Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Chudi X

 • Avatar
  Chudi X 10.10.2021 08:48
  Komentarz do recenzji "Digimon Ghost Game"
  Powinienem napisać „goście” bo połączyłem dwie osoby. Drugą jest producent Sakurada Hiroyuki, który pracował przy Adventure: i Shounenach (przy zwykłych Xros Warsach też, ale te były znacząco lepsze). Nie wiem, jak duży wpływ na serię może mieć producent, ale przy takim zestawieniu tytułów jakoś w niego nie wierzę.
 • Avatar
  A
  Chudi X 7.10.2021 19:31
  Komentarz do recenzji "Digimon Ghost Game"
  Pierwszy odcinek był o wiele bardziej interesujący, niż praktycznie całe Digimon Adventure 2020. Niestety za Ghost Game odpowiedzialny jest ten sam gość, co za wcześniej wymienioną serię oraz Xros Wars: Shounen Hunter­‑tachi co raczej dobrze na przyszłość nie wróży. Obawiam się, że jak w przypadku poprzednich dostaniemy z 2­‑3 solidne odcinki na start, a później będzie żal i rozpacz.
 • Avatar
  A
  Chudi X 3.04.2021 18:38
  Komentarz do recenzji "Boku no Hero Academia [2021]"
  W końcu fabuła ruszyła, niestety arc o walce między klasami A i B w wersji mangowej niespecjalnie mnie interesował  kliknij: ukryte . W wersji komiksowej było to niezwykle klimatycznie ukazane, więc liczę na to samo w anime.
 • Avatar
  A
  Chudi X 28.03.2021 11:59
  Komentarz do recenzji "Boku no Hero Academia [2021]"
  Filler już w pierwszym odcinku nowego sezonu… Nie wiem na co i po co to komu, szczerze wątpię, aby nowe osoby zaczynały od oglądania piątego sezonu, a widzowie śledzące anime regularnie na 100% znają moce i bohaterów. Słabo
 • Avatar
  Chudi X 17.08.2020 10:40
  Komentarz do recenzji "Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca"
  Necroposting powinien być zakazany. Jeśli uważaszasz, że pamiętam, co miałem na myśli pisząc komentarz niespełna 9 lat temu, to grubo się mylisz.
 • Avatar
  A
  Chudi X 1.07.2020 23:32
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna"
  Pięknie zanimowany, muzycznie jest świetnie, fabularnie już byłoby się do czego przyczepić, zwłaszcza, że ekipa i tak znowu będzie w całości.

  Cieszę się, że twórcy przypomnieli sobie, że ktoś taki jak Wallace istnieje, i że ma Terriermona z Lopmonem.

  Choć w niektórych momentach najwyraźniej sami nie wiedzieli, co robią i nie mogli się zdecydować, co z wydarzeniami z Tri.  kliknij: ukryte  No i ta Meiko z Meicoomonem.
 • Avatar
  A
  Chudi X 28.06.2020 18:55
  Odcinek 4
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure:"
  Wróciliśmy! Dość spokojny odcinek, aczkolwiek miał kilka momentów i dość solidną oprawę graficzną. Nowa animacja ewolucji urzekła mnie uwzględnieniem form Baby I i Baby II. Ewo song jest niespecjalnie porywający. Szkoda też, że Piyomon nie dostała dłuższej animacji podczas rośnięcia w Birdramon. Miło było zobaczyć głównego wroga w tym story arcu, jednak nie był on żadną niespodzianką, wszak pojawił się w oficjalnych materiałach jakiś miesiąc temu.
 • Avatar
  Chudi X 21.04.2020 15:52
  Re: Digimon Adventure: po 1 odcinku
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure:"
  Polski dubbing nie był taki zły


  Zwłaszcza bzdetny opening zaczynający się od słów „Bronią nas, bronią przyrody, kiedy jest zagrożona” i z równie bzdetnym zakończeniem „chcemy mieć słońcę, chcemy mieć wodę, chcemy mieć las zielony” (czy jakoś tak).

  Co do Adventure Tri to powiem że inaczej się na to może spojrzeć jeśli jak ja rewatchowałem 1 i 2 serię a potem Tri, inne spojrzenie miałem nieco, jednak zgodzę się z zarzutami że niektóre postacie wręcz tam zmienili np Agumona który gadał tylko o jedzonku, no i akcja na Yamato x Taichi, a inni bohaterowie tez coś potrafią zrobić.


