Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Avellana

 • Avatar
  Avellana 13.03.2011 22:47
  Re: A ja tam lubie Umineko ;p
  Komentarz do recenzji "Umineko no Naku Koro ni"
  Poprawione, dziękujemy!
 • Avatar
  Avellana 1.03.2011 16:56
  Re: ...jestem na "nie"..
  Komentarz do recenzji "Umineko no Naku Koro ni"
  W tym momencie owe „trzy linijki” to tylko krótki opis, nie żadna recenzja… Jego celem nie jest wyczerpujące omawianie serii, tylko powiedzenie w paru słowach, o co w niej chodzi.

  Mogę Cię za to z przyjemnością poinformować, że (bardzo dobra!) recenzja Umineko no Naku Koro ni zostanie opublikowana 13 marca, czyli wystarczy jeszcze odrobina cierpliwości. Nie wiem jednak, czy spełni Twoje oczekiwania – recenzje w naszym portalu z założenia nie mają być przesadnie „spoilerujące”, więc raczej nie ma szans, że znajdziesz w niej dokładnie omówiony rozwój fabuły i rozwiązanie wszystkich zagadek.
 • Avatar
  Avellana 27.02.2011 10:35
  Re: ekhm
  Komentarz do recenzji "Służąca Przewodnicząca"
  Jako redaktor naczelna Tanuki.pl przypominam, że zamieszczone tu recenzje przeszły zarówno przez ogólną ocenę merytoryczną, jak i redakcję językową, a co za tym idzie – spełniają standardy naszego portalu. Przykro nam, jeśli nie odpowiadają one Twoim oczekiwaniom oraz nie stosują się do wymyślonych przez Ciebie zasad pisowni nazw obcych w języku polskim.
 • Avatar
  Avellana 6.02.2011 11:54
  Re: ekhm
  Komentarz do recenzji "Służąca Przewodnicząca"
  Odmiana jest prawidłowa, albo raczej – prawdopodobna, bo przy japońskich imionach nie zawsze istnieją jasne zasady. Tak naprawdę to imię można odmieniać na dwa sposoby. Jeśli założymy, że (polska) wymowa ma bliżej do „usuj”, to wtedy – Usui – Usuia, tak jak tutaj. Jeśli „usui” z wyraźnie krótkim „i” – wtedy Usui – Usuiego. Ta pierwsza wersja mimo wszystko wyglądała bardziej naturalnie.
 • Avatar
  Avellana 23.01.2011 10:56
  Komentarz do recenzji "Hellsing"
  Ummm… [link] – na dole jest informacja o polskim wydaniu? Jeśli nie jest już dostępne w sklepach, zostaje polowanie na Allegro.
 • Avatar
  Avellana 17.01.2011 23:13
  Komentarz do recenzji "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009]"
  14 odcinków jest całkowicie nowych – drugie 14 to odcinki serii z 2006 roku. Jednakże tę nową czternastkę trudno jest traktować jako oddzielny byt – w telewizji odcinki stare i nowe przeplatały się, tworząc jedną dłuższą serię i tak samo traktujemy ją na stronie.
 • Avatar
  Avellana 17.01.2011 20:08
  Komentarz do recenzji "Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho"
  Jest to owszem, spoiler, ale został uznany za spoiler dopuszczalnego kalibru. Problem z tym akurat filmem polega na tym, że przy jego konstrukcji o przebiegu fabuły nie da się powiedzieć absolutnie niczego, jeśli chce się za wszelką cenę uniknąć spoilerów. Więc – musi zostać.
 • Avatar
  Avellana 6.01.2011 13:44
  Re: Małe pytanie.
  Komentarz do recenzji "Marmalade Boy"
