Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Zegarmistrz

 • Avatar
  Zegarmistrz 23.05.2011 08:39
  Komentarz do recenzji "MM!"
  Ja ze swojej strony chciałbym zauważyć, że to jest serwis o anime w ogóle, a nie fanpage XEBEC. Porównujemy grafikę na tle ogółu, a nie pojedynczej firmy.
 • Avatar
  Zegarmistrz 22.05.2011 22:39
  Komentarz do recenzji "MM!"
  O! Jakbym widział siebie w lustrze!

  Od siebie dodam jeszcze, że jadam dzieci na śniadanie i zagryzam kociętami.
 • Avatar
  Zegarmistrz 22.05.2011 18:28
  Komentarz do recenzji "MM!"
  I co z tego?

  Fiat 126P prezentuje się świetnie jak na samochód produkowany w krajach komunistycznych. Zwłaszcza, jeśli zestawić go z syrenką albo polonezem.

  Nie zmienia to faktu, że i tak jest to kiepski samochód.

  Tak samo jest z MM (i innymi anime). Owszem, może to jest perełka na tle innych gniotów Xebec. Jednak na tle innych anime nadal jest to słaba seria.

  Sorki. Przyzwanie dodatkowych punktów tylko dlatego, że ktoś nie może zatrudnić dobrych rysowników jest zwyczajnie nieuczciwe wobec DOBRYCH filmów animowanych.
 • Avatar
  Zegarmistrz 22.05.2011 16:27
  Komentarz do recenzji "MM!"
  Ależ oczywiście, że usprawiedliwia. Jeśli kupujesz sobie Fiata, nie wymagasz od niego osiągów Ferrari. Analogicznie od XEBEC nie wymagasz kreski jak w Sunrise, które ma dużo większy budżet. Jeśli piszesz o kresce w MM!, należy ja porównać do innych produkcji tego studia, zauważyć znaczna poprawę, pochwalić za nią, aczkolwiek dodać, że to wciąż jedynie średni poziom oprawy graficznej.


  I co? Teraz dziennikarz motoryzacyjny ma pisać „Fiat 126P to samochód równy Ferrari. Oczywiście, wszystkie jego osiągi są gorsze! Jednak nie ma co liczyć, żeby PRL wyprodukował równie świetny samochód, co Włochy!”

  Jak dla mnie to bez sensu.

  Nie ma co usprawiedliwiać twórców. To nie moja sprawa, czy ktoś jest biedny czy bogaty i ile pieniędzy mógł zainwestować w produkcję. Mnie interesuje czy dane anime jest dobre czy złe.
 • Avatar
  Zegarmistrz 21.05.2011 16:55
  Re: Beznadziejna recenzja beznadziejnego portalu
  Komentarz do recenzji "MM!"
  Myślę, że powód dla którego oceny w recenzjach pokrywają się z ocenami redakcji jest inny i próżno szukać tu spisku.

  Oceny Redakcji mogą przyznawać użytkownicy z grupy Redakcja Działu, Zespół Redakcyjny i Stali Współpracownicy. Żeby zaliczyć się do nich należy napisać (z tego co pamiętam) 10 tekstów lub w inny sposób zasłużyć się dla serwisu.

  W serwisie jest 1921 recenzji anime, z czego 1718 zostało napisane przez osoby z grupy posiadających uprawnienie czyli przez redkacje.

  Jak łatwo się domyślić, oceny redakcji pokrywają się najczęściej z ocenami recenzentów, bo w prawie 90% przypadków są to te same osoby.
 • Avatar
  Zegarmistrz 21.05.2011 00:16
  Re: Urzekła mnie wasza historia
  Komentarz do recenzji "MM!"

  I to takiego betonu, że PZPN wymięka. Zresztą sam planowałem pochwalić MM! jako przykład przełomowego kina sprośnego, ale niestety dostałem telefony od Gosi, Krzysia i Przemcia (którzy siedzą w kieszeni Mira, Rysia i Zbysia), że otrzymam korzyść finansową i stanowisko specjalisty od nicnierobienia za 10 patyków/mc.


