Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Avellana

 • Avatar
  Avellana 1.11.2013 16:11
  Re: Błąd
  Komentarz do recenzji "Kami-sama no Inai Nichiyoubi"
  W recenzji nie ma błędu :)
 • Avatar
  Avellana 25.10.2013 13:14
  Re: I co dalej?
  Komentarz do recenzji "Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai 2"
  To nie jest dyskusja na komentarze (jako żywo nie dotyczy anime): staramy się nie stosować nadmiernych środków ostrożności, żeby nie „trafić” także zwykłych użytkowników (a to zawsze jest ryzyko przy banowaniu zakresu), ale oczywiście w razie potrzeby jesteśmy w stanie to zrobić.
 • Avatar
  Avellana 24.10.2013 12:47
  Re: I co dalej?
  Komentarz do recenzji "Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai 2"
  Owszem, administracja i moderatorzy widzą IP, więc nie ma powodów do obaw. Nie chcę uprawiać reklamy, ale przy okazji przypomnę, że w tej chwili pisząc „z gościa” nie da się wykorzystać dokładnego nicka osoby mającej konto w portalu.
 • Avatar
  Avellana 25.09.2013 23:04
  Komentarz do recenzji "Machine-Doll wa Kizutsukanai"
  Albowiem byłam już mocno zmęczona… Byłam pewna, że „zakliknęłam” przeszłość. Poprawione, dzięki! Resztę się zweryfikuje w praniu.
 • Avatar
  Avellana 11.09.2013 21:40
  Re: Cóż to takiego??
  Komentarz do recenzji "Yami Shibai"
  Króciutkie, około czterominutowe odcinki, z których każdy to odrębna opowieść. Wszystkie w konwencji horroru, na moje oko dość nierówne – niektóre dobre, inne przypominają raczej filmiki typu „wyjca” albo brakuje im puenty. Animacja minimalna w porywach do nieistniejącej, ale specjalnie to nie przeszkadza.
 • Avatar
  Avellana 6.09.2013 21:25
  Re: Nareście
  Komentarz do recenzji "Precure All Stars New Stage: Mirai no Tomodachi"
  Offtopowo: poza DokiDoki Precure (które chyba obejrzę, jak wyjdzie w całości, bo tak to zdecydowanie lepiej „wchodzi”) zostało mi jeszcze Yes! Precure 5 GoGo i jego kinówka, ale owszem, w zasadzie cykl jest skończony. Przerażające, że nie było tak źle i niektóre serie naprawdę miło wspominam. Bardzo dziękuję za komplementy!
 • Avatar
  Avellana 22.08.2013 13:32
  Re: emm
  Komentarz do recenzji "Love Lab"
  Wyróżniki przydzielone na początku sezonu, na podstawie zapowiedzi, mogą się okazać niepełne lub niedokładne. Problem polega na tym, że nie chciałabym ich zmieniać na podstawie opinii całkowicie anonimowych gości. Jeśli pozwolicie, zaczekam, aż tę informację potwierdzi ktoś ze współpracowników redakcji.
 • Avatar
  Avellana 28.06.2013 08:54
  Komentarz do recenzji "Precure All Stars DX: Minna Tomodachi - Kiseki no Zen'in Daishuugou"
  Owszem, a Honoka nie ma takich koszmarnych brwi… Pytanie tylko, czy fryzura Hikari naprawdę wygląda lepiej, czy też wygląda lepiej, jak ją zestawić z tym, co mają na głowie Love i Miki po transformacji.
 • Avatar
  Avellana 21.06.2013 09:51
  Komentarz do recenzji "Oniisama E..."
  Poprawione :)
 • Avatar
  Avellana 13.06.2013 11:59
  Re: 10/10
  Komentarz do recenzji "Tenshi na Konamaiki"
  To nie do końca tak.  kliknij: ukryte 

  Wątek Megumi i Genzou – o ile wiem, bo nie jestem pewna – został w anime trochę skrócony i okrojony w stosunku do mangi, więc trudno tutaj coś wnioskować. Na pewno blizna Genzou (w anime temat ruszony i porzucony) miała z Megumi coś wspólnego, zresztą autorzy mang i anime uwielbiają motyw „spotkali się kiedyś, a teraz, po latach…” i tak dalej.
 • Avatar
  Avellana 11.06.2013 20:08
  Re: 10/10
  Komentarz do recenzji "Tenshi na Konamaiki"
  Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania padały, tylko nie w formie łopatologicznego wykładu :)

