Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Avellana

 • Avatar
  Avellana 19.10.2011 09:35
  Re: Kicz i nudota
  Komentarz do recenzji "No.6"
  Wyjaśnię może w imieniu moderacji, dlaczego To Tak Nie Działa. Po pierwsze, usuwane nie są wyłącznie komentarze wulgarne – takie komentarze są usuwane na pewno, ale poza nimi w strefie zagrożenia znajdują się wszystkie pozbawione treści jednozdaniówki w rodzaju „lofciam to anime” albo „anime jest do kitu”.

  Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, jednakże staramy się zadbać o to, żeby były one choćby w minimalnym stopniu przydatne dla innych użytkowników. „Nie podoba mi się” jest uprawnioną opinią, ale nie mówi absolutnie niczego. Nie mówi, czy nie podobało się, bo jest za mało śmieszne, czy może właśnie za śmieszne, albo też – nie podobało się, bo bohaterka jest tsundere, a ja takich nie cierpię. Ponieważ „jednozdaniówki” mają tendencję do przyciągania się i mnożenia, staramy się trzymać ich ilość w komentarzach na minimalnym poziomie.

  Przyznam, że nie odebrałam powyższego komentarza jako zgłoszenia do Redakcji konieczności dodania wyróżnika, chociaż akurat tego rodzaju komentarze bardzo cenimy, bo pomagają utrzymać porządek w bazie. Problem polega na tym, że tu TAKŻE potrzebne jest uzasadnienie. Jeśli współpracująca z nami od lat recenzentka nie dała tego wyróżnika i nie zgłosił takiego wyróżnika także nikt z grona redakcji i osób bliżej z nią związanych, to trudno oczekiwać, żebym dodawała go na podstawie jednorazowo rzuconej i niepodpartej żadnymi argumentami opinii niezarejestrowanego w serwisie anonima.

  Mam nadzieję, że to wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane zarówno z moderacją jednozdaniowych komentarzy, jak i zgłaszaniem poprawek do bazy.
 • Avatar
  Avellana 17.10.2011 20:14
  Re: Nazwa anime
  Komentarz do recenzji "Ben-Tou"
  Mimo wszystko pozostaniemy przy wersji AniDB.
 • Avatar
  Avellana 8.10.2011 23:37
  Komentarz do recenzji "Nyanpire The Animation"
  Faktycznie, uzupełnione. Dziękujemy!
 • Avatar
  Avellana 22.09.2011 15:56
  Re: tl;dr
  Komentarz do recenzji "Dragon Ball Z"
  Nie, chociaż wiele jej nie brakuje. To któraś z recenzji Melmothii, bodajże czy nie Sengoku Basara? Nie pamiętam, ale w każdym razie któraś jej.
 • Avatar
  Avellana 11.08.2011 09:18
  Re: Bardzom ciekawy za co usunięto mój komentarz ?
  Komentarz do recenzji "Kenkou Zenrakei Suieibu Umishou"
  Krótkie wyjaśnienie: komentarz został usunięty za wulgaryzm w temacie. Wyłącznie od dobrej woli moderacji zależy, czy komentarze zawierające wulgaryzmy będą edytować, czy też kasować w całości – mają do tego prawo. Gdyby krytyka była wyrażona w takiej formie, jak w pierwszym akapicie powyższego komentarza (mało uprzejmej, ale niewulgarnej), komentarz nie zostałby usunięty.
 • Avatar
  Avellana 22.07.2011 09:31
  Re: Błąd w recenzji
  Komentarz do recenzji "Mazinkaiser"
  Błąd w tagu po prostu – poprawione.
 • Avellana 21.07.2011 12:22:20 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Avellana 21.07.2011 09:48
  Re: Hmm... bardzo logiczne:D
  Komentarz do recenzji "Great Teacher Onizuka"
  Obaj panowie – ze szczególnym uwzględnieniem Hitoriego – proszeni są o pilne zaniechanie wycieczek osobistych, jeśli ta dyskusja ma być kontynuowana.

  Edit: nie, żebym nie uprzedzała… Dalsze kontynuowanie dyskusji będzie po prostu usuwane.
 • Avatar
  Avellana 17.07.2011 08:46
  Re: Kikoushi Enma.?
  Komentarz do recenzji "Dororon Enma-kun Meeramera"
  Polecam lekturę przynajmniej drugiego akapitu recenzji. Można się z niego dowiedzieć m.in., że Demon Prince Enma czyli Kikoushi Enma jest oparte na innej mandze tego samego autora, wykorzystującej te same postaci, co Dororon Enma­‑kun...
 • Avatar
  Avellana 6.07.2011 15:55
  Re: Słowo do recenzji vol. 2.
  Komentarz do recenzji "Ghost in the Shell 2.0"
  W zasadzie miałam się nie wtrącać, ale… Oceny, jak zawsze, pełnią rolę służebną i drugorzędną wobec samego tekstu recenzji. Ta akurat nie jest szczególnie długa, pozwolę sobie jednak zacytować dwa kluczowe fragmenty:

  Zegarmistrz napisał(a):
  Czegokolwiek nie mówić by o Ghost in the Shell, trzeba przyznać, że pierwsza wersja filmu robiła wrażenie.


  oraz

  Zegarmistrz napisał(a):
  Pytanie brzmi, po co oglądać tego typu „dzieło”, skoro można zdecydować się na starszą i przy tym o wiele lepiej wykonaną oryginalną wersję? Moim zdaniem mija się to z celem. Stąd więc taka, a nie inna ocena.