   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Avellana 3.12.2010 10:33
  Re: łeeeeeeeeeeh
  Komentarz do recenzji "Mushishi"
  Bardzo dziękuję za protekcjonalne i łaskawe przyznanie mi prawa do błędów i zmiany zdania. Muszę jednak sprostować pewną kwestię, mając na uwadze innych czytelników tego portalu. Będąc w pełni władz umysłowych i od tych czterech lat nieprzerwanie oglądając kolejne serie anime oznajmiam, że zdania na temat Mushishi nie zmieniłam. W dalszym ciągu uważam, że jest to jedna z najlepszych i najpiękniejszych serii, jakie widziałam, a także, że w pełni zasługuje na przyznane jej najwyższe oceny.
 • Avatar
  Avellana 8.03.2010 16:35
  Re: :/
  Komentarz do recenzji "Halo Legendy"
  Recenzent przysyłający własne kadry do zilustrowania recenzji ma ostatnie słowo w kwestii tego, który kadr ma stać się głównym. W takim przypadku może zostać zastąpiony kadr dodany wcześniej do ogryzka.
 • Avatar
  Avellana 25.02.2010 22:36
  Re: J-pop
  Komentarz do recenzji "Macross: Flash Back 2012"
  Dobrze, może krótkie sprostowanie. Chodziło mi przede wszystkim o uprzedzenie osób, które spodziewałyby się muzyki w stylu tej zaprezentowanej w Macross Plus, czyli bardzo nieszablonowej (mniejsza o gatunek), z czym będą miały do czynienia. Wydaje mi się, że zarówno ocena tej OAV, jak i ocena muzyki w recenzji Macrossa powinny pokazywać, jaka jest moja opinia na temat oprawy dźwiękowej tej konkretnej produkcji.
 • Avatar
  Avellana 20.02.2010 18:30
  Re: pytanie*
  Komentarz do recenzji "Słodkie słodkie czary"
  Niestety w chwili obecnej polskie wydanie jest wstrzymane – oficjalnie nie ma daty wydania kolejnych woluminów i nie można powiedzieć, czy i kiedy zostanie wznowione.
 • Avatar
  Avellana 16.02.2010 23:37
  Re: NO
  Komentarz do recenzji "Bleach"
  Nie planujemy tego rodzaju podziału w przypadku tej serii. Podział na „sezony” stosujemy tylko wówczas, gdy ma miejsce przerwa w emisji (np. Tsubasa Chronicle) lub wówczas, gdy zmienia się oficjalna nazwa serii (np. Shugo Chara!).
 • Avatar
  R
  Avellana 29.12.2009 09:48
  Usunięte komentarze
  Komentarz do recenzji "SaiKano"
  Komentarze obraźliwe dla innych użytkowników portalu zostały usunięte. Sugerujemy ograniczenie się do uwag merytorycznych oraz wyrażenia opinii o serii, nie zaś o osobach, które ośmielają się mieć odmienne zdanie. Nie żyjemy w Chinach ani w Korei Północnej.
 • Avellana 6.11.2009 23:04:46 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Avellana 3.11.2009 09:40
  Re: O co tu chodzi?
  Komentarz do recenzji "Umineko no Naku Koro ni"
  Wprowadzanie tytułów bez recenzji jest częścią większych zmian, związanych z tym newsem. Chodzi nam o umożliwienie naszym użytkownikom dodawanie także bieżących tytułów do listy oglądanych anime i dzielenie się opiniami o nich. Zdajemy sobie sprawę, że to duża zmiana, odejście od czystej „bazy recenzji” na rzecz „bazy anime” jest ryzykowne, jednak recenzje zamierzamy publikować nadal w takim samym trybie, jak dotychczas.

