różne amoralne rozwiązania… wręcz podkreśla, że to „normalny” sposób zdobywania kolejnych poziomów.
  W końcu inna nieoficjalna nazwa tej serii to  kliknij: ukryte  ;-)
 • Avatar
  Nanami 13.04.2020 10:44
  Komentarz do recenzji "Kami no Tou"
  ...którego dupka? Bo ich tam tyle jest, że hej ;)
 • Avatar
  Nanami 19.01.2020 11:33
  Re: Dobre, ale nie rób więcej
  Komentarz do recenzji "Made in Abyss"
  Dla mnie to właśnie takie anime, które nie powinno mieć więcej sezonów.
  Sezon pierwszy urzekł mnie, oczarował, kusił tajemnicą Otchłani. Ale… to tak bardzo fałszywy wabik. Dalej nie jest coraz piękniej, coraz bardziej tajemniczo. Jest coraz bardziej ohydnie, coraz bardziej odczłowieczająco, odpychająco. I jeszcze silnie skontrastowane z małoletnim wiekiem bohaterów. I ja naprawdę mam wysoką tolerancję na różne udziwnienia, ale to była pierwsza manga, którą przerwałam, bo mnie odrzuciła. I na myśl, że to ma być zanimowane… Okej, jest coś fascynującego w tym szaleństwie, ale tak, to jest chore ;-)
 • Avatar
  R
  Nanami 26.09.2019 14:02
  Komentarz do recenzji "Tsurune -Kazemai Koukou Kyuudou Bu-"
  Kurczę, przeczytałam recenzję od deski do deski (właściwie z grubsza się z nią zgadzam), ale… gdzie jakieś nawiązanie do tytułu? Tsurune – pojawia się w „dwóch zdaniach o”, ale dalej już występuje tylko jako tytuł. A w końcu pełni ważną rolę, a japońscy widzowie z grubsza są w stanie powiedzieć, co to właściwie jest. I nie jest to też żaden spoiler, że to dźwięk jaki wydaje idealnie (...specyficznie?) wypuszczona strzała. Ten element dodaje warstwy estetycznej całej serii, a ja uwielbiam takie elementy wiążące.
 • Avatar
  A
  Nanami 19.06.2019 22:36
  Komentarz do recenzji "Tate no Yuusha no Nariagari"
  Ten moment kiedy  kliknij: ukryte 
  Aczkolwiek muszę przyznać – końcówka jest całkiem niezła. Bo i pozostali yuusha dostają po tyłkach i nie paradują tak bezczelnie po ekranie.
 • Avatar
  A
  Nanami 14.06.2019 20:31
  Całkiem nieźle odkurzona perełka!
  Komentarz do recenzji "Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Kaikou"
  Bo taaaak, oryginalna seria jest dla mnie perełką – mimo że nie przepadam za space operami samymi w sobie.
  Jak dla mnie Production I.G. poradził sobie naprawdę dobrze – zwłaszcza w świetle tych wszystkich ostatnich prób odkurzania „antyków” przez różne studia. Bo po prostu nie przekombinowali, nie chcieli stworzyć czegoś nowego i nie chcieli obcinać wątków, by upchać jak najwięcej.
  Nie pamiętam, by w oryginalnej serii było aż tyle podtekstów wątków miłości między chłopcami hahahahah. Ale w sumie polityczna intryga i charyzma porywały mnie zdecydowanie bardziej, niż jakieś pełne uwielbienia spojrzenia czy poklepywanie się po ramieniu i tak dalej.
  Zastosowana technika 3D nie razi po oczach! Ogromny plus. I cóż, studio bardzo dobrze wykorzystało współczesne możliwości, by przenieść na ekran te futurystyczne wizje nowoczesnej technologii – ładny cukierek, doceniam.
  A że nie mogę się doczekać ciągu dalszego, to pewnie znów wezmę się za oryginalną serię hahaha…
  8/10
 • Avatar
  A
  Nanami 2.06.2019 19:47
  Komentarz do recenzji "Lost Song"
  Ależ to było głupiutkie, ale że wiedziałam, że takowe jest, to nawet całkiem nieźle, zupełnie niezobowiązująco się to to oglądało ;-)
  Generalnie to co mnie przytrzymało przy seansie to na pewno ciekawy plot­‑twist oraz ogólny zamysł.
  Bohaterów da się podsumować w dwóch słowach, ale cóż, nie spodziewałam się od nich głębi.
  Piosenki są znośne, a „Song of Destruction” uwielbiam hahah.
  W ostatnim odcinku poza kwikogennymi zwrotami akcji w sumie chciałabym jednak usłyszeć, co spowodowało konkretnie, że Finis zmieniła zdanie… I czy je w ogóle zmieniła?  kliknij: ukryte 
  No i jak dla mnie to anime mogłoby mieć nawet te 7. odcinków – epickie zakończenie dla typowo Disneyowskiej historii!
  Całościowo daję 6/10 hahahah.
 • Avatar
  A
  Nanami 30.03.2019 20:50
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization"
  Hm generalnie myślałam, że jestem całkiem odporna na SAO i jego wyciągnięte z… rękawa pomysły i w ogóle. Ba, dobrze się bawiłam oglądając pierwszą część (reszty już niezbyt). I nawet początek Alicyzacji mnie bawił, jeśli przymknąć oko na to i owo. Ale… im dalej, tym gorzej, o wiele gorzej. Znów motyw zdobywania poziomów wieży i pokonywania przeciwników. Sama końcówka mnie zirytowała i znudziła – przeskakiwałam już sceny całe, bo nie mogłam znieść tego BLA BLA BLA okej zaraz umrę, ale jeszcze opowiem cały swój życiorys. I matko, jakie to obleśne było – chyba miało szokować widza, ale mnie po prostu obrzydziło. A najgorsze, że tutaj nic z niczego nie wynikało… była Alicja, był Eugeo. I w sumie to nic nie zmieniło. A walkę prowadzi się na zasadzie „kto jest bardziej zdeterminowany ten wygra”, no super. Pamiętam też, że Kirito ileś odcinków wstecz darował życie któremuś rycerzowi – silnie sugerując, że pewnie wróci i dołączy się do ostatniej walki, albo chociaż zaważy na losach… jasssssne. Zapomniane, dawno i nie prawda.