  Od razu uprzedzam, że na dalszą dyskusję w tym momencie całkiem po prostu nie mam czasu: jeśli komuś naprawdę zależy, możemy wrócić do tej kwestii mniej więcej w połowie sierpnia (a może we wrześniu – nie obiecuję). Mogę jednak zaręczyć, że publikowane w portalu Tanuki recenzje zostały uznane za odpowiednie zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym.
 • Avatar
  Avellana 2.07.2011 22:37
  Re: Powprawka
  Komentarz do recenzji "Yondemasu yo, Azazel-san"
  Fakt, poprawione.
 • Avatar
  Avellana 1.07.2011 10:24
  Re: Ojciec?
  Komentarz do recenzji "Astarotte no Omocha!"
  Nie byłoby – to jest wyjaśnione i ma znaczenie dla fabuły. Za to owszem, pozostałe postaci też lekko osłupiały po przeprowadzeniu prostego działania arytmetycznego.
 • Avatar
  Avellana 28.06.2011 11:04
  Re: Opinia dla znawcow
  Komentarz do recenzji "Kanojo to Kanojo no Neko"
  Teoria o moim „zarobieniu” jest niestety całkowicie prawdziwa, dlatego zwykle nie odpowiadam w komentarzach, o ile nie są stawiane konkretne zarzuty pod adresem moich tekstów. W tym przypadku problem polega na tym, że nawet jeśli uznam prawdziwość postawionego w pierwszym komentarzu w tym wątku zarzutu, to po prostu nie widzę w tym niczego złego i raczej nie zobaczę… W bardzo dużym uproszczeniu oznaczałoby to, że czytelników można podzielić z grubsza na dwie kategorie:

  1. „Niepodatnych na wpływy”, którym moja opinia nie jest potrzebna, ponieważ mają własną – takie osoby będą oceniać i wartościować oglądane anime (czy też wszelkie inne dobra kultury) kierując się wyłącznie własnym nieuprzedzonym osądem i to, co piszę, nie ma na nie wpływu.

  2. „Podatnych na wpływy”, którzy w swoich ocenach i odbiorze anime (oraz innych dóbr kultury) kierują się cudzymi opiniami – skoro się już i tak mają czymś kierować, nie widzę absolutnie niczego złego w tym, że pokierują się moją opinią dotyczącą pozycji, którą uważam za wartościową.