  No właśnie bohaterowie nie potrafią zrobić nic, a zwłaszcza użyć mózgu. Szaleje „Digimon Kaiser” ze złym Imperialdramonem i zamiast lecieć sprawdzać co u Kena, Daisuke, Miyako i Ioriego i może troche zaniepokoić się tym faktem, to oni zajmują się jakąś nową laską i jej digi­‑koteczkiem. Kij z tym, że ze wspomnianą wcześniej czwórką kilka razy uratowali świat.

  Applil Monsters jest kontrowersyjne


  Kontrowersyjny, to był Frontier. Do tej pory wszyscy płaczą, że designy postaci świetne i muzyka też, ale nie była partnerów bla bla bla…

  Appmony może wybitne nie były, wciągnęły mnie dopiero gdzieś od 12 odcinka, ale generlnie mi się podobały (pomimo gorszych momentów).

  Osobiście nie trawię Tri i trochę trzecich Xros Warsów (tu za zmarnowanie pomysłu na podróże w czasie i legendarnych herosów).



 • Avatar
  Chudi X 19.04.2020 14:40
  Re: Odcinek 3
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure:"
  Sora na szczęście będzie miała swój odcinek już w przyszłym tygodniu. Czekam na Birdramona, który w trakcie ewolucji wyłania się z ognia. Chciałbym, aby Sora, Mimi, Jou i Koushirou mieli więcej czasu antenowego, a ich Digimony najlepsze ewolucje, żebyśmy nie oglądali tylko WarGreymona i MetalGarurumona.
 • Avatar
  A
  Chudi X 19.04.2020 08:21
  Odcinek 3
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure:"
  Poziom nieco opadł, ale trzeba ruszyć historię do przodu. Finałowa walka z Algomonem to dobra animacja i solidna muzyka, a reszta jest przeróbką finału z Bokura no War Game. Pomysł, żeby  kliknij: ukryte 

  Odcinek trzeci pozwala na snucie teorii.

  Ciemna mroczna kula zawieszona w przestrzeni, kliknij: ukryte  przywodzi na myśl Dark Area, w której w Frontier siedział Lucemon i która jest siedliskiem wszelkiego zła. Byłoby świetnie, gdyby wrogami w tej serii byli Seven Great Demon Lords.

  Sugerując się opisami następnych odcinków z japońskiej prasy, śmiało można stwierdzić kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Chudi X 19.04.2020 08:03
  Re: Odcinek 2
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure:"
  Skoro wystawili Omegamona już teraz, to jest nadzieja, że prędko nie powróci (przynajmniej do finałowych odcinków). Nadmiar Omegamonów też mnie irytuje, zwłaszcza w Next 0rder był mocno denerwujący.

  Przy okazji ostatnich X­‑Antibody uzupełnili brakujące wersje X u wszystkich Royal Knights (oprócz Alphamona, bo on ma X­‑Antibody „od urodzenia”), dodali też Seven Demon Lordom i całej masie innych Digi. Niestety, niektóre nie zachwycają.
 • Avatar
  A
  Chudi X 12.04.2020 10:49
  Odcinek 2
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure:"
  Piękne widowisko. Podobają mi się opanowanie i odrobina chłodu u Yamato. Odcinek ponownie został świetnie zanimowany. Nie powiem, byłem zaskoczony tym, że  kliknij: ukryte  pojawił się tak szybko, ale jest w tym jakiś urok. Zresztą, ta cała scena przemiany  kliknij: ukryte  od razu przywiodły mi na myśl odcinek z odblokowaniem Warp Shinka podczas walki z VenomVamdemonem w oryginalnym Digimon Adventure. Mam nadzieję, że finał drugiego odcinka to przemyślany zabieg twórców, którzy jeszcze chcą nas czymś zaskoczyć, a  kliknij: ukryte  nie będzie w przyszłości wyskakiwał w każdej nieciekawej sytuacji.
 • Avatar
  A
  Chudi X 5.04.2020 08:54
  Odcinek 1
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure:"
  Cóż to było za widowisko, japońska telewizja momentami mnie przeraża – puśćmy mikroskopijny fragment anime, aby przerwać je kilkoma minutami reklam. Później nam zbanowali streaming, ale dzięki innym fanom udało się obejrzeć do końca…

