Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Chudi X

 • Avatar
  Chudi X 15.04.2014 22:47
  Komentarz do recenzji "Disk Wars: Avengers"
  Czego wymagasz od animu dla dzieci w wieku lat 6 – 12? Abenjiersi nie mogli tak postąpić, przecież to niemoralne i nie powinno się tego uczyć dzieci. Jak można pozwolić ukochanej osobie spać w dół. Tylko miłość, wiara i pomoc zwykłych dzieci może nas uratować.

  Romantyczne wyznania zawsze w modzie <3 Czekamy na Venoma, pairing Loki x Thor i inne głęboko skrywane uczucia.

  Z X­‑Menów też patałachy straszne, Cyclops dał się złapać do pokeballa to raz, druga sprawa, że się wmieszał s sprawy Abenjiersów, choć zazwyczaj pilnował tylko swego mutanckiego nosa.
 • Avatar
  A
  Chudi X 12.04.2014 02:19
  Komentarz do recenzji "JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders"
  Ten opening! Ta ścieżka dźwiękowa (z tekstem jest nieco gorzej – powtarzanie wybranego słowa po kilka razy jakoś mnie drażni [ma to miejsce gdzieś od 54 sekundy]). Animacja jak w pierwszym openingu poprzedniej serii – nic do ujęcia, dobrze, że trzymają się dobrze wypracowanych elementów. Jest niemal idealnie – pozostaje czekać na pełną wersję.

  Endingu niestety się nie doczekałem. W każdym razie liczę na Holy Diver Dio ewentualnie coś od Iron Maiden. Choć nie ukrywajmy, każdy kawałek zaliczający się do metalu lub rocka mnie zadowoli.
 • Avatar
  Chudi X 10.04.2014 19:18
  Re: Pierwsze dobre marvelowskie anime?
  Komentarz do recenzji "Disk Wars: Avengers"
  Akuratnie cały system specjalnych więzień dla superprzestępców w marvelowskich komiksach opiera się na prostej zasadzie – robisz za dużo problemów i jesteś niebezpieczny z różnych względów to lądujesz za kratkami, bez względu na to, czy złapał cię Spider­‑Man czy ktoś Avengers.

  Spider­‑Man ma mieć podobno sporą rolę do odegrania w Disk Wars, więc może dlatego uwzględnili Green Goblina.
 • Avatar
  Chudi X 10.04.2014 18:19
  Re: Pierwsze dobre marvelowskie anime?
  Komentarz do recenzji "Disk Wars: Avengers"
  Na chwilę obecną mamy drużynę schematyczną – nadpobudliwy lider, mały nerd, wyalienowany osobnik, laseczka (przy czym ona reprezentuje w moim mniemaniu ten bardziej niepokorny typ pomiędzy dziewczyną a chłopczycą, na „słodką idiotkę” może jeszcze przyjdzie czas) i do kompletu starszy brat lidera, który pewnie będzie mu „matkować”.

  Kapitan Ameryka jeszcze ujdzie w tłumie. Serio, całkiem dobrze im się udał – taki owoczesny żołnierz. Dla odmiany zastanawiałem się sporo czasu kim jest ta fioletowa ryba – jeden z przeciwników. Postanowiłem wrócić do wyliczanki w więzieniu i okazało się, że najprawdopodobniej jest to Tiger Shark.
 • Avatar
  Chudi X 8.04.2014 14:15
  Komentarz do recenzji "Disk Wars: Avengers"
  Oglądam po japońsku, bez napisów.
 • Avatar
  A
  Chudi X 8.04.2014 05:53
  Komentarz do recenzji "Disk Wars: Avengers"
  Spodziewałem się badziewia na miarę Bakuganów, jednak jest troszkę lepiej. Strasznie drażni mnie strona graficzna – widać, że z budżetem nie zaszaleli jak również projekty postaci. Gdyby jedna z postaci nie powiedziała, że Iron Fist to Iron Fist za nic w świecie bym go nie poznał. Dr. Strange prezentuje się równie strasznie.
 • Avatar
  Chudi X 7.04.2014 18:04
  Re: Gdzie ten szał, gdzie ta faza...?
  Komentarz do recenzji "JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders"
  Mnie razi porównywanie do Pokemonów. Niestety, pokemony pojawiły się na świecie w 1996 (licząc datę wydania Pokemon Red i Green w Japonii), a w tym czasie mangowe Stardust Crusaders było już zakończone od przynajmniej czterech lat. Więc jeśli ktoś miałby kopiować rozwiązania od kogoś, to właśnie Pokemony od JoJo, a nie na odwrót ;)

