Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Avellana

 • Avatar
  Avellana 11.08.2011 09:18
  Re: Bardzom ciekawy za co usunięto mój komentarz ?
  Komentarz do recenzji "Kenkou Zenrakei Suieibu Umishou"
  Krótkie wyjaśnienie: komentarz został usunięty za wulgaryzm w temacie. Wyłącznie od dobrej woli moderacji zależy, czy komentarze zawierające wulgaryzmy będą edytować, czy też kasować w całości – mają do tego prawo. Gdyby krytyka była wyrażona w takiej formie, jak w pierwszym akapicie powyższego komentarza (mało uprzejmej, ale niewulgarnej), komentarz nie zostałby usunięty.
 • Avatar
  Avellana 22.07.2011 09:31
  Re: Błąd w recenzji
  Komentarz do recenzji "Mazinkaiser"
  Błąd w tagu po prostu – poprawione.
 • Avellana 21.07.2011 12:22:20 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Avellana 21.07.2011 09:48
  Re: Hmm... bardzo logiczne:D
  Komentarz do recenzji "Great Teacher Onizuka"
  Obaj panowie – ze szczególnym uwzględnieniem Hitoriego – proszeni są o pilne zaniechanie wycieczek osobistych, jeśli ta dyskusja ma być kontynuowana.

  Edit: nie, żebym nie uprzedzała… Dalsze kontynuowanie dyskusji będzie po prostu usuwane.
 • Avatar
  Avellana 17.07.2011 08:46
  Re: Kikoushi Enma.?
  Komentarz do recenzji "Dororon Enma-kun Meeramera"
  Polecam lekturę przynajmniej drugiego akapitu recenzji. Można się z niego dowiedzieć m.in., że Demon Prince Enma czyli Kikoushi Enma jest oparte na innej mandze tego samego autora, wykorzystującej te same postaci, co Dororon Enma­‑kun...
 • Avatar
  Avellana 6.07.2011 15:55
  Re: Słowo do recenzji vol. 2.
  Komentarz do recenzji "Ghost in the Shell 2.0"
  W zasadzie miałam się nie wtrącać, ale… Oceny, jak zawsze, pełnią rolę służebną i drugorzędną wobec samego tekstu recenzji. Ta akurat nie jest szczególnie długa, pozwolę sobie jednak zacytować dwa kluczowe fragmenty:

  Zegarmistrz napisał(a):
  Czegokolwiek nie mówić by o Ghost in the Shell, trzeba przyznać, że pierwsza wersja filmu robiła wrażenie.


  oraz

  Zegarmistrz napisał(a):
  Pytanie brzmi, po co oglądać tego typu „dzieło”, skoro można zdecydować się na starszą i przy tym o wiele lepiej wykonaną oryginalną wersję? Moim zdaniem mija się to z celem. Stąd więc taka, a nie inna ocena.


  Od razu uprzedzam, że na dalszą dyskusję w tym momencie całkiem po prostu nie mam czasu: jeśli komuś naprawdę zależy, możemy wrócić do tej kwestii mniej więcej w połowie sierpnia (a może we wrześniu – nie obiecuję). Mogę jednak zaręczyć, że publikowane w portalu Tanuki recenzje zostały uznane za odpowiednie zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym.
 • Avatar
  Avellana 2.07.2011 22:37
  Re: Powprawka
  Komentarz do recenzji "Yondemasu yo, Azazel-san"
  Fakt, poprawione.
 • Avatar
  Avellana 1.07.2011 10:24
  Re: Ojciec?
  Komentarz do recenzji "Astarotte no Omocha!"
  Nie byłoby – to jest wyjaśnione i ma znaczenie dla fabuły. Za to owszem, pozostałe postaci też lekko osłupiały po przeprowadzeniu prostego działania arytmetycznego.
 • Avatar
  Avellana 28.06.2011 11:04
  Re: Opinia dla znawcow
  Komentarz do recenzji "Kanojo to Kanojo no Neko"
  Teoria o moim „zarobieniu” jest niestety całkowicie prawdziwa, dlatego zwykle nie odpowiadam w komentarzach, o ile nie są stawiane konkretne zarzuty pod adresem moich tekstów. W tym przypadku problem polega na tym, że nawet jeśli uznam prawdziwość postawionego w pierwszym komentarzu w tym wątku zarzutu, to po prostu nie widzę w tym niczego złego i raczej nie zobaczę… W bardzo dużym uproszczeniu oznaczałoby to, że czytelników można podzielić z grubsza na dwie kategorie:

  1. „Niepodatnych na wpływy”, którym moja opinia nie jest potrzebna, ponieważ mają własną – takie osoby będą oceniać i wartościować oglądane anime (czy też wszelkie inne dobra kultury) kierując się wyłącznie własnym nieuprzedzonym osądem i to, co piszę, nie ma na nie wpływu.