  Ale już absolutnie rozwalił mnie odcinek 24, gdy nagle „aaa no tak, Kirito nie siedzi sobie tam w tej grze na luzie tylko mieli go uratować, bo on przecież umiera” i powrót do rzeczywistego świata po wielu odcinkach zapomnienia tylko po to, by  kliknij: ukryte 

  4/10.
 • Avatar
  A
  Nanami 27.03.2019 19:53
  I ostatni odcinek!
  Komentarz do recenzji "Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue"
  I ja w sumie żałuję, że to już ostatni odcinek.
  Wyszła z tego taka lekka seria z „okruchami życia”, do której przyjemnie usiąść z kubkiem gorącej herbaty wieczorem, zatopić się w fotel i niezobowiązująco sobie odpalić kolejny odcinek.

  Lubię koty, więc sam element „koci” już jest dla mnie zaletą samą w sobie.

  Ciekawie poprowadzona narracja – pół odcinka to Subaru i jego perspektywa, a potem zamiana ról – oglądamy jeszcze raz te same wydarzenia, ale z perspektywy kociej. I zasadniczo nie odntowałam żadnych większych wpadek, które by świadczyły, że autor o kotach nie ma zielonego pojęcia. Całkiem nieźle wyszło ukazanie tego, że człowiek (aczkolwiek totalnie zielony człowiek, który na dodatek ma również problemy z fobią społeczną) zupełnie inaczej może odbierać różne rzeczy niż zwierzę, które posiada.


  Animacja może nie była najwyższych lotów, ale utrzymywała stały poziom. Muzyka tak samo.

  I w sumie mi tam się spodobała „przemiana” Subaru – że zaopiekowanie się kotem zmusiło go do większej liczby interakcji z ludźmi, że nagle dostrzegł tych ludzi wokół siebie… że zaczął dostrzegać wiele rzeczy, o których nigdy wcześniej nie myślał.