  Mam nadzieję, że w tym momencie dostatecznie uzasadniłam swoje stanowisko… Jakby co, zapraszam któregoś wieczora na IRC, tam zwykle jestem nieco przytomniejsza i bardziej rozmowna.
 • Avatar
  Avellana 27.06.2011 09:46
  Re: Opinia dla znawcow
  Komentarz do recenzji "Kanojo to Kanojo no Neko"
  Ta „recenzja” (zdecydowanie stara i za krótka, żebym obecnie mogła ją za pełnoprawną recenzję uznać) w pełni oddaje moją opinię na temat tego anime. Jeśli zaś chodzi o „manipulowanie” czytelnika: nie uważam, żeby w równaniu w górę było cokolwiek złego.
 • Avatar
  Avellana 24.06.2011 09:00
  Re: Opinia dla znawcow
  Komentarz do recenzji "Kanojo to Kanojo no Neko"
  Ja jednak pozwolę sobie pozostać przy mojej opinii i moim stylu. Są tytuły, które docenić mogą tylko osoby mające „coś” sensownego między uszami i nie, ludzie nie są pod tym względem równi. Nawet jeśli rozum uchodzi za najsprawiedliwiej rozdzieloną rzecz na świecie: nikt nie uważa, że go dostał za mało.
 • Avatar
  Avellana 14.06.2011 23:54
  Komentarz do recenzji "Yosuga no Sora"
  Bardzo nie miałam ochoty tego robić, ale sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Przypominam, że byłeś, jesteś i będziesz w tym portalu persona non grata. Niezależnie od tego, ilu nicków używasz, Twoje wypowiedzi są dostatecznie charakterystyczne, żeby je zidentyfikować. Przyznaję, że ostatnio stonowałeś swoje wypowiedzi, a nasza moderacja zaczęła na nie patrzeć przez palce, ale najwyraźniej okazało się to błędem. Stanowczo proszę o zaprzestanie zamieszczania dalszych komentarzy zarówno pod tą recenzją, jak i pod innymi. Przypominam także, że każde nowo utworzone przez Ciebie konto zostanie zbanowane.
 • Avatar
  Avellana 26.05.2011 21:52
  Re: HANAZAWA Kana... a nie Kanazawa Hana XD
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Poprawione, dziękujemy!
 • Avatar
  Avellana 22.05.2011 19:50
  Re: będą przyjmowane tylko opisy ?
  Komentarz do recenzji "Hyakujitsu no Bara"
  Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w newsach Odcinki specjalne i Walentynkowa zmiana zasad.
 • Avatar
  Avellana 8.05.2011 17:50
  Re: ??
  Komentarz do recenzji "Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai"
  Recenzja jest pisana na podstawie tego, co jest dostępne w tej chwili – czyli czternastu odcinków. Prawdę mówiąc, zastanawiałam się nad tym, ale doszłam do wniosku, że nie widzę większego sensu w czekaniu na ostatnie odcinki specjalne – z oczywistych powodów nie mogę dokładniej przeanalizować ich treści w recenzji (spoilery, te sprawy), a tak czy inaczej nie zmieniają one specjalnie mojej oceny końcowej i opinii o serii.
 • Avatar
  Avellana 16.04.2011 18:16
  Komentarz do recenzji "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009]"
  Przypomnę może (dotyczy to także komentarza Slovy poniżej) jeszcze raz jedną istotną rzecz. Wiemy, że większość fanów w praktyce uważa za serię „2009” tylko te 14 nowych odcinków, jednak w moim (i nie tylko moim) odczuciu nie można ich traktować jako samodzielnej produkcji. W ujęciu niniejszej recenzji seria z roku 2009 to nie jest „drugi sezon”, ale raczej coś w rodzaju „remaku” (celowo w cudzysłowie!), rozszerzającego serię z 2006 o nowy materiał. Stąd recenzja omawia Suzumiya Haruhi no Yuuutsu jako jedną całość – serię mającą 28 odcinków, w ogóle nie zajmując się porównywaniem jej do wersji z roku 2006.
 • Avatar
  Avellana 11.04.2011 11:41
  Komentarz do recenzji "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009]"
  Powinno, poprawione, bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi!
 • Avatar
  Avellana 10.04.2011 13:28
  Re: Merry
  Komentarz do recenzji "Yumekui Merry"
  Trzy z czterech gatunków są amerykańskie. Czwarty nazywa się tapir malajski i występuje w Azji – nie w Japonii, ale dostatecznie blisko. Nie chciałam wchodzić w całą dłuższą teorię, dla zainteresowanych: link do angielskiej Wikipedii.
 • Avatar
  Avellana 6.04.2011 20:34
  Re: co mam postawić ?
  Komentarz do recenzji "Macross"
  Oryginalna seria była też jednym z pierwszych anime, które zyskały ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych (jako Robotech – w wersji pociętej i sklejonej z dwoma innymi tytułami – Kikou Soseiki Mospeada i Choujikuu Kidan Southern Cross, ale jednak)

  To, o czym mówisz, to właśnie Robotech – potwór Frankensteina, zszyty z trzech kompletnie niezależnych serii (których fabuła została zedytowana, żeby „złożyły” się jakoś w całość)... Recenzja dotyczy właściwego, niepociętego i oryginalnego Macrossa.
 • Avatar
  Avellana 5.04.2011 12:56
  Re: Recenzja by Hitori Okami
  Komentarz do recenzji "Ninja Scroll"
  Informuję, że wszystkie recenzje na stronie są „dopuszczane” do publikacji przeze mnie (w przypadku recenzji mang – zwykle po konsultacji z redaktor prowadzącą dział, czyli Enevi). Uważam, że recenzent ma prawo wyrażać w tekście własną opinię, pod warunkiem, że podeprze ją przekonującymi argumentami. Z doświadczenia wiem także, że w naszym portalu nie ma chyba ani jednej recenzji, z którą zgadzaliby się wszyscy czytelnicy – każda recenzja odpowiada tylko jakiejś ich części. Mam nadzieję, że to wyjaśnia wątpliwości odnośnie do trybu publikacji recenzji.
 • Avatar
  Avellana 19.03.2011 20:24
  Re: Integralna część serialu
  Komentarz do recenzji "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Tachikoma na Hibi"
  AniDB włącza do rekordu danej serii wszystkie powiązane z nią odcinki specjalne. Dawniej stosowaliśmy tę samą zasadę, jednak okazało się, że nie zdaje to egzaminu – użytkownicy gubią się w tym, tym bardziej, że w odróżnieniu od AniDB nie mamy (i nie planujemy) dokładnego spisu odcinków, tylko ich liczbę i czas trwania. Dlatego zdecydowaliśmy się, po trochu wzorem MAL, pozwolić użytkownikom na dodawanie wszelkich „specjalnych odcinków”, żeby mogli oddzielnie się chwalić ich oglądaniem albo też oddzielnie je komentować. Więcej o tej zmianie można znaleźć w tym komunikacie.