  2. „Podatnych na wpływy”, którzy w swoich ocenach i odbiorze anime (oraz innych dóbr kultury) kierują się cudzymi opiniami – skoro się już i tak mają czymś kierować, nie widzę absolutnie niczego złego w tym, że pokierują się moją opinią dotyczącą pozycji, którą uważam za wartościową.

  Mam nadzieję, że w tym momencie dostatecznie uzasadniłam swoje stanowisko… Jakby co, zapraszam któregoś wieczora na IRC, tam zwykle jestem nieco przytomniejsza i bardziej rozmowna.
 • Avatar
  Avellana 27.06.2011 09:46
  Re: Opinia dla znawcow
  Komentarz do recenzji "Kanojo to Kanojo no Neko"
  Ta „recenzja” (zdecydowanie stara i za krótka, żebym obecnie mogła ją za pełnoprawną recenzję uznać) w pełni oddaje moją opinię na temat tego anime. Jeśli zaś chodzi o „manipulowanie” czytelnika: nie uważam, żeby w równaniu w górę było cokolwiek złego.
 • Avatar
  Avellana 24.06.2011 09:00
  Re: Opinia dla znawcow
  Komentarz do recenzji "Kanojo to Kanojo no Neko"
  Ja jednak pozwolę sobie pozostać przy mojej opinii i moim stylu. Są tytuły, które docenić mogą tylko osoby mające „coś” sensownego między uszami i nie, ludzie nie są pod tym względem równi. Nawet jeśli rozum uchodzi za najsprawiedliwiej rozdzieloną rzecz na świecie: nikt nie uważa, że go dostał za mało.
 • Avatar
  Avellana 14.06.2011 23:54
  Komentarz do recenzji "Yosuga no Sora"
  Bardzo nie miałam ochoty tego robić, ale sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Przypominam, że byłeś, jesteś i będziesz w tym portalu persona non grata. Niezależnie od tego, ilu nicków używasz, Twoje wypowiedzi są dostatecznie charakterystyczne, żeby je zidentyfikować. Przyznaję, że ostatnio stonowałeś swoje wypowiedzi, a nasza moderacja zaczęła na nie patrzeć przez palce, ale najwyraźniej okazało się to błędem. Stanowczo proszę o zaprzestanie zamieszczania dalszych komentarzy zarówno pod tą recenzją, jak i pod innymi. Przypominam także, że każde nowo utworzone przez Ciebie konto zostanie zbanowane.
 • Avatar
  Avellana 26.05.2011 21:52
  Re: HANAZAWA Kana... a nie Kanazawa Hana XD
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Poprawione, dziękujemy!
 • Avatar
  Avellana 22.05.2011 19:50
  Re: będą przyjmowane tylko opisy ?
  Komentarz do recenzji "Hyakujitsu no Bara"
  Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w newsach Odcinki specjalne i Walentynkowa zmiana zasad.
 • Avatar
  Avellana 8.05.2011 17:50
  Re: ??
  Komentarz do recenzji "Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai"
  Recenzja jest pisana na podstawie tego, co jest dostępne w tej chwili – czyli czternastu odcinków. Prawdę mówiąc, zastanawiałam się nad tym, ale doszłam do wniosku, że nie widzę większego sensu w czekaniu na ostatnie odcinki specjalne – z oczywistych powodów nie mogę dokładniej przeanalizować ich treści w recenzji (spoilery, te sprawy), a tak czy inaczej nie zmieniają one specjalnie mojej oceny końcowej i opinii o serii.
 • Avatar
  Avellana 16.04.2011 18:16
  Komentarz do recenzji "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009]"
  Przypomnę może (dotyczy to także komentarza Slovy poniżej) jeszcze raz jedną istotną rzecz. Wiemy, że większość fanów w praktyce uważa za serię „2009” tylko te 14 nowych odcinków, jednak w moim (i nie tylko moim) odczuciu nie można ich traktować jako samodzielnej produkcji. W ujęciu niniejszej recenzji seria z roku 2009 to nie jest „drugi sezon”, ale raczej coś w rodzaju „remaku” (celowo w cudzysłowie!), rozszerzającego serię z 2006 o nowy materiał. Stąd recenzja omawia Suzumiya Haruhi no Yuuutsu jako jedną całość – serię mającą 28 odcinków, w ogóle nie zajmując się porównywaniem jej do wersji z roku 2006.
 • Avatar
  Avellana 11.04.2011 11:41
  Komentarz do recenzji "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009]"
  Powinno, poprawione, bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi!
 • Avatar
  Avellana 10.04.2011 13:28
  Re: Merry
  Komentarz do recenzji "Yumekui Merry"
  Trzy z czterech gatunków są amerykańskie. Czwarty nazywa się tapir malajski i występuje w Azji – nie w Japonii, ale dostatecznie blisko. Nie chciałam wchodzić w całą dłuższą teorię, dla zainteresowanych: link do angielskiej Wikipedii.
 • Avatar
  Avellana 6.04.2011 20:34
  Re: co mam postawić ?
  Komentarz do recenzji "Macross"
  Oryginalna seria była też jednym z pierwszych anime, które zyskały ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych (jako Robotech – w wersji pociętej i sklejonej z dwoma innymi tytułami – Kikou Soseiki Mospeada i Choujikuu Kidan Southern Cross, ale jednak)