  Chamski buc jest sto razy lepszy od każdego innego Naruto, Luffy'ego, You, który pragnie zostać Hokage, Królem Piratów czy Królem Szamanów. Niestandardowe kreacje postaci właśnie dlatego są fajne, że nie trzymają się standardów.
 • Avatar
  Chudi X 7.04.2014 17:52
  Komentarz do recenzji "JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders"
  Serio, uważasz, że spoilerem jest to, jakie budynki zostały zniszczone przy okazji jednej z walk? Nawet nie wspomniałem kto i kiedy, ale zawsze mogę to nadrobić ;)
 • Avatar
  A
  Chudi X 7.04.2014 00:09
  Komentarz do recenzji "JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders"
  Mnie ciekawi, czy będzie oryginalna scena niszczenia minaretów czy zekranizują cenzurowaną wersję mangi, gdzie minarety zastąpiono stacją telewizyjną.
 • Avatar
  Chudi X 7.04.2014 00:03
  Re: czy to jest remake/refresh oav z 1993 ?
  Komentarz do recenzji "JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders"
  Zasadniczo możesz olać. Raz, ze nie jest to adaptacja całości, dwa – było trochę zmian względem pierwowzoru, z tego co czytałem.
 • Avatar
  A
  Chudi X 2.02.2014 20:58
  Komentarz do recenzji "Doraemon [2005]"
  Disney XD mnie zaskoczyło. Polska wersja na bazie japońskiego oryginału wraz z zachowaniem oryginalnej ścieżki dźwiękowej! Już się bałem, że zamiast openingu będzie ten przeklęty „rap” z trailerów polskiej wersji. Pozostaje jedynie porównać z oryginałem pod względem wierności tłumaczenia, ale skoro „2112: Narodziny Doraemona” wyszło im dość wiernie to w tym przypadku też nie powinno być problemów.
 • Avatar
  Chudi X 26.01.2014 20:35
  Komentarz do recenzji "Samurai Flamenco"
  to jest anime Super Sentia, to tak jakbyś szukał sensu i logiki w Power Rangers.
 • Avatar
  Chudi X 22.01.2014 17:44
  Re: Oscar
  Komentarz do recenzji "Zrywa się wiatr"
  Jeśli w przyznawaniu Oscarów dla filmów animowanych istnieje ta sama zasada co dla aktorskich – mianowicie, że nominowany film musi być wyświetlony we wszystkich krajach członkowskich Akademii Filmowej to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas anime trafi do Polski.
 • Avatar
  Chudi X 14.01.2014 09:14
  Re: Parodia? Nie, oni tak na serio...
  Komentarz do recenzji "Witch Craft Works"
  Biorąc pod uwagę fakt, że w japońskiej telewizji anime leci w nocy. Idealna pora do oglądania produkcji rodzinnych, bo o 1 w nocy dzieci pewnie jeszcze nie śpią, tylko czekają na wieczorynkę.


  Anime dla dzieci i inny im podobny szmelc lecą w pasmach porannych od szóstej – siódmej rano. Po południu i w nocy to mamy bloki dla młodzieży i starszych widzów.
 • Avatar
  Chudi X 14.01.2014 09:08
  Re: Parodia? Nie, oni tak na serio...
  Komentarz do recenzji "Witch Craft Works"
  Niestety, trafiłaś źle – „Gigi” akuratnie jest przykładem starego anime ecchi nastawionego na fanserwis w postaci pokazywania majtek i jarania się nimi. Już nie wspominając o zdaniach z podtekstami i niepoprawnym słownictwie. „Gigi” nigdy nie był przeznaczony stricte dla dzieci jak choćby „Pokemony”, tylko kierował w grupę shounen.
 • Avatar
  Chudi X 11.01.2014 00:38
  Komentarz do recenzji "Bracia czarnej krwi"
  1) Anime­‑Gate wydało je w Polsce na DVD.
  2)Ponieważ tak zadecydowali twórcy.
 • Avatar
  A
  Chudi X 15.12.2013 11:34
  Komentarz do recenzji "Saint Seiya Omega"
  Z ciekawości chciałem sprawdzić co nowego w Omedze, ku mojemu zaskoczeniu wrócił Ikki, stara drużyna brązowych (choć mam świadomość, że Shiryuu i Seiya są złoci xD) w komplecie, a co najważniejsze jest dość aktywna! Producenci postanowili nawet przywrócić zbroje ze stali i ich oryginalnych posiadaczy.