  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ale mam kilka uwag. Jeśli chodzi o opening, to Tanimoto Takayoshi stanął na wysokości zadania. Może nie jest to utwór na miarę Butter­‑fly czy Fire!!, ale wpada w ucho, jest dość energiczny, odświeżający i bliżej mu do openingów z Appmonów, niż Digimonów. Spodobało mi się również nawiązanie do animacji openingu z klasycznego Digimon Adventure. Opening jest świetnie zanimowany, ta dynamika walk! Ma jednak stanowczo jedną wadę – za dużo Taichiego i Agumona. Przesadą jest skupianie się tylko na nich oraz prezentowanie form Agumona od Botamona do samego Omegamona. Serial, póki co nazywa się jeszcze Digimon Adventure, a nie „Radosne przygody Taichiego”. Mam nadzieję, że reszta ekipy też dostanie własne openingi, albo przynajmniej endingi, tak jak Yamato, z którego zamierzają chyba zrobić totalnego samotnika, odludka i badassa. Choć w tej całej prezentacji Agumona świetnie wypadł pomysł na animację ewolucji z Greymona w MetalGreymona.

  Animacja reszty odcinka również jest bardzo dobra, choć mogliby dorzucić parę klatek więcej. Koushiro jest podejrzanie niski, wydaje mi się, że akurat w przypadku jego projektu trochę przesadzono, bo on był niski, ale nie miał wzrostu porównywalnego do Takeru. Agumon jest świetnie narysowany i zanimowany, bardzo płynnie się porusza i nie jest tak szkaradny jak w tym przeklętym Tri.

  Odcinek zaskakuje rozmachem. Twórcom Digimonów od dawna (chyba od Frontiera albo Savers) nie udało się wpakować do jednego epizodu takiej ilości akcji! Cieszy, że Taichi nie stoi jak kołek, tylko dzielnie walczy u boku Agumona. Niestety głos chłopca średnio mi do niego pasuje. Pomysł z dawaniem dzieciarni herbów już na starcie nadal mnie intryguje. Spodobał mi się moment, gdy na tablecie Koushirou wyskoczył napis „The Chosen One”.

  Na obecną chwilę to chyba tyle. Ponieważ drugi odcinek ma tytuł War Game, spodziewam się czegoś na miarę drugiej kinówki.
 • Avatar
  Chudi X 14.05.2019 23:18
  Komentarz do recenzji "Alita: Battle Angel"
  Dobra, mój błąd. Jednak była manga o Avengers, mianowicie Marvel Future Avengers wydawana przy okazji anime pod tym samym tytułem.
 • Avatar
  Chudi X 14.05.2019 23:09
  Komentarz do recenzji "Alita: Battle Angel"
  Filmowi Avengers powstali na bazie swoich pierwowzorów, czyli amerykańskich komiksów, więc w żaden sposób nie są oparci na mandze. Zresztą, nigdy nie było mang z Avengers.

  Wyszło kilka mang od Marvela tworzonych przez Japończyków i na rynku japońskim, ale je można policzyć na palcach jednej ręki (dwie ze Spider­‑Manem oraz po jednej z Hulkiem i X­‑Menami).

  Był jeszcze taki potworek jak imprint Marvela zwany Mangaverse, ale komiksy powstające w jego ramach tworzono w USA przez Amerykanów. Z mangą miały jedynie tyle wspólnego, co „polskie mangi”, czyli styl rysunków mający imitować ten znany z japońskich komiksów.
 • Avatar
  Chudi X 6.07.2018 15:22
  Komentarz do recenzji "Fate/Apocrypha"
  To jest tak jak z komiksami od Marvela i DC. W jednym Wolverine żyje, w drugim nie, a następnym jest gejem. Czyli alternatywny świat z własną historią. Nawet jeśli motyw wojny o Graala jest podobny, to reszta już nie.
 • Avatar
  Chudi X 3.06.2018 19:53
  Re: Koniec
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Gdzie obecnie Baalmon jest wprowadzony jako Perfect do linii Impomna? Za wyjątkiem przecieków na temat Digimon Pendulum Ver.20th, gdzie masz linię Impmon – MadLeomon – Baalmon – Beelzebumon. Nie wiem ile w tym prawdy, na swoje Pendulum jeszcze czekam, ma przyjść pocztą jakoś w czerwcu.