  To, o czym mówisz, to właśnie Robotech – potwór Frankensteina, zszyty z trzech kompletnie niezależnych serii (których fabuła została zedytowana, żeby „złożyły” się jakoś w całość)... Recenzja dotyczy właściwego, niepociętego i oryginalnego Macrossa.
 • Avatar
  Avellana 5.04.2011 12:56
  Re: Recenzja by Hitori Okami
  Komentarz do recenzji "Ninja Scroll"
  Informuję, że wszystkie recenzje na stronie są „dopuszczane” do publikacji przeze mnie (w przypadku recenzji mang – zwykle po konsultacji z redaktor prowadzącą dział, czyli Enevi). Uważam, że recenzent ma prawo wyrażać w tekście własną opinię, pod warunkiem, że podeprze ją przekonującymi argumentami. Z doświadczenia wiem także, że w naszym portalu nie ma chyba ani jednej recenzji, z którą zgadzaliby się wszyscy czytelnicy – każda recenzja odpowiada tylko jakiejś ich części. Mam nadzieję, że to wyjaśnia wątpliwości odnośnie do trybu publikacji recenzji.
 • Avatar
  Avellana 19.03.2011 20:24
  Re: Integralna część serialu
  Komentarz do recenzji "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Tachikoma na Hibi"
  AniDB włącza do rekordu danej serii wszystkie powiązane z nią odcinki specjalne. Dawniej stosowaliśmy tę samą zasadę, jednak okazało się, że nie zdaje to egzaminu – użytkownicy gubią się w tym, tym bardziej, że w odróżnieniu od AniDB nie mamy (i nie planujemy) dokładnego spisu odcinków, tylko ich liczbę i czas trwania. Dlatego zdecydowaliśmy się, po trochu wzorem MAL, pozwolić użytkownikom na dodawanie wszelkich „specjalnych odcinków”, żeby mogli oddzielnie się chwalić ich oglądaniem albo też oddzielnie je komentować. Więcej o tej zmianie można znaleźć w tym komunikacie.
 • Avatar
  Avellana 13.03.2011 22:47
  Re: A ja tam lubie Umineko ;p
  Komentarz do recenzji "Umineko no Naku Koro ni"
  Poprawione, dziękujemy!
 • Avatar
  Avellana 1.03.2011 16:56
  Re: ...jestem na "nie"..
  Komentarz do recenzji "Umineko no Naku Koro ni"
  W tym momencie owe „trzy linijki” to tylko krótki opis, nie żadna recenzja… Jego celem nie jest wyczerpujące omawianie serii, tylko powiedzenie w paru słowach, o co w niej chodzi.

  Mogę Cię za to z przyjemnością poinformować, że (bardzo dobra!) recenzja Umineko no Naku Koro ni zostanie opublikowana 13 marca, czyli wystarczy jeszcze odrobina cierpliwości. Nie wiem jednak, czy spełni Twoje oczekiwania – recenzje w naszym portalu z założenia nie mają być przesadnie „spoilerujące”, więc raczej nie ma szans, że znajdziesz w niej dokładnie omówiony rozwój fabuły i rozwiązanie wszystkich zagadek.
 • Avatar
  Avellana 27.02.2011 10:35
  Re: ekhm
  Komentarz do recenzji "Służąca Przewodnicząca"
  Jako redaktor naczelna Tanuki.pl przypominam, że zamieszczone tu recenzje przeszły zarówno przez ogólną ocenę merytoryczną, jak i redakcję językową, a co za tym idzie – spełniają standardy naszego portalu. Przykro nam, jeśli nie odpowiadają one Twoim oczekiwaniom oraz nie stosują się do wymyślonych przez Ciebie zasad pisowni nazw obcych w języku polskim.
 • Avatar
  Avellana 6.02.2011 11:54
  Re: ekhm
  Komentarz do recenzji "Służąca Przewodnicząca"
  Odmiana jest prawidłowa, albo raczej – prawdopodobna, bo przy japońskich imionach nie zawsze istnieją jasne zasady. Tak naprawdę to imię można odmieniać na dwa sposoby. Jeśli założymy, że (polska) wymowa ma bliżej do „usuj”, to wtedy – Usui – Usuia, tak jak tutaj. Jeśli „usui” z wyraźnie krótkim „i” – wtedy Usui – Usuiego. Ta pierwsza wersja mimo wszystko wyglądała bardziej naturalnie.