   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Avellana 10.06.2013 10:03
  Re: wybranka
  Komentarz do recenzji "Koi to Senkyo to Chocolate"
  Rzeczywiście, do recenzji wkradł się błąd merytoryczny. Dziękujemy za przypomnienie, tekst na prośbę recenzenta został lekko zmodyfikowany.
 • Avatar
  Avellana 7.06.2013 10:33
  Re: Niestety...
  Komentarz do recenzji "Sword Art Online"
  Demoniczna Redakcja z szalonym zainteresowaniem śledzi tę wymianę zdań, ale musi jednak przypomnieć, że komentarze zasadniczo służą omawianiu serii i/lub recenzji, a nie podłości świata w ogóle, a Tanuka w szczególności…
 • Avatar
  Avellana 16.05.2013 11:56
  Re: co z tymi ocenami
  Komentarz do recenzji "Yes! Precure 5"
  Jest tak, jak podpowiada intelekt – to ocena wystawiana danej produkcji przez naszych czytelników. Na tej stronie widać dokładniej, że większość tych dziesiątek to oceny osób niezalogowanych – zapewniam, że zdajemy sobie sprawę z ich malejącej przydatności i wiarygodności. Jeśli natomiast chodzi o zalogowanych użytkowników portalu, to oczywiście każdy ma prawo do absolutnie własnej oceny.

  Przypuszczam, że w przypadku akurat Precure spore znaczenie ma to, że serie z tego cyklu już na starcie mają bardzo ograniczoną widownię. Za gorące nowości z bieżącego sezonu bierze się zwykle sporo osób – części się rzecz spodoba, części nie, a potem wystawią oceny. Za mające około 50 odcinków serie magical girls biorą się głównie amatorzy takich produkcji, którzy z oczywistych powodów będą je oceniać łagodniej.
 • Avatar
  Avellana 7.05.2013 17:48
  Re: well done
  Komentarz do recenzji "Yes! Precure 5"
  Na tę płaskość nie zwróciłam uwagi – trzeba przyznać, że jest nieźle maskowana w przypadku mundurków szkolnych przez te pseudobolerka, a w przypadku strojów po transformacji przez kokardy na piersiach. Myślę, że to właśnie jest pochodna kwestii, do kogo jest kierowana seria – tak naprawdę głównie do dziewczynek młodszych od bohaterek, przed okresem dojrzewania (upewniają mnie w tym kinówki i akcje typu „a teraz wszyscy widzowie machają latareczką” – to zagrywki pod najmłodszych). Im zapewne tego typu rzeczy mniej przeszkadzają.

  Natomiast nie zgodziłabym się do końca co do płci męskiej – z oglądanych przede mnie do tej pory serii (jestem w połowie Heartcatch) tylko tutaj faceci brali udział w wydarzeniach z wątku „magicznego” w innej roli niż Źli. Fakt, że fabularnie nie na wiele się przydawali (te nieszczęsne wiewiórki…), ale praktycznie w każdym odcinku było ich widać. Za to zminimalizowano rolę ojców czy braci (tych ostatnich nie stwierdzono), podobnie zresztą jak całych rodzin – a kolegów ze szkoły nie było, bo żeńska.

 • Avatar
  Avellana 5.04.2013 10:21
  Komentarz do recenzji "Jinrui wa Suitai Shimashita"
  W zasadzie staram się nie bronić recenzentów (skoro publikujemy ich teksty, to uważamy je za dostatecznie dobre i kropka), ale jedną rzecz chyba powinnam wyjaśnić. To jest recenzja alternatywna – w przypadku recenzji, które z założenia i przeznaczenia mają pozostawać alternatywnymi pozwalam na znacznie większą swobodę formy (czasem nawet kosztem warstwy informacyjnej – która jest w recenzji głównej). Gdyby to miała być recenzja główna, nalegałabym na bardziej przejrzyste opisanie elementów składowych tego anime, tu jednak uznałam, że nie ma sensu psuć bardzo udanej kompozycji.