  Ten Beelzeebumon z Hacker's Memory to w ogóle dziwna sprawa, bo skoro akcja rozgrywa się w tym samym świecie, co w podstawowym Cyber Sleuth, to wychodzi na to, że jest to ten sam Beelzebumon, którego muszą załatwić Ami/Takumi aby uwolnić Dianamon. Chyba, że jest tam więcej Beelzebumonów.

  W Xross Warsach Digi Memory powstały od Digimonów, które pomogły ocalić DW – racja. Nie pamiętam tylko, czy niezależnie od swoich charakterów czy też nie. Z drugiej strony, skoro jesteś zły i dążysz do zniszczenia DW, to nie pomagasz go też ratować.

  W Digimon Savers: Another Mission grałem lata temu i już nie pamiętam szczegółów zbytnio, ale chyba za wyjątkiem Lilithmon, która była wpisana w Renamon Yumy to wszyscy pozostali DL byli źli i porywali dzieci, a pokonanie ich było wymogiem do odblokowania ewolucji u swoich partnerów/
 • Avatar
  Chudi X 3.06.2018 17:33
  Re: Koniec
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Relacje, relacje, relacje… Między digimonami i ich partnerami, między digi­‑wybranymi, którzy w międzyczasie nieco dojrzeli i ulegli naturalnemu procesowi dorastania, oraz między innymi postaciami.


  Jeśli za pozytywny rozwój postaci i relacji uważasz fakt, iż Agumona przerobiono na bezmózgiego zwierza, który myśli o jedzeniu w każdej (nawet najmniej odpowiedniej porze), to chyba inaczej interpretujemy rozwój postaci i relacje.

  Może w poprzednich seriach Agumon lubił jedzenie, ale jego egzystencja nie skupiała się jedynie na tym i Agumon był w stanie nawet samodzielnie obmyślić i zrealizować plan ucieczki z bazy Digimon Kaisera.

  Bohaterowie może dorośli, ale tu też bym polemizował. Twórcy wyraźnie nie przemyśleli niektórych kwestii – choćby genialny Koushirou, który potrafi tworzyć wirtualne przestrzenie, pomaga jakiemuś typowi z USA za pieniądze, w wyniku czego stać go na własny apartament, a dalej siedzi w liceum.

  No ale przynajmniej nie wrzucili Vamdemona jak w 02 ani jednego z 7 Demon Lordów jako głównego złego( tylko Tamers się tego ustrzegł robiąc z Beelzebumona atonera koniec końców po tej dobrej stronie… no i Xross to powtórzył tylko już całkowicie po tej dobrej stronie ).


  Tylko Beelzebumon z Xros Wars to nieco inny przypadek, bo według oficjalnych źródeł jest on osobny gatunkiem digimona i z tego powodu nie należy do Seven Great Demon Lordów. Nie wiem jak to dobrze do końca wytłumaczyć, to jest coś na zasadzie Pulse'a i Minuna z Pokemonów. W Xross Warsach jeszcze Leviamon był po dobrej stronie.
 • Avatar
  A
  Chudi X 5.05.2018 00:31
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  I po ostatniej części. Seria niewypał pod względem fabularnych bzdetów i nieścisłości oraz paskudnej grafiki. Szkoda, że pomysł na potencjalnie świetną kontynuację został zepsuty w taki sposób.
 • Avatar
  A
  Chudi X 1.10.2016 00:37
  Odcinek 1
  Komentarz do recenzji "Digimon Universe: Appli Monsters"
  Główny bohater to taki dość irytujący płaczek i słabeusz (nawet gorszy od Takato), ale partnera ma zacnego. Sam koncept to powtórka z ostatniej serii Xros Warsów w połączeniu z Pokemonami i Youkai Watch. Czyli niestety generalnie nic porywającego. Jak na pierwszy odcinek, który miałby zachęcić do oglądania dalszych wypada bardzo słabo. Ech…
 • Avatar
  Chudi X 24.09.2016 23:50
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Jak zareagowałaś na fakt,  kliknij: ukryte ? Osobiście zbierałem szczenę z podłogi. Oglądałaś poprzednie serie, bo reakcja też od tego dużo zależy.
 • Avatar
  A
  Chudi X 23.09.2016 23:57
  Confession
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Fabularnie jak do tej pory trzeci film z tri wypada naprawdę bardzo dobrze. Świetne relacje Digi z Wybranymi Dziećmi i doskonała, klimatyczna muzyka. Bardzo emocjonala część. Graficznie niestety bardzo posysa, zwłaszcza  kliknij: ukryte . I ten zaskakujący zwrot akcji na sam koniec filmu <3 Oby czwórka utrzymała poziom.
 • Avatar
  Chudi X 10.07.2016 00:57
  Re: Odcinek 1, czyli Kich-nan, klepsydry i wiewiórki xD
  Komentarz do recenzji "Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!"
  Kiedy dziewczęta płci męskiej tracą urok w serii magical girls to znak, że zbliża się zło lub studio jest do wymiany.

