Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

GLASS

  • Avatar
    GLASS 17.06.2017 11:40
    Re: Odcinek 10
    Komentarz do recenzji "Tsuki ga Kirei"
    Jego zachowanie było faktycznie głupie i niezrozumiałe, ale myślę, że to wynikało z ogólnej frustracji związanej z przeprowadzką Akane i brakiem konkretnego planu na przyszłość. Już od dłuższego czasu był kłębkiem nerwów, a widok jego dziewczyny z jego „rywalem” po prostu przelało czarę goryczy. I się na niej wyżył. Czego praktycznie od początku żałował.

    Żeby nie było, że go bronię, bo tak nie jest – chodzi mi o to, że często gniew nie jest spowodowany jedną rzeczą, a serią nieprzyjemnych doświadczeń.
  • Avatar
    GLASS 9.06.2017 18:54
    Re: Polski dubbing
    Komentarz do recenzji "Little Witch Academia [2017]"
    Z racji, że seria będzie na Netfliksie spodziewałam się dubbingu :) Obsada w sumie nie najgorsza…
  • Avatar
    GLASS 5.06.2017 19:55
    Komentarz do recenzji "Koe no Katachi"
    Ja nie wiem, czy ty gazet nie czytasz, albo wiadomości nie oglądasz, ale patologia jest wszędzie – również wśród nauczycieli, NAWET w Japonii. Szkoła w Koe no Katachi prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miała w ten sposób niepełnosprawnego ucznia i po prostu nie była przygotowana na to, co to przyniesie. A przecież nie odrzuciliby ją tylko dlatego, że jest głucha (jeszcze matka by nagłośniła sprawę i by było po ptakach dla nich)...
    Możliwe, że ta szkoła nigdy nie miała dobrych opinii, kto wie? W ogóle po co się rozczulać nad czymś takim? Szkoła była beznadziejna i nie ogarnęła dobrze sytuacji, koniec kropka.
  • Avatar
    A
    GLASS 25.05.2017 19:10
    Komentarz do recenzji "Blame! [2017]"
    Ten film to kawał dobrej rozrywki. I tak, CGI było naprawdę przyzwoite :)
  • Avatar
    A
    GLASS 23.05.2017 20:03
    Z perspektywy czytelnika mangi
    Komentarz do recenzji "Koe no Katachi"
    Jako osoba, która czytała mangę, wiedziałam, że robiąc film będą musieli co nieco pozmieniać. I tak też się stało – Kyoani totalnie zrezygnowało m.in. z wątku  kliknij: ukryte , co mi nie przeszkadzało, bo tak naprawdę jest on tylko pretekstem, by bohaterowie mieli coś ze sobą wspólnego. Twórcy skupili się przede wszystkim na wątku Shouyi i Shouko – ich podróży emocjonalnej i zmaganiu się z, było nie było, depresją. Szczególnie Shouya był świetnie wykreowany, naprawdę mi się podobał (chyba bardziej, niż w mandze). Nie wiem, może inni fani mangi będą nieco zawiedzeni, ale ja ogólnie jestem zachwycona filmem – przepiękny i poruszający, tak samo, jak oryginał (tylko po prostu inaczej opowiedziany).
    Jedyne, nad czym ubolewam, to niemalże kompletne usunięcie roli matki Shouko – w mandze jest o wiele bardziej wyeksponowana, a retrospekcja z jej udziałem pięknie wyjaśnia, dlaczego jest, jaka jest. W ogóle żałuję, że wszystkie wątki, kiedy  kliknij: ukryte  zostały pominięte, ponieważ w tym czasie lepiej poznajemy wszystkich bohaterów (zwłaszcza Kawai i Ueno). Przez to praktycznie rola (i głębia) każdej postaci drugoplanowej jest sprowadzona do parteru.
    Film mi się podobał – płakałam przy nim równie intensywnie, jak wtedy, kiedy czytałam mangę. Bardzo polecam, mangę również, jeśli po seansie czuje się niedosyt (wyszedł w Polsce pierwszy tom, więc można nawet na legalu :))!
  • Avatar
    A
    GLASS 14.04.2017 00:11
    Komentarz do recenzji "Tsuki ga Kirei"
    Ach, jakie to wszystko było miłe i niewinne! I te smsy wieczorem, aż wróciły wspomnienia z moich lat w liceum… Jeśli tylko nie będzie jakiś wielkim dram rodem z telenoweli, to chyba mam swojego ulubieńca sezonu :)
  • Avatar
    A
    GLASS 8.04.2017 21:12
    Komentarz do recenzji "Re:Creators"
    Nie spodziewałam się tak dobrego wstępu. Osobiście mam mieszane uczucia, czy będzie mi się to podobało jako całość, ale na pewno mogę potwierdzić, że mnie zainteresowało…
  • Avatar
    A
    GLASS 8.04.2017 20:44
    Komentarz do recenzji "Shingeki no Bahamut: Virgin Soul"
    Oh, jak miło jest wrócić do tego świata… Niech się tylko Favaro pojawi, a będzie jeszcze lepiej :D
  • Avatar
    A
    GLASS 6.04.2017 16:00
    Komentarz do recenzji "Kobayashi-san Chi no Maid Dragon"
    Jedna z moich ulubionych serii sezonu zimowego, a nawet nie miałam tego planowo oglądać. Bardzo polecam na poprawę humoru!
  • Avatar
    A
    GLASS 5.04.2017 21:14
    Komentarz do recenzji "Sagrada Reset"
    Nie będę się powtarzać, poprzednie komentarze oddają dokładnie moje odczucia po pierwszym odcinku. Jeszcze z tej serii jednak nie rezygnuję, ale nie spodziewam się wiele.
  • Avatar
    GLASS 4.04.2017 19:25
    Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin [2017]"
    Pierwszy sezon tez byl taki pompatyczny az do porzygu?