  Jak dla mnie ostatecznie takie 7,5/10.
 • Avatar
  Nanami 3.01.2019 10:19
  Komentarz do recenzji "Akagami no Shirayukihime [2016]"
  Tom 8, rozdział 32, ale z tego co pamiętam, zakończenie było zmienione względem mangi.
 • Avatar
  Nanami 21.12.2018 19:36
  Komentarz do recenzji "Banana Fish"
  - główny bohater Ash ma 17/18 lat i ostatnie lata życia spędził pod „opieką” pedofila, więc nawiązań do tej tematyki jest sporo. W końcu cała seria jest o jego próbie ucieczki z tego środowiska oraz rewanżu za doznane krzywdy. Jednak nie tak łatwo oderwać się mu od przeszłości, więc zapędy pedofilskie w wykonaniu mężczyzn z pociągiem do chłopców są… niemalże stałym elementem… są jednak przedstawione jako odrażające i odpychające, naturalnie.
  - drugi główny bohater Eiji pełni rolę, którą zwykle mają kobiety w tego typu seriach (mentalne wspieranie głównego bohatera oraz posiadanie ogromnej empatii i wrażliwości)
  - pomimo tego, jest tylko jeden męsko­‑męski pocałunek między nimi i pełni on rolę utylitarną, a nie romantyczną (przekazanie wiadomości).
  Jak to opisują w fandomie, jest to seria z parą homoseksualną (mocno naciągając, bo ta kwestia nie jest nigdy wprost poruszana); a nie o parze homoseksualnej.
 • Avatar
  A
  Nanami 10.12.2018 15:58
  10 odcinek what.
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online: Alicization"
  Jak długo anime oglądam, a trochę to już będzie, w życiu się nie spotkałam z „disclaimer” z ostrzeżeniami dla młodocianych widzów. Już myślałam, że to jakiś żart albo część wewnętrznego systemu w fabule, a tu jednak nie! ...może to ze względu na jednak dosyć młodą grupę docelową oraz okupowany time­‑slot (dla młodzieży) i jednak to był bardzo poryty odcinek i niesmaczny, więc w sumie…
  Kupy to się nie trzyma w ogóle, leci na tych samych schematach typu Kirito jest ponad zasadami i zawsze się zjawia, by uratować dzień [tm]. Ale mimo wszystko nie jest złe jako zapychacz czasu.
  W ogóle ten cały taboo index pomijając, to gdzie do jasnej anielki są ich przełożeni?!
 • Avatar
  Nanami 9.12.2018 18:01
  Re: odcinek 22
  Komentarz do recenzji "Banana Fish"
  Znaczy to też nie taka potwierdzona w pełni informacja, ale tyle czasu ma zarezerwowany slot odcinek 24 Banana Fish więc oby tak faktycznie było :)
  Z tym przygotowaniem to jak z 22 odcinkiem…  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Nanami 9.12.2018 16:22
  Re: odcinek 22
  Komentarz do recenzji "Banana Fish"
  Ostatni odcinek ma mieć 40 minut, więc bardzo prawdopodobne, że zekranizują również Garden of Light.
  Nie da się być przygotowanym na to zakończenie…
 • Avatar
  Nanami 17.07.2018 19:33
  Re: 1 ep
  Komentarz do recenzji "Banana Fish"
  Tak, całe dwie, z tego co pamiętam. Obsada jest zdominowana przez mężczyzn, jako że to gangi uliczne i mafie i takie tam klimaty.
 • Avatar
  Nanami 17.07.2018 19:32
  Re: 1 ep
  Komentarz do recenzji "Banana Fish"
  Czego się możesz spodziewać:
  - licznych odwołań do dziecięcej pornografii i wykorzystywania młodych chłopców przez starych obleśnych dziadów,
  - gwałtów, głównie w wykonaniu mężczyzn na mężczyznach (w celu upodlenia i uprzedmiotowiania niż pożądania jako takiego)
  - jednego buziaka, w wątpliwie romantycznym kontekście ( kliknij: ukryte 
  - relacja między głównymi bohaterami nie jest w żadnym momencie ich znajomości oparta na pożądaniu, przynajmniej wg mnie.

  Jest tu sporo patologicznych sytuacji, które w żadnym momencie nie są gloryfikowane czy podkolorowane. Są takie jakie mają być – odrażające i obleśne. Ale są. Ale nie podciągałabym tego nigdy pod „shonen­‑ai” czy „yaoi”.
 • Avatar
  Nanami 10.07.2018 10:38
  Komentarz do recenzji "Banana Fish"
  W końcu do nieco uwspółcześniona adaptacja mangi z lat 80' i 90' więc zapewne nie da się uniknąć bycia „kliszową”. I jeśli tak faktycznie będzie, to może nawet lepiej, że nie ukrywają się z tym od początku, bo ktoś, komu to nie podejdzie, od razu może odpuścić sobie i nie być wodzonym za nos.
  I dłuższy moment zastanawiałam się jakie zaś „wątki miłosne” (bo ja żadnych nie zauważyłam), dopiero po komentarzu Tamakary zaczaiłam. No, to było wymuszone, ewidentnie, jednostronnie. Najwyraźniej i taki wątek zostanie później poruszony, ja to potraktowałam jako jeden z wielu licznych lampek, o czym dalej to to może być.
 • Avatar
  Nanami 9.07.2018 23:19
  Komentarz do recenzji "Banana Fish"
  Ja podzielam zdanie, że było ciekawie i intrygująco. Wprawdzie nic specjalnie zaskakującego, ale nie tego spodziewam się po pierwszym odcinku – ma mi przedstawić bohaterów i sprawić, by mnie zaciekawiły ich losy – i to się udało.
 • Avatar
  Nanami 23.06.2018 23:31
  Komentarz do recenzji "Darling in the Franxx"
   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Nanami 23.06.2018 19:58
  Komentarz do recenzji "Darling in the Franxx"
  I nikt nie trafił hahaha :D
   kliknij: ukryte 
  Aczkolwiek u mnie plus za dosadne ukazanie, że ten cały bajzel wcale nie tak łatwo im będzie odkręcić, o ile w ogóle przetrwają.
  2 odcinki do końca.
 • Avatar
  Nanami 19.05.2018 13:38
  Re: Odcinek 19
  Komentarz do recenzji "Grancrest Senki"
  Pozostaje tylko niemrawo usprawiedliwiać ten odcinek tym, że oszczędzają budżet na wielkie ostateczne starcie ;)
 • Avatar
  A
  Nanami 6.04.2018 20:29
  I połowa serii!~
  Komentarz do recenzji "Grancrest Senki"
  I nagle, kiedy Marinne i Alexis (i Mirza…) znikają z pola widzenia, wszystko staje się takie lepsze i ciekawsze! I naprawdę ciekawi mnie ten wątek wyzwolenia rodzinnej ziemi Theo. I nowy opening jest taaaki udany!!
   kliknij: ukryte