  Tak, ja ich szipuję od pierwszej serii. Coś musi być na rzeczy – inaczej twórcy nie dawaliby nam tego tak wyraźnie do zrozumienia (chyba, że tylko się droczą).

  Oczywiście, nie muszą to być brutalne i niekulturalne wyznania jak z polskich internetów  kliknij: ukryte  lub jak z polskich kabaretów  kliknij: ukryte  tylko coś raczej spokojnego. Jednak, jak w ostatnim odcinku któryś z nich wyskoczy z tekstem  kliknij: ukryte  to chyba się przekręcę.

  Tak, atmosfera była gęsta i napięta. Dusiła widza niczym para ze zbytnio nagrzanej łaźni…
 • Avatar
  Chudi X 10.07.2016 00:16
  Re: Odcinek 1, czyli Kich-nan, klepsydry i wiewiórki xD
  Komentarz do recenzji "Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!"
  Pod zaznaczonym fragmentem Twojego komentarza.

  Te twarze podczas transformacji są takie krzywe i kanciaste. Sekwencję przemiany w pierwszej serii mogłem oglądać dłuuugo i do znudzenia, w drugiej tak wesoło nie jest.

  Czy tylko mnie się wydaje, że Yumoto urósł? Jakiś taki większy się wydaje (albo zbyt dokładnie mu się nie przypatrywałem w poprzedniej części).

  Mam nadzieję, że Atsushi i Kinishirou dość szybko powiedzą sobie, że się kochają itp. takiego napięcia jak podczas sceny w łaźni drugi raz chyba nie zniosę.
 • Avatar
  Chudi X 9.07.2016 23:54
  Re: Odcinek 1, czyli Kich-nan, klepsydry i wiewiórki xD
  Komentarz do recenzji "Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!"
  Za to coś niedobrego stało się z kreską. Wiedziałam, że zmiana studia to będzie błąd… Kreska stała się jakaś taka kanciasta i krzywa. W pierwszej serii też nie była idealna, ale robiąc screeny, nie widziałam aż tak dużo dziwnych twarzy, krzywych rąk i nóg… Zwłaszcza to w przemianach widać, które były przecudowne, a teraz kreską straszą prawie jak Crystal (zwłaszcza te zbliżenia z perspektywy na ręce i nogi w przemianach i przemowach… Takie rzeczy to powinny być zabronione, bo po prostu nie umieją tego rysować O.o) Czyżby ktoś z Crystala maczał w nich palce?! SKANDAL! xDDDD Nie no, aż tak źle nie jest. Kolorki, światła, brokaty, błyski, ruchy – wszystko jest wspaniale. Mur u Io mnie zachwycił – najpierw gejowska tęcza, teraz gejowski… mur! xD Du… znaczy sięęęę, przemiana Yumoto mnie zabiła. Jak Usagi! No stara dobra Sailor Moon! Te pozy, te ruchy… te piórka, te skrzydełka… nie wiem, czy to bardziej mi się kojarzy z Super Sailor Moon czy Eternal Sailor Moon, ale jest „ruchowo i pozowo” bardzo podobnie! I w sumie tak powinny wyglądać przemiany w nowej Sailor Moon, a nie te koszmarki z Crystala, gdzie Usa lata jak ta bezwładna szmaciana lalka -.-' Seria – parodia – a z tak ważnymi rzeczami jak przemiany poradziła sobie miliard razy lepiej niż Crystale, i to nie tylko dlatego, że nie ma komputerówy, tylko właśnie dlatego, że ruchy i pozy są cudowne.

  Muzyka w przemianach też jest gorsza – niby podobny ten „Love Mejking”, ale już nie tak cudowny jak stary… i słabo go słychać, albo ja głucha jestem O.o Ale jak słabo słychać, to i ciężko się muzyką rozkoszować, poznać ją i w ogóle. Opening mi się podoba, nie tak bardzo jak pierwszy,


  Podpisuję się pod tym obiema rękami, nogami i wszystkimi mackami.