  Podstawowe pytanie – nadal spin­‑off do oryginału, czy jednak sequel?
 • Avatar
  Chudi X 29.11.2013 19:37
  Re: I tak, pod koniec 7 odcinka, a zwłaszcza w 8...
  Komentarz do recenzji "Samurai Flamenco"
  Dziwisz się? W Japonii gatunek „Super Hero” ukształtowały właśnie serie Super Sentai i Kamen Rider. Nawet emitowane są w bloku o nazwie „Super Hero Time” na TV Asahi. Druga opcją, którą mieli to pójście w styl amerykańskich sh.
 • Avatar
  Chudi X 29.11.2013 14:38
  Re: I tak, pod koniec 7 odcinka, a zwłaszcza w 8...
  Komentarz do recenzji "Samurai Flamenco"
  Bardzo dobrze, seria nareszcie jest tym, co twórcy obiecywali od samego początku. O ile przez pierwsze 4 odcinki wkurzający main hero, historie o niczym i interakcje między bohaterami nie irytowały, to w później już było coraz gorzej.

  Poza tym nie uwierzę, że nie wyciągałeś pomysłów na dalszy rozwój wydarzeń przez samo oglądanie openingu.
 • Avatar
  Chudi X 24.11.2013 09:39
  Re: błąd w nazwie
  Komentarz do recenzji "Azumanga Daiou"
  Nazwa jest jak najbardziej poprawna. Romanizację znaków 大王 z japońskiego anime można zapisywać jako „Daiou” lub jako „Daioh”. Obie wersje w tym przypadku są równorzędne.
 • Avatar
  Chudi X 10.10.2013 22:54
  Komentarz do recenzji "Samurai Flamenco"
  Oczywiście o Heromanie i jego zasługach nikt nie pamięta. Był jeszcze Zetman,ale tutaj sprawy mają się o wiele gorzej – nie adaptuje się nieskończonej mangi i nie „przeskakuje się” części wydarzeń.
 • Avatar
  Chudi X 6.10.2013 09:51
  Komentarz do recenzji "Free!"
  Widzę, że słabo znasz sportowe anime. Zaprezentuj mi gejostwo w Slam Dunk albo Kapitanie Hawku.
 • Avatar
  Chudi X 4.10.2013 19:49
  Re: Odnośnie recenzji~
  Komentarz do recenzji "Gin no Saji"
  Gdyby te wszystkie krówki, koniki, kury itp były anthro i moe to z pewnością by się idealnie sprzedawało. Kto by nie chciał wydoić kawaii moe krówki?
 • Avatar
  A
  Chudi X 8.09.2013 22:20
  Wersja USA
  Komentarz do recenzji "Digimon Xros Wars"
  Nickelodeon się nie popisał (było to pewniakiem).

  Oryginalnej ścieżki dźwiękowej brak. Pseudo raperski opening z melodią i śpiewem jak z koncertu One Direction.

  Pozmieniane imiona i nazwy ataków (część z nich oddawała charakter stworów).

  Powymazywane i pozakrywane piersi.

  Nawrzucana masa durnych tekstów dla małoletnich bezmózgich zjadaczy hamburgerów (przykładowo w oryginale jedna z bohaterek robi sobie zdjęcie na tle Tokyo Tower i przelatującego przy niej sterowca po czym mówi, że „Zdjęcie wyszło super, ustawię je jako tapetę w telefonie.” tymczasem w wersji USA pada zdanie „Sterowiec! Uwielbiam sterowce, wyglądają jak latające błyszczące kiełbaski.”

  I cała masa innych zmian wpływająca na niekorzyść amerykańskiej wersji, sprawiających, że diametralnie różni się ona od pierwowzoru i wiernych mu dubbingów z Włoch czy Marsylii. Na podstawie pierwszych odcinków z Japonii, Włoch, Marsylii i USA spokojnie dałoby się napisać pracę magisterską na temat dlaczego Amerykanie nie powinni dubbingować czegokolwiek, a japońskich produkcji zwłaszcza.

  Mam nadzieję, że seria do Polski nie trafi, choć biorąc pod uwagę, że polski oddział Nickelodeon dubbinguje wszystko co emitują w USA szanse na taką porażkę są spore.
 • Avatar
  A
  Chudi X 24.08.2013 09:27
  Komentarz do recenzji "Królewna Śnieżka"
  Właśnie emitują na TV6. Wersja z angielskim dubbingiem i polskim lektorem.