  Sorry Szaman. Był telefon z samej Moskwy. Anime to anime, ale życie to życie, a interes to interes. Wiem, że dla takiego ideowca jak ty to trudne, ale zrozum: Gośka nie ma już 20 lat i potrzebuje tego botoksu. Ja natomiast z samych reklam tej willi z basenem nie spłacę.
 • Avatar
  A
  Zegarmistrz 18.05.2011 08:34
  Bajka niecałkiem dla dzieci
  Komentarz do recenzji "Brave Story"
  W sumie to całkiem fajny film z gatunku familijnych. Jednak z powodu emo=zakończenia nie puściłbym go dzieciom.
 • Avatar
  Zegarmistrz 24.04.2011 17:04
  Re: Recenzja skrajnie subiektywna nie mająca prawie nic wspólnego z prawdą
  Komentarz do recenzji "Seiken no Blacksmith"
  1) Nie jestem wrogiem sympatycznego, lekkiego fantasy. Problem w tym, że dla mnie sympatyczne, lekkie fantasy to na przykład Inuyasha albo pierwsze trzy serie Slayers, a nie Kowale.

  2) Nie sądzę, by konformistyczna recka oparta na sztucznym wyznaczniku w rodzaju ocen wystawionych przez użytkowników miała jakąkolwiek wartość. Jak recenzent ma napisać prawdę, skoro myśli na dany temat inaczej?

  3) Jeśli kogoś to pocieszy: LoL Heroes też będę recenzował. I też będzie miało ocenę 4/10.
 • Avatar
  Zegarmistrz 20.04.2011 08:02
  Re: Nietypowo
  Komentarz do recenzji "5 centymetrów na sekundę"
  To aluzja do bzdur, jakie można było swego czasu wyczytać o anime. Oraz do tzw. „Fandomu Walczącego”. Kilka lat temu na topie było wypisywanie, jak mądre i niezwykłe (a przy tym niezrozumiałe dla tłuszczy) są japońskie kreskówki (nawet jeśli mowa była o Dragonballu i Naruto). Potem sytuacja się obróciła i modne stało się gapienie na majtki.
 • Zegarmistrz 19.04.2011 13:25:28 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 17:23
  Re: Podsumowanie
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Oraz jeszcze tak zwane „serie ambitne” gdzie flaki, cycki i trudne tematy służą za kamuflaż dla wewnętrznej miałkości i płycizny intelektualnej. Ostatnimi czasy tego typu komcie są rzadkie, bo od paru lat cycmajtki są popularniejsze od emo­‑gothów.
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 17:08
  Re: A mi nie! Troll attack!
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Zaryzykowałbym odpowiedź, że JJ dostrzega.
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 11:40
  Komentarz do recenzji "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009]"
  Literówka. Taki jest efekt siedzenia przed kompem do drugiej w nocy i pisania recenzji.
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 08:29
  Re: A mi nie! Troll attack!
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Kosiarka jest droga bo wyprodukował ją kiepski producent z drogich, ale nie spełniających żadnych norm materiałów wyznaczając przy tym nierozsądnie wysoką marżę. Zacina się przy wjechaniu na kępkę mleczy. Dlatego tak dużo kosztuje, choć to złom.

  Tak samo jest z Fractales: to bezrefleksyjny hymn pochwalny ku czci ekoterroryzmu. Głupota na zupełnie innym poziomie niż Aika.

  Ad 3 akapit: Zasadniczo niewiele z tego, co powiedziałeś zrozumieliśmy, oprócz tego, że A) To bełkot B) Wiesz od nas lepiej, jak mamy prowadzić stronę C) Jesteś okropnie zarozumiały, ale to nie mój problem, nie ja muszę z tobą mieszkać. Nie wiem jak innym, mi poprawiłeś samopoczucie.
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.04.2011 22:07
  Re: A mi nie! Troll attack!
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Ja chciałbym zauważyć, że porównywanie ocen Agent Aika do ocen Fractales jest delikatnie mówiąc głupie. Aika jest bieliźniarską komedią akcji, Fractales: serią z gatunku ambitnych. Obie oceniane są na podstawie zupełnie innego zestawu cech.

  To tak, jakby się pytać „czemu ta beznadziejna kosiarka do trawy dostała takie niskie oceny, skoro ten młotek, pozbawiony wszelkich części mechanicznych dostał takie wysokie? Przecież jest obiektywnie gorszy, bo nie kosi trawy!”
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.04.2011 10:46
  Prawda:
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Prawda jest taka, że redakcji podobało się to anime i sugerując się myanimelist, gdzie prawie 6K ludzi dało Fractales 7,5 też nie chciała się wychylać i zamierzała dać 7,5.

  Niestety w nocy był telefon z Kremla i prikaz: Polaczkom na pohybel Fraktalez zjechać! Tak więc stąd te oceny.

  Co do grona redakcyjnego to faktycznie rozrosło się ponad miarę. Ale to nie nasza wina, że Putin z Miedwiediewem musieli gdzieś swoje pociotki upchnąć. Był telefon z Kremla i prikaz: zatrudniać!

  Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia okażą się pomocne.
 • Avatar
  Zegarmistrz 2.04.2011 14:28
  Re: Bezsensowna recenzja
  Komentarz do recenzji "Lucky Star"
  Jest takie stare powiedzenie: Tylko krowa nie zmienia opinii.
 • Avatar
  A
  Zegarmistrz 29.03.2011 08:28
  Równia pochyła
  Komentarz do recenzji "Toaru Majutsu no Index 2"
  Mam niestety mieszane uczucia co do tej serii. Zaczęła się przyzwoicie, potem niestety zjechała na tą mniej interesującą połowę uniwersum i te mniej charyzmatyczne postacie. Ostatni łuk miał potencjał, żeby to naprawić. Jednak niestety utonął w plotholach. Efekt jest niestety taki sobie.

  Spory minus.
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.03.2011 19:21
  Komentarz do recenzji "Air"
  Fakt. Masz racje, moja wina. Nie zrobiłem reserszu, tylko pisałem z głowy. Złe nawyki dają o sobie znać.

  Poprosiłem już Avellane, żeby poprawiła po mnie.
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.03.2011 11:05
  Re: Kolejna niepotrzebna recenzja
  Komentarz do recenzji "Air"
  A poza tym czy recenzent uważa, że Kanon 2006, Clannad i Angel Beats są lepsze niż Air ?

  Tak, dokładnie.

  Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze dwa. Trzeciego nie widziałem.
 • Avatar
  A
  Zegarmistrz 24.02.2011 12:07
  Dobre, ale dla nikogogo
  Komentarz do recenzji "Seitokai Yakuindomo"
  Anime jest bardzo dobre, ale tak naprawdę strasznie hermetyczne. Wykorzystuje dość typowy pomysł „on jeden sam w szkole pełnej ślicznotek” i rozprawia się z nim w sposób niezwykle brutalny, już z miejsca atakując seriami intymnych problemów i zboczeń.

  Zasadniczo podobać się może tylko dwóm typom osób. Będą to:

  - hardkorowi fani mangi i anime, zmęczeni już trochę typowymi wzorcami szkolnego romansu, rozumujący głębszy przekaz i kontekst kulturowy żartów.

  - prostacy, których bawią dowcipy o podpaskach.
 • Zegarmistrz 20.02.2011 16:38:12 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Zegarmistrz 16.02.2011 19:43
  Re: Aż dziw bierze, że ...
  Komentarz do recenzji "Toaru Majutsu no Index"
  System oceniania na Tanuki jest fraktalny, a nie binarny. Zauważ, że każda seria ma szereg wyróżników, gatunków i innych dodatkowych informacji. Ma to zapobiec mierzeniu ze sobą totalnie nieprzystających rzeczy.

  Taka sama ocena dla serii akcji nie jest tożsama z oceną dla komedii, okruchów życia, wywodu filozoficznego i wielu innych.

  Jeśli coś otrzymało wysoką ocenę, to nie dlatego, że jest / nie jest ambitne, tylko dlatego, że jest dobre w swojej niszy.
 • Zegarmistrz 16.02.2011 19:28:58 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Zegarmistrz 16.02.2011 18:16
  Re: Aż dziw bierze, że ...
  Komentarz do recenzji "Toaru Majutsu no Index"
  Słownik języka polskiego PWN napisał(a):
  logika
  1. «dyscyplina naukowa zajmująca się regułami poprawnego myślenia i wnioskowania; w węższym znaczeniu: logika formalna»
  2. «poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo­‑skutkowych»
  3. «prawa i mechanizmy rządzące jakimiś zdarzeniami»


  Logika jest komuś obca = poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo­‑skutkowych jest mu obce = jest głupi.

  Sebastian napisał(a):
  Podsumowując bardzo dziwnie komentujecie moje racje – ja odnoszę się do wszystkiego – a osoby polemizujące ze mną próbują znaleźć luki w moim rozumowaniu. Jak nie da się ich znaleźć to wymyślają własne racje i mi je przypisują.


  Dokładniej rzecz biorąc: biorę twoje poglądy, znajduje w nich luki logiczne, a następnie dokonuje ich redukcji do absurdu.