  Na górze listy recenzji jest teraz opcja umożliwiająca filtrowanie tylko tytułów mających recenzje – to powinno ułatwić trochę życie osobom zainteresowanym tradycyjnym „nadzieniem” naszej strony.
 • Avatar
  Avellana 23.10.2009 17:50
  Re: Dzielenie skóry na niedźwiedziu
  Komentarz do recenzji "Bleach"
  Jak rozumiem, recenzji dokonuje się w takim sam sposób, w jaki dokonuje się zbrodni?

  Wracając do meritum sprawy: w przypadku anime z reguły z opublikowaniem recenzji czekamy do zakończenia serii – dlatego chociażby, że zamknięcie fabuły potrafi mieć duży wpływ na końcową ocenę. Jednakże wyjątek od tejże reguły stanowią serie „tasiemcowe” – czyli te, przy których po jakichś 50 odcinkach (czyli roku emisji) nadal nie widać końca. Zdajemy sobie sprawę z tego, że recenzja taka jest niedoskonała i niepełna, tym bardziej, że dość często w pewnym momencie przy tej długości zaczyna się zjawisko zwane „równią pochyłą”. Z drugiej jednak strony trudno nam całkowicie ignorować istnienie bardzo znanego tytułu, emitowanego od kilku lat – albo też ograniczać się do recenzowania oderwanych filmów kinowych czy odcinków specjalnych. Zawsze istnieje możliwość (o ile recenzent będzie zainteresowany lub będą inni chętni) opublikowania po faktycznym zakończeniu serii recenzji zrewidowanej lub po prostu nowej. Na razie jednak uważamy, że jest to z dwojga złego (informacja niepełna versus całkowity brak informacji) lepsze wyjście.
 • Avatar
  Avellana 2.10.2009 09:55
  Re: następne recenzje
  Komentarz do recenzji "Naruto"
  Tego rodzaju pytania lepiej jest zadawać na forum… W każdym razie w tym przypadku odpowiedź brzmi: kiedy tylko otrzymam recenzje nadające się do publikacji. Obawiam się, że obecnie nikt z naszych stałych recenzentów nie śledzi tego cyklu, a ponieważ za opublikowane teksty autorzy nie otrzymują żadnego honorarium, z oczywistych względów nie mogę narzucać im, aby zajmowali się jakimś konkretnym tytułem – szczególnie jeśli nie leży on obecnie w strefie ich zainteresowań.
 • Avellana 31.07.2009 09:26:04 - komentarz usunięto
 • Avellana 26.06.2009 22:50:35 - komentarz usunięto
 • Avellana 11.06.2009 15:04:27 - komentarz usunięto
 • Avellana 10.06.2009 12:50:42 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Avellana 28.05.2009 11:28
  Re: pytanie
  Komentarz do recenzji "Kai Doh Maru"
  Tu byłby pewien problem: przyjęliśmy zasadę, że wszystkie recenzje w naszym serwisie powinny być przeznaczone także dla osób, które nie oglądały jeszcze danego tytułu, a zatem nie mogą zawierać istotnych spoilerów. Miejsce do polemiki wykorzystującej spoilery jest na forum, ale tak jak pisałam – autorka recenzji nie weźmie w niej udziału, a obawiam się, że poza nią mało kto zna ten tytuł.

  Moderację komentarzy proszę o zostawienie tego wątku do jutra :)
 • Avatar
  Avellana 28.05.2009 11:08
  Re: pytanie
  Komentarz do recenzji "Kai Doh Maru"
  W zasadzie do wyjaśniania tego typu spraw służy ten dział na naszym forum: [link]

  Żeby nie robić zamieszania, odpowiem jednak tutaj, proszę tylko pamiętać, że po jakimś czasie oba nasze komentarze zostaną usunięte.

  Recenzja została napisana w styczniu 2006 roku, czyli ponad trzy lata temu i na rok przed wydaniem tego tytułu w Polsce. Kontakt z autorką recenzji jest w tej chwili praktycznie niemożliwy, więc nie należy oczekiwać, że odpowie na postawione tu pytania.

  Oczywiście zawsze chętnie przyjmę recenzję alternatywną, szczególnie jeśli będzie ona w bardziej wyczerpujący sposób omawiała daną pozycję, albo gdyby jej autor zadał sobie trud dotarcia do leżącej u podstaw anime legendy. Recenzja taka nie musi zawierać żadnych danych technicznych – potrzebne, oprócz samego tekstu, są tylko „dwa zdania”, czyli ten krótki opis na główną stronę, a także komplet ocen (postaci, fabuła, grafika, muzyka, ogólna).
 • Avatar
  Avellana 12.05.2009 12:17
  Re: Autor recenzji jest chyba nie kompetentny.
  Komentarz do recenzji "AA! Megami-sama: Gekijouban"
  AA! Megamisama: Gekijouban – recenzja: Bambosh Rider
  Appleseed OAV – recenzja: Seval
  Appleseed (2004) – recenzja: Ysengrinn
  Appleseed: Ex Machina – recenzja: fm
  Czarodziejka z Księżyca (wszystkie serie animowane) – recenzja: Miya­‑chan

  Innego komentarza w zasadzie nie mam.