    Tak
  • Avatar
    GLASS 4.04.2017 16:17
    Komentarz do recenzji "Youjo Senki"
    Aaa, faktycznie, przepraszam, mój błąd! Zdążyłam już o tym zapomnieć, cholera xd W takim razie cofam to, co powiedziałam :p
  • Avatar
    GLASS 3.04.2017 16:29
    Komentarz do recenzji "Youjo Senki"
    Oczywiście jest jeszcze kwestia w co tak naprawdę pogrywa „being X”, bo sprawie nawróceniu jednej duszyczki poświęca sporo uwagi jak na bóstwo.

    A kto powiedział, że poświęca uwagę tylko jej (jemu)? Skoro jest bóstwem, to może zajmować się kilkoma niewiernymi naraz :P W końcu jego moc jest nieograniczona…
  • Avatar
    GLASS 2.04.2017 22:31
    Re: Srodze zawiedziony
    Komentarz do recenzji "Alice to Zouroku"
    Czuję dokładnie to samo – wątek „walki ze złym laboratorium” jest mocno ograny i nieciekawy, dlatego liczę bardziej, że główną osią fabuły będzie budowa więzi głównych bohaterów.
  • Avatar
    A
    GLASS 31.03.2017 20:08
    Komentarz do recenzji "Youjo Senki"
    Nie spodziewałam się wiele, a dostałam całkiem dobre, rozrywkowe anime. Oczywiście największym plusem jest główna bohaterka, ale same wojenne porachunki też nie zawodzą – cieszę się, że nie próbowali tej wojny „upiększyć”, tylko jasno i dosadnie pokazali, jak okrutna i nieprzyjemna może ona być. No i właściwie jako widzowie jesteśmy po stronie tych „złych”, co zdarza się rzadko.
  • Avatar
    A
    GLASS 30.03.2017 17:45
    Komentarz do recenzji "Sangatsu no Lion"
    Wspaniałe okruchy życia! Uprzedzam, jest to seria o dość ciężkim klimacie (co wrażliwsi polecam chusteczki pod ręką), ale z drugiej strony nie mamy do czynienia z totalnym cierpieniem i przygnębieniem – równowaga między smutnymi, a komediowymi (czy po prostu lżejszymi) scenami jest naprawdę dobrze wyważona! Oglądać i czekać na drugi sezon jesienią :D
  • Avatar
    GLASS 20.03.2017 15:37
    Re: Odcinek 11
    Komentarz do recenzji "Little Witch Academia [2017]"
    Sorry, Rita REPULSA – tak to jest jak się pisze w pośpiechu xD
  • Avatar
    A
    GLASS 20.03.2017 11:36
    Odcinek 11
    Komentarz do recenzji "Little Witch Academia [2017]"
    Prawie na śmierć zakrztusiłam się kanapką, gdy zobaczyłam kapelusz Rity Ory z Power Rangers wśród założycielek Luny Novy – Trigger, wykończycie mnie xD
  • Avatar
    GLASS 28.02.2017 13:34
    Re: Odcinek 8
    Komentarz do recenzji "Little Witch Academia [2017]"
    ten odcinek był w dużej mierze prowadzony przez Imaishiego

    Aaa i wszystko jasne :D
  • Avatar
    A
    GLASS 27.02.2017 17:34
    Odcinek 8
    Komentarz do recenzji "Little Witch Academia [2017]"
    Tak bardzo Trigger xD Czułam się, jakbym oglądała Luluco xD
  • Avatar
    GLASS 19.02.2017 17:34
    Re: Bowiem bójcie się potęgi kreacji.
    Komentarz do recenzji "Drifters"
    To są tylko teorie. Chyba, że manga już to ujawniła, to przepraszam.
  • Avatar
    A
    GLASS 4.02.2017 19:03
    Komentarz do recenzji "Drifters"
    Tak totalnie z czapy – uważam, że Józef Piłsudski by się nawet odnalazł w tej historii xD To znaczy chętnie bym go zobaczyła w interpretacji pana Hirano xD Proszę nie brać mojego komentarza na poważnie, tak tylko sobie rozmyślam na głos xD
  • Avatar
    GLASS 31.01.2017 23:55
    Re: Hannah i Barbara
    Komentarz do recenzji "Little Witch Academia [2017]"
    Kolejny powód, żeby doceniać Studio Trigger :D
  • Avatar
    GLASS 30.01.2017 21:49
    Komentarz do recenzji "Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu ~Sukeroku Futatabi Hen~"
    A nie wydało się, że ojcem jest ten  kliknij: ukryte  w trzecim odcinku xd? Czy źle zrozumiałam całą sytuację xD?
  • Avatar
    GLASS 26.01.2017 15:05
    Re: Odcinek 3 - Pojechali po bandzie (Spoilery
    Komentarz do recenzji "Youjo Senki"
    po kiego wplątywać w to prawdziwe religie?

    Luzik, tak sobie tylko pitolimy, bez nerwów xd