  Celem i zadaniem każdego recenzenta jest przekazać naszym czytelnikom swoją opinię o danym tytule – komentarze umożliwiają im natomiast dzielenie się własną opinią. Nie wydaje mi się, żeby taki tekst, któremu towarzyszy także recenzja główna i liczne komentarze użytkowników, miał kogokolwiek „oszukiwać”.
 • Avatar
  Avellana 31.03.2013 10:14
  Komentarz do recenzji "Vassalord"
  Powody odrzucenia ogryzków są ograniczone do konkretnej listy i niewiele tu mogę poradzić. „Nie kwalifikuje się” oznacza zazwyczaj jedną z dwóch rzeczy. Albo właśnie brak jakichkolwiek sensownych informacji, albo też coś, co nawet w naszych łagodnych standardach nie może uchodzić za „animację” (patrz cuda pokroju Inferno Cop). Złota zasada głosi, żeby nie dodawać ogryzków „na zapas”, bo coś się podobno pojawiło, tylko ogryzkować to, co się zdążyło już obejrzeć i co chce się dodać do własnej listy.
 • Avatar
  Avellana 31.03.2013 09:44
  Komentarz do recenzji "Vassalord"
  Sprawę wyjaśniłam w komentarzach do przetargu – to, że manga jest w bazie, nie oznacza automatycznej akceptacji anime, i na odwrót.

  Dodawanie ogryzków to nie konkurencja na czas ani na bicie rekordów tylko sposób poinformowania redakcji o pozycjach, o które warto uzupełnić bazę. Jeśli w danym momencie nie da się zweryfikować informacji o samym anime (np. czasie trwania i/lub twórcach) lub jego zawartości, ogryzek jest odrzucany, żeby nie zapychać listy. Akurat tutaj możliwość weryfikacji pojawiła się stosunkowo szybko, ale w przypadku takich pojedynczych odcinków dodawanych do mang często mija wiele miesięcy (o ile w ogóle) zanim da się znaleźć jakieś w miarę wiarygodne dane poza tym, że coś takiego podobno jest.

  Przypominam też, że bardzo zdecydowanie prosimy o powstrzymanie się od używania wulgaryzmów, także w formie zamaskowanej lub wykropkowanej. Ta zasada obowiązuje absolutnie wszystkich – w takim samym stopniu użytkowników, jak i członków redakcji.
 • Avatar
  Avellana 18.03.2013 16:45
  Re: omg
  Komentarz do recenzji "Saint Onii-san"
  Moderacja uprzejmie ostrzega, że każda dyskusja skręcająca na tematy ogólnoreligijne zostanie wyniesiona na szufelce razem z jej uczestnikami.
 • Avatar
  Avellana 2.03.2013 16:28
  Komentarz do recenzji "Fairy Tail"
  W razie czego: nie uznaję MAL­‑a za pewne źródło, ale to samo twierdzi ANN, więc – uzupełnione.
 • Avatar
  Avellana 24.02.2013 12:08
  Re: Producentów pod ścianę
  Komentarz do recenzji "Strange Dawn"
  O tak, ja też odniosłam takie wrażenie – że to była fabuła obliczona na 24­‑26 odcinków, a nie na 13. To by sporo tłumaczyło – jeśli seria została ucięta na półmetku, to nic dziwnego, że całe mnóstwo wątków z wcześniejszych odcinków nie doprowadziło do niczego i sprawiało wrażenie kompletnie niepotrzebnych.
 • Avatar
  Avellana 14.02.2013 14:09
  Re: Anime
  Komentarz do recenzji "High School DxD"
  Na 99,9% to nie będzie tasiemiec – tasiemce robi się raczej na podstawie popularnych mang, nie przypominam sobie chyba ani jednego, który jako podstawę miałby light novel. Obstawiam tę samą formułę, to znaczy 12­‑13 odcinków i brak ciągu dalszego.
 • Avatar
  Avellana 14.02.2013 10:02
  Re: Anime
  Komentarz do recenzji "High School DxD"
  Na razie potwierdzono produkcję drugiej serii, na przykład tutaj, ale nie potwierdzono daty premiery. Nie sądzę, żeby to była wiosna 2013, bo chyba byłyby już wtedy jakieś zapowiedzi.
 • Avatar
  Avellana 25.01.2013 21:07
  Re: OVA
  Komentarz do recenzji "Sankarea: Wagahai mo... Zombie de Aru..."
  Nie, sądząc po tytułach odcinków – to jest odcinek specjalny dołączony do edycji DVD/BD serii telewizyjnej. OAV ma odcinki zatytułowane inaczej.
 • Avatar
  Avellana 14.01.2013 11:20
  Komentarz do recenzji "Miłość, gimbaza i kosmiczna faza"
  Precz mi z Tanuka i nie pokazuj mi się więcej na oczy! Zaraz jutro pokasuję wszystkie Twoje recenzje, nie myśl sobie, o!


  A serio – dzięki, poprawione, chociaż już widzę, skąd się wzięła pomyłka. Zgodnie z AniDB ZAQ skomponowała i napisała obie te piosenki, więc nie zwróciłam uwagi, że jednej z nich faktycznie nie